• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Antyczne cuda

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser860
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser1369

Guest
Dokładnie - Baxiu - podejrzewasz złamanie regulaminu - to zamiast publicznie oczerniać ludzi i szargać ich dobre imię zgłoś sprawę do supportu. Cały czas mylisz pojęcia i tworzysz własne zasady. Więc zastanów się co robisz i przestań wymyślać własne spiskowe teorie. Do PiS-u należysz czy co? Oni wszędzie spisek węszą.
Poza tym - każdemu podoba się dostawanie nawet 1 pw. Jak nie podoba ci się możliwość dawania po 1 pw - jest tu na forum gdzieś dział do dawania propozycji zmian w grze.. zaproponuj zmianę, że np nie można komuś dać mniej jak 5 pw :) I nie będziesz mieć wówczas problemów z oceną czyjegoś postępowania.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser80

Guest
Siedzi kot na pustyni, rozgląda się wokół i mówi "nie ogarniam tej kuwety".
Siedzę sobie w fotelu, czytam sobie ten wątek i myślę "nie ogarniam tej dyskusji".
dlatego dalej pozwalajcie się cyckać z tego co możecie wykorzystać na potrzeby własne
Wytłumacz mi proszę @bax2001 w jaki sposób jesteś wykorzystywany w momencie, gdy ktoś wrzuci Ci 1 PW i co TY na tym tracisz.
Tylko konkretnie, żadne tam gdybanie, mlaskanie i inne takie anie (nie obrażając mojej żony
th_0girlactive.gif
)
 

DeletedUser1369

Guest
Miałam tego nie robić.. no bo teoretycznie kogo to interesuje.. ale wkleiłam do painta kawałeczek po kawałeczku moją pierwszą rozmowę z Baxem Juniorem. To wg tego gracza jest grzeczne proszenie o zostawienie jego cudów w spokoju. Wg mnie nic grzecznego w jego wypowiedziach nie było. Wręcz usilnie próbował mnie obrazić. Zresztą sami oceńcie..

czytać normalnie od góry:
xbZJUU_BaAXq2xzNnSo5MnMtdxWjpHhkcpqhPaGJAW6vR-RNFkwpAnPCQbAsCl1wzLiEj8qaHZUUZIf5H6fQF8W_rAwRJ7hIits4PyhsQ9jxxoKsC2CjgDbLeTsRt0eiE_lyKARU8IsD6Z7kg7wTqz4pGJ2eMiGPYApvMefuspN-_78lo-Ef5oLAsHTv1vOIeGn97ccGIwmLVRwN7KaeEE92UCl638JoI4milXGzHQof1eCfaxIHrbWjHhBfDovFyRRVXWtpnIK1ORrZhkJklKvZ1GZ8Cg6tlHU6kPOISLFGfnIiRSN79e4HeE_rVLrrKgZx822mYa94XhpApe1PtYBv86osele6lPWrzvxAyja2KhcClQOXPw-wKpZkaYNWu8tuzUQlHHuIDoXCD9nPYMpWrFDuMyBYiM08kLWgbhZEmqGjgwiVQ1_HIHiQ80u9StJI6qKNpwYgsVIWJtcnx283LGNHNrp2lNs-hAnj6IWDdH5wLkcOg17TuC6fN6rOAYZRWmxWQ2SAlf3BU96uW49vwJNfwoZW_LXV67u5qpgsix0MEjdrbOLvpNTYS0-0jj158Xste25uv6mimUJDwbsM-sbw4_W8EZg1qOWq2q23jvxn1f5PfwxosDUWYhFScXSlLGvFATfFQqaQdHyKdyO8JWfmLb7NHwF2lT08=w383-h647-no

Teraz natomiast utrzymuje, że to ja go obraziłam i odgraża się, że dopóki nie usłyszy ode mnie magicznego słowa - będzie mi się przypominał :) To już jest groźba nękania.. a mówiłam mu, aby odczepił się ode mnie..
 

