• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Dyskusja o aktualizacji 1.36

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser1470

Guest
Po tej aktualizacji nie ładują mi sie powiadomienia. Wykrzyknik znika po kliknieciu dzwoneczka ale nie wyswietla sie lista powiadomien.
 

DeletedUser626

Guest
Programiści pracują nad naprawą już, a my zgłosiliśmy ten błąd do naprawy hotfixem, czyli bez czekania na aktualizację, gdy tylko będzie to możliwe.
Przepraszamy za niedogodności.
 

DeletedUser174

Guest
błąd z powiadomieniami... bez komentarza
zapowiedz naprawy błędu... bez komentarza

użyteczność aktualizacji? aż chciałby by się zapytać: znaczy się czego?

i wisienka na torcie czyli newsy. Brawo! Zamiast wykorzystać to miejsce na coś naprawdę wartościowego jak "dzwoneczek" to mamy durnowatą ikonkę do irytacji chyba wyłącznie. Bo do czego ona służy? Żeby idiota się zorientował że jest jakiś event? Bo oczywiście jak go jakieś mordy atakują to pewnie sie nie zorientuje. Że jest aktualizacja więc może się mentalnie przygotować że geniusze z IG coś koncertowo znowu spartolą? Bo przecież większość aktualizacji jest o niczym. No i mamy nikomu nie potrzebną ikonke do niczego, ale za to z irytującym wykrzyknikiem. Ale zakładając że ta ikonka musi być to oczywiście za trudne było pomysleć, ze przecież gracze o wiele częściej korzystają z ikonki "bractwo" więc to ona powinna być "bardziej pod ręką"... nie za prosto by było. Teraz przy motywowaniu towarzyszy z bractwa za każdym razem trzeba będzie się przedzierać przez nikomu nie potrzebną ikonkę. Pełny popis kreatywności - tylko pogratulować. Pomysł może i nie jest beznadziejnie zły, ale wykonanie jak zwykle... może powinniśmy zacząć się zastanawiac jak bardzo można było popsuć jakiś temat? Ale obawiam się że polegniemy w tej konkurencji, bo szanse na przebicie geniuszy IG mamy takie same jak nasze wojska w walce

jedyny plus to
Okno powiadomień o nagrodzie za rozbudowę Antycznego Cudu zamykało okno wiadomości prywatnej, powodując utratę pisanego tekstu.
o ile będzie działać
 

DeletedUser2076

Guest
Ja rozumiem bezużyteczność takich aktualizacji (bo to naprawdę wstyd chwalić się wprowadzeniem 5 słabych poprawek po 2 tygodniach poprawiania gry i kodu) ale litości - taki szał mordu za nową ikonę? Nadmienię, że dla mnie powiadomienia niewiele wnoszą (dobra - nic nie wnoszą i zapewne po prostu będą). Jedyny plus - że przestaną się pojawiać jakieś okienka na start (chociaż wspomnienie, że najważniejsze i tak wyskoczą mnie trochę martwi). Zastanawia mnie jednak logika wypowiedzi sugerująca, że ta nowa ikona utrudnia dostęp do bractwa. Ikona bractwa została gdzie była czyli nie wywalili jej np. poza ekran. Dokładnie to samo miejsce, ten sam ruch myszą. Nadmienię, że i tak klikanie na nią jest nudne (klawisz F sprawuje się o wiele, wiele lepiej w tej roli).
No ale każdy powód dobry do narzekania.
 

DeletedUser1470

Guest
powiadomienia juz dzialaja :) dziekuje za szybkie rozwiazanie problemu
 

visit0r

Paladyn
powiadomienia juz dzialaja :) dziekuje za szybkie rozwiazanie problemu
i juz nie dzialaja, cala ta aktualizacja to w skrocie gniot, wprowadzaja funkcje nie tylko zbedne ale wrecz denerwujace zamiast udogodnien sugerowanych przez samych uzytkownikow jakby chcieli dac do zrozumienia piszcie sobie propozycje na forum a my was i tak mamy w ****
 

DeletedUser174

Guest
@LordHaart przepraszam za to co powiem, ale pograsz dłużej to zrozumiesz.

