• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne [Komentarze] Wydarzenie: Przemarsz Stad

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

Hadol

Wędrowiec
Wydawało mi się że sobie dobrze radzę, faktycznie miałam rację - wydawało mi się, ten event jest dla mnie za drogi, uzbieranie kilku tysięcy klejnotów czy eliksirów jednak nie jest takie proste, a potem zamiast zainwestować w badania to wymieniam te dobra na buraki ... wariactwo, do końca zostało 19 dni a ja jestem w trakcie 37 zadania ... i coraz częściej mam ochotę sobie odpuścić, bo po co walczyć o coś co i tak jest nieosiągalne ...
 

Azulena

Rozbójnik
Ten event jest ... dziwny

Nagroda, która po użyciu wygasa po 5 dniach.
Nawet mi się nie chce komentować.

Ogólnie tak słabych nagród dziennych nie widziałam jeszcze w żadnym evencie, który był "za moich czasów". :(

W poprzednich absolutna niemożliwość zdobycia trzeciej głównej nagrody, była rekompensowana możliwością zdobycia naprawdę dobrych nagród dziennych.
A teraz ani to, ani to...

Właśnie zaczął się trzeci dzień, w którym nie oddam nic do eventu - aby nie ryzykować, że dostanę tę "pięciodniówkę". Niezależnie od tego, że prawie wcale nie mam i nie używam wojska (a nie jestem w tym jakimś ewenementem, jak wiem z wielu dyskusji tutaj), to dla mnie sam pomysł na "nagrodę", która znika po kilku dniach jest .........

Jeszcze gorsze są niektóre zadania.
"Oddaj pokaźną ilość" czegośtam

Wczoraj cudem chyba udało mi się kupić trochę jedwabiu - z pewnością za mało, bo te ilości są BARDZO duże. Dlaczego takie coś???

Udało mi się jeszcze zdobyć trochę jedwabiu, wystawiając oferty niekorzystne dla mnie - a przecież własne towary też muszę oddawać!

Nie używam wojska, tylko "negocjuję" - a nie mogę usunąć koszar, zajmujących miejsce, więc nie mogę postawić więcej manufaktur - zresztą po co, jak zapotrzebowania na moje towary nie ma!!

Naprawdę, coraz gorzej się gra, to już nie jest przyjemność, tylko stały powód do irytacji, bo jeszcze zepsute "łapki", stale tak samo niewidoczne odwiedzane miasta, czekanie, aż się łaskawie w nich pokażą budynki, itp. itd. :(
 

Osteres

Zwiadowca
Wydawało mi się że sobie dobrze radzę, faktycznie miałam rację - wydawało mi się, ten event jest dla mnie za drogi, uzbieranie kilku tysięcy klejnotów czy eliksirów jednak nie jest takie proste, a potem zamiast zainwestować w badania to wymieniam te dobra na buraki ... wariactwo, do końca zostało 19 dni a ja jestem w trakcie 37 zadania ... i coraz częściej mam ochotę sobie odpuścić, bo po co walczyć o coś co i tak jest nieosiągalne ...
Ja dopiero przy 28 zadaniu jestem. Byłem tydzień na urlopie i jak urlop to urlop od wszystkiego :)
Event rzeczywiście baaardzo drogi. :(
Z jednej strony turnieje, które sporo kosztują jak coś niecoś chce się osiągnąć, z drugiej strony inwestowanie w rozbudowę, z trzeciej inwestowanie w odkrywanie prowincji i teraz jeszcze po czwarte ewent... Rzadko narzekam ale czasem jak widzę co się dzieje to po prostu muszę :D
 

visit0r

Paladyn
Ten event jest ... dziwny

Nagroda, która po użyciu wygasa po 5 dniach.
Nawet mi się nie chce komentować.

Ogólnie tak słabych nagród dziennych nie widziałam jeszcze w żadnym evencie, który był "za moich czasów". :(

W poprzednich absolutna niemożliwość zdobycia trzeciej głównej nagrody, była rekompensowana możliwością zdobycia naprawdę dobrych nagród dziennych.
A teraz ani to, ani to...