Azulena

Rozbójnik
Niesamowite....
Gra jest strategiczna, oczywiście, ale dla mnie zawsze liczą się najpierw ludzie a później (dużo później) gra. Nigdy by mi do głowy nie przyszło analizowanie, kto ile PW mi wrzucił.
Przecież sama wiem, jak to wygląda - są przestoje w badaniach, nieraz naprawdę długie, są Turnieje, PW przybywa błyskawicznie, to co niby mamy z nimi robić, mają się zmarnować?
Moja strategia to dawać je:
- ludziom, którzy to doceniają
- w ich cuda, które dadzą mi pożądane runy.
Większość moich PW idzie do Sąsiada z mapy, który nie ma okazji mi się odwdzięczyć, bo u mnie jeszcze za wcześnie na cuda (mam 1 na niskim poziomie), brakuje reliktów nie tylko run.
Ale Sąsiad dziękuje, zgłasza, że niedługo będzie rozbudowywał, który cud, itd. W b. miłej atmosferze ja dostaję runy, na których mi zależy. ;)
I to jest właściwa (dla mnie) strategia! ;) ;)
 

DeletedUser1369

Guest
Dokładnie Azulena :) liczą się ludzie - z każdym miło się pogawędzi, pożartuje.. nawet z konkurencją w przepychaniu się o runy w cudach.. a tu trafił mi się taki osobliwy ktoś - miesiąc temu odziedziczył duże konto po ojcu i od razu wszystko mu się nie podoba - a najbardziej ja.

Ja teraz też mam przestój w badaniach :) grzybki mają swoje prawa :) a tu event - nie dość, że każą księgi kupować, to jeszcze z losowania nagród trafia mi się sporo ksiąg (do tej pory 7 x 25 ksiąg = 175 ksiąg), ostatnio hurtem w odkrytych prowincjach konflikty rozwiązywałam, bo potrzebowałam 2 ekspansji (wpadło w granicach 80-100 ksiąg).. w turniejach też ciągle biorę udział - więc z nich ksiąg troszkę leci (w turnieju, który wczoraj się skończył zajęłam 3 miejsce na świecie - to troszkę tych nagród za prowincje zdobyłam, <w tym 113 ksiąg>), bractwo odblokowało w turnieju 9-tą skrzynkę i 60 ksiąg znowu wpadło.. I co mam z nimi robić? to wrzucam gdzie popadnie.. troszkę do siebie w cuda.. troszkę do ludzi z bractwa, troszkę poza bractwo.. zależało mi na runce - to i więcej pw wrzuciłam w czyjś cud... chcę troszkę pw więcej zyskać, to kilka pw rozrzuciłam po graczach samotnie rozwijających cuda.. jest szansa, że za jakiś czas wrócą z "kolegami". Ale jest też ryzyko, że nic nie zyskam :) Ale nie mam do nikogo pretensji, jeśli mnie wypycha i pozbawia nagrody :) a tym bardziej nie mam pretensji do innych graczy, że wrzucają innym pw :) Dlatego też nie rozumiem podejścia młodego Baxa.

Tak Baxiu - 450 pw uzyskałam w ciągu ostatniego tygodnia poza codziennymi przyrostami i poza nagrodami z pomocy w antycznych cudach. Trzeba grać a nie fochy stroić bez przyczyny, wówczas można zobaczyć efekty.
 

DeletedUser860

Guest
Przepraszam wszystkich ale nie będę polemizował dalej w tym temacie , gdyż udzieliłem odpowiedzi wcześniej.

Oczywiście mogłem siedzieć cicho i udawać, że takie funkcjonowanie w grze mi nie przeszkadza, ale mi jednak przeszkadza i czy Wam się to podoba czy nie musicie nauczyć się z tym żyć. Ja zaś mam prawo decydować czy chce otrzymywać pseudo pomoc czy też nie. Jeśli wyraziłem jasno swoje zdanie i prośbę a ktoś mnie olał by wykazać swoja wyższość to niech ma pretensje wyłącznie do siebie a nie do mnie.

Szanowny Graczu Lilithiem być może dawno byłoby po temacie, ale to Ty sam/sama wywołałeś się do Tablicy (ja nigdzie Cię nie wskazywałem w temacie postu )więc nie rozumiem czemu ciągle masz pretensje do mnie, jeśli jesteś w porządku to po co ta cała dyskusja, mam mieć wyrzuty sumienia - niestety nie mam.

Nie zmienia to faktu , że jestem pełen podziwu dla Twojej determinacji by oblecieć serwer i zajrzeć do każdego od 100-go do 1 -go bractwa i zobaczyć komu dać pseudo pomoc licząc na zysk. To trzeba poświęcić bardzo dużo cennego czasu i być niesamowicie wytrwałym by ponownie wracać i podbijać stawkę. Liczyłem tak przez chwilę to cirka lekko wydanych około 1800 PW. Byłbym bardziej pod wrażeniem, gdyby to były PW zakupione w pakiecie jak diamenty- ale jednak zdobycie ich niestety ma inne pochodzenie bo przecież plansza Twoja się rozwija i w rankingu idziesz ciągle do góry, więc nie są one nabyte normalnym trybem gry a są czystym dochodem z tzw według Was drodzy gracze - POMOCY.