Mamy 4 ikonki i każda z tych ikonek jest o wiele częściej używana niż trąbka. A która z ikonek jest po drodze do 3 pozostałych??? Nie można było inaczej zaplanować panelu? I nie potrzebną nikomu ikonkę schować dalej? Przecież wystarczyło zamienić miejscami ikonki bractw i newsów. Za trudne było?

Druga sprawa to potrzeba tej ikonki. Na każdej szanującej się grze jest opcja wyłączenia takich powiadomień. I wszyscy są zadowoleni. Tym bardziej, ze jest to tylko kopia wiadomości z forum!!! Jak ktoś się leni by wejść na forum to musimy ukarać wszystkich? Bo dla mnie ta ikonka jest autentycznie karą. I jak pomyśle że przynajmniej 3 razy w miesiącu mi się zaświeci to mi się ciśnienie podnosi. A na 3 się nie skończy zapewne :/ Gdyby jeszcze tylko tam się pojawiały info o "promocjach" i nie atakowały dodatkowe powiadomienia i gwiazdki z licznikiem to może jeszcze by to szło przeżyć. ale to nie jest zamiennik.

Do tego ta ikonka jest aktywna. Wystarczy na nią najechać i od razu rozwija się okno. Po cholerę? Na bractwo trzeba kliknąć, ale to proszę musi byc dymek, bo idiota może nie przeczytał...

tak, ta ikonka działa mi na nerwy. I nie mam zamiaru nikogo za to przepraszać
 

DeletedUser2076

Guest
Wiesz, to nie jedyna gra od tej firmy, w której sobie konto założyłem. Gra jest prosta jak drut na wyciągu - więc nie ma za bardzo czego więcej zrozumieć.

Generalnie ta firma ma wszystkich graczy tak samo w nosie we wszystkich tytułach. Zawsze wiedzą co lepsze dla graczy. Tak oto wszystkie ich gry porzuciłem, została ta bo jest najbardziej przyswajalna. Jestem zapalonym graczem któremu nie jest ostatnio (taa ostatnio - dobre lata świetlne) dane pograć w ambitne tytuły (komputer działa, ale wykonuje zupełnie inne obowiązki i na resztkach jego zasobów np. odpalam przeglądarkę). Tak więc pozostały mi tego typu gierki albo nic (Civilization, Europa Universalis, The Settlers i inne tytuły kurzą się na fizycznych bądź wirtualnych półkach).

Przechodząc do meritum - widziałem Twoje wypowiedzi w innych tematach. Wypowiadałaś się bardzo sensownie (jak np. w sprawie zadośćuczynienia graczom za obecnie wprowadzone diamenty ze skrzyń) ale tutaj po prostu na moje doczepiłaś się dziwnej rzeczy. To, że oni zmarnowali pewnie z tydzień by wprowadzić tę innowację zamiast np. panelu wspierania cudów czy automatycznej motywacji zostawię bez szerszego komentarza. Ale przynajmniej (jak dla mnie) nic nie zepsuli i to się liczy (mnie się powiadomienia cały czas wyświetlają jak należy).
 

DeletedUser171

Guest
Ostatnia aktualizacja zniechęciła mnie do gry, od dłuższego czasu grałam na Lisku gra śmigała aż milo. Niestety teraz nawet ekran powitalny nie chce się wczytać. Wobec powyższego Dragomira poleciła mi przejście na Opere - ale to jest straszny muł, jak długo można siedzieć i robić coś, co przedtem dało się zrobić dwa razy szybciej. Nie wspominam już o powiadomieniach -masakra. Jak widać to już reguła, co aktualizacja to klapa.
 

