• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Duplikat Odwracanie budynków - pomysł/zapytanie

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser3392
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser3392

Guest
Od jakiegoś czasu zastanawiam się dlaczego nie ma możliwości odwracania budynków o 90 stopni? Znacznie ułatwiło by to grę i projektowanie własnego miasta gdybym mogła pewne manufaktury postawić w inny sposób. Czy IG myślało o tym aby wprowadzić taką opcję?
 

DeletedUser174

Guest
1: bo byłoby za łatwo
2: bo graficy by musieli zrobić 2 obrazki zamiast 1
3: bo by sie tworzyły dodatkowe błędy
4: bo ogólnie by było bez sensu
5: bo nikomu sie nie chce z tym bawić

a tak ogólnie to już to było przerabiane i wiadomym jest ze nic z tego nie wyjdzie

aaa i ankiety nie ma... chociaż to i tak bez znaczenia :D
 

DeletedUser3392

Guest
Nie mam potrzeby robienia ankiety, bo to luźny pomysł i bardziej zapytanie. Domyślam się,że nie odkryłam Ameryki tym że o to pytam i ze już nie jedna osoba miała podobny pomysł.
I wcale nie uważam,że było by łatwiej czy,że trzeba wielkie zmiany wprowadzać, mam bardziej na myśli możliwość ustawienia danego budynku w różnych wariantach. Bez zmiany jego wyglądu. Bo np manufaktura marmuru na 1 poziomie jest tylko pionowa, gdybym mogła ją odwrócić o 90 stopni było by więcej możliwości.
I nie bardzo rozumiem po co te wieczne złośliwości względem IG..chyba nie grasz w zbyt wiele gier skoro uważasz,że ta gra to tylko błędy i leniwi graficy. Twój podpis w sygnaturze wyjaśnia Cię w 100%. Przyjemnej gry życzę i liczę na jakieś konstruktywne opinie a nie coś w stylu "bo to bez sensu" :)
 

DeletedUser3627

Guest
@kikimora heh widac ze wgl sie nie znasz a sie wypowiadasz ;) no coz kolejny grafik i spec od komputerow.... tu zostal zastosowany taki sam zabieg jak w przypadku chociazby takiej klasyki jak Heroes 3... grafika teoretycznie 2D ale powstala w oparciu o 3D co znaczy ze nie musieliby robic prawie nic xD
dlatego "2: bo graficy by musieli zrobić 2 obrazki zamiast 1" ten punkt jest jedna wielka bzdura tak w duzym skrocie ;)
"4: bo ogólnie by było bez sensu" bez sensu jest twoja wypowiedz sama krytyka 12 letniej dziewczynki, ktora chyba nawet nie wie do konca co chce napisac, ale sie produkuje jak zasoby w warsztacie xD
"1: bo byłoby za łatwo" byloby jak byc powinno... nie mialoby to wplywu na poziom " trudnosci" w tej grze
"3: bo by sie tworzyły dodatkowe błędy" nie byloby zadnych bledow gdyby wszystko zostalo zrobione jak nalezy ;)
"5: bo nikomu sie nie chce z tym bawić" moze nie tyle im sie nie chce co zajmuja sie czyms innym jak chociazby naprawianiem bledow i wprowadzaniem aktualizacji... nie wspominajac o eventach :)
 

DeletedUser3392

Guest
Ja to tylko tu zostawię:
https://pl.forum.elvenar.com/index.php?threads/zajrzyj-przed-zgłoszeniem-pomysłu.1476/

Pogadać i pogdybać możemy ale nie wiem jaki jest w tym cel jeżeli IG tak czy siak tego nie wprowadzi.

Tak,czytałam to, mimo to dziękuję. Wydaje mi się,że gra cały czas się rozwija, zmienia a gracze maja jakiś wpływ na to co dalej, po to chyba jest ten temat, aby rozmawiać o pomysłach. Tamten post pochodzi z 2016r stąd moja celowa próba zignorowania go,(mam nadzieję,że administracja nie urwie mi za to głowy ;) ) gdyż 2 lata to wiele - zarówno dla graczy jak i dla twórców.. Może warto ponownie zastanowić się nad tym pomysłem. I tak jak pisałam wcześniej,miałam na myśli obrót budynków tylko o 90 stopni.
 

