• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Nowy element gry: Tworzenie

Lisha

Mędrzec Wiki
Zespół Elvenar
i zdecydowana wiekszosc losujacych wygra antyczna wiedze ;(
Myślę, że wielu graczy bardziej się ucieszy z PW niż z budynku, który daje tylko kulturę. (; Może nie większość, ale wielu. Mi np. budynki, które nie dają many lub populacji, są zbędne. A tak zawsze będzie 50 pkt do przodu w cudzie, może nawet uda się z kimś wymienić i zrobić z tego, powiedzmy, 70 PW.
 

visit0r

Paladyn
Myślę, że wielu graczy bardziej się ucieszy z PW niż z budynku, który daje tylko kulturę. (; Może nie większość, ale wielu. Mi np. budynki, które nie dają many lub populacji, są zbędne. A tak zawsze będzie 50 pkt do przodu w cudzie, może nawet uda się z kimś wymienić i zrobić z tego, powiedzmy, 70 PW.
miałem na myśli osoby nastawiające się na 500 diamentów ;(
 

DeletedUser

Guest
dla mnie budynki z ludźmi są zbędne, potem je się ciężko usuwa (jak w życiu ;)), a te z kulturą najłatwiej porównać i bez żalu pożegnać
 

Sorcha

Rycerz
dla mnie budynki z ludźmi są zbędne, potem je się ciężko usuwa (jak w życiu ;)), a te z kulturą najłatwiej porównać i bez żalu pożegnać
@BlossomValvi dla ciebie takie budynki są zbędne, ale powiedz mi dlaczego bo argument, że ciężko się je usuwa to dla mnie za mało. Budynki z ludźmi można usuwać bez żalu, jeśli na ich miejsce ma się lepsze budynki z ludźmi :)!
 

DeletedUser

Guest
na przykład dlatego że populacja w nich zawarta jest obecnie używana, a nie możesz usunąć budynku aby ci populacja spadła poniżej zera - raz już sie wpuściłem w taki klincz że dopiero odblokowanie ekspansji umożliwiło wymianę budynku. Natomiast z kulturą zawsze mam taki zapas że budynek jestem wstanie usunąć. Oczywiście to mój wariant gry tylko to było na powyższą dyskusję (budynki z ludźmi vs kultura)
 

DeletedUser1763

Guest
populacja w nich zawarta jest obecnie używana, a nie możesz usunąć budynku aby ci populacja spadła poniżej zera

Dlaczego? Mechanicznie gra pozwala na takie działania nawet sam niedawno miałem -2000 populacji. Jeżeli budynek nie wymaga populacji sam w sobie to nie ma problemu by go umiejscowić mimo że ma się ją na minusie :)
 

Sorcha

Rycerz
Dlaczego? Mechanicznie gra pozwala na takie działania nawet sam niedawno miałem -2000 populacji. Jeżeli budynek nie wymaga populacji sam w sobie to nie ma problemu by go umiejscowić mimo że ma się ją na minusie :)
Jeśli źle planujesz to owszem może się tak zdarzyć, że populacja będzie na minusie, ale bilans musi być na "zero". Usuwasz budynek za 150 ludzików to rozbuduj rezydencję(lub kilka zależy od rozdziału) tak żeby to zrównoważyć. Postaw coś innego co doda ci tych ludków, nawet więcej niż dawał usuwany budynek. Trzeba patrzeć (trudne słowo) perspektywicznie.
 

DeletedUser1763

Guest
Jeśli źle planujesz to owszem może się tak zdarzyć, że populacja będzie na minusie, ale bilans musi być na "zero". Usuwasz budynek za 150 ludzików to rozbuduj rezydencję(lub kilka zależy od rozdziału) tak żeby to zrównoważyć. Postaw coś innego co doda ci tych ludków, nawet więcej niż dawał usuwany budynek. Trzeba patrzeć (trudne słowo) perspektywicznie.