Podzielenie się zaś wiedzą w tym zakresie z Wami wszystkimi jest czymś złym?- chyba nie bo może inni podobnie jak "- "my" zauważą, że można też w ten sposób wspomóc się w ramach własnych bractw rozwijać kiedy pozyskanie normalną droga PW jest żmudne i męczące. Jeśli dzielicie się wiedzą : jakie kolejne zadania wynikną w kolejności w eventach :to jest dobrze? - nie wiem skąd macie takie dane już w pierwszym tygodniu jego trwania - ciekawe komu udaje się tak to wszystko szybko przejść by podzielić się takowa wiedzą - ale to akurat nie mój problem.

to pytam się Was drodzy Gracze
dlaczego negujecie mnie za to: że teraz i inni mogą również skorzystać z tej metody z korzyścią dla nas wszystkich. A może jest Wam przykro, że to nie Wy wpadliście na ten pomysł jak Gracz Lilthiem?. Bo mnie osobiście bardzo irytuje kiedy mam uzbierać 250 PW a przy stanie 249PW wpada pseudo pomoc i za 1PW buduje się moim kosztem, bo pozostali w bractwie ciułają swoje PW na odblokowanie kolejnych badań i nie stać ich na udzielenie ewentualnego wsparcia. Ewentualnie nie maja pojęcia , że taka forma pozwoli im zaoszczędzić cenne PW.
Ja osobiście serdecznie dziękuje za taką pseudo pomoc i jej nie potrzebuje. Dlatego dzielę się wiedzą z Wami wszystkimi i to za darmo. A Wy zrobicie z tym co chcecie, ja zaś nie wykorzystuje ani nie wykorzystywałem znajomości takiego pozyskiwania PW tak więc nie jestem ani dla Was ani dla Gracza Lilithiem żadnym zagrożeniem w tej dziedzinie i nie zamierzam być. Ale po raz ostatni informuje , że nie mam zamiaru być przez niego nawiedzany wystarczy mi to co oferuje w swoim założeniu : bractwo i sąsiedzka pomoc na zasadzie normalnej wymiany wsparcia.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie, życzę samych sukcesów i proszę o więcej tolerancji dla Tych których kręgosłup moralny nie jest w stanie pogodzić się z takim cudownym zachowaniem Fair Play.
 

DeletedUser1369

Guest
Dziękuję Ci drogi kolego za słowa uznania - widać troszkę skakałeś po kontach innych graczy i w końcu zrozumiałeś ile wysiłku i czasu kosztuje zaglądanie do ich cudów. To nie jest 5 minut dziennie. I nawet jeśli uzyskuję korzyści z włożenia do kogoś 1 pw - mam do tego prawo - bo czy to moja wina, że np. nikt inny takiego gracza nie odwiedził i nie włożył mu swoich pw? Nikt nie zyska (łącznie z graczem budującym cud), jeśli budujący sam będzie wkładał wszystkie pw...

Jednakże zwrócę uwagę na jeszcze kilka fakcików i pozwolę sobie odnieść się do zawartych w Powyższej wypowiedzi teorii:
Byłbym bardziej pod wrażeniem, gdyby to były PW zakupione w pakiecie jak diamenty- ale jednak zdobycie ich niestety ma inne pochodzenie bo przecież plansza Twoja się rozwija i w rankingu idziesz ciągle do góry, więc nie są one nabyte normalnym trybem gry a są czystym dochodem z tzw według Was drodzy gracze - POMOCY.
Czy wkładanie pw do cudów innych graczy nie jest częścią tej gry? No i trudno abym się nie rozwijała, jak spędzam w grze po kilka - kilkanaście godzin dziennie... A ranking nabijam i budową i turniejami... Poza tym skąd znasz pochodzenie moich PW wydawanych na wkładanie do cudów innych graczy? udowodniłam już, że z innych źródeł (np turniejów) mam wyższy napływ pw niż wielu innych graczy. Nie cierpię też hipokryzji - tu piszesz, że byś podziwiał, gdybym kupiła PW jak diamenty (czyli za kasę = za diamenty), a w prywatnej wiadomości do mnie szydziłeś ze mnie, że mam 4 robotników... Twoje własne słowa:
... ktoś kto ma Kwatere na poziomie 4 nie jest dla mnie autorytetm ani równorzednym partnerem..