Hassano

Łucznik
Nie chce sie czepiać ale znam Kiki od dawna dawna i zawsze była uszczypliwa :p ale ma sporo racji
Wasze konta są ledwo założone na forum ( to nie znaczy że nie możecie grać od 4 lat a dopiero teraz zrobiliście konta na forum) i rozumiem wasz entuzjazm względem gry ale uwierzcie mi na słowo też taki byłem na początku a teraz nawet niechce mi sie zgłaszać błędów bo wiem że nic z nimi nie zrobią..
Co do pomysłu to w poście @Dragomira jest to wyjaśnione choć nie do końca to jest prawda co tam pisze ( to pół prawda wygodna dla IG) a całą prawdę kiki przedstawiła wam w punktach bo im sie po prostu nie chce pracować nad czymś takim i ułatwiać gry ( tak obracanie budynków było by bardzo dużym ułatwieniem i też musicie uwierzyć mi na słowo jak na początku bo troche już w to gram)
 

DeletedUser3392

Guest
Nie chce sie czepiać ale znam Kiki od dawna dawna i zawsze była uszczypliwa :p ale ma sporo racji
Wasze konta są ledwo założone na forum ( to nie znaczy że nie możecie grać od 4 lat a dopiero teraz zrobiliście konta na forum) i rozumiem wasz entuzjazm względem gry ale uwierzcie mi na słowo też taki byłem na początku a teraz nawet niechce mi sie zgłaszać błędów bo wiem że nic z nimi nie zrobią..
Co do pomysłu to w poście @Dragomira jest to wyjaśnione choć nie do końca to jest prawda co tam pisze ( to pół prawda wygodna dla IG) a całą prawdę kiki przedstawiła wam w punktach bo im sie po prostu nie chce pracować nad czymś takim i ułatwiać gry ( tak obracanie budynków było by bardzo dużym ułatwieniem i też musicie uwierzyć mi na słowo jak na początku bo troche już w to gram)

Konto na forum o niczym nie świadczy jak sam napisałeś, nie bardzo więc wiem po co wtrącenie o tym kiedy się tu pojawiliśmy.. Gramy jakiś czas aczkolwiek na forum udzielamy się rzadko, mamy swój team,którym przeszliśmy tu z innej gry. I troche odnosze wrażenie,ze własnie przez to że tak długo w to gracie macie inne podejście niż my. Graliśmy/gramy w inną gre, w której lagi/błędy i bugi są codziennością, support nie pomaga a odpowiedzią na każdy zgłoszony problem jest czyszczenie ciasteczek...gra typowo nastawiona na kasę gdzie gracz się nie liczy... Różnica między tym forum a tamtym to przepaść, a jednak ciągle czytam jakieś niezadowolone posty koleżanki z góry.. i może ma racje w cześci swoich wypowiedzi,nie neguję tego..ale z perspektywy nowej osoby na forum powiem tyle ze odechciewa się tu udzielać gdy rozkapryszona panna rzuca jakieś śmieszne teksty, bo jest niezadowolona z gry.. Mam wrażenie że rutyna Was wciągnęła i jedyne co macie to narzekanie na IG, może za 5 lat też to będę robiła ale teraz gram w tą grę bo nie ma tu toksycznych ludzi, nie ma tu agresji i wyzwisk, nie ma tu chorej rywalizacji. Nawet jeśli tego obracania budynków nie wprowadzą to zawsze można wymienić poglądy na ten temat. Widziałam listę propozycji zmian i tych odrzuconych też. Od tego jest chyba forum,prawda?
 

Hassano

Łucznik
Nikt niema do Ciebie pretensji o propozycje i może fakt że gramy w to za długo nasze podejście do tego typu pomysłów jest jakie jest :)
Wiem że to co napisała Kiki i ja można było ubrać w inne słowa które brzmiały by milej i nie uraziły Ciebie ( jeżeli tak sie stało to ja bardzo przepraszam)
Po prostu przez czas jaki spędziliśmy w grze i na tym forum wiemy że tego typu inicjatywy nie mają racji bytu :) gdybyś wpisała w pomyśle że taki zabieg obracania byłby płatny np 100 diaxów uwierz mi że IG MOGŁO by o tym pomyśleć i to mocno a reszta forumowiczów by Cie zjechała po całości :D:D
 