Właśnie zaczął się trzeci dzień, w którym nie oddam nic do eventu - aby nie ryzykować, że dostanę tę "pięciodniówkę". Niezależnie od tego, że prawie wcale nie mam i nie używam wojska (a nie jestem w tym jakimś ewenementem, jak wiem z wielu dyskusji tutaj), to dla mnie sam pomysł na "nagrodę", która znika po kilku dniach jest .........

Jeszcze gorsze są niektóre zadania.
"Oddaj pokaźną ilość" czegośtam

Wczoraj cudem chyba udało mi się kupić trochę jedwabiu - z pewnością za mało, bo te ilości są BARDZO duże. Dlaczego takie coś???

Udało mi się jeszcze zdobyć trochę jedwabiu, wystawiając oferty niekorzystne dla mnie - a przecież własne towary też muszę oddawać!

Nie używam wojska, tylko "negocjuję" - a nie mogę usunąć koszar, zajmujących miejsce, więc nie mogę postawić więcej manufaktur - zresztą po co, jak zapotrzebowania na moje towary nie ma!!

Naprawdę, coraz gorzej się gra, to już nie jest przyjemność, tylko stały powód do irytacji, bo jeszcze zepsute "łapki", stale tak samo niewidoczne odwiedzane miasta, czekanie, aż się łaskawie w nich pokażą budynki, itp. itd. :(
też kiedyś nastawiłem się na negocjowanie, jednak jest w późniejszej fazie gry dosyć duża niespodzianka - orki wymagane do rejestracji produkowane zbrojowniach, od kilku tygodni nie zdobywam prowincji ze względu na potrzebę wybudowania zbrojowni poziom 20
 

Azulena

Rozbójnik
też kiedyś nastawiłem się na negocjowanie, jednak jest w późniejszej fazie gry dosyć duża niespodzianka - orki wymagane do rejestracji produkowane zbrojowniach, od kilku tygodni nie zdobywam prowincji ze względu na potrzebę wybudowania zbrojowni poziom 20
Ja doszłam do prowincji z wymaganymi Orkami, zanim osiągnęłam erę Orków... Dlatego już wcześniej rozbudowałam zbrojownię. Jedną jedyną...
Wszystko to razem jest źle pomyślane, już tu ileś razy były dyskusje, że powinni dać Graczom możliwość wyboru "ścieżki" - wojskowej albo ekonomicznej.
Argumenty "ale ktoś ma już wybudowane (wstaw dowolnie)" albo zdobyte, itd. do mnie nie przemawiają.
W dowolnym momencie gry można taki podział wprowadzić, ja z przyjemnością zburzę rozbudowane koszary i zbrojownię, niech mi tylko dadzą tę możliwość!
 

visit0r

Paladyn
Ja doszłam do prowincji z wymaganymi Orkami, zanim osiągnęłam erę Orków... Dlatego już wcześniej rozbudowałam zbrojownię. Jedną jedyną...
Wszystko to razem jest źle pomyślane, już tu ileś razy były dyskusje, że powinni dać Graczom możliwość wyboru "ścieżki" - wojskowej albo ekonomicznej.
Argumenty "ale ktoś ma już wybudowane (wstaw dowolnie)" albo zdobyte, itd. do mnie nie przemawiają.
W dowolnym momencie gry można taki podział wprowadzić, ja z przyjemnością zburzę rozbudowane koszary i zbrojownię, niech mi tylko dadzą tę możliwość!
miałem tak samo, nadrobienie zacofania zabrało równy miesiąc, do tego wielkie zdziwienie gdy zbrojownia została już wybudowana, 12 h produkcja orków to za mało na negocjowanie jednej prowincji
 

Azulena

Rozbójnik
Dzisiejsza nagroda dzienna.....

Szukałam na Wiki, nie znalazłam, nie przyszło mi na myśl, żeby zajrzeć do Obozu Najemników.... Te dwie jednostki, które już tam mam, są tak słabe, że zapomniałam o ich istnieniu.

A bardzo chciałam być już bliżej pierwszej nagrody głównej. Więc oddałam "buraki" do eventu.