to pytam się Was drodzy Gracze
dlaczego negujecie mnie za to: że teraz i inni mogą również skorzystać z tej metody z korzyścią dla nas wszystkich.
Ależ nikt za to Cię nie neguje - każdy wkładając pw widzi jaką nagrodę dostanie i wielu z tych nagród korzysta... a gracze idiotami nie są i wiedzą, że za 1 pw też dostaną nagrodę, jeśli będzie mało chętnych do wkładania pw w dany cud. I korzystają z tego.. bywam w wielu cudach to wiem :) czasami nawet troszkę się z innymi graczami przepychamy.. o 1-2 kolejne pw :) raz ja kogoś zepchnę na gorszą pozycję.. raz ktoś mnie :) nie jestem jedyną wkładającą po 1 pw :) No i jaką korzyść Ty odniesiesz, gdy Nowak i Kowalski, którzy nigdy o Tobie nie słyszeli zyskają pw z nagrody?? Bax - codziennie setki graczy dostają nagrody za pomoc w budowie cudów - musisz mieć niezliczone korzyści.. tylko nie wiem czemu na moje korzyści to jakoś nie działa :)

pozostali w bractwie ciułają swoje PW na odblokowanie kolejnych badań i nie stać ich na udzielenie ewentualnego wsparcia. Ewentualnie nie maja pojęcia , że taka forma pozwoli im zaoszczędzić cenne PW.
Teraz już na pewno wiedzą :) Ale dziwne, że dopiero teraz się dowiedzieli.. może ta gra ich aż tak "interesuje", że nie czytają Wiki, Forum i podpowiedzi w grze. No i zero zainteresowania, co się stanie jak się włoży pw do kogoś???
Myślisz, że tylko gracze z Twojego bractwa muszą ciułać - a moje i innych graczy PW biorą się z powietrza...? materializują się i same wskakują do cudów innych graczy i do badań? - też musimy ciułać - każdy ma te same możliwości. Jak wkłada się do obcego cudu, to nie wkłada się ani do swojego ani w badania...
Liczyłem tak przez chwilę to cirka lekko wydanych około 1800 PW.
Fajnie wiedzieć :) taki kawał roboty odwaliłam :) Zobacz ile to wyrzeczeń... ile ciułania.. sam policzyłeś - te pw poszły do innych ludzi zamiast do moich badań czy cudów... jak to się mówi.. od ust sobie je odjęłam..

przy stanie 249PW wpada pseudo pomoc i za 1PW buduje się moim kosztem
on nadal uważa, że otrzymanie 1 pw jest kosztem...

Ja zaś mam prawo decydować czy chce otrzymywać pseudo pomoc czy też nie.
Tak nie do końca - musisz poprosić twórców gry o łańcuchy i kłódki do zamykania Twoich cudów.

wystarczy mi to co oferuje w swoim założeniu : bractwo i sąsiedzka pomoc na zasadzie normalnej wymiany wsparcia.
A mi nie wystarczy - mam większe ambicje :) dla mnie sąsiadami są wszyscy gracze na moim serwerze :)

Oczywiście - zrobię dla Ciebie Bax wyjątek - i będę omijać Cię z daleka.. jak tak bardzo Ci na tym zależy. Ale zapomnij, że będę omijać innych, bo Ty tak sobie tego życzysz.


I tak właśnie rozmawia się z człowiekiem, który nie czyta ze zrozumieniem wypowiedzi innych... tworzy własne ideologie oraz interpretacje prostych reguł, a do słów dorabia własne definicje. Totalny bezsens. Faktycznie czas zakończyć tę rozmowę, bo łopatą do głowy nie nałożysz.
 

DeletedUser995

Guest
to pytam się Was drodzy Gracze
dlaczego negujecie mnie za to: że teraz i inni mogą również skorzystać z tej metody z korzyścią dla nas wszystkich. A może jest Wam przykro, że to nie Wy wpadliście na ten pomysł jak Gracz Lilthiem?. Bo mnie osobiście bardzo irytuje kiedy mam uzbierać 250 PW a przy stanie 249PW wpada pseudo pomoc i za 1PW buduje się moim kosztem, bo pozostali w bractwie ciułają swoje PW na odblokowanie kolejnych badań i nie stać ich na udzielenie ewentualnego wsparcia. Ewentualnie nie maja pojęcia , że taka forma pozwoli im zaoszczędzić cenne PW.

