• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Co w trawie piszczy...[SPOILERY] cz. 5

Status
Zamknięty.

Koval92

Kapłan
Kultury coś tam dostanę, ale przede wszystkim żywych troszkę dostanę. W ilości upominkowej, ale jednak. Jak jesteś w środku kryzysu jakiegoś żywego, którego akurat nie masz w bonusie, to każda ilość zaczyna się liczyć.

Najważniejsze, że na spokojnie wyjmuję sobie te Wrota (ile ich tam potrzeba i mam) z inwentarza, a potem kiedyś na spokojnie wyburzam bez marnowania Teleportacji. I to wszystko bez klikania aż dwóch wydarzeń i bez ciułania artefaktów. Tyle że cztery pola więcej to zajmie niż Bażant.
Zastrzyk populacji to ja będę miał raczej z nowego cudaka, względnie z przywrócenia pochowanych rezydencji. Takiego chybionego Bażanta nie stawia się raczej dla populacji, ale może się mylę?

Bażanta nie dyskwalifikuje jeszcze jego jakość, bo ktoś może lubić jeszcze eventy, a nawet Przygody może lubić. I w końcu to tylko kolejna wariacja poprzednich nagród głównych z mocarną Syrenką na czele. Taka krzyżówka Syrenki z Ambasadą Enara.

Pogrąża go zawód zmarnowanej szansy na ciekawy budynek do postawienia na zawsze. A także prawie zero inwencji twórcy i fakt, że facet (czy tam facetka), co go obmyślił, poszedł znowu tym samym tokiem myślenia względem czasu karmienia. Czyli względem elementu kluczowego dla działania takiego budynku (a zwłaszcza naszej ulubionej Pandy).
Znowu polazł na manowce, co jest już lekko denerwujące.

Ja mam dalej nadzieję, że pozwolą te budynki ewolucyjne chowac do inwentarza bo to jest wredne, żeby jedne nagrody pozwalać chować a innych nie, natomiast jeśli dalej będą produkować takie badziewie to zacznę je kasować bo nie ma co, inni już dawno syreny pousuwali bo słabe. Jedną manufkę marmuru postawie i w 3h mam więcej T4 niż z tego ptaka w 48h.
 

DeletedUser2262

Guest
W najnowszej wersji testowanej na BECIE, jest możliwość zdefiniowania z poziomu ustawień, żeby produkcja we wszystkich warsztatach rozpoczynała się jednocześnie (bez konieczności zaznaczania tej opcji w oknie danego warsztatu)

1582795031949.png

Innymi słowy, "ptaszek" Check - jest zdefiniowany jako zawsze zaznaczony w okienku (i istnieje możliwość jego ręcznego wyłączenia w razie potrzeby)

ptaszek.png
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser3983

Guest
Czy u was też tworzenie w akademii się wydłużyło?, czasy produkcji się pozmieniały,gram z apki może tu tkwi przyczyna.
 

Koval92

Kapłan
Coś dokładnie się wydłużyło? Nie wiem u mnie wszystko wydaje się podobnie.

Community Manager Silmaril z wersji angielskiej napisał, że trwają intensywne prace nad rozdziałem 16.
 

Nusion

Kapłan
Event z Feniksem potrwa 25 dni.
Losowanie ze skrzynek tak jak w poprzednim.

Zadania są zaliczane w warsztatach i manufakturach na dowolnym poziomie!

(wersja poprawiona po zmianie)