No i niestety (zawsze, jak czegoś nie chcesz, to dostajesz) wpadła mi ta nagroda. Zupełnie nie znam się na wojsku, prawie nie używam, ale oczy mam i widzę...
"Stare" jednostki - Tancerz Ostrzy, Łucznik, itd. są oznaczone trzema gwiazdkami w opisach. To okropnie brzydkie valoryjskie coś tam - tylko jedną gwiazdką.
Czyli jest trzy razy słabsze niż "stare" jednostki. W dodatku nie ma dla niego ulepszenia na widocznym kawałku badań. I TO MA BYĆ NAGRODA?? Z pewnością nie zajmę cennego miejsca w mieście pod takie coś.

Oddane "buraki" oczywiście przybliżyły mnie do dobrej nagrody, ale i tak jestem zła - za dużo w tym evencie dziennych nagród, których zdecydowanie NIE CHCĘ dostać.
Oczywiście nic nie tracę na czekaniu i zbieraniu dużych ilości "buraków" - za to coraz bardziej tracę zapał do gry i chęć dalszego grania....
 

jakub357

Łucznik
Ten event jest zdecydowanie za trudny.
Od prawie tygodnia stoję na zadaniu ,,zbierz zasoby'' (mowa tu o misjach 36, 37, 38), gdzie do zebrania jest po około 300k młotków.
Aktualnie jestem w 1/3 misji 37, a minął tydzień, więc drugie tyle zajmie mi dokończenie tego zadania i zrobienie kolejnego, 38, które wymaga jeszcze więcej.
A kolejne misje wcale nie są prostsze - do rozwiązania po kilkanaście konfliktów (czyli kilka dni zwiadów).
 

visit0r

Paladyn
Ten event jest zdecydowanie za trudny.
Od prawie tygodnia stoję na zadaniu ,,zbierz zasoby'' (mowa tu o misjach 36, 37, 38), gdzie do zebrania jest po około 300k młotków.
Aktualnie jestem w 1/3 misji 37, a minął tydzień, więc drugie tyle zajmie mi dokończenie tego zadania i zrobienie kolejnego, 38, które wymaga jeszcze więcej.
A kolejne misje wcale nie są prostsze - do rozwiązania po kilkanaście konfliktów (czyli kilka dni zwiadów).
dalej jest coraz trudniej, zadanie 75 wymaga oddania mniej więcej 80 % maksymalnej ilości złota (dokładna ilość zależy od epoki w której jesteśmy), zdecydowanie zbyt wielkie nakłady jak na przewidywaną nagrodę, raczej ostatni event o takich zasadach w którym brałem udział
 

Christo

Rozbójnik
Ten event jest zdecydowanie za trudny.
Od prawie tygodnia stoję na zadaniu ,,zbierz zasoby'' (mowa tu o misjach 36, 37, 38), gdzie do zebrania jest po około 300k młotków.
Aktualnie jestem w 1/3 misji 37, a minął tydzień, więc drugie tyle zajmie mi dokończenie tego zadania i zrobienie kolejnego, 38, które wymaga jeszcze więcej.
A kolejne misje wcale nie są prostsze - do rozwiązania po kilkanaście konfliktów (czyli kilka dni zwiadów).
To prawda.. nie są prostsze, bo będziesz miał jeszcze 2 takie serie ze zdobyciem zasobów i będzie trzeba zdobyć jeszcze większą ilość niż zdobywasz teraz. Korzystasz z zaklęć? Sporo pomagają. Np czarujący podarunek + moc zasobów?

Ja zadania skończyłem już w piątek i mam święty spokój :)
 

Azulena

Rozbójnik
To prawda.. nie są prostsze, bo będziesz miał jeszcze 2 takie serie ze zdobyciem zasobów i będzie trzeba zdobyć jeszcze większą ilość niż zdobywasz teraz. Korzystasz z zaklęć? Sporo pomagają. Np czarujący podarunek + moc zasobów?

Ja zadania skończyłem już w piątek i mam święty spokój :)
O kurczę... ;) Dobry jesteś. :)

Ja najbardziej obawiam się zadań z oddawaniem towarów - bo na mojej mapie handel "leży" z mojego punktu widzenia, czyli "moich" towarów.
Właśnie zajrzałam do kupca - jest 13 stron ofert, ale NIKT nie potrzebuje marmuru, kryształów i eliksirów!! Jak mam cokolwiek kupić, jeśli nie ma chętnych na moje towary???
Jak wystawiam oferty niekorzystne dla mnie, to się chętni znajdują - też nie od razu!!
Ale ile można tracić przez to, że Inno wymyśliło system rozdziału towarów na mapie, który się nie sprawdza?!
 

