• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Przedstaw się, a pokaż się?

  • Rozpoczynający wątek Kokorek
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Cześć :)

Tak sobie siedzę już jakiś czas na tej grze, na innych, na forach nie forach... I zastanawia mnie ile osób odważyłoby się zrezygnować ze swojej anonimowości w sieci i pokazać swoje oblicze? Pokazać wszystkim kto stoi za znanym im nickiem? Co o tym myślicie? Odważycie się? :)

Pozdrawiam
Kokorek :)
 

DeletedUser79

Guest
Wszystko fajnie, ale to byłoby sprzeczne z regulaminem, poczytaj sobie tam zasady forum.
 

DeletedUser145

Guest
Hmmm... W takim razie pójdę w końcu przeczytać ten regulamin :D
A co do tematu, to uważam, że w sieci nikt nie jest w 100% anonimowy. Czy pokazuje swoje zdjęcie, czy też nie.
 

DeletedUser13

Guest
Wszystko fajnie, ale to byłoby sprzeczne z regulaminem, poczytaj sobie tam zasady forum.
Odnosisz się do tego punktu?
9. Prywatność/informacje personalne
Nie wolno publikować informacji personalnych takich jak adres zamieszkania czy numer telefonu. Obejmuje to zamieszczanie informacji zarówno o sobie, jak i o innych użytkownikach forum, a także dotyczy zdjęć, adresów szkół/uczelni itp.

Treść jest mocno chaotyczna.
Mogę jasno określić siebie. (nick może być moim imieniem czy nazwiskiem a avatar zdjęciem, do tego na forum jest miejscowość w zakładce profil).
Chcesz być moim kumplem na FB? Nic prostszego, wchodzisz na stronę https://web.facebook.com/Elvenar-Polska-838230906284786/?fref=ts (polskiego Elvenar) i nawet po samych avatarach lub wpisach możesz skumać kto jest kim;)
 

DeletedUser626

Guest
Faktycznie istnieje taka zasada, ale dowiem się, czy moglibyśmy ją zmienić (zasady są wspólne dla wszystkich wersji językowych). Póki co nie zamykamy tematu, ale proszę powstrzymać się od wrzucania fotek i ograniczyć się do dyskusji na ich temat ;)
 

DeletedUser79

Guest
Panie szczupaku, to nie jest mój wymysł, jest to odgórnie narzucone jak napisała Pani wyżej, ja tylko się odnoszę do zasad regulaminu, nie napisałem, że mi to w czymś przeszkadza, ale regulaminów w zasadzie się nie łamie. :)
 

DeletedUser363

Guest
A czy kwestie te dotyczą również avatarów? W sumie @Kiitsune już dawno złamała regulamin w takim razie. ^^ Podejrzewam, że nie ona jednak, gdyż na wielu forach ludzie po prostu wrzucają swoje fotki do avków i jest to całkiem normalne, a nie zabronione. :)
 

DeletedUser145

Guest
Złamałam nieświadome, więc powinnam być uniewinniona :) Szczerze to trochę mnie zdziwiła taka zasada. Chyba nie spotkałam się z podobnym zapisem na innych forach.

Może to dlatego, że nie czytam regulaminów :D
 

DeletedUser363

Guest
Witaj w klubie, napisałem to nieco przekornie. :) Sam już jakiś czas temu chciałem wrzucić taki mój klasyczny avek, na którym jestem po prostu ja. Z lenistwa tego nie zrobiłem, ale chyba zaraz - ponownie dla przekory - to uczynię. :D

Ja czytam, ale ja jestem dziwny, dlatego ciii... :p
 

DeletedUser449

Guest
Owszem. Przeczytaj ze zrozumieniem o co prosiła.
Punkt jest sensowny tylko w zakresie publikowania danych innych osób. Krępowanie takich inicjatyw jak ta może budzić niemałe chęci do omijania regulaminu - banalnie łatwe; już samo uzupełnienie profilu (miejscowość, zawód, data urodzenia) jest jego złamaniem. Za podanie linku do swojego komentarza na oficjalnym profilu gry na facebooku to już pewnie należałoby usunąć konto... Właśnie taka irracjonalność niesamowicie pobudza trolli. Brakuje tylko moderatora, który by bezkrytycznie kogoś ukarał - zawsze są ludzie, którym zasady zastępują mózg.
Ciekawa jest geneza o zakazie zamieszczaniu informacji o sobie; czy taki punkt jest spowodowany przez niemieckie prawo?
 

DeletedUser

Guest
Czy wstawienie swojego zdjęcia jako avatar też jest trolowaniem? :)

Ogólnie byłem ciekawy jak ludzie do tego podchodzą, do pokazania siebie. Szczerze nawet nie widziałem tego zapisu w regulaminie. Nawet nie spodziewałem się takiego 'zakazu'. Czekam na wieści od Dragomiry, czy da się coś z tym zrobić :)
 

DeletedUser13

Guest
Umieszczenie swojego zdjęcia w profilu nie powinno stanowić żadnego problemu. Ogólnie opis tego punktu zasad powinien bardziej być nakierunkowany na wykorzystywanie zdjęć/avatarów, nazw, adresów innych Graczy jako zabroniony.
Nie popadajmy w paranoję - nie złamię chyba regulaminu pisząc że mieszkam w Elblągu? Zapraszam na kawę ;)
 

DeletedUser363

Guest
A Dragomira o coś prosiła powyżej...