We wstępie chciałbym zauważyć że Lilithiem (nie obraź się ) nie jest pionierką PW jeśli chodzi o ten sposób - to się dzieje od dłuższego czasu więc co jak co powinieneś oskarżyć o to większość graczy . Musisz się pogodzić z tym że takie sytuacje się zdarzają . Powiem więcej . To ty między innymi zachęcasz ludzi to takiej formy "pseudopomocy" . Więszość graczy widząc , że jedna osoba dała PW we własną perłe to od razu daliby po 1PW licząc na zysk . Więc w ten sposób pośrednio jesteś współwinny. Jeśli na przykład ty dajesz 250 PW , druga osoba daje 10 PW - ale ma zwrot 5 PW - masz 100% pewność , że kolejna osoba widząc to nie będzie przebijała osoby z drugiego miejsca ( powtarzam - nie dotyczy osób ,którzy sie nudzą i maja PW w bród) i zadowoli sie trzecim a nawet mniejszym miejscem jeśli uda się komuś o te miejsce zawalczyć . Pozdrawiam
 

DeletedUser860

Guest
Graczu Imir piszesz tak:
....Z jednej strony rozumiem Baxa - uzyskanie PW niskim kosztem własnego wkładu . Każdego może na dłuższą metę irytować .....

a obecnie? nie rozumiem:
...We wstępie chciałbym zauważyć że Lilithiem (nie obraź się ) nie jest pionierką PW jeśli chodzi o ten sposób - to się dzieje od dłuższego czasu więc co jak co powinieneś oskarżyć o to większość graczy ...
- Imir nie wiem na jakim świecie grasz i mnie to naprawdę nie interesuje,ale w tym świecie czyli Felyndral jedyną osobą która na skale masową obdziela ta formą pomocy jest wymieniony przez Ciebie Gracz. Po drugie ja o nic nie oskarżam jedynie wykazałem fakt który ma miejsce w świecie- w którym funkcjonuje i metodę która mi się nie podoba. Na potwierdzenie zapraszam do odwiedzin i wskaż mi proszę tę większość graczy w naszym świecie.
I nie oskarżam innych graczy bo nie mam o co ich oskarżać , gdyż pomoc jest wskazana i potrzebna ale nie pseudopomoc z która tu mamy do czynienia . To Ty piszą c w ten sposób -obrażasz tych pozostałych graczy jak również mnie.

na koniec uczynić mnie współwinnym?
...Powiem więcej . To ty między innymi zachęcasz ludzi to takiej formy "pseudopomocy" .....

Nie
-ja ich poinformowałem o infekcji w grze która żeruje na ich braku współpracy między sobą jako członkami bractwa i sąsiadami.
Nie każdy jest na poziomie pierwszej 100 w swoim świecie i jest go stać na to by zarobić setki PW i szastać nimi na prawo i lewo, bo Ci malutcy muszą się jednak nagimnastykować stając przed trudnym wyborem by odpowiednio je (PW) zainwestować w codzienna grę no chyba, ze Ciebie takie doświadczenia ominęły i od razu jesteś Big w swoim świecie więc nie masz pojęcia jak ciężko bywa chwilami stając przed dylematem gdzie wsadzić te PW.
A tu mamy przykład jawnego wykorzystywania niewiedzy graczy pod płaszczykiem pomocy.
I dokładnie tak jak piszesz jeśli Ci malutcy zobaczą , ze wzajemnie się wspomagając, będąc tak jak napisałaś druga , trzecią - piąta osoba to wszyscy na tym skorzystają . Dostając 15/10/5 PW + ewentualnie runę.
To ja wolę zachęcać jak napisałaś do takiej "pseudo pomocy" w ramach bractwa oraz sąsiadów - niż udawać , że nic się nie dzieje i pozwalać żerować na sobie w imię tego że jest to nie zabronione regulaminem.
I jeśli taki gracz do moich 249 z 250PW wrzuci swoje 1PW dostając za cwaniactwo 5PW ma być chwalony? to Tobie takich cudownych pomocników życzę, Bo ja mam inne na ten temat zdanie -jeśli było mnie stać na 249 to tym bardziej będzie stać by wrzucić sobie tę dodatkowe PW by mieć pełna satysfakcje uzyskując wymagane 250.

Napisałaś :
...Musisz się pogodzić z tym że takie sytuacje się zdarzają...
oczywiście i jestem tego świadomy, czy muszę się z tym zgadzać gdzie w świecie 13500 osób nie wszyscy są świadomi jak jedna osoba na pseudo pomocy buduje swoje imperium. Ja się z tym nie zgadam, przy tym nie napisałem nieprawdy i nie czuje się winny oraz nie zmieniam co post swego zdania na ten temat.
 

