• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne [Komentarze] Święto Plonów

  • Rozpoczynający wątek Shannqa
  • Data rozpoczęcia

szerep

Zwiadowca
Jutrzejsza (wtorkowa) dzienna nagroda. Niestety nie bardzo rozumiem jak ona działa , jak ja wykorzystać , i czemu sluży , co to za podwojenie, tekst angielski mi tego nie wyjaśnił. Proszę oświećcie mnie.
 

DeletedUser174

Guest
napisanie kilka razy tej samej wiadomości nie spowoduje magicznie pojawienie się odpowiedzi...

o ile zapowiedzi się potwierdzą to nagrodą dnia będzie 5 szt 5h przyspieszaczy.
jak działa? skraca czas oczekiwania w grze o 5h
jak ją wykorzystać? yyy... tak samo jak wszystko w tej grze... trzeba na nią kliknąć
czemu słuzy? przyspieszeniu wirtualnego czasu na grze
podwojenie to dostajesz podwójne złote błyski - zamiast 5 dostajesz 2x5
po co? żeby uzbierać na "wartościowe" nagrody główne

przecież ani przyspieszacz ani podwojenie nie pojawia się pierwszy raz na grze...
 

Sorcha

Rycerz
Jutrzejsza (wtorkowa) dzienna nagroda. Niestety nie bardzo rozumiem jak ona działa , jak ja wykorzystać , i czemu sluży , co to za podwojenie, tekst angielski mi tego nie wyjaśnił. Proszę oświećcie mnie.
Proszę bardzo ;) !!! Od wtorku 0:00 zmienia się nagroda dzienna, którą jest redukcja wirtualnego czasu, a od godz. 02:00 we wtorek do godz. 02:00 w środę dostajemy 2x więcej "słoneczek" do nagród głównych.
 
Ostatnia edycja:
jak ją wykorzystać? yyy... tak samo jak wszystko w tej grze... trzeba na nią kliknąć
Uscislilbym tylko, ze przyspieszacza nie da sie wykorzystac klikajac na niego w inwentarzu, trzeba kliknac na ikonke pokazujaca czas pozostaly do zakonczenia budowy/produkcji/szkolenia w danym budynku i dopiero wtedy wybrac skrocenie czasu.
 

DeletedUser174

Guest
kolega jest z nami już jakiś czas (tylko na forum jest od maja), wiec pewnie nie jeden raz już korzystał z przyspieszacza i ewidentnie jakas pomroczność ciemna go dopadła... każdemu się zdarza :) nawet słońce czasami dostaje zaćmienia to co się dziwić...

ale przyspieszacz w inwentarzu jest opatrzony instrukcją obsługi co by tu z nim można było wymyślić :p
 

blazius1

Paladyn
zakadadajac polaczenie tych 2 budynkow uruchamiam kolejne 80 kamienia/h w tym budynku oraz 116 stali/h w sanktuarium
co z 2 polaczonych ze soba budynków daje mi caly czas niecałe 400 roznych towarow/h przy 2x większej produkcji/h z pojedynczej manufaktury odpowiedniej dla danej epoki

Liczysz opłacalność dla zestawu Świątyni Plonów. Ten zestaw to chyba nikomu specjalnie się nie opłaca? Jedyny sensowny bonus to dodatkowe PW na dobę.
Co innego może zestaw Kaplic Słońca i Księżyca, ale Plonów jest słaby.

Do tego trzeba uwzględnić poziom Górskich Hal. Z wysokimi Halami żaden zestaw może nie mieć sensu.
 

visit0r

Paladyn
Liczysz opłacalność dla zestawu Świątyni Plonów. Ten zestaw to chyba nikomu specjalnie się nie opłaca? Jedyny sensowny bonus to dodatkowe PW na dobę.
Co innego może zestaw Kaplic Słońca i Księżyca, ale Plonów jest słaby.

Do tego trzeba uwzględnić poziom Górskich Hal. Z wysokimi Halami żaden zestaw może nie mieć sensu.
górskie hale mam na maksymalnym poziomie ;>
 

blazius1

Paladyn
Ja też. Dlatego właściwie nie ma tu czego kalkulować. Nie ma tez pewności kiedy uruchomia Zaklęcie renowacji. A nawet jak będzie Zaklęcie, to wątpliwe, że ono zrekompensuje (tzn. podniesie parametry Świątyni Plonów i całej reszty w zestawie) równowartość wzrostu produkcji w manufakturach (na naszych najwyższych poziomach) i wzrostu Hal do 30 poziomu.
Bo z podnoszenia Hal przecież nie zrezygnujemy.