1. Wyprodukuj Trunki 5x (warsztat 5min)
2. Wyszkol 25 jednostek
3. Wydaj 2PW
4. Zaakceptuj 3 oferty
5. Rozwiąż 1 konflikt na mapie LUB 4 w turnieju
6. Zamieść 5 ofert
7. Wyprodukuj Proste Narzędzia 4x (warsztat 15min)
8. Zdobądź przyzwoitą ilość zasobów
9. Wyszkol jednostki LUB wyprodukuj zasoby
10. Zdobądź dużą ilość monet
11. Wyprodukuj zasoby
12. Zdobądź 3 relikty
13. Wyprodukuj marmur/stal/drewno 2x (bonus 3h)
14. Wyszkol jednostki LUB wyprodukuj zasoby
15. Wyprodukuj Trunki 8x (warsztat 5min)
16. Wyprodukuj Proste Narzędzia 8x (warsztat 15min)
17. Zdobądź 6 reliktów
18. Wyprodukuj Zaawansowane Narzędzia 6x (warsztat 3h)
19. Rozwiąż 5 konfliktów na mapie LUB 20 w turnieju
20. Wyprodukuj znaczną ilość dowolnych surowców T1
21. Zdobądź 7 reliktów
22. Wyprodukuj Trunki 8x (warsztat 5min)
23. Wyprodukuj Proste Narzędzia 14x (warsztat 15min)
24. Wyprodukuj Kosz Zakupów 6x (warsztat 9h)
25. Przeprowadź zwiad 1 prowincji LUB zdobądź 30 Mgieł Wizji
26. Zdobądź 600 Fragmentów Zaklęć LUB rozbuduj 1 budynek do poziomu 4 lub wyższego
27. Wyprodukuj marmur/stal/drewno 3x (bonus 3h)
28. Wyprodukuj Trunki 13x (warsztat 5min)
29. Wyprodukuj Proste Narzędzia 16x (warsztat 15min)
30. Wyprodukuj Zaawansowane Narzędzia 8x (warsztat 3h)
31. Zdobądź 4 relikty LUB rozwiąż 4 konflikty w Iglicy
32. Wyprodukuj marmur/stal/drewno 5x (bonus 3h)
33. Wyprodukuj marmur/stal/drewno 3x (bonus 9h)
34. Handluj z hurtownikiem 4x
35. Rozwiąż 5 konfliktów na mapie LUB 20 w turnieju
36. Wyprodukuj Trunki 14x (warsztat 5min)
37. Wyprodukuj Proste Narzędzia 18x (warsztat 15min)
38. Wyprodukuj Chleb 10x (warsztat 1h)
39. Wyprodukuj marmur/stal/drewno 6x (bonus 3h)
40. Opracuj 1 technologię LUB zdobądź 40 Mgieł Wizji
41. Wyprodukuj marmur/stal/drewno 3x (bonus 9h)
42. Wyprodukuj Kosz Zakupów 6x (warsztat 9h)
43. Zdobądź 2 zaklęcia
44. Zdobądź przyzwoitą ilość zasobów
45. Wydaj 8PW
46. Wyprodukuj Trunki 15x (warsztat 5min)
47. Wyprodukuj Proste Narzędzia 20x (warsztat 15min)
48. Wyprodukuj Skrzynkę z Narzędziami 3x (warsztat 1d) LUB zdobądź 3 Katalizatory
49. Zdobądź 1 zaklęcie LUB wyprodukuj Kosz Zakupów 1x (warsztat 9h)
50. Wyszkol jednostki LUB wyprodukuj zasoby
51. Wyprodukuj marmur/stal/drewno 7x (bonus 3h)
52. Zdobądź 600 Fragmentów Zaklęć LUB rozbuduj 1 budynek do poziomu 4 lub wyższego
53. Wyprodukuj marmur/stal/drewno 4x (bonus 9h)
54. Zdobądź dużą ilość monet
55. Udziel pomocy sąsiedzkiej 7x
56. Handluj z hurtownikiem 5x
57. Zdobądź 9 reliktów
58. Wyprodukuj Trunki 16x (warsztat 5min)
59. Wyprodukuj Chleb 10x (warsztat 1h)
60. Zdobądź 12 reliktów
61. Przeprowadź zwiad 1 prowincji LUB zdobądź 30 Mgieł Wizji (Artefakt Feniksa 2019)
62. Wyprodukuj Zaawansowane Narzędzia 8x (warsztat 3h)
63. Wyprodukuj marmur/stal/drewno 8x (bonus 3h)
64. Zdobądź wielką ilość monet
65. Przeprowadź zwiad 1 prowincji LUB zdobądź 40 Mgieł Wizji
66. Wyprodukuj Trunki 17x (warsztat 5min)
67. Wyprodukuj Proste Narzędzia 22x (warsztat 15min)
68. Zdobądź przyzwoitą ilość zasobów
69. Wyprodukuj Kosz Zakupów 10x (warsztat 9h)
70. Wyszkol jednostki LUB wyprodukuj zasoby
71. Walcz i wygraj w 3 konfliktach na mapie LUB wyszkol jednostki
72. Wyprodukuj marmur/stal/drewno 8x (bonus 3h)
73. Zdobądź 6 reliktów i/lub rozwiąż 6 konfliktów w Iglicy
74. Wyprodukuj marmur/stal/drewno 6x (bonus 9h)
75. Rozwiąż 5 konfliktów na mapie LUB 20 w turnieju
76. Wyprodukuj Trunki 24x (warsztat 5min)
77. Zdobądź 2 zaklęcia
78. Wyprodukuj Chleb 12x (warsztat 1h)
79. Wyprodukuj Proste Narzędzia 24x (warsztat 15min)
80. Wyszkol jednostki LUB opracuj 1 technologię
81. Wyprodukuj Proste Narzędzia 25x (warsztat 15min)
82. Wyprodukuj Kosz Zakupów 10x (warsztat 9h)
83. Zdobądź przyzwoitą ilość zasobów
84. Wydaj 12PW
85. Wyprodukuj zasoby
86. Zdobądź 15 reliktów
87. Wyprodukuj znaczną ilość dowolnych surowców T1
88. Wyprodukuj znaczną ilość dowolnych surowców T1 i/lub T2
89. Wyprodukuj znaczną ilość dowolnych surowców T1, T2 i/lub T3
90. Wyprodukuj Proste Narzędzia 26x (warsztat 15min)
91. Wyprodukuj Chleb 16x (warsztat 1h)
92. Zdobądź przyzwoitą ilość zasobów
93. Wyprodukuj Skrzynkę z Narzędziami 9x (warsztat 1d)
94. Wyprodukuj marmur/stal/drewno 8x (bonus 3h)
95. Wyprodukuj marmur/stal/drewno 6x (bonus 9h)
96. Zdobądź dużą ilość monet (Artefakt Feniksa 2019)
97. Przeprowadź zwiad 1 prowincji LUB zdobądź 30 Mgieł Wizji
98. Wyprodukuj zasoby
99. Wyprodukuj zasoby
100. Wyprodukuj zasoby
101. Zdobądź 18 reliktów
102. Rozwiąż 12 konfliktów na mapie LUB 48 w turnieju
103. Wyprodukuj znaczną ilość dowolnych surowców T1
104. Wyprodukuj znaczną ilość dowolnych surowców T1 i/lub T2
105. Wyprodukuj znaczną ilość dowolnych surowców T1, T2 i/lub T3
106. Wydaj 16PW
107. Handluj z hurtownikiem 6x
108. Wyprodukuj Kosz Zakupów 15x (warsztat 9h)
109. Wyszkol jednostki
110. Wyprodukuj zasoby
111. Wyprodukuj zasoby
112. Wyprodukuj zasoby
113. Wyprodukuj marmur/stal/drewno 8x (bonus 9h)
114. Wyprodukuj Proste Narzędzia 27x (warsztat 15min)
115. Wyprodukuj Kosz Zakupów 12x (warsztat 9h)
116. Wyprodukuj Skrzynkę z Narzędziami 2x (warsztat 1d) LUB zdobądź 2 zaklęcia
117. Ukończ 1 prowincję
118. Wyszkol jednostki LUB wyprodukuj zasoby
119. Opracuj 1 technologię LUB zdobądź 40 Mgieł Wizji
120. Zdobądź dużą ilość monet
121. Rozwiąż 10 konfliktów na mapie LUB 40 w turnieju (Artefakt Feniksa 2019)
KONIEC