DeletedUser995

Guest
Graczu Imir piszesz tak:
....Z jednej strony rozumiem Baxa - uzyskanie PW niskim kosztem własnego wkładu . Każdego może na dłuższą metę irytować .....

a obecnie? nie rozumiem:
...We wstępie chciałbym zauważyć że Lilithiem (nie obraź się ) nie jest pionierką PW jeśli chodzi o ten sposób - to się dzieje od dłuższego czasu więc co jak co powinieneś oskarżyć o to większość graczy ...
- Imir nie wiem na jakim świecie grasz i mnie to naprawdę nie interesuje,ale w tym świecie czyli Felyndral jedyną osobą która na skale masową obdziela ta formą pomocy jest wymieniony przez Ciebie Gracz. Po drugie ja o nic nie oskarżam jedynie wykazałem fakt który ma miejsce w świecie- w którym funkcjonuje i metodę która mi się nie podoba. Na potwierdzenie zapraszam do odwiedzin i wskaż mi proszę tę większość graczy w naszym świecie.
I nie oskarżam innych graczy bo nie mam o co ich oskarżać , gdyż pomoc jest wskazana i potrzebna ale nie pseudopomoc z która tu mamy do czynienia . To Ty piszą c w ten sposób -obrażasz tych pozostałych graczy jak również mnie.

Najpierw pokażę cały cytat, który urwałeś i może dojsć do sytuacji że mogę być hipokrytą :
Z jednej strony rozumiem Baxa - uzyskanie PW niskim kosztem własnego wkładu . Każdego może na dłuższą metę irytować . Z drugiej strony - póki nie poprawią nagród za dane miejsce w cudzie jak to ma w FoE - takie będą ilości PW . Nie opłaca się dawać większych ilości (nie dotyczy tych , którzy się nudzą) PW , kiedy można spożytkować gdzie indziej z lepszym rezultatem

Od początku pokazuję , że doskonale rozumiem graczy czyniący w ten sposób . Winą za taki stan ponosi nie tylko gra , ale też między innymi gracz ładujący olbrzymie ilości PW . I nie ma zmiłuj . Wskazałeś przykład na swoim świecie (podpowiem że na moim świecie i w moim mieście również to się dzieje). Stwierdziłeś że ona jest jedyna osobą która w ten sposób obdziela taką formą pomocy . Czyli jeśli dobrze rozumiem sprawdzałeś nie tylko top 100 listy graczy ale każdego gracza - że wysnułeś takie wnioski ? Bo wybacz , ale na razie wygląda mi na nadmierne oskarżanie jednego gracza .
I dopiszę - nie obrażam ich że w ten sposób czynią - taka jest prawda i nie ma co się obruszać .

Nie
-ja ich poinformowałem o infekcji w grze która żeruje na ich braku współpracy między sobą jako członkami bractwa i sąsiadami.
Nie każdy jest na poziomie pierwszej 100 w swoim świecie i jest go stać na to by zarobić setki PW i szastać nimi na prawo i lewo, bo Ci malutcy muszą się jednak nagimnastykować stając przed trudnym wyborem by odpowiednio je (PW) zainwestować w codzienna grę no chyba, ze Ciebie takie doświadczenia ominęły i od razu jesteś Big w swoim świecie więc nie masz pojęcia jak ciężko bywa chwilami stając przed dylematem gdzie wsadzić te PW.
A tu mamy przykład jawnego wykorzystywania niewiedzy graczy pod płaszczykiem pomocy.
Wspomniałem wcześniej - u mnie też to jest i jakoś nie widzę powodów by zabraniać im ładowania PW moje cuda . Jestem również współwinny tej sytuacji bo nie będę czekać aż ktoś obdaruje mnie jakimkolwiek PW i wolę samemu ładować . Winą za tą sytuację ponoszą , nie zbalansowane nagrody za włożony wkład i powinieneś tam poszukiwać źródła problemów .

To ja wolę zachęcać jak napisałaś do takiej "pseudo pomocy" w ramach bractwa oraz sąsiadów - niż udawać , że nic się nie dzieje i pozwalać żerować na sobie w imię tego że jest to nie zabronione regulaminem.