Niedogodność: przestawianie całego zestawu z jednego krańca miasta na drugi. To możliwe, raz, dwa razy do roku.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
hmm ja bym się teraz skusił na ten drugi zestaw (czyli 2 nagroda główna + po jednym małym słupie = 17pól), ale odpuściłem sobie losowanie w 5tym dniu. Jeśli nie powtórzą tego budynku to nie ma już sensu

Zgodzę się z obliczeniami zestaw daje przyjemnego kopa i to na długi czas.
 

visit0r

Paladyn
hmm ja bym się teraz skusił na ten drugi zestaw (czyli 2 nagroda główna + po jednym małym słupie = 17pól), ale odpuściłem sobie losowanie w 5tym dniu. Jeśli nie powtórzą tego budynku to nie ma już sensu

Zgodzę się z obliczeniami zestaw daje przyjemnego kopa i to na długi czas.
na czas wejscia do kolejnej epoki :(
 

DeletedUser

Guest
na czas wejscia do kolejnej epoki :(

bez przesady, podniesienie manu t2,t3 nie jest co epokę tylko co kilka (2-3?) więc na trochę ale nawet to ... daje kulturę, ludzi i towary a wielkościowo tyle co samu manu tak że trzeba poczekać przynajmniej ze dwa badania żeby zrównoważyć inwestycje w "obudowę" (ludzie i młotki do obsługi)
 

visit0r

Paladyn
generalnie aktualny event zbliża się do końca, w latach ubiegłych był event o nazwie halloween, w tym roku jest mało czasu aby go uruchomić, coś ktoś wie ??
 

DeletedUser

Guest
bez przesady, podniesienie manu t2,t3 nie jest co epokę tylko co kilka (2-3?) więc na trochę ale nawet to ... daje kulturę, ludzi i towary a wielkościowo tyle co samu manu tak że trzeba poczekać przynajmniej ze dwa badania żeby zrównoważyć inwestycje w "obudowę" (ludzie i młotki do obsługi)
Zależy od rozdziału - przejście orki > leśne elfy = wszystkie budynki eventowe do wywalenia (statystyki populacji i kultury dla budynku zdobytego na elfach są prawie 2 razy wyższe)

W przypadku pojedynczych budynków kultura/populacja można to robić to sukcesywnie (np. jak zdobędziesz nowsze w kolejnych eventach) i bez żalu
Z zestawem jest jeden problem - albo wywalasz wszystkie albo trzymasz - bonus/produkcja towarów się utrzymuje jeszcze na akceptowalnym poziomie (różnica to ok. 25%) , ale bonus kultury/populacji jest już o wiele za mały.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Lisha

Mędrzec Wiki
Zespół Elvenar
@blazius1 Tak, jak każdy budynek produkcyjny, wymaga dostępu do drogi, a działa przez 50 dni - po tym czasie daje tylko kulturę nawet bez drogi.
 

Hassano

Łucznik
Nadszedł w końcu ten dzień żeby losować studnie :)
Miałem 4120 księżyców a oto drop:
- Studnia 13x
- Księżyce 200szt 5x
- PW 3x
- Monety 5x
- Zasoby 5x
- Księżyce 140szt 5x
- Pomocnik 14h 6x

Ciekawe teraz ile diamentów będą dawały ale to jeszcze chwile zanim sprawdze..
 

DeletedUser

Guest
@radiradi mi bardziej chodziło o to że pomijajac towary to jeszcze te budynki dają kulturę i ludzi (coś odwrotnego do normalnego manu) zresztą nieważne :)

dziś to pogmerali przy % z losowań z każdym co rozmawiam to dostał dużo więcej nagród dziennych niż poprzednio u mnie poszło:

- pierwszy świat 11 losowań - 5 budynków
- drugi świat 5 losowań - 3 budynki
- trzeci świat 4 losowania - 3 budynki

wszystko po 140, losowań było ciut więcej bo czsem wpadało 140/200 ale generalnie ten trend, przypomnę poprzednio zrobiłem 25 losowań za raptem 4 budynki...
 

DeletedUser3655

Guest
Problem z Kirit, Bóg-Łasica Nocnego Owocu
Witam,

Budowa nie daje mi zasobów, czyli po upływie 24 godzin czas leci dalej. Niema możliwości odebrania zasobów Mam ją połączoną z budynkiem Kaplica Kirita. W tym budynku wszystko jest ok.
 
Do góry