• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Dyskusja o aktualizacji 1.64

  • Rozpoczynający wątek Shannqa
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser1447

Guest
na starym kompie gra przestała się wczytywać po tej aktualizacji... nie ma okna czytającego 25/25 z odkrywczą poradą dla gracza.*

Na lapku praktycznie przestało działać, robi wszystko z kilku-kilkunastosekundowym opóźnieniem (ale tak robił od początku :( 1,44Ghz duo, 4gb ram nie potrafi płynnie poradzić sobie z grą. Za kilka aktualizacji elvenar będzie miał wymagania jak wiedźmin hahaha)


W sumie ide grać w CIV V, ona się na nim nie zacina.



*EDIT: To wina źle ustawionego biosa - mój błąd nie samej aktualizacji.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser2821

Guest
Po tej aktualizacji muszę chyba skończyć z grą. Tablet, na którym gram 3/4 dnia, nie otwiera Elvenara :(
 

Hassano

Łucznik
A ja znowu widze problem z ilością zbieranego wojska z koszar.. jak zbiore pokazuje że zebrałem jeden oddział a wchodząc w koszary widze że zrobiły sie 2 albo 3..
 
Ostatnia edycja:
A ja znowu widze problem z ilością zbieranego wojska z koszar.. jak zbiore pokazuje że zebrałem jeden oddział a wchodząc w koszary widze że zrobiły sie 2 albo 3..
Nie zwrocilem uwagi, jak bylo wczesniej, ale teraz przy zbieraniu liczba wyszkolonych jednostek sie sumuje.
Jesli szkolisz np. 500 jednostek na slot i zbierzesz "produkcje" po wyszkoleniu jednostek z 2 slotow, to przy zbiorze pokazane bedzie 1000, a nie 2x po 500. Czyli bilans sie zgadza.
Osobno pokazywane sa tylko jednostki roznego typu.
 

DeletedUser

Guest
Co masz na myśli ?? Albo zapytam inaczej czy w tym roku możemy liczyć na nową rase czy nie??
Na razie data wprowadzenia nowej rasy nie jest znana, więc nie mogę powiedzieć czy będzie to w tym roku czy dopiero w przyszłym. Jeśli chodzi o ten przeciek, o którym wspomniałam, to podczas błędu z rozbudową sanktuarium przez przypadek pojawiała się grafika z kolejnej rasy. Nie była to jednak zbyt duża podpowiedź, nie można się było na tej podstawie zorientować jaka to będzie rasa.

Skoro jesteśmy w temacie aplikacji i wiemy, że na wprowadzenie wiadomości nie ma na razie co liczyć, to czy wiadomo coś w kwestii:
- braku informacji odnośnie poziomu trudności prowincji (na przeglądarce są i kolory, i opisy - w apce nic, chyba że komuś wystarcza cena zwiadu),
- wrzucania PW w cuda innych graczy (skoro już możemy wrzucać pakiety we własne...)
- skrzynek za pomoc sąsiedzką (występuje tylko w przeglądarce; niby niewiele, ale zawsze coś, np. przy zadaniu na relikty - na apce brak tej funkcji jest równoznaczny z bezużytecznością połowy Latarni/Dzwonnicy)?
nie żeby po ostatnim rebalansie latarni/dzwonnicy ktoś jeszcze trzymał te cuda ze względu na towary...

Niestety nic nie wiemy, ale zwróciłam uwagę projektantom na to, że chcielibyście wprowadzenia również tych funkcji.

Po tej aktualizacji muszę chyba skończyć z grą. Tablet, na którym gram 3/4 dnia, nie otwiera Elvenara :(

Mamy w tym momencie błąd w aplikacji, który dotyczy tylko niektórych urządzeń oraz wersji Androida/iOS. Programiści pracują nad tym, żeby problem został jak najszybciej naprawiony, na pewno jeszcze przed kolejną aktualizacją.
 

DeletedUser382

Guest
W moim przypadku na Samsungu przy wersji 1.63 gra zażądała dostępu do geolokalizacj i po wyrażeniu zgody poszła , na Xiaomi w tym sam miejscu pytanko już sie nie pojawiało a gra się wykrzaczała. mamy aktualkę 1.64 a dalej chińczyk nie pozwala grać. Wyglada mi na to że w kodzie gry IG podstępem chciało umieścić szpiega co się chinolom nie podoba no i mamy to co mamy - czyli support grzecznie udaje źe - do grania gra nie wymaga żadnych uprawnień . Ciekawe jak skończy się ta wojna programistów IG z chinolamiym
 

DeletedUser2040

Guest
Nowe ikonki towarów to kompletne nieporozumienie. W aplikacji są znośne, natomiast w przeglądarce? Porażka! Rozmywają się, są niewyraźne, aż oczy przy przeglądaniu kupca bolą!
 

DeletedUser1222

Guest
Witam. Fajne zmiany bardzo praktyczne w tej nowej aktualizacji. Czy mozna by bylo jeszcze dodac zmiane aby w aplikacji po najechaniu na warsztat albo na manufaktury pokazywalo co sie produkuje? I fajnie by bylo gdyby pokazywaly sie skarby w miescie z krysztalowej latarni morskiej. Tego w aplikacji jeszcze nie ma. A tak bardzo duzo zmian, turniej dziala i eventy sa. Naprawde super :)
 

DeletedUser

Guest
@asun, aplikacja nie powinna wymagać udostępnienia lokalizacji. Czy mogłabym Cię prosić o przesłanie zrzutu ekranu, na którym widać tę prośbę o uprawnienia oraz o podanie modelu urządzenia i wersji oprogramowania? Zgłoszę to do techników, bo zdecydowanie nie jest to zamierzone działanie.
 

