• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne [Komentarze] Nowa opcja: Przeniesienia Gracza

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser964

Guest
Czemu nie mamy możliwości zobaczyć całej mapy i miejsca, w którym aktualnie na niej jesteśmy? A może mogła by być taka opcja, że jak chcę się przenieść w bardziej zaludniony teren to na mapie pokazywałyby się miejsca , które mogę zająć, aby bonusowe produkcje się zgadzały. Wtedy gracz mógłby sam zdecydować, czy chce się przenieść i gdzie.
Bo to technicznie bardzo ciężkie, a prawdopodobnie nawet niemożliwe.
 

DeletedUser446

Guest
Ja mam koło siebie dwóch aktywnych sąsiadów i jedną osobę z bractwa również aktywną, czyli w sumie trzy konta. Po przeniesieniu może być już tylko lepiej. Oby mi tylko czasu wystarczyło na motywki sąsiadów hah :D
 

Azulena

Rozbójnik
Ten pomysł bardzo mi się nie podoba. Bardzo!

Dla mnie nie liczy się ilość, tylko jakość.
Z Sąsiadami z mapy rozmawiam, pytam o preferencje "klikania", nie tylko odwiedzam, również dodaję punkty wiedzy do ich Antycznych Cudów, umawiam się na handel....

Pomysł automatycznego przenoszenia gdzieś, gdzie nie będę nikogo znała i stracę kontakt z obecnymi Sąsiadami, jest dla mnie oburzający.

Ponadto, wcześniej już ktoś napisał o problemie wolnego ładowania się miast.
Odeszłam z Bractwa liczącego 25 osób, mimo, że przeszłam tu za kilkoma osobami z innej gry, ponieważ odwiedzenie 24 dużych miast to był koszmar, bardzo dużo czasu mi to zajmowało.
Z małymi miastami nie ma tego problemu. Nie mam wcale potrzeby posiadania wyłącznie aktywnych Sąsiadów - małe opuszczone miasteczka są bardzo przydatne.

Ale najbardziej oburza mnie to, że "ktoś" zdecydował za mnie i postawił mnie w sytuacji praktycznie bez wyjścia - jak "odkliknę" zgodę, a moi Sąsiedzi nie, to i tak ich stracę.
Jak zachowam ustawienie na zgodę, to albo mnie przeniesie automat gdzie indziej, albo oni "odklikną" zgodę i zostanę a mnie przeniesie...

Szatański pomysł, zupełnie nie do przyjęcia.

Na początku mojej gry, sama gra działała dobrze, miasta ładowały się szybko, nie było całej masy błędów, które się pojawiły od tamtego czasu - a teraz ciągle się zastanawiam, po co ja tu jeszcze siedzę. :(
 

MiroXXL

Wędrowiec
PS. Ptaszka przy pozwoleniu na przenosiny odkliknąłem. Nie ma ptaszka - nie ma problemu.[/QUOTE]
Uważaj, bo jest opisane, że sam możesz zostać na jeszcze większej pustyni .... a to nie będzie fajne :-/
 

DeletedUser856

Guest
Mimo początkowych wątpliwości uważam akcję przesiedlania za pożądaną i uzasadnioną. Z pewnością wyrówna to szanse poszczególnych graczy we wzajemnych kontaktach, szczególnie tych nowych. Gra nabiera rumieńców. Duże brawa dla administratora.
 

DeletedUser449

Guest
Wiele zależy, w jaki sposób zmieniono sposób usuwania kont. Jeśli w ten sposób, że konto zostaje usunięte dopiero w momencie działania mechanizmu przenoszenia - to będą powstawać osiedla aktywnych graczy. Do aktywnych graczy w centrum będą ściągani już sprawdzeni i od długiego czasu aktywni gracze na obrzeżach mapy. Ale tylko do pewnego czasu. Kont z zakupionymi diamentami oraz powyżej IV (?) ery nigdy się nie kasuje. Więc nieaktywny gracz tego rodzaju pozostanie nieaktywny na zawsze. W pewnym momencie centrum będzie zapełnione właśnie takimi graczami - którzy zrezygnują z gry dopiero po przeniesieniu. Pozostali aktywni gracze będą na stale otoczeni dużymi miastami.
Prawdopodobnie nic się nie zmieni dla graczy "pomiędzy" - pomiędzy ścisłym centrum a obrzeżami. Jeśli ilość aktywnych graczy jest stała lub rośnie, to nigdy nie będą przenoszeni, a wokół nich będą rejestrowani nowi gracze.

