• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne [Komentarze] Święto Plonów

  • Rozpoczynający wątek Shannqa
  • Data rozpoczęcia
Czyli cisnąłem punkty w budynki główne z których notabene nic nie bede miał :(
Niekoniecznie nic. Jesli masz 2 i 3 nagrode glowna, to jest wcale niemala szansa, ze uzbierasz okruchy na kilka losowan
pod koniec eventu, bo wtedy pewnie pojawi sie ostatni element drugiego setu. A 3 elementy juz wystarcza, czwarty dawalby juz tylko po jednym pw jako bonus w drugiej i trzeciej nagrodzie glownej. Zastrzyk surowcow z 3 elementow drugiego setu jest potezny, u mnie co 24h to mniej wiecej tyle, ile dawaloby 16 w pelni rozbudowanych manufaktur / 3h. Jesli z trzecim elementem sie nie uda, to i tak bedziesz mial polowe tego.
 
Ostatnia edycja:

visit0r

Paladyn
Niekoniecznie nic. Jesli masz 2 i 3 nagrode glowna, to jest wcale niemala szansa, ze uzbierasz okruchy na kilka losowan
pod koniec eventu, bo wtedy pewnie pojawi sie ostatni element drugiego setu. A 3 elementy juz wystarcza, czwarty dawalby juz tylko po jednym pw jako bonus w drugiej i trzeciej nagrodzie glownej. Zastrzyk surowcow z 3 elementow drugiego setu jest potezny, u mnie co 24h to mniej wiecej tyle, ile dawaloby 16 w pelni rozbudowanych manufaktur / 3h. Jesli z trzecim elementem sie nie uda, to i tak bedziesz mial polowe tego.
do tej pory nie czesci setowych ze wzgledu na jego mizerną produkcje, teraz tak sprawdzilem, 2 nagroda glowna ma w opisie 187 krysztalu/h odpowiednio moc wzrastajaca jako zestaw bedzie 365 zwoi/h i cos niecale 600 jedwabiu/h = mniej wiecej 1100 tier2/h, jak to zestawic do 1000 krysztalu/h z pojedynczej manufaktury aby wyszlo ze zestaw jest mocniejszy??
 
@visit0r, kompletnie mieszasz epoki. Podales wartosci budynku setowego dla pierwszej epoki, a dla manufaktury wartosci z ktorej epoki, z pierwszej polowy Wrozek ? W pierwszej epoce o manufakturach grupy drugiej to nikt nie slyszal nawet jeszcze, o trzeciej nie wspominajac. Porownania maja sens tylko wtedy, kiedy porownujemy wartosci budynkow z tej samej epoki. U mnie 3 budynki zestawu co 24h daja w lesnych elfach po 17400 T2 i T3,czyli razem 34800 surowcow / 24h. Moje manu na 19 lvl produkuja troche powyzej 2k / 3h kazda, czyli bonus surowcowy z budynkow setowych odpowiada mniej wiecej trzygodzinnej produkcji w 16 manufakturach.
 
Ostatnia edycja:

blazius1

Paladyn
Jednak wady i niedogodności związane z całymi setami przeważają na zaletami.
Przy najmniej do momentu wprowadzenia Zaklęć levelujących budynki eventowie - o ile jednak je wprowadzą.
 
Jednak wady i niedogodności związane z całymi setami przeważają na zaletami.
Wydaje mi sie, ze nie mozna tak uogolniac. Wszystko zalezy od aktualnych celow w grze na danym etapie rozwoju.
W poprzednim evencie np. nawet do glowy by mi nie przyszlo, by losowac set, interesowaly mnie tylko budynki z populacja.
W tym z kolei, na aktualnym etapie rozwoju, populacja nie interesuje mnie wcale, tylko wlasnie zwiekszanie produkcji jak najmniejszym kosztem. Set az sie prosil tym bardziej, ze chyba po raz pierwszy, od kiedy gram, daje jakies sensowne ilosci surowcow. Zgadzam sie natomiast, ze wiekszosci graczy bardziej oplaca sie wydac "walute" na interesujace ich nagrody dzienne, w wiekszosci przypadkow kilka-kilkanascie innych budynkow o wieeele lepiej przysluzy sie rozwojowi miasta, niz set, na ktory trzeba wydac doslownie cala walute za wszystkie zadania .
 

visit0r

Paladyn
@visit0r, kompletnie mieszasz epoki. Podales wartosci budynku setowego dla pierwszej epoki, a dla manufaktury wartosci z ktorej epoki, z pierwszej polowy Wrozek ? W pierwszej epoce o manufakturach grupy drugiej to nikt nie slyszal nawet jeszcze, o trzeciej nie wspominajac. Porownania maja sens tylko wtedy, kiedy porownujemy wartosci budynkow z tej samej epoki. U mnie 3 budynki zestawu co 24h daja w lesnych elfach po 17400 T2 i T3,czyli razem 34800 surowcow / 24h. Moje manu na 19 lvl produkuja troche powyzej 2k / 3h kazda, czyli bonus surowcowy z budynkow setowych odpowiada mniej wiecej trzygodzinnej produkcji w 16 manufakturach.
podalem wartosc ktora mi sie wyswietla gdy najade kursorem, czyli powinno podawac wartosc dla epoki w ktorej jestem??
upload_2018-10-8_16-51-12.png
upload_2018-10-8_16-52-12.png
na gorze ss z inwentory wylosowanego budynku czyli powinien pokazywac ilosc z mojej epoki w kluczowym momencie napisane 116 marmuru/h, ss manufaktury pokazuje 928 stali/h
jak bym nie liczyl nie wychodzi mi ze set daje tyle co 16 manufaktur ;(
gdzies jest zle pokazane na obrazku ??
upload_2018-10-8_17-9-21.png
wycinek statystyk wejscia do swiatyni z mojej epoki
80 drewna/h

