• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Zgłoszone Lochy Elvenaru

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser80
  • Data rozpoczęcia

Czy lochy to dobry pomysł?

  • Tak, uatrakcyjniło by to grę

    Głosy: 36 85,7%
  • Nie, niech dodadzą ekspansje na dotychczasowej planszy

    Głosy: 5 11,9%
  • Mi to obojętne.

    Głosy: 1 2,4%

  • W sumie głosujących
    42

DeletedUser80

Guest
Pomysłów na zwiększenie ilości dostępnych ekspansji jest mnóstwo, lepszych lub gorszych ale z założenia są odrzucane bo projektanci nie chcą zwiększać pola miasta.
Dlatego proponuję aby od pewnego poziomu wprowadzić lochy w których można się rozwijać.
Byłaby to osobna plansza, na którą wchodzilibyśmy poprzez specjalny budynek "ruiny przodków". Oczywiście nie za duży:)
Żeby ułatwić pracę programistom proponuję kilka ograniczeń
- do lochów goście nie mają wstępu (czyli nie motywujemy, nie wrzucamy PW)
- już zbudowanych budynków w mieście nie można przenieść do lochów (to się nie spodoba graczom:))
Ze względu na brak możliwości pomocy czyli wolniejszą budowę, cuda w lochach byłyby silniejsze o jakiś tam procent.
Jako że lochy to inna atmosfera, budynki miałyby inną, dopasowaną do miejsca grafikę.(to z kolei nie spodoba się programistom:))
Myślę że pomysły na wykorzystanie lochów można by mnożyć i ich wprowadzenie tchnęło by nowego ducha w grę:)
 

DeletedUser174

Guest
z mojej strony też łapka w góre :)


pomysł nie dość ze ciekawy to też bardzo inspirujący. Grafika byłaby przepiękna... a budyneczki w takim mroczno-magicznym klimacie... ja chce już! A ile mozliwości zastosowań i dodatkowych korzyści . Bajka :)
 

jakub357

Łucznik
Już kiedyś były rozmowy o rozbudowie miasta w dół, czy w górę. Wyszło, że zbyt ambitne. Jednak jak dla mnie to pomysł jak najbardziej możliwy do realizacji i dalsza furtka do rozwinięcia projektu na wyższy stopień grywalności... lub spartolenia.
Wart pochylenia się.
Tego w innych grach Inno jeszcze nie było.
Prawda, bardzo rozbudza wyobraźnię :)
 

Tajniakos

Paladyn
Pomysł super. Gra nabrała by z pewnością rumieńców. @PanGry szacun za wyobraźnię :) Jeżeli ktoś tak dobry pomysł by odrzucił i nazwał go zbyt ambitnym o czym wspominał @jakub357 to oznaczało by tylko tyle że ktoś jest bez ambicji i ma problem z kreatywnością a co za tym idzie powinien kręcić "watę cukrową";) choć i przy kręceniu waty trzeba wykazać się zręcznością.
Oczywiście zagłosowałem ZA :)
 

Miroslaw78

Zwiadowca
Popieram mogło by to być ciekawe ;) - zwłaszcza gdy gracze w ostatniej epoce czekają miesiącami na kolejny rozdział.
 

Lanariko

Szef kuchni
fajny pomysł zwłaszcza że ta polanka na której stawiam miasto powoli już sie kończy...
ile możliwości rozwoju gry... te wszystkie rasy i stwory żyjace pod ziemia....
nowe surowce (pod ziemia są inne potrzeby)... zamiast stali kamienia i drewna moznaby dac krople wody, iskierki ognia, i bańki powietrza...
w pewnym miejscu drzewko mogłoby sie podzielić na dwa pnie - drugi uzupełniany punktami wiedzy starożytnej (zdobywane na drugiej lokalizacji)...
ale sie rozmażyłam :D
głosuje za
obiema rencami :D
 

DeletedUser3033

Guest
Jak najbardziej na tak w wielu grac można dostrzec podobny zabieg tyczy się to głównie osób które nie mają za bardzo co robić już w grze ale i na pewno jakieś urozmaicenie dla nowych graczy przez co gra była by ciekawsza .
Co tu dodać pomysł jest przedstawiony dość dokładnie można go tylko koloryzować nie wiem jakieś podejście fabularne do tego tematu nom żeby to tak ładnie ująć "Badania nad magią run dały jakieś rezultaty i udało się zbudować portal do niesamowitej krainy ..."
 

DeletedUser80

Guest
To nawet nie jest pomysł, to szkic pomysłu:)
Możliwości jakie dałyby lochy są przeogromne, ograniczone tylko inwencją twórców.
Tylko czy twórcy pochylą się nad tym pomysłem?
 

Tajniakos

Paladyn
To nawet nie jest pomysł, to szkic pomysłu:)
Możliwości jakie dałyby lochy są przeogromne, ograniczone tylko inwencją twórców.
Tylko czy twórcy pochylą się nad tym pomysłem?
O ile nie będzie zbyt "ambitnym" pomysłem dla projektantów gry to możliwości jakie daje ten pomysł są jak sam napisałeś przeogromne :) Naprawdę uważam że powinni się nad nim pochylić bo mają tak ogromną skarbnicę pomysłów zgłaszanych przez nas samych i aż żal patrzeć jak naprawdę ciekawe propozycje zostają odrzucane... tylko nie rozumiem z jakiego powodu i chyba nie jestem w tej kwestii odosobniony ;)
 

DeletedUser110

Guest
Tylko czy twórcy pochylą się nad tym pomysłem?
Nie chcę być zrzędą, ale skoro nie mogą się zdobyć na odblokowanie kilku z ponad 20 możliwych ekspansji "na powierzchni" to cienko widzę lochy. Bo przecież wypadałoby kilka podziemnych ekspansji zrobić możliwymi do zdobycia graczom niediaksującym, a jak wiemy, to by grę całkowicie zdebalansowało, zniszczyło i zaorało.
 