DeletedUser449

Guest
"Stare" jednostki - Tancerz Ostrzy, Łucznik, itd. są oznaczone trzema gwiazdkami w opisach. To okropnie brzydkie valoryjskie coś tam - tylko jedną gwiazdką.
Czyli jest trzy razy słabsze niż "stare" jednostki.
Możesz mi wytłumaczyć, w jaki sposób stwierdzasz że jednostka z jedną gwiazdką jest trzy razy słabsza od jednostki z trzema gwiazdkami? Jestem ciekaw, czy można jakoś uzasadnić taką bzdurę. Od razu powiem, że "valoryjskie coś tam" nie jest trzykrotnie słabsze niż odpowiednik z koszar. Jest mniej więcej między dwoma, a trzema gwiazdkami ludzkiego paladyna, przy czym w dalekiej przyszłości będzie ulepszany. Ktoś, kto używa mózgu zamiast oczu po prostu porównałby statystyki jednostek.
Oddane "buraki" oczywiście przybliżyły mnie do dobrej nagrody, ale i tak jestem zła - za dużo w tym evencie dziennych nagród, których zdecydowanie NIE CHCĘ dostać.
Mam nadzieję, że zgodnie z prawdą winisz tylko sama siebie, a pisząc to na forum chcesz pożalić się na swoją niezdolność do przemyślanego działania. Jeśli nie walczysz, a losujesz nagrody w dzień, gdzie nagrodą dzienną jest budynek militarny...
 

jakub357

Łucznik
Nagrody są przyzwoite - jak Matka Smoków, czy jutrzejsza Farma Kurczaków (dają sporo populacji). Przyszłe budynki z samą kulturą również są silne. Do tego, budynki te są bardzo dopracowane graficznie. Według mnie, nie ma się czego czepiać; no, chyba że braku many dla późniejszych rozdziałów.

Raczej największym, a wręcz karygodnym problemem tego eventu jest to, że jest najzwyczajniej za trudny. Nie jest to subiektywna opinia, tylko fakt, bo mija połowa eventu, a ja dalej jestem na zadaniu 38 i końca nie widać, a gram tak ergonomicznie, jak tylko mogę (porzucane zaklęcia, wszystkie możliwe motywki rozdane raz na dobę, oraz specjalnie dla zasobów postawione Bezdenne Wykopaliska i Księga Tajemnic).
 

DeletedUser1174

Guest
Event nie jest za trudny, bez żadnej spiny i starań dobijam do 70 zadania, jak dla mnie jest za długi. Wolałbym więcej, ale krótszych eventów. Ceniłem zawsze gry, gdzie event był np. co weekend, kiedy ma się czas pograć, a w tygodniu nie trzeba o tym myśleć. Ten event ciągnie się jak przysłowiowy smród po gaciach, ale nie ma co narzekać, bo jak już pisałem, nie ma obowiązku go robić. Nagrody jak dla mnie są nieprzydatne. Jak będzie event z budynkami kultury dającymi manę, to się do niego przyłożę, ten pewnie skończę "przy okazji", jeszcze bardzo dużo czasu zostało, jakby się ktoś uparł, mógłby zacząć dziś i skończyć.
 

DeletedUser1174

Guest
O kurczę... ;) Dobry jesteś. :)

Ja najbardziej obawiam się zadań z oddawaniem towarów - bo na mojej mapie handel "leży" z mojego punktu widzenia, czyli "moich" towarów.
Właśnie zajrzałam do kupca - jest 13 stron ofert, ale NIKT nie potrzebuje marmuru, kryształów i eliksirów!! Jak mam cokolwiek kupić, jeśli nie ma chętnych na moje towary???
Jak wystawiam oferty niekorzystne dla mnie, to się chętni znajdują - też nie od razu!!
Ale ile można tracić przez to, że Inno wymyśliło system rozdziału towarów na mapie, który się nie sprawdza?!