zakadadajac polaczenie tych 2 budynkow uruchamiam kolejne 80 kamienia/h w tym budynku oraz 116 stali/h w sanktuarium
co z 2 polaczonych ze soba budynkow daje mi caly czas niecale 400 roznych towarow/h przy 2x wiekszej produkcji/h z pojedynczej manufaktury odpowiedniej dla danej epoki
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser3642

Guest
Witajcie!
Zdobyłam w evencie Grzybowy Las, co on mi daje oprócz tego, że jest? :-D plus rzuciłam zaklęcie na Las - serdeczny podarunek czy jakoś tak
 

DeletedUser3332

Guest
Jeśli masz na myśli "Latający Okręt" z budynków kulturowych to daje on tylko w/w kulturę. Nic poza tym.
 
@visit0r, pomimo wyjasnienia nieporozumienia na czacie bractwa powtarzam tutaj, tak tylko dla potomnosci ;) Przeliczales produkcje tylko z jednego budynku setowego i to bez dodatkowych bonusow i to na godzine. Nie przeliczalem produkcji na godzine, wyraznie napisalem, ze set daje u mnie w ciagu 24 godzin (podkreslam: 24) wiecej, niz wyprodukowaloby 16 manufaktur w ciagu (uwaga) 3 godzin. Sprowadza sie to do tego, ze set daje u mnie wiecej, niz dodatkowe 3 manufaktury na 24 godziny (realna produkcja w manufakturach to cykle 2x9h+1x3h lub 5x 3h).
Set nie kosztuje populacji i kultury, jak manufaktury, tylko je daje, produkcja surowcow nie kosztuje mlotkow i zlota, no i jeszcze cos: set zajmuje u mnie 32 kratki, a 3 manufaktury 60 kratek plus przynajmniej nastepne 2 razy tyle na potrzebna populacje (niecale 9k), kulture, produkcje mlotkow itd..
Ujmujac to inaczej, zeby osiagnac ten sam efekt zwiekszenia produkcji z manufaktur, potrzebowalbym ok. 180 kratek miejsca w miescie.
 
Ostatnia edycja:

visit0r

Paladyn
@visit0r, pomimo wyjasnienia nieporozumienia na czacie bractwa powtarzam tutaj, tak tylko dla potomnosci ;) Przeliczales produkcje tylko z jednego budynku setowego i to bez dodatkowych bonusow i to na godzine. Nie przeliczalem produkcji na godzine, wyraznie napisalem, ze set daje u mnie w ciagu 24 godzin (podkreslam: 24) wiecej, niz wyprodukowaloby 16 manufaktur w ciagu (uwaga) 3 godzin. Sprowadza sie to do tego, ze set daje u mnie wiecej, niz dodatkowe 3 manufaktury na 24 godziny (realna produkcja w manufakturach to cykle 2x9h+1x3h lub 5x 3h).
Set nie kosztuje populacji i kultury, jak manufaktury, tylko je daje, produkcja surowcow nie kosztuje mlotkow i zlota, no i jeszcze cos: set zajmuje u mnie 32 kratki, a 3 manufaktury 60 kratek plus przynajmniej nastepne 2 razy tyle na potrzebna populacje (niecale 9k), kulture, produkcje mlotkow itd..
Ujmujac to inaczej, zeby osiagnac ten sam efekt zwiekszenia produkcji z manufaktur, potrzebowalbym ok. 180 kratek miejsca w miescie.
to w tym wypadku brakuje mi nagrody dziennej z 5 dnia eventu ;(
 

Lisha

Mędrzec Wiki
Zespół Elvenar
@Sorcha Miał na myśli to, że jak postawisz set/budynek eventowy, to on produkuje sam z siebie i nie ciągnie monet i zasobów w przeciwieństwie do manufaktur.
 

visit0r

Paladyn
@chris07070707 Nie wiem co miałeś na myśli, pisząc produkcja surowców nie kosztuje młotków i złota jak w powyższym cytacie, ponieważ jak widać na załączonym obrazku:
http://scr.hu/44dl/pno5o
tak nie jest.
to caly czas rozkmina setu budynkowego z aktualnego eventu, z tych budynkow masz jako produkcje towary niejako pojawiajace sie za darmo wiec nie wymagajace inwestowania niczego poza miejscem pod budynki tak jak to napisano wyzej w poscie @Lisha
 

Sorcha

Rycerz
@visit0r ja to wszystko rozumiem, ale z tego co wcześniej gdzieś wspominano, są dwa sety Zestaw Świątyni Plonów, do którego można dziś element zdobyć (oraz do którego należy 1 nagroda główna) oraz drugi set zwany Zestaw Kaplic Słońca i Księżyca ( 2 i 3 nagroda główna i kilka dziennych).
 
Do góry