DeletedUser3392

Guest
Nikt niema do Ciebie pretensji o propozycje i może fakt że gramy w to za długo nasze podejście do tego typu pomysłów jest jakie jest :)
Wiem że to co napisała Kiki i ja można było ubrać w inne słowa które brzmiały by milej i nie uraziły Ciebie ( jeżeli tak sie stało to ja bardzo przepraszam)
Po prostu przez czas jaki spędziliśmy w grze i na tym forum wiemy że tego typu inicjatywy nie mają racji bytu :) gdybyś wpisała w pomyśle że taki zabieg obracania byłby płatny np 100 diaxów uwierz mi że IG MOGŁO by o tym pomyśleć i to mocno a reszta forumowiczów by Cie zjechała po całości :D:D

Dzięki za radę :) będę pamiętała,żeby zawsze opcje diamentów dodawać do każdego posta :D Nie martw się, ciężko mnie urazić po tym survivalu w poprzedniej grze, tu naprawdę odpoczywam psychicznie i się relaksuję ;)
Tak jak wspomniałam, chodziło mi raczej o wymianę poglądów i popisanie na tym forum o czymś innym niż obecny event. A że z bractwem omawialiśmy akurat temat "co by można było zmienić aby było przyjemniej/lepiej/łatwiej/inaczej" to postanowiłam zapytać. Nie sądziłam że wywołam burzę w szklance wody ;) Kobiety to jednak zdolne bestie i to całkiem za darmo :D Bez diamentów :D
 

Hassano

Łucznik
Event beznadziejny jak każdy jedynie studnia i zbieranie diaxów :D:D
A pomysł jest dobry tylko bez szans na wprowadzenie i chyba na tym powinniśmy zakończyć ten spamik
 

Hajmdal

Moderator Forum
Zespół Elvenar
Wiadomość która zapoczątkowała offtop jak i była nie na miejscu usunąłem.
Bardzo proszę trzymać się tematu a ewentualne wymiany poglądów przenieść do działu Off-topic lub na PW.

Pozdrawiam
Hajmdal
 

Lisha

Mędrzec Wiki
Zespół Elvenar
Mogłabym się rozpisać... Ale nie chcę powielać tego, co już zostało powiedziane, więc dodam tylko, że czasami warto zaufać, iż użytkownicy starsi stażem wiedzą, co mówią. ;) Wrzucam też link:
Pytania i odpowiedzi na fb Elvenar - twórcy odpowiadali na żywo na pytania graczy w ostatni czwartek. W 28 minucie pojawiło się pytanie o obracanie budynków i jak zwykle odpowiedź brzmiała "nie".

Podyskutować na temat pomysłów, jak ulepszyć/rozwinąć grę jak najbardziej można, tylko niech to nie będzie bumerang, żeby dyskusja na ten temat miała jakiś sens.
 

DeletedUser

Guest
...

PS. Niestety jak do tej pory jedynie brutalna i masowa krytyka powodowała wycofywanie się IG z pewnych pomysłów, dlatego chcąc nie chcąc zgadzam się z metodą kiki. Wymiernymi efektami tego był na przykład poprzedni ujemny re-balans i spóźniona rekompensata w postaci magicznej rezydencji - piszesz, że nie jesteś świeżakiem to kojarzysz?


W ramach zabawy twórczo rozcieńczę esencję kiki:

1: bo byłoby za łatwo
Na ten aspekt gry trzeba patrzeć jak na wariant klocków tetrisa, tylko tyle że każda rasa była ich "poziomym" lub "pionowym" wariantem. To że od wprowadzenia ras gościnnych następuje ich unifikacja to inna kwestia. Tak więc tak byłoby za łatwo ponieważ wybór rasy nie miałby żadnego znaczenia (i praktycznie tak jest ale filmiki reklamowe pokazują inne zamysły IG z tego czasu)

2: bo graficy by musieli zrobić 2 obrazki zamiast 1
Halo ktoś chyba nie zauważył, że te budynki są animowane ! :) Tak więc nie chodzi o lustrzene odbicie (180 stopni tylko rzut izometryczny 90 stopni) w efekcie mam wątpliwość czy tylko dwa obrazki by starczyły (rozpruwał ktoś pliki graficzne Heroes3 by patrzeć ile tam jest obrazków- ja tak i każdy budynek ma ich 6)

