• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Naprawione Procesor na 100%

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser2340
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser626

Guest
Napisałam, że odnoszę się do zrzutów ekranu, nie neguję tego, że istnieje problem, tylko dopytałam o to co widzę na screenach - taka jest moja rola.
Nie jest nią natomiast programowanie, nie mam wglądu do kodu gry. Od programistów wiem, że gra faktycznie chodzi gorzej na niskich ustawieniach grafiki niż powinna, więc teoretycznie u niektórych może pomóc zmiana tych ustawień - ale to już wiesz, bo sam to testowałeś.
 

DeletedUser2340

Guest
@Dragomira, a teraz taka zagwozdka dla tych programistów: google chrome wersja 65.0.3325.181, aktualizacja wtyczki shockwave flash przez stronę Adobe. I teraz tak: jedno miasto - zmiana ustawień na niską grafikę - gra bardziej płynna niż na wysokiej grafice. Drugie miasto - zmiana ustawień na niską grafikę - gra się zawiesiła. Odświeżenie? Pomaga na kilka, kilkanaście minut.
 

DeletedUser2958

Guest
Jak często kolega czyści pamięć podręczną przeglądarki i ciasteczka? hehe
 

DeletedUser2823

Guest
upload_2018-4-7_12-3-23.png

Tak to wygląda.
Często jest pełne 100% ale nie udało mi się wstrzelić.
Zastanawiateż duże wykorzystanie procesora graficznego.
Zwłaszcza, że wszystkie efekty mam wyłączone i grafikę na minimum.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser3033

Guest
Hmm patrząc na zrzut ekranu aż odbiera mowę :)
Nie wiem czy to problem w zakładce widok powinno być pokaż czas jądra , i jeszcze pokaż jeden wykres dla każdego procesora .
Taki screen byłby bardziej efektywny nie czepiam się lecz też mnie ciekawi co tak męczy sprzęt jak gra tak naprawdę niema żadnych wymagań sprzętowych nom umówmy się to nie jest RPG 3D online.
A tak ktoś próbował zmieniać rozdzielczość ekranu i porównywał obciążenie karty graficznej ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser2340

Guest
@Shadows Dragon
tak to wygląda: Bez tytułu4.jpg Bez tytułu5.jpg
Procesor jest bez zmian. Ale widok okienka gry jest ciut uciążliwy. Ale przetestuję to na kilku miastach i potem dam znać.

@UbliBubli, wiesz jak włączyć, żeby każdy rdzeń procesora chodził osobno?
menu start - w wierszu poleceń wpisz: msconfig
Wyskoczy okienko, druga zakładka "rozruch", "opcje zaawansoweane", wyskoczy kolejne okienko. Zaznacz "liczba procesorów" i rozwiń listę. Ustaw maks co się da czyli chyba 4 u Ciebie. OK, zastosuj, uruchom ponownie. Niewiele pomoże ale komp będzie miał każdy rdzeń z osobna.

Aha, spróbuj z ustawieniami grafiki w grze na maks. U mnie w jednym mieście pomogło.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser3033