Osteres

Zwiadowca
Jeżeli była jakaś "niewidzialna" aktualizacja to teraz zepsuła ikony powiadomień - okienko się nie otwiera i to nie tylko mnie w Bractwie... :(
 

jakub357

Łucznik
Ta trąbka aktualnie nie spełnia swojej roli. Proszę ją przynajmniej zamienić miejscami z ikoną bractwa, żeby nie trzeba było się przez nią przedzierać kursorem do ikony bractwa; żeby też zmniejszyć częstotliwość przypadkowych kliknięć na nią, podczas żmudnego rozdawania motywek.
 

Christo

Rozbójnik
Albo ta trąbka będzie pokazywać wszystkie nowe ogłoszenia i aktualizacje albo nie ma sensu aby ta ikonka tam była.
 

Hassano

Łucznik
Ta trąbka aktualnie nie spełnia swojej roli. Proszę ją przynajmniej zamienić miejscami z ikoną bractwa, żeby nie trzeba było się przez nią przedzierać kursorem do ikony bractwa; żeby też zmniejszyć częstotliwość przypadkowych kliknięć na nią, podczas żmudnego rozdawania motywek.

Do rozdawania motywek polecam używanie klawisza "F" sam z początku dziwnie sie czułem ale teraz śmigam z tym skrótem i naprawdę przyśpiesza to rozdawanie
 

DeletedUser626

Guest
"Trąbka" zajęła miejsce puste, celowo nic nie przesuwaliśmy, bo to dopiero wprowadziłoby zamieszanie i kłopoty w "dobrnięciu" do Bractwa. Wcześniej były pretensje i skargi, że ogłoszeń w grze nie ma, gdy coś ważnego się dzieje, że nie ogłaszam konkursów albo nie informuję wszystkich, jak można rozwiązać jakiś problem. Gdy takie ogłoszenie się pojawiało, było też źle, bo pojawiało się przy każdym logowaniu, było duże, brzydkie i niewygodne.
Teraz jest nowy, ładny system, nic nie będzie się narzucało przy logowaniu jeśli nie będzie takiej konieczności, i będzie tam do znalezienia wszystko to, co jest ważne. Szkoda, że wszystkich na raz zadowolić się nie da, ale na innych wersjach nowy system się Graczom bardzo podoba, więc raczej nie będzie to szybko zmieniane.
 

DeletedUser2076

Guest
Dla chcącego nic trudnego. Programiści, optuję dobrej klasy, bez problemu mogą dodać opcję pt. "rozmieść ikony szybkiego dostępu". W najgorszym wypadku zrobią to jak młody czeladnik dobrego mistrza jakimś for (którymkolwiek) bądź, jeżeli są prawdziwymi profesjonalistami, odpowiednią tablicą (gdzie indeksem będzie numer ikony szybkiego dostępu). Operacja, jeżeli kod jest modularny (a nie zakładam, że jest pisany na łupu-cupu) zajmuje do godziny czasu. Wszyscy zadowoleni, wszyscy ikony mają tak jak lubią (domyślnie może być ustawione jak jest teraz).
 

DeletedUser1496

Guest
Mnie się ten pomysł bardzo podoba, a w ogóle to myślę, że większość narzeka tylko dla narzekania. Tacy jesteśmy. Bardzo wiele rzeczy programistom IG nie wyszło, ale myślę, że akurat ta trąbka jest OK. Wiążę też ogromne nadzieje z Przygodami bractw, ale oczywiście czas pokaże jak będzie, ze swojej strony przynajmniej "dam szansę".
Pozdrawiam :)
 

DeletedUser2076

Guest
A właśnie - co do nie ładujących się powiadomień/listy bractwa. Czy gracze, którym się to dzieje nie grają przypadkiem na serwerze Arendyll? Bo tylko na nim faktycznie mam problem z powiadomieniami. Przechodzę na drugie konto (Winyandor) i wszystko działa jak należy. Może to z serwerem jest problem?
 
Status
Zamknięty.
Do góry