Edit: Jeśli to co napisałem na sens, to mam nowy pomysł. "Nieusuwalnych" nieaktywnych graczy należy przenosić w odwrotnym kierunku - ku obrzeżom. Jak wrócą do gry, to będą mogli zostać z powrotem przeniesieni do centrum.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser446

Guest
Azulena piszesz o dobrym kontakcie z sąsiadami, rozmowach.. zatem jakim problemem dla Ciebie jest porozmawiać z sąsiadami o decyzji w sprawie przeniesienia? :)
Jakiś czas temu było narzekanie, że pustynie, że brak sąsiadów, że Twórcy nic z tym nie robią.. bla.. bla.. bla.. no to zrobili i znowu narzekanie, bo to, bo tamto.. eh.. ludziom się nie dogodzi :)
 

DeletedUser80

Guest
Jeśli to co napisałem na sens, to mam nowy pomysł. "Nieusuwalnych" nieaktywnych graczy należy przenosić w odwrotnym kierunku - ku obrzeżom. Jak wrócą do gry, to będą mogli zostać z powrotem przeniesieni do centrum.
I to jest dobry pomysł. Zwłaszcza, że takich kont w których gracze kupili za 20 złotych diamenty żeby podnieść poziom kwatery i sobie odpuścili jest całkiem sporo. Przeniesienie dla niegrającego gracza to żadna kara (bo nie gra:)) a grający w okolicy mieliby praktycznie samych aktywnych.
 

DeletedUser580

Guest
Gracze kwalifikujący się do przenoszenia są badani po logowaniu do gry. Diamenty nie mają tutaj nic do rzeczy.

Edit: A tak w ogóle, żeby uspokoić obawiających się migracji, to mnie na Becie nie przeniesiono, ale mam teraz dookoła mnóstwo nowych aktywnych graczy. Niektórzy z naprawdę wypasionymi miasteczkami. Odwiedziny się ruszyły, Kupiec. Właściwie to możliwe jest wreszcie granie bez bractwa.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser80

Guest
Gracze kwalifikujący się do przenoszenia są badani po logowaniu do gry. Diamenty nie mają tutaj nic do rzeczy.
Do przenoszenia nie, ale do usuwania tak.
Takie osoby mimo nieaktywności są nieusuwalne wyobraź sobie że trafisz do takiej "dzielnicy" gdzie niby graczy pełno ale większość nieaktywna?
I jaki jest sens przenoszenia nieaktywnej osoby?
 

DeletedUser580

Guest
@PanGry , akademicki problem. W tej chwili to jest bardzo mała skala, a zanim się zwiększy to już będzie pewnie opracowany algorytm zwrotny.
Póki co cieszmy się, że nieaktywnych nie przenoszą do środka. :)
 

DeletedUser449

Guest
Nie byłbym pewny, że twórcy gry tak szybko zabiorą się za opracowanie algorytmu zwrotnego. Dlatego pomysł jest taki, by zaczęliby pracę już teraz, a nie za rok. Niezależnie od tego w jakiej skali to zjawisko istnieje, z czasem będzie ono rosnąć - a ten pomysł pozwala je zmniejszać na bieżąco.
Czy oznacza on dużo pracy? Algorytm przenoszenia graczy istnieje. Po prostu należy go dostosować. Zapewne więcej czasu zajmie przemyślenie wszystkich aspektów niż przeprogramowanie samego algorytmu, by działał w obydwu kierunkach.
 

DeletedUser580

Guest
Na ponad 300 prowincji mam takich graczy dosłownie kilku, więc raczej mamy znacznie więcej czasu niż rok, żeby ta rzecz zaczęła nas uwierać.
Poza tym, dają komplet złota przy motywacji, a nie połowę jak kopalnia, więc jak dla mnie mogą sobie tam dyndać. Skoro pozostali obecni w okolicy są mili, rozmowni, aktywni, itp.
 

DeletedUser449

Guest
Mechanizm przenoszenia graczy działa od tylu miesięcy, że rzeczywiście widać już różnicę i można ekstrapolować wyniki w czasie. Jakby tych kilku nieaktywnych-nieusuwalnych graczy przeniesiono na obrzeża mapy, a zamiast nich umieszczono aktywnych graczy - to dopiero byłaby tragedia. Rzeczywiście, tak liczne argumenty przeciw skutecznie przemawiają za tym, by ten pomysł odrzucić, a wprowadzić go dopiero gdy administracja zauważy że taki problem zaistnieje (czyli długi czas po tym, jak zgłoszą to gracze). Rozwiązywać potencjalne kłopoty, zanim zaczną przeszkadzać graczom? Bzdura, lepiej niech problemy się nawarstwiają. No i po co komu więcej aktywnych, miłych, rozmownych graczy w okolicy? Tak trzymaj @ag123, tak trzymaj.
 