Guest
Hmm pierwsza rzecz ciasteczka mogą mieć związek z faktem że wyrzuca z gry ale nie widzą związku z tym że gra męczy sprzęt .
Druga to ciasteczka to nie problem w przeglądarce można ustawić by czyściła po każdym zamknięciu przeglądarki choć ciasteczka nie mają tu nic do tematu bo jak często można je czyścić a z drugiej strony czy gra aż taki śmietnik robi że to jest wymagane ?
Coś robią widzę a przynajmniej próbują bo wczoraj gra przy odwiedzaniu sąsiadów mnie ani razu nie wyrzuciła na białe tło :)
Choć ciężko tu powiedzieć o postępie trzy razy się zawiesiła do tego stopnia że tak czy siak zmusiła mnie do odświeżenia .
Co może być przyczyną hmm mam dwie wersje jedna wskazuje na grafikę a druga na serwer lub te dwie opcje na raz są efektem tak dużego obciążenia .
Nie wykluczam też błędnej komunikacji między serwerem a użytkownikami bo gra po odświeżeniu pożera pamięć RAM w narastającym tempie .
Wygląda to tak jakby od odświeżenia czyli czas'' START'' i ileś czasu mamy na grę przy czym widać że gra jakby zwalniała i przy tym mogą się pokazywać jakieś błędy np : z zebranej manufaktury nie możemy jej nastawić na kolejny cykl tak jakby gra przeszła w stan tak zwanego zamrożenia tylko że ono występuje jak przejdziemy w tryb pracy w tle .
Podsumowując nie musi to być jakaś wielka usterka czy błąd lecz kilka nieścisłości nakładających się na siebie .
Po obserwacjach to zachęcam do testowania jak i pokazywania własnych obserwacji bo problem jest po stronie gry ewidentnie i niezaprzeczalnie z faktu że ja nie mam takich przeciążeń ale obserwuje wzrost obciążenia a obserwacje mogą pomuc w znalezieniu przyczyny.
Tylko że mój komp jest stacjonarny złożony z osobnych części w całość hmm moim talentem :) do gier więc jak mi chodzą najnowsze gry to ja nie mam powodu wgrywać jakieś aktualizacje czy czego nie mam zamiaru robić aktualizować sterowników karty graficznej to jedynie mogło by doprowadzić do przetaktowywania procesora graficznego co mogło by się skończyć jego uszkodzeniem .
I tu muszę dodać że obciążenie jest proporcjonalne po prostu mam kilka razy potężniejszy komp
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser2340

Guest
Zmieniłem rozdzielczość ekranu tak jak pisałeś @Shadows Dragon. Obecnie mam 1024x768. Nie wiem, póki co chodzi w miarę dobrze (nie jest to tak jak było na początku, przed błędami ale jest znośnie). Testowane na mieście 100 tyś. pkt, 10 tyś. i 500 pkt.

Co do pamięciożerności gry.... w którymś z poprzednich postów pisałem, że znam osobę, której komputer się przegrzał przez grę. Przy takim poborze zasobów przez grę komputer cierpi, temperatura jest zabójcza dla sprzętu. Może IG chcesz wykończyć nasze sprzęty? ;-)

@UbliBubli, Dragomira kiedyś pisała, że jak robisz motywkę i druga osoba w tym samym czasie zmotywuje to samo co Ty to dlatego wywala. Powiedzmy, że to wyjaśniła. Przyjąłem to do wiadomości chociaż nie do końca się zgadzam no ale, mniejsza z tym.
Ale jeśli chodzi o to, że nie robiąc nic wywala to współczuję bo przyjemności z gry nie ma żadnej. Miałem tak kiedyś. O dziwo ostatnio u mnie ten problem nie występuje. Czym to jest spowodowane? Nie wiem.
 

DeletedUser1618

Guest
U mnie gra nie zużywa praktycznie wcale procesora, czasem 40% wskoczy przy jakiejś aktywności, w ostatnim miesiącu ani razu Chrome nie wykorzystywał 95%+ procesorae1.jpg
 

DeletedUser3063

Guest
@gintaer88, a nie sądzisz, że przy Twoim sprzęcie 40% RAMu i 30% grafiki to trochę za dużo jak na grę przeglądarkową?
 

DeletedUser1618

Guest
@elvenar123456 z grafiką to się zgodzę(teraz mam np. 11% procka, i 9% grafy), ale z RAMem to nie, mam w tle uruchomionego steama uplaya oraz antywirusa + adblocka
 