Więc czemu nie uczyniłeś tego ? Nawet jeśli ładowałeś samemu takie ilości PW zawsze - ale to zawsze informuj bractwo czy sąsiadów czy nie chcieliby wrzucić pare PW . Gracze widząc taki "kąsek" w postaci osoby samotnie dającej PW , udzielą "pseudopomocy" .

I jeśli taki gracz do moich 249 z 250PW wrzuci swoje 1PW dostając za cwaniactwo 5PW ma być chwalony? to Tobie takich cudownych pomocników życzę, Bo ja mam inne na ten temat zdanie -jeśli było mnie stać na 249 to tym bardziej będzie stać by wrzucić sobie tę dodatkowe PW by mieć pełna satysfakcje uzyskując wymagane 250.

Nigdzie nie wspomniałem , że musi byc chwalony . A tym bardziej opierdzielony jak Pan uczyniłeś z jedna osobą ... owszem - mam takich pomocników i wspomniałem . Jaka gra - tacy będą pomocnicy . I nie gardzę nimi bo uwierz mi - nawet 1 PW w formie takiej pseudopomocy coś znaczy . Zresztą to nawet autoreklama własnego miasta - wejdzie do mojego miasta by dac po 1 PW , poogląda co ja tam mam i popisze że mną na wiadomościach i propozycje handlu . Więc uzyskałem podwójnie dzięki temu . Pozdrawiam i życzę zdrowego podejścia do gry . Szkoda nerwów na coś co jest wirtualne .
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser860

Guest
Imir nie sprawdziłem TOP 100 graczy ale TOP 100 bractw, na tej podstawie i średnio każdego gracza w tych bractwach przynajmniej z taką ilością punktów która umożliwia mu postawienie cudu. Dlatego nie oskarżam, tylko stwierdzam fakt takiego postępowania. Pokusiłem się nawet w pewnym momencie o liczenie ale jak przekroczyłem liczbę udzielonej pomocy w zakresie PW ponad 1500 to przestałem liczyć.
W moim świecie początkujący gracz taki jak mój ojciec by przejść działy : Przybycie , Rozwój, Tworzenie magii licząc tylko na PW z paska i odbierając je "SUMIENNIE" potrzebuje cirka 95 dni by odkryć wszystkie badania w tych trzech etapach , oczywiście jeśli będzie miał na to surowce by je wykupić. Dodatkowo weźmy pod uwagę, ze limit paska jest ograniczony i jak go nie opróżnisz to się nie napełnia na zapas a z nagród TAK.
Tak więc mam zapytanie - czy na pewno jest to do końca o'k?.
Każda gra ma pewne niedoskonałości i należy liczyć się z rożnymi niespodziankami oraz problemami. Ale może trzeba wprowadzić pewne poprawki które zniwelują te niedoskonałości .
Imir ale Ja podobnie jak Ty,też nie zabraniam nikomu ładowania PW, ale tak jawnego cwaniactwa nie nazywajmy POMOCĄ bo zmienia to znaczenie tego słowa.
Tak więc pozdrawiam i życzę przyjemności z gry.
 

DeletedUser995

Guest
Tak więc mam zapytanie - czy na pewno jest to do końca o'k?.
Każda gra ma pewne niedoskonałości i należy liczyć się z rożnymi niespodziankami oraz problemami. Ale może trzeba wprowadzić pewne poprawki które zniwelują te niedoskonałości .

Otóż to - gra ma właśnie taką niedoskonałość jak nie adekwatne nagrody do włożonego wysiłku . Czy to jest ok czy nie - pozostawię do indywidualnej oceny . Jednak nie można doprowadzić do takich sytuacji jak oskarżanie graczy korzystający w ten sposób . Ani nie jest to nieregulaminowe ani nie szkodzące w żaden sposób ( jedynie moralnie negatywne dla innych graczy w tym i Pana ) . Dlatego póki gra nie zmieni tego - takie formy pomocy będą istniały , istnieją i będą istnieć . Pozdrawiam Pana i wszystkich grających
 

Christo

Rozbójnik
Nie chce się wtrącać zbytnio w tą dyskusje i napiszę tak.
@bax2001 , masz problem taki, że nie lubisz innym pomagać, a jeśli nie lubisz innym pomagać, którzy w jakimś niewielkim procencie lub jego ułamku Tobie pomogli to znaczy, że nie lubisz grać z innymi ludźmi. Jeśli nie lubisz grać z innymi ludkami to zapraszam do jakiejś gry SINGLE PLAYER! :D

Sam jak mam możliwość wrzucenia tyle PW by mieć z tego zysk to korzystam, a w bractwie informujemy na czacie, ze ktoś kończy cudo by mieć z tego korzyści. Mam takiego jednego fajnego sąsiada, który mi wrzuca nawet więcej niż pierwsza nagroda i jestem mu za to wdzięczny. Nie mogę zbytnio mu pomóc, bo wrzucam PW w badania i ma takie cuda, które zbytnio mnie nie interesują, a jeśli je ma to mi runy niepotrzebne.. mam aż za dużo run.