3: bo by sie tworzyły dodatkowe błędy
Jw. Od przeszło 40 aktualizacji na placach jeden ręki (z luzem) mogę powiedzieć które nic nie wykrzaczyły w grze a i tak to będzie tylko to co ja widzę jako gracz :p

4: bo ogólnie by było bez sensu
Punkt 1, fakt byłoby bez sensu jak zaraz idziemy w rasy gościnne, no i poza tym sensem gry jest tak dopasować budynki by były optymalnie z obrotami ta gra byłby zbyt łatwa = nudna

5: bo nikomu sie nie chce z tym bawić
Lista poważniejszych i do tego obiecanych zmian jest tak długa, że firma ma w czym rzeźbić przez długi czas niż bawić się "kosmetyką" :) (np HTML 5 czy wprowadzenie czaru renowacji itd)

//Edytowano: Usunięto część posta (offtop) - Hajmdal
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser174

Guest
2: bo graficy by musieli zrobić 2 obrazki zamiast 1
Halo ktoś chyba nie zauważył, że te budynki są animowane ! :)

może nie tyle nie zauważył, co zapomniał :D bo ten ktoś ma wyłączoną animację, więc budynki są statyczne. Co nie zmienia faktu, ze mój błąd. Masz rację :)
 

DeletedUser

Guest
To naprawdę fantastyczne,że tak żyjecie tą grą,że śledzicie wszystko i wszędzie ;)
Tylko odrobinę zapominacie,że kiedyś nie wiedzieliście o niej nic i wiedzę czerpaliście z forum, wiki oraz od innych doświadczonych graczy. Na każdym forum w każdej grze jest wiele podobnych tematów, czasem powielanych,bo trudno się przekopać przez tony innych postów by znaleźć odpowiedz na nurtujące pytanie. Zazwyczaj bardziej doświadczeni gracze pomagają,odpowiadają i udzielają pomocy. Niestety od Was nie idzie się niczego dowiedzieć, o nic nie można zapytać ani niczego zasugerować bo od razu wiadro złośliwości i szamba na głowę. Gram w tą grę kilka miesięcy. Wielu rzeczy nie wiem, o wielu nie mam pojęcia.. ale jak widać to forum nie jest miejscem gdzie w sympatycznej atmosferze można wymieniać myśli.
Proszę o zamknięcie tego tematu bo jakakolwiek wymiana na tym forum nie ma najmniejszego sensu.
Przyjemnej gry życzę wszystkim ;)
Nie ma co się obrażać na forum - każdy może pisać, różni ludzie tu trafiają, dodatkowo większość odpisała merytorycznie, nie widziałem, żeby ktoś szambo wylewał. Dodatkowo nie wiem co masz na myśli pisząc "od Was" - tzn. od kogo ? Nie ma na forum jakieś masońskiej Grupy Trzymającej Władzę i Wszystkie Istotne Informacje (no chyba, ze jest - to aplikuję :;))

Pomysł odwracania budynków był już poruszany, stąd prośba o zrozumienie, że niektórzy mogą być zmęczeni dyskusjami na ten temat.

Inno zawsze stało na stanowisku , że tego nie wprowadzi i nie wprowadzi na pewno.

Cała strategia rozwoju i planowania miasta opiera się na tym, że budynki mają różne proporcje i orientację, dodatkowo wielkość i proporcje zmieniają się wraz z rozwojem.
Jest to istotny aspekt tej gry i wymusza zarówno okresową przebudowę miasta , jak i rozsądne planowanie ekspansji miasta (kształt kierunek itd)

Jeżeli angielski to nie problem to polecam poradnik na Gems dot. budowania miasta
https://elvengems.com/city-layout-space-optimization/
Na końcu znajdziesz odpowiedź autorów dot. obracania budynków - podsumowanie można znaleźć w tym zdaniu:
So, since this “city puzzling” is a core mechanic in Elvenar, we never implemented any technical base to make it possible to rotate or store buildings.
Ogólnie potwierdza to część opinii zamieszczonych przez poprzedników - za łatwo => za nudno.
Ja lubię od czasu do czasu poprzestawiać klocki w mieście i w sumie się z tym zgadzam - jest z tym trochę zabawy i oderwania od codziennej rutyny: klik > klik > klik > klik [towary zebrane, wojsko zebrane, produkcja ustawiona, łapkowanie zrobione, rozbudowa ustawiona, PW z paska zrzucone] > wyloguj