Hassano

Łucznik
@Shannqa mam pytanko co do wiki czy jest możliwość aby w zakładce turnieje podać ile potrzeba ptk na każdą skrzynkę?? Szukałem wczoraj ale nigdzie nie znalazłem takiego info chyba że nie widziałem :D
 

Hassano

Łucznik
Tak wiem @Nusion ale chodzi mi żeby było takie info na polskiej wiki to chyba nie problem zrobić taką tabelke :)

Już nie wspomnę że obrazki są w języku angielskim.. Może sie czepiam i te napisy nie są jakieś istotne ale jednak wypadało by to zrobić raz porządnie i w NASZYM języku..
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
Tak wiem @Nusion ale chodzi mi żeby było takie info na polskiej wiki to chyba nie problem zrobić taką tabelke :)

Już nie wspomnę że obrazki są w języku angielskim.. Może sie czepiam i te napisy nie są jakieś istotne ale jednak wypadało by to zrobić raz porządnie i w NASZYM języku..

A tam czepiasz się :p, jak wiesz nowe jest wrogiem starego, jako przykład niech służy ostatnia aktualizacja. Ikony ładnie wyglądają na ekranie 5 cali (z całym bagażem ograniczeń) natomiast na normalnym sprzęcie już nie. Co też dobrze się wpisuje w politykę poprawiania :) jest kolejny powód by je poprawić będzie aktualizacj 1.xx z tym samym opisem co teraz :p

Aha jak widać "zaraza" skopywania kodu z aktualki na aktualkę przeniosła się do zespołu mobilnego ... smutne (aby nie być gołosłownym na tablecie mi nie działa, na starym smartfonie jeszcze tak a z tego co czytam problem znany)

@Up ale to chodzi o orginalne polskie wiki a nie jakieś zewnętrzne źródła i fe po angielsku
 

Miroslaw78

Zwiadowca
Od wprowadzenia "jesiennego wystroju" padł nam w bractwie czat... czemu to trwa tak długo...? jak coś się "gryzie" to usunąć zbędne "upiększenia" ;/ - ileż można grać bez czatu, wiadomości PW także szwankują... nie ukazują się na czerwono nowe... porażka... takie awarie odbierają 99% przyjemności z gry... Pozdrawiam.
 

DeletedUser382

Guest
@asun, aplikacja nie powinna wymagać udostępnienia lokalizacji. Czy mogłabym Cię prosić o przesłanie zrzutu ekranu, na którym widać tę prośbę o uprawnienia oraz o podanie modelu urządzenia i wersji oprogramowania? Zgłoszę to do techników, bo zdecydowanie nie jest to zamierzone działanie.
Shannga, bądź powaźna , jak by potrzebna była waszym programistom ta informacja to zrobilibyście na forum prośbę o wpisywanie modeli na jakich nie działa. A nie działa na bardzo dużej liczbie urządzeń. Kuriozum , sorry , normą jest że kolejna aktualka jest gorsza od poprzedniej , teraz i na samsungu nie działa. Po odinstalowaniu 1.63, próba zainstalowania była dwuczęściowa, najpierw gra zarządała dostępu do wifi i do zakupów i dopiero po uzyskaniu zgody poszło. NIESTETY PO AKTUALIZACJI GRA OD RAZU WYKASZANIA SIĘ,. Zauważyłem po znajomych że stersze modele tolerują aktualkę, niestety ja mam topowe i dzięki temu na telefonie nie mogę grać. Dobrzę że przeglądarkowa wersja działa to jeszcze Puffin ratuje sytuację a tak to dno i wodorosty. Jak można wypuszczać aktualizację nie działającą na tak dużej liczbie urządzeń. Czyżby graczy dalej traktujecie jak darmowych testerów. IG ma wystarczającą ilość kasy żeby kupić te 50 różnych telefonów , a może nie?????
 

Hassano

Łucznik
Nie chce sie czepiać ale to są jaja że CM'a niema od środy.. zadajemy pytanie mądrzejsze lub głupsze a ona jest od tego żeby na nie odpowiadać a nie że jej tydzień niema i wszystko żyje sobie swoim życiem.. Nadal czekam na odpowiedz czy na POLSKIM wiki można dodać te tabelki które podał @Nusion
 

DeletedUser3033

Guest
czy ktoś mi wyjaśni ile ja dostanę many po 5h bo to chyba jakaś wyższa matematyka chyba o_O
 

Nusion

Kapłan
Dostaniesz 5 na godzinę. Wcześniejszy zbiór jest po 5 godzinach więc wtedy możesz zebrać 25. Natomiast to 50 dostaniesz po 10 godzinach - tyle wynosi maksymalny czas produkcji w tym budynku.
 

DeletedUser3033

Guest
hmm zerknij na screen
zbierz wcześniej 5:00 25
produkcja 50 (5/h) a nie (10h)
 
Do góry