Masz taki problem, że widzisz tymi swoimi oczkami, że jak ktoś wrzucił 2 PW i wyciąga z tego np +8 PW to jest wielki problem, ale jeśli zobaczysz, że ktoś wrzucił 20 PW i jest -10 PW, bo nagroda za pierwsze miejsce to 1 runa i 10PW to już jest OK? W pierwszy jak i drugim przypadku jest pomoc dla Ciebie tylko, że w pierwszej sytuacji jest to mniejsza pomoc, ale zawsze to pomoc!

Proponuję zakończyć tą bezcelową dyskusję.

PEACE! :)
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser860

Guest
Dokładnie tak jak piszecie Imir i Christo, dalsze roztrząsanie tego mija się z celem.
życzę wszystkim szerokiej rzeki pomocy i postępów w grze.
pozdrawiam junior bax
 

DeletedUser48

Guest
bax2001 myślałem, że po moim poście proponującym żebyś zgłosił to "cwaniactwo i łamanie prawa" do suportu, to zrobisz ale zrezygnowałeś z tej opcji i wolisz tutaj dalej się wywnętrzać.
Szkoda mi tylko jednej rzeczy, że gramy na różnych światach, bo czytając Twoje tutaj "występy", NA PEWNO codziennie bym odwiedzał Ciebie, żeby Twoje cudeńka przeglądnąć:)
 

DeletedUser967

Guest
Szkoda mi tylko jednej rzeczy, że gramy na różnych światach, bo czytając Twoje tutaj "występy", NA PEWNO codziennie bym odwiedzał Ciebie, żeby Twoje cudeńka przeglądnąć:)
hehe mogę informować na bieżąco :Djeszcze wczoraj miał 2 cudaki czekające na rozbudowę na lvl 6 :D dziś już WSZYSTKO sprzedał ;)
 

Rudolf

Zwiadowca
Nie chce się wtrącać zbytnio w tą dyskusje i napiszę tak.
@bax2001 , masz problem taki, że nie lubisz innym pomagać, a jeśli nie lubisz innym pomagać, którzy w jakimś niewielkim procencie lub jego ułamku Tobie pomogli to znaczy, że nie lubisz grać z innymi ludźmi. Jeśli nie lubisz grać z innymi ludkami to zapraszam do jakiejś gry SINGLE PLAYER! :D

Sam jak mam możliwość wrzucenia tyle PW by mieć z tego zysk to korzystam, a w bractwie informujemy na czacie, ze ktoś kończy cudo by mieć z tego korzyści. Mam takiego jednego fajnego sąsiada, który mi wrzuca nawet więcej niż pierwsza nagroda i jestem mu za to wdzięczny. Nie mogę zbytnio mu pomóc, bo wrzucam PW w badania i ma takie cuda, które zbytnio mnie nie interesują, a jeśli je ma to mi runy niepotrzebne.. mam aż za dużo run.

Masz taki problem, że widzisz tymi swoimi oczkami, że jak ktoś wrzucił 2 PW i wyciąga z tego np +8 PW to jest wielki problem, ale jeśli zobaczysz, że ktoś wrzucił 20 PW i jest -10 PW, bo nagroda za pierwsze miejsce to 1 runa i 10PW to już jest OK? W pierwszy jak i drugim przypadku jest pomoc dla Ciebie tylko, że w pierwszej sytuacji jest to mniejsza pomoc, ale zawsze to pomoc!

Proponuję zakończyć tą bezcelową dyskusję.

PEACE! :)
Ktoś tu swoje zdanie też zmienia widzę.
 

DeletedUser1088

Guest
bez komentarza
sprzedaję wszystkie swoje cuda bo
gustaw lilith i inni się na mnie uwzięli;)
 

DeletedUser1369

Guest
poprawka - uwolnił się - sprzedał wszystko co się dało :)

Może to co powiem będzie samolubne - ale tęsknić za nim nie będę. Stary Bax był super - miał serce i do gry, i do ludzi. Junior - to raczej w ogóle serca nie miał - tylko własne "ja".
 
Status
Zamknięty.
Do góry