DeletedUser3033

Guest
Hmm procesor 4 rdzeniowy 2,7GHz czyli tak nie chce mi się wyliczać ale możemy przyjąć że to jest 10GHz i z tego 11% .
Pamięć RAM 8GB z czego system widzi 7,9GB a zajęte masz 3GB licząc system i jakieś programy Eleve zajmuje 1,5-2GB .
Tak tylko na dwa razy lepszym sprzęcie będzie to nie 11% CPU tylko 5% CPU ale to nie zmienia faktu że twój screen pokrywa się z obciążeniem innych osób które mają prawie 100% CPU .
Tak wiem że to nie są docelowe wyliczenia ( na szybkość sprzętu w dużej mierze wpływa płyta główna czy raczej szybkość magistrali ) ale umownie można przyjąć że tak jest.
A nom muszę też dodać że screen udowadnia w prost proporcjonalnie że u osób mających prawie 100% CPU jest wszystko w jak najlepszym porządku to nie wina ich sprzętu ani oprogramowania jak i aktualizacji .
Macie wręcz identyczne obciążenie na różnym sprzęcie więc problem jest po stronie gry.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser2340

Guest
Gracze się przyzwyczaili do zacinającej się gry, nikt już nie pyta co się dalej dzieje w tym temacie, zielony napis informuje, że błąd jest potwierdzony i chyba wszystkim pasuje. Twórcom bo przyjęli do wiadomości i potwierdzili, graczom bo i tak niewiele mogą zdziałać.
Podziwiam twórców gry.

Wychodzi na to, że nie ma co zgłaszać błędów bo i tak niewiele się z tym robi.
 

DeletedUser3033

Guest
Hmm tak niema sensu zgłaszać błędów bo czasami błąd jest nie tyle błędem co świetnym pomysłem o wiele lepszym niż nie jeden pomysł w dziale pomysły taki przykładzik :
Był błąd z budyneczkami eventowymi a dokładniej z zestawami można je było łączyć bez względu czy są z zestawu czy nie dawały bonusy do tych budyneczków np: Lodowego trolla można było połączyć z innym budyneczkiem z z innego zestawu i miał full bonusu .
Osobiście uważam że to nie był błąd wręcz przeciwnie genialny pomysł na łączenie tych budyneczków jak i ogólny sens tych eventów w których naprawdę trzeba cudu by zebrać cały zestaw .
Lecz zostało to naprawione bo powodowało to problemy z samymi zestawami błąd naprawiony lecz dla mnie to nie jest dobra nowina :D:p.
Więc tak niema sensu zgłaszać błędów bo je naprawią a same błędy nie zawsze mają nie korzystne skutki jeszcze kilka jest więc Ciiii...sza :rolleyes:;)
Tak jeszcze dodam jak ktoś się orientuje co to jest debugowanie a jak nie wie niech se sprawdzi co w dużej mierze odpowiada za obciążenie jakie gra powoduje .
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser80

Guest
Cóż, jestem klasycznym użytkownikiem kompa i internetu czyli laikiem w większości spraw z nimi związanymi.
Więc jeśli pytanie jest nietrafione nie rzucajcie się żeby mnie rozszarpać:)
Wyczytałem że niektóre strony (część nieświadomie, część świadomie) wykorzystują niecnie nasze komputery do kopania kryptowalut.
A wtedy właśnie pojawia się ogromne obciążenie procesora.
Może i tu zachodzi taki przypadek?
 

zata

Zwiadowca
Nie zachodzi :)
Problemem są nowe wersja flasha które łatają dziury "na około" generując obciążenia. Wystarczy sięgnąć po starą wersję flasha (elvenar na szczescie nie sprawdza wersji) i gra ożywa nawet na rozdzielczości UHD jednak stara wersja flasha to nie prosta sprawa :)
Jak ktoś chce w prosty sposób przywrócić sprawność grze na Windows to może spróbować Coowon Browser (nie rozwijana od 2014 roku przeglądarka z udogodnieniami dla graczy tym samym stary flash player)

Na full screenie przy rozdzielczości UHD (calutkie miasto na ekranie) wygląda to tak (i7-7500U i zintegrowana grafa intel hd graphics 620). Na dedykowanych ukladach graficznych na pewno będzie o wiele lepiej.

2018-05-02 07_52_56-Task Manager - Coowon.png

Jedyny problem z Coowon Browser, a w zasadzie starego flasha to usuwanie zawartości wiadomości na chacie i PW przy próbie wpisania litery "ą" :p
 
Status
Zamknięty.
Do góry