Tłumaczenie aspektami technicznymi to oczywiście ściema, chociaż rzeczywiście developerzy musieliby trochę dodatkowej pracy w to włożyć.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Brawo @radiradi, swietny post, oby wiecej takich
merytorycznych perelek na forum, zamiast zwyklego bicia piany :)
Co do meritum sprawy, podpisuje sie pod wszystkim
"recyma i nogyma", rowniez dla mnie planowanie ulozenia
budynkow w miescie (czasem nawet na 2 epoki naprzod) i umiejscowienia
ekspansji stanowi nieodlaczny element zabawy z ta gra, dlatego
nie powitalbym z zadowoleniem mozliwosci obracania budynkow o 90 stopni.
Z tego samego powodu bylbym przeciwny wprowadzeniu schowka na budynki.

P.S.
Rowniez aplikuje do hipotetycznej Grupy Trzymajacej Wladze :D
 
Ostatnia edycja:

Sorcha

Rycerz
Ogólnie potwierdza to część opinii zamieszczonych przez poprzedników - za łatwo => za nudno.
Ja lubię od czasu do czasu poprzestawiać klocki w mieście i w sumie się z tym zgadzam - jest z tym trochę zabawy i oderwania od codziennej rutyny: klik > klik > klik > klik [towary zebrane, wojsko zebrane, produkcja ustawiona, łapkowanie zrobione, rozbudowa ustawiona, PW z paska zrzucone] > wyloguj
Ja lubię jak jest "bez obracania";), chociaż początkowo myślałem, że nie będę mógł się bez tego obyć jak wcześniej ten temat wypłynął, ale przeczytałem wszystkie argumenty za i przeciw, potem poradnik, który poleca @radiradi, chociaż go sam znalazłem na Gems dot. budowania miasta https://elvengems.com/city-layout-space-optimization/ i teraz uważam, że można poprzestawiać czasem sobie te budynki byleby tylko mieć wolną ekspansję to wtedy to nie problem :)! Inaczej mówiąc nie przeszkadza mi to, że nie ma obracania budynków.
 
Ostatnia edycja:

Hajmdal

Moderator Forum
Zespół Elvenar
Po raz wtóry proszę o trzymanie się tematu i zachowanie kultury wypowiedzi.

Pozdrawiam
Hajmdal
 

DeletedUser174

Guest
@Hajmdal al ja rozumiem nowe porządki...

1:
temat powinien być dawno zamknięty i dodany do niego znacznik <odrzucone przez twórców gry>
2:
jest w dziale pomysły a tu brak ankiety = usunięcie tematu. To nie luźna dyskusja - od luźnych dyskusji jest inny dział
3:
usuwać posty też trzeba umieć... i każdy post tutaj można uznac za offtop. W moim nie było nic złego. Skoro pozwoliłes koleżance wylewać pomyje to powinieneś tez mi pozwolić się do tego ustosunkować. Rozumiem, ze mnie nie lubisz - masz prawo, ale podwójnych standardów to sie mój drogi nie stosuje. Słabo to o tobie świadczy
4:
jak już tak bardzoooo dbamy o kulturę to może cytat:
@kikimora bez sensu jest twoja wypowiedz sama krytyka 12 letniej dziewczynki, ktora chyba nawet nie wie do konca co chce napisac, ale sie produkuje jak zasoby w warsztacie xD
"
i sory, ale to miłe nie jest, ale czy zostało zedytowane... no jakoś nie widze. Tylko o czym/kim świadczy ta słaba cenzurka...?


robisz forum... rób to dobrze
zabrakło Drago i burdel się robi... nie za szybko??? piórka urosły?
obrońca uciśnionych się znowu znalazł...

a na temat to tu nie ma co dodawać. Temat powinien wylądować w koszu, gdzie jego miejsce
 
Status
Zamknięty.
Do góry