DeletedUser3033

Guest
hmm każdy nawet genialny pomysł można tak wykonać że gra się skończy tu i teraz .
Tylko pomysły rozwojowe gry się kończą ile jeszcze epok dodadzą 1,2,3,4 mogą i 10 tylko że nikt tu już nie będzie grał
Ci co mają staż już 2 latka ile jeszcze będą grali miesiąc, dwa, trzy, 5 ,6, rok czy ktoś sobie wyobraża gre jak jedyne co będzie do zrobienia to zalogowanie .Planszy nie powiększą z wiadomych powodów wydajność gry spadnie co osobom na słabszym sprzęcie uniemożliwi jakąkolwiek grę . Zabiegi jakie teraz robią są czysto kosmetyczne dodawanie jakiś itemków myślę że nie jest jakimś specjalnym wyzwanie .
A nawet sposób na leniwca zwykła duplikacja planszy nom ale przecież gracze nie napiszą całego projektu i nie przedstawią gotowca .
W wielu grach jest taki zabieg są nawet po 4 światy ale ciężko jest popuścić wodze wyobrazni w czterech ścianach.
 

DeletedUser3033

Guest
Tak ja cię rozumiem bezmyślna duplikacja nie wiele by miała z rozwojem gry .
Ale ja tu pisze sposób na '' leniwca '' bo ja tu podpowiadam pomysły myślę że do tego służy to forum .
Jak udało mi się napisać wcześniej każdy pomysł można spartolić nom wystarczy spojrzeć się co się dzieje z przygodami bractw , a przecież to nie jest zły pomysł .
Ale na szybkiego duplikacja nanieść jakieś ograniczenia do czego miała by służyć taka plansza a może tam przenieść rasy gościnne nie wiem odrobina kreatywności .
 

DeletedUser1921

Guest
Pomysł fajny. Bym dodał bardziej efektywniejsze wykorzystanie wojska bo pvp odpada. Zawsze nowa świeżość w grze :)
 

Elelkal

Rozbójnik
Pomysł ciekawy i z pewnością urozmaiciłby rozgrywkę jednak na tym etapie gry obawiam się, że nie ma szans na wprowadzenie. Biorąc pod uwagę to jak niechętnie są dodawane nowe ekspansje oraz koszt kupna nowych, dodanie kilku czy kilkunastu "za darmo" raczej nie wchodzi w grę. Nie dość, że gracze otrzymaliby mnóstwo miejsca pod budowę, co znacznie ułatwiłoby przechodzenie ras gościnnych( a tutaj problemem zawsze jest brak miejsca) to jeszcze mogłoby to zniechęcić do kupowania diamentów( bo i po płacić "x" złotych skoro to samo można dostać za darmo). Oczywiście można byłoby teraz wdrażać nowe rozdziały uwzględniając przypływ wolnego miejsca ale pozostaje kwestia tych, co już są w grze. A wątpię, żeby IG zdecydowało się je skorygować.
 

DeletedUser80

Guest
Już w tej chwili są gracze, którzy mają wszystkie ekspansje ze zwiadów i badań i ni mogą kupić kilku za diaxy bo fizycznie nie ma gdzie ich postawić.
Paradoksalnie to dla nich w dużej mierze jest ta oferta.
Ja narzekam na brak ekspansji, bo nie chcę wydawać astronomicznych (dla mnie) kwot od pewnej ich ilości.
Ale są ludzie którzy nie mają takich problemów, mają za to problem z postawieniem zakupionych ekspansji lub (bo wcześniej zużyli za diaxy) ekspansji które wpadły z badań.
Poza tym, kto mówi że rozwój lochów musi odbywać się identycznie jak miasta?
Może nowy sposób zdobywania ekspansji? (za darmo, bo za diaxy działały by na górze i na dole.
A n owe przestrzenie do zdobycia to nowy limit za diaxy, nowe pieniążki:)
 

Lanariko

Szef kuchni
Pomysł ciekawy i z pewnością urozmaiciłby rozgrywkę jednak na tym etapie gry obawiam się, że nie ma szans na wprowadzenie. Biorąc pod uwagę to jak niechętnie są dodawane nowe ekspansje oraz koszt kupna nowych, dodanie kilku czy kilkunastu "za darmo" raczej nie wchodzi w grę. Nie dość, że gracze otrzymaliby mnóstwo miejsca pod budowę, co znacznie ułatwiłoby przechodzenie ras gościnnych( a tutaj problemem zawsze jest brak miejsca) to jeszcze mogłoby to zniechęcić do kupowania diamentów( bo i po płacić "x" złotych skoro to samo można dostać za darmo). Oczywiście można byłoby teraz wdrażać nowe rozdziały uwzględniając przypływ wolnego miejsca ale pozostaje kwestia tych, co już są w grze. A wątpię, żeby IG zdecydowało się je skorygować.

Wystarczy prowadzić zasadę "niemieszania się światów" - lochy mogłyby się rozwijać równolegle do powieżchni.
na powieżchni mamy rezydencje - w lochach mogłyby byc obozy. zupełnie nowe manufaktury i towary w nich produkowane (ale do produkcji częściowo używane towary z powieżchni.) rasy gościnne nie mogłyby budować pod ziemią bo tam nie dochodzi moc portali np...
 

DeletedUser80

Guest
Jak widać po głosowaniu pomysł nie wzbudził zainteresowania, szkoda
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry