• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Szkolenie jednostek. Czy to błąd?

Status
Zamknięty.

artur87

Rycerz
Otóż sytuacja jest taka:
Liczebność grupy szkoleniowej wynosi 42 (mam 3 zbrojownie na 5 poziomie, każda dodaje 10)

W koszarach grupa szkoleniowa tancerzy ostrzy i łuczników wynosi rzeczywiście 42, natomiast grupa szkoleniowa trentów tylko 3.
Czy to jest błąd czy tak powinno być? Jeśli tak powinno być to z czego to wynika?

Ponadto liczebność oddziału w bitwie wynosi u mnie 60, natomiast w oknie wyboru wojska do bitwy w jednym oddziale mogę mieć tylko 5 trentów, podczas gdy tancerzy ostrzy i łuczników 60.
Czy to jest kolejny błąd? Jeśli nie to z czego to wynika?

Poza tym, jeśli to nie są błędy to przydałaby się jakaś informacja na ten temat.
 

DeletedUser

Guest
Wielkość oddziału (np. 60) oznacza, że oddział ma 60 "miejsc". Każda jednostka ma swoją wagę. Waga określa ile tych "miejsc" zajmuje dana jednostka. Miecze i łuki mają wagę 1, czyli w oddziale o wielkości 60 można zmieścić 60 tych jednostek. Trent ma wagę 12, czyli że w oddziale o wielkości 60 można zmieścić 60:12=5 jednostek (a w grupie treningowej 42 => 42:12=3,5, zaokrąglamy w dół do pełnych jedności => można wytrenować 3 jednostki)
Są dwa sposoby jak się dowiedzieć jaką wagę ma jednostka:
  • strona wiki
  • w koszarach przy każdej jednostce jest ikonka z "i". Klikając na nią dostajemy informację o statystykach jednostek, również tych, których jeszcze nie odkryliśmy (ale nie ich wersji ulepszonych, o ile nie mamy ich odkrytych)
Obrazkowa instrukcja podglądu statystyk jednostek w koszarach:
pdeuz2.jpg


nrZM8r.jpg
 

DeletedUser13

Guest
Nie jest to błąd. Jeden Trent jest równowartością 12 innych jednostek.
Sprawdź w podpowiedzi "wagę" jednostek. Tancerze i łucznicy mają równowartość "1", zaś Trent "12".
 

DeletedUser

Guest
A temat można by przenieść do działu Pomocnej Dłoni
 
Status
Zamknięty.
Do góry