@Urdur mógłbyś napisać co masz na myśli? Prosiła o nie wrzucanie fotek w tym temacie i ograniczenie się do dyskusji. Chyba, że pijesz do tego, że wreszcie wrzuciłem swój UŻYWANY WSZĘDZIE AVATAR. :) Bo Twoja wypowiedź ma sens jedynie jeśli się do tego przyczepiłeś. :) W innym przypadku nie wiem o co chodzi, bo @Dragomira nie zabroniła dyskusji na ten temat, wręcz przeciwnie, a właśnie dyskusja się toczy. :)

Nikt mi nie wmówi, że do avatarów nie można wrzucać swoich fotek. Nikt mi również nie wmówi, że nie mam prawa nigdzie sam upubliczniać WŁASNEGO wizerunku. Jeśli mam ochotę to ja sam mogę się własnej godności pozbawić. Naskrobałem jeszcze parę słów, ale w ostatecznym rozrachunku postanowiłem ich jednak nie pisać. Poczekam jak tam się potoczą rozmowy z "górą", które powinny być formalnością. :) W sumie nie wiem po co w ogóle pytać kogokolwiek o pozwolenie na coś, co mi i tak przysługuje, a czego zabronić nikt nie może.
 

DeletedUser

Guest
Tylko proszę mi tu nie wszczynać wojen z 'górą' :D Nie taki był mój zamysł pisząc ten temat.
 

DeletedUser13

Guest
Kokorek, żadna wojna :)
Przecież już niejednokrotnie właśnie takie dyskusje pozwalały sprecyzować chaotyczne punkty zasad ;)
 

DeletedUser363

Guest
@Kokorek ależ chyba nikt nie chce wszczynać wojen z górą. :D Ja tam "naszą" górę ogólnie rozumiem, bo odpowiadają przed swoją "górą" tylko nie rozumiem po co mają pytać ich o coś tak oczywistego. Oczywiste jest, że mamy prawo wrzucać WŁASNE fotki. Cały czas podkreślam to słowo - własne.

Ja mogę walczyć jedynie z idiotyzmami, kretynizmami oraz wszelkimi innymi -izmami, które nie mają prawa bytu lub są tak absurdalne, że nie wiadomo czy je po prostu olać czy starać się je wyplenić. :) Akurat durne zakazy wrzucania WŁASNYCH fotek gdziekolwiek są takimi -izmami. Być może nawet cała ta sytuacja za jakiś czas będzie zasługiwała na miano bareizmu. :)
 

DeletedUser13

Guest
Spokojnie, Dragomira dopiero robi porządki na Elvenar... Z pewnością wkrótce unikniemy podobnych "kwiatków" w zasadach ;)
 

DeletedUser145

Guest
Jesteśmy spokojni :) Za to ja jestem bardzo ciekawa co uda się ustalić w tej kwestii i podłączam się do pytania Kalarta o pochodzenie takiego zapisu.
 

DeletedUser626

Guest
Okej, rozmawiałam z "górą" ; ) Ta "góra" to sympatyczna Włoszka, która wyjaśniła mi skąd zapis się wziął - zasady z racji tego, że są wspólne dla różnych wersji językowych były konstruowane wspólnie przez CMów. Większość wersji głosowała za tym, aby użytkownicy for Elvenaru pozostawali całkowicie anonimowi, między innymi dla własnego bezpieczeństwa i taka wersja została przyjęta uwzględniając przy tym wrzucanie zdjęć.
Ponieważ jednak sami wnioskujecie o to, aby taką zasadę znieść, a ja nie widzę powodu aby się jej trzymać, poprosiłam o zgodę "góry" i ją otrzymałam. "Góra" życzy Graczom jak najlepiej i jeśli społeczność Elvenar.PL lepiej się czuje z prawem upubliczniania swoich zdjęć niż boi się o swoje bezpieczeństwo, to moja CMowska w tym głowa, aby zrobić tak, żeby było dobrze : ) Tak więc idę zmienić zasady ; )


Punkt:
9. Prywatność/informacje personalne
Nie wolno publikować informacji personalnych takich jak adres zamieszkania czy numer telefonu. Obejmuje to zamieszczanie informacji zarówno o sobie, jak i o innych użytkownikach forum, a także dotyczy zdjęć, adresów szkół/uczelni itp.

Zmienił brzmienie na:
9. Prywatność/informacje personalne
Nie wolno publikować informacji personalnych takich jak adres zamieszkania czy numer telefonu. Obejmuje to zamieszczanie informacji zarówno o sobie, jak i o innych użytkownikach forum, a także dotyczy adresów szkół/uczelni itp. Zasada ta nie dotyczy własnych zdjęć, nie można jednak umieszczać zdjęć innych użytkowników.
 
Do góry