Azulena, rada na Twoje problemy jest banalnie prosta - wstąp do dobrego bractwa, gdzie wymiana towarów nie stanowi problemu.
 

DeletedUser174

Guest
żaden event nie może być za trudny o ile są w nim przyzwoite nagrody. W tym nie ma ich właśnie, wiec event jest nieopłacalny. Mógłby być jeszcze trudniejszy, zadań mogłoby być też więcej i nawet w krótszym czasie każdy by je zrobił (może nawet i bez ściągi!) i nikt (nie licząc nieudaczników) by nie piskał że jest za trudny.

@jakub357 jeżeli nie umiesz sobie poradzić z zadaniem to znak, ze coś jednak robisz nie tak. Zadanie na uzbieranie młotków jest upierdliwe, ale realne do zrobienia . Posiadając 3 warsztaty zrobienie tych 3 zadań zajęło mi to kilka dni raptem
 

Christo

Rozbójnik
@Azulena , dzięki :). Tak jak napisał @Cruella , wstąp do lepszego bractwa albo napisz do kilku graczy z lepszych bractw z prośbą o chwilowe dołączenie aby móc powymieniać większa ilość surowców. Wtedy na pewno będzie Tobie łatwiej w evencie :)
 

Hassano

Łucznik
@Azulena , dzięki :). Tak jak napisał @Cruella , wstąp do lepszego bractwa albo napisz do kilku graczy z lepszych bractw z prośbą o chwilowe dołączenie aby móc powymieniać większa ilość surowców. Wtedy na pewno będzie Tobie łatwiej w evencie :)

Pfff jakie wstąpić na chwile.. To mnie denerwuje w tej grze że ludzie siedzą w jakiś bractwach 100+ w rankingu a potem marudzą że coś sie nieda ( nie chodzi mi to o Ciebie @Azulena ) jedna osoba ma 150 200k ptk a reszta 10-15 i potem problem że niema sie z kim powymieniać ;/ sam jestem magiem w bractwie i gdy mam szukać ludzi to mnie telepie bo pisze do graczy co sami są w bractwie bo odstają w ptk od reszty a taki osobnik mi pisze nigdzie nie ide mi to dobrze.. A potem są efekty że niema sie z kim surką powymieniać..
 

jakub357

Łucznik
@jakub357 jeżeli nie umiesz sobie poradzić z zadaniem to znak, ze coś jednak robisz nie tak. Zadanie na uzbieranie młotków jest upierdliwe, ale realne do zrobienia . Posiadając 3 warsztaty zrobienie tych 3 zadań zajęło mi to kilka dni raptem

Właśnie sęk w tym, że do tej pory miałem tylko 2 rozbudowane warsztaty na poziom 15 i nigdy niczego mi nie brakowało.
Więc specjalnie dla tego eventu musiałem postawić te antyczne cuda i rozbudować ratusz na wyższy poziom.
Rozbudowa warsztatów trwa długo i dużo kosztuje; a przy obecnej sytuacji, najwidoczniej będę do tego zmuszony.
 

Christo

Rozbójnik
Pfff jakie wstąpić na chwile.. To mnie denerwuje w tej grze że ludzie siedzą w jakiś bractwach 100+ w rankingu a potem marudzą że coś sie nieda ( nie chodzi mi to o Ciebie @Azulena ) jedna osoba ma 150 200k ptk a reszta 10-15 i potem problem że niema sie z kim powymieniać ;/ sam jestem magiem w bractwie i gdy mam szukać ludzi to mnie telepie bo pisze do graczy co sami są w bractwie bo odstają w ptk od reszty a taki osobnik mi pisze nigdzie nie ide mi to dobrze.. A potem są efekty że niema sie z kim surką powymieniać..
Nie pfffuj mi tu tylko jeśli jest w takiej opłakanej sytuacji zawsze jest to jakieś rozwiązanie. Logiczne jest to, że komuś komu jest dobrze w bractwie, nie ma dzięki temu braków w surowcu to po co ma ryzykować? Niestety, ale ludzie tacy są.

@Azulena , jaki jest Twój główny świat? Gdzie masz takie braki? Widzę, że masz konto na Arrendyl.
 
Status
Zamknięty.
Do góry