Ilości zasobów/monet/surowców wymaganych w poszczególnych zadaniach w zależności od rozdziału można znaleźć tutaj:

Informacje o evencie od @Mighty Garoth

1583403681583.png

Statystyki dla nowego Feniksa (od @Mighty Garoth) wyglądają tak:

Nowością w tym evencie są "szybkie bonusy" jednostek, za pomocą których możemy dodawać jednostki bezpośrednio do koszar.
Będzie je można wylosować ze skrzynek

1583404938567.png

1583418905860.png

Niestety "szybkie bonusy" z jednostkami zastąpiły w skrzynkach przyspieszacze...
 
Ostatnia edycja:

SandDiuna

Tancerz ostrzy
Event z Feniksem potrwa 25 dni.
Losowanie ze skrzynek tak jak w poprzednim.

1. Wyprodukuj Trunki 5x (warsztat 5min)
2. Wyszkol 25 jednostek
3. Wydaj 2PW
4. Zaakceptuj 3 oferty
5. Rozwiąż 1 konflikt na mapie LUB 4 w turnieju
6. Zamieść 5 ofert
7. Wyprodukuj Proste Narzędzia 4x (warsztat 15min)
8. Zdobądź przyzwoitą ilość zasobów
9. Wyszkol jednostki
10. Zdobądź dużą ilość monet
11. Wyprodukuj zasoby
12. Zdobądź 3 relikty
13. Wyprodukuj marmur/stal/drewno 3x (bonus 3h)
14. Wyszkol jednostki
15. Wyprodukuj Trunki 8x (warsztat 5min)
16. Wyprodukuj Proste Narzędzia 8x (warsztat 15min)
17. Wyprodukuj Zaawansowane Narzędzia 6x (warsztat 3h)
CDN

View attachment 1486

Tak przedstawia się Feniks na 10 poziomie w XV rozdziale

View attachment 1487

Nowością w tym evencie są "szybkie bonusy" jednostek, za pomocą których możemy dodawać jednostki bezpośrednio do koszar.
Będzie je można wylosować ze skrzynek

View attachment 1488
Czyli kiła i mogiła tak badziewnego budynku to ja dawno nie widzialem. Szajs ktory ma 4x4 nie daje nic ciekawego bo ta ilosc zywych towarow to jak kropelka w morzu potrzeb, to nawet nie jest obelga dla graczy to jest kpina z nich. No i te cudowne 14pw po nakarmieniu feniksa, raz na 80-90h dostaniemy 14pw lol!!! co ja z tym zrobie, ale sobie cudow rozwine. Bez karmienia szkoda by mi bylo miejsca na takie G, a to trzeba jeszcze karmic. Predzej cholera pande wybuduje i ja bede karmic.Tam naprawde ktos na leb upadl, albo zamienil sie glowami z inna czescia ciala
 
Ostatnia edycja:

blazius1

Paladyn
Szczerze wątpię czy jeszcze na Wróżkach warto to stawiać. Chyba tylko wtedy gdy sobie staniemy z rozwojem w tej epoce.
Bażant jest antyrozwojowy.

Panda lepsza, chociaż z Pandą trzeba raczej nadal czekać i też nie stawiać.

Inaczej by się gadało, gdyby to wszystko dało się pochować do inwentarza.
 

DeletedUser174

Guest
Czyli mamy prawie miesiąc wolnego... Dla mnie bomba

Słaba nagroda to brak presji na Event. Pod tym względem poprzedni Event bardzo mi się podobal

Mam tylko nadzieję że Ig nie zapomni o nie-feniksowych i nie-miskowych graczach i jakoś wyrównać szansę. Sam golec na 1 poziomie z akademii nie załatwia sprawy. Muszą być arty jeszcze. Osobiście liczyłam że event jakoś załatwi ten temat. Dzisiaj wiemy że raczej nie zalatwi
 

mayder

Tancerz ostrzy
Czyli kiła i mogiła tak badziewnego budynku to ja dawno nie widzialem. Szajs ktory ma 4x4 nie daje nic ciekawego bo ta ilosc zywych towarow to jak kropelka w morzu potrzeb, to nawet nie jest obelga dla graczy to jest kpina z nich. No i te cudowne 14pw po nakarmieniu feniksa, raz na 80-90h dostaniemy 14pw lol!!! co ja z tym zrobie, ale sobie cudow rozwine. Bez karmienia szkoda by mi bylo miejsca na takie G, a to trzeba jeszcze karmic. Predzej cholera pande wybuduje i ja bede karmic.Tam naprawde ktos na leb upadl, albo zamienil sie glowami z inna czescia ciala

Jeszcze zapomniałeś dodać że zbiór jest po 31 godzinach xD
 

DeletedUser174

Guest
Wygląda na to, że nowe "szybkie bonusy" z jednostkami zastąpiły w skrzynkach przyspieszacze...
Nie wiem czy to jest dobra wiadomość...