DeletedUser580

Guest
Nadinterpretujesz. Gra ma sporo poważnych problemów. Szkoda teraz czasu na zajmowanie się hipotetycznymi.
Zauważ, że obecny skrypt rodził się w bólach ponad rok, ale ma spore szanse przyzwoicie nam przez kilka kolejnych posłużyć. Wolę to niż dalsze czekanie, szczególnie że na Becie działa ładnie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser626

Guest
Ten post kieruję do osób, które mają dużo sąsiadów i boją się ich utracić.

Wyobraźcie sobie, że bierzecie garść piasku i wysypujecie ją na stół. Utworzy się mała górka pełna ziarenek, ale pojedyncze potoczą się we wszystkie strony. Im dalej, tym będą rzadziej rozsiane. Mniej więcej tak wyglądają obecnie serwery. Gromada Graczy jest zebrana w centrum i nie cierpi specjalnie na brak towarzystwa, nawet jeśli gdzieś się przeplatają nieaktywne konta czy kopalnie, to są to raczej jednostki. Im dalej od środka, tym więcej jest pojedynczych kropek na mapie, które są otoczone kopalniami złota i nieaktywnymi kontami.
Teraz - system przenosin nie będzie sobie brał dowolnych aktywnych kont wg. rankingu czy daty logowania, weźmie te pojedyncze, aktywne ziarenka najbardziej oddalone od centrum i znajdzie dla nich miejsce w głównym "stosie". I tak partiami będzie zbierał tych najbardziej osamotnionych Graczy, raz w tygodniu zbierając ich z brzegów mapy. Jeśli ktoś już znajduje się w tym centralnym stosie, co generalnie widać właśnie po tym że MA towarzystwo, to nawet jeśli nie wyłączy opcji w ustawieniach, ma niewielką szansę, że zostanie przeniesiony. Pozostawienie włączonej opcji nie oznacza, że zostaniecie na siłę wciśnięci gdzie indziej, tylko że w razie potrzeby, gdy będziecie daleko od reszty, system poszuka dla Was lepszego miejsca.
 

Azulena

Rozbójnik
Azulena piszesz o dobrym kontakcie z sąsiadami, rozmowach.. zatem jakim problemem dla Ciebie jest porozmawiać z sąsiadami o decyzji w sprawie przeniesienia? :)
Jakiś czas temu było narzekanie, że pustynie, że brak sąsiadów, że Twórcy nic z tym nie robią.. bla.. bla.. bla.. no to zrobili i znowu narzekanie, bo to, bo tamto.. eh.. ludziom się nie dogodzi :)
Ja nigdy tu jeszcze nie narzekałam, nie miałam czasu nawet zajrzeć, na Forum, a jak zajrzałam szukając informacji, to nawet się dziwiłam, że jest tyle pustych miast - koło mnie jest sporo malutkich pustych, ale jest wystarczająco dużych miast aktywnych Graczy.
Większa ilość i tak była by dla mnie nie do "obsłużenia".

Natomiast co do porozmawiania o decyzji - z opisu i kolejnych postów jasno wynika, że brak zgody na przeniesienie jest ryzykowny, właśnie wtedy można zostać na pustej mapie, więc w zasadzie wyboru nie ma. I to mnie tak zirytowało! Nie znoszę, kiedy ktoś za mnie decyduje.

Na szczęście, dzisiejszy post Dragomiry uspokoił mnie i rozwiał obawy - to nie będzie przenoszenie wszystkich "na ura!!!" tylko automat chroniący przed naprawdę całkowitym osamotnieniem. ;)

Ponadto, z Pomocy właśnie uzyskałam zapewnienie, że moje odkryte 11 prowincji, których nie mogę ukończyć z braku towarów, przeniosą się razem ze mną, jeśli by mi się zdarzyło przeniesienie. ;)
 

DeletedUser626

Guest
Pokusiliśmy się o małą wizualizację : )

pl2.png


Szare kropki to oczywiście nieaktywne konta. A niebieskie - aktywne. Niebieskie nieprzeniesione do środka to takie, które odznaczyły opcję w ustawieniach, nadal jednak mogą zmienić zdanie i załapią się do następnych przenosin.
 

DeletedUser824

Guest
Pięknie to wygląda, kawał dobrej zmiany wykonane, szkoda ze my nie mamy takiej wizualizacji by określić swoją pozycje na tej mapie.
Co do mnie i przenosin ja na plus, sporo nowych graczy wiele ofert na markecie, sporo motywacji, co prawda więcej czasu na motywacje teraz potrzeb bo to nie to co kopalnie ale wole tak jak jest obecnie :))

Wiadomo kiedy kolejny przenosiny ?

Jak teraz będzie wyglądać sprawa z nowymi graczami, gdzie będą lokowani?
 
Status
Zamknięty.
Do góry