Niby przyspieszacze idą nam naprodukcje wojska, ale werbujemy wg potrzeb. Przyspieszacze są potrzebne w akademii i iglicy i tu nie ma zamiennika.

Zresztą użyteczność bojowa piechoty jest ogromna.... Jedn z bastionu nie mam gdzie za bardzo zepsuć. Także ten... Chyba nie jestem zadowolona

Tym bardziej nie jestem że na taki kicz mieli czas, a pw w apce kwicza. A to już zaczyna ostro wpieniac. Tyle nowości a a animacja na turku bilismy się pół roku. Wiadomości na apce czekaliśmy ponad 2 lata. A na pw w apce jeszcze czekamy. Nosz....
 

Midi67

Rozbójnik
Z ciekawości wszedłem na betę i .. słabo to wygląda.
Nie ukrywam, że liczyłem na nagrodę główną typu "muszę mieć" tym bardziej, że walentynkowy budynek był słabiutki.
Okazuje się, że ptaszystko będzie chyba jeszcze gorsze niż serduszko, po 1500 żywych w 15 rozdziale na maks ewolucji, to chyba żart (chyba, że coś źle doczytałem).
Mam nadzieję, ze na Nasze serwery wejdzie znacząco zmieniona nagroda główna. Chciałbym mieć doping, żeby powalczyć i może nawet kupić budynek, który podwaja spadające kryształki. Na tą chwilę widać IG chyba nie zależy na zachęceniu graczy do zainwestowania złotówek lub większego wysiłku.
Cóż pożyjemy zobaczymy może dojdą do wniosku (po komentarzach z bety i z żywych serwerów), że jednak warto zrobić nagrodę główną o którą będzie warto powalczyć . Oczywiście ważne jest zablokowanie wszystkich możliwości wykorzystywania błędów w grze dla zdobycia nagrody głównej bez większego wysiłku.
Uważam, że system eventu powinien być tak skalibrowany, żeby w miarę aktywny gracz mógł rozbudować nagrodę główną do maksymalnego poziomu (maks 9 artefaktów z eventu) i nic więcej, mniej aktywny musi zrobić PB o ile chce mieć pełną ewolucję.
 

SandDiuna

Tancerz ostrzy
Coraz lepsze zmiany, nie no w swietnym kierunku rozwoj tej gry zmierza @jarq oni wogole czytaja Twoje raporty? Czy ladaja tam gdzies opinie graczy?
 

Koval92

Kapłan
Szczerze to nie spodziewałem się, że zrobią to co pisałem ja i kilka osób i dadzą kilka artefaktów do starego feniksa. Oczywiście 3 artefakty nikogo nie urządzają, natomiast jeżeli komus brakowało niewiele to na pewno mu się to przyda.

Ten feniks jest piękny i dalej się łudzę, że zmienią ten beznadziejny efekt karmienia na coś przydatnego

Szczerze wątpię czy jeszcze na Wróżkach warto to stawiać. Chyba tylko wtedy gdy sobie staniemy z rozwojem w tej epoce.
Bażant jest antyrozwojowy.

Panda lepsza, chociaż z Pandą trzeba raczej nadal czekać i też nie stawiać.

Inaczej by się gadało, gdyby to wszystko dało się pochować do inwentarza.

mam jedną pandę na 10 i drugą na 9 poziomie, 3 zaklęcia produkcji co 48h są miłym dodatkiem i czekam, żeby rozwinąć tą drugą na max, aby mieć 4. Zawsze to 3-4 zaklęcia do przodu które normalnie się produkuje 8h jedno w akademii a w turnieju nie ma ich tony do zdobycia.

Przy feniksie z 2020 panda jest 100 lat świetlnych do przodu.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser2262

Guest
..:: Feniks 2020 ::..
Z góry wszystkich Was uprzejmie przepraszam za wrzuconą niekompletną wersję informacji o nadchodzącym evencie. Wszystko jest spowodowane spotkaniem rodzinnym i jeśli nie będziecie (lub będziecie) mi mieli za złe postaram się te informacje uzupełnić w najbliższy weekend.

Poza tym, dzięki że jesteście i za wszystkie łapki. A ja muszę teraz muszę na chwilę wrócić do realu. Miłej zabawy i do zobaczenia za chwilę ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Status
Zamknięty.
Do góry