Doskonale to rozumiem. Chodziło mi o sam fakt wymiany budynku z populacją. Jeżeli mamy budynek w inwentarzu który daje więcej populacji niż ten który chcemy usunąć to nie ma problemu by to zrobić. To że chwilowo populacja spadnie poniżej zera nie znaczy że nie można budować innych budynków. W moim przypadku to że miałem populację na minusie było wynikiem celowego działania a nie złego planowania ;) Czasami zachodzi taka sytuacja że nie masz w mieście nic więcej do rozbudowy a potrzebujesz miejsca dlatego dobrym pomysłem jest usunięcie paru budynków z popką lub nawet w skrajnych sytuacjach samych rezydencji np. na rzecz budynków rasy
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Sorcha

Rycerz
Doskonale to rozumiem. Chodziło mi o sam fakt wymiany budynku z populacją. Jeżeli mamy budynek w inwentarzu który daje więcej populacji niż ten który chcemy usunąć to nie ma problemu by to zrobić. To że chwilowo populacja spadnie poniżej zera nie znaczy że nie można budować innych budynków.
Zgadzam się z powyższym. Krytyczna sytuacja, jest wtedy gdy potrzeba ludków, a tu nie ma jak rozbudować, bo rezydencja na następnym poziomie zmienia orientację z poziomej na pionową lub odwrotnie i trzeba kombinować;)! Trzeba kombinować bo z powodu takiej zmiany orientacji brak miejsca, a co dopiero o towarach, zasobach (cały wątek można by o tym stworzyć). Zawsze jakiś budyneczek z ludkami można trafić w wydarzeniu albo recepturach na Tworzenie (miał ktoś?).
 

DeletedUser

Guest
Nie jestem przekonany jedyne przypadki spadnięcia na ujemny poziom to było po rebalansie, normalnie ja dostałem komunikat że nie mogę usunąc bo nie mam tylu wolnych ludzi, a nie miałem miejsca na postawienie nowego - nie bedę się upierał to było dawno temu i teraz nei schodzę poniżej pewnego marginesu ludzikowego :)
 

Romi1

Zwiadowca
Pytanie. Od czego zależą " produkty " do tworzenia w akademii? Wysłałem info na czacie, że można stworzyć xxxx a okazuje się, że u innych tego w akademii nie ma :( Dlaczego ??? i sorki jeżeli takie pytanie było, ale nie chciało mi się czytać sześć stron.....dzięki za odpowiedź :)
 
Jest okolo setki roznych "produktow", ktore mozna wytworzyc w Akademii, ale nie pojawiaja
sie w zadnej okreslonej kolejnosci. Dobierane sa losowo, tzn. okreslony "produkt"
moze nie pojawiac sie baaaardzo dlugo, a moze tez pojawic sie 2 razy z rzedu.
Jesli czekamy na cos konkretnego, niestety trzeba sie uzbroic w cierpliwosc
i zdac sie na odrobine szczescia :)
 

visit0r

Paladyn
Jest okolo setki roznych "produktow", ktore mozna wytworzyc w Akademii, ale nie pojawiaja
sie w zadnej okreslonej kolejnosci. Dobierane sa losowo, tzn. okreslony "produkt"
moze nie pojawiac sie baaaardzo dlugo, a moze tez pojawic sie 2 razy z rzedu.
Jesli czekamy na cos konkretnego, niestety trzeba sie uzbroic w cierpliwosc
i zdac sie na odrobine szczescia :)
tak miałem zyskiem portalu 15%, nie wyrobilem sie z wyprodukowaniem skladnikow aby znowu wyprodukowac
 

Romi1

Zwiadowca
Wielkie dzięki Nusion i chris 007 :) wyczerpało to moją ciekawość.... jeszcze raz wielkie dzięki :)
 

Sorcha

Rycerz
Każdy ma inne recepty
To jasne, że każdy ma inne recepty @Nusion ale ja tak jak @visit0r miałem dwa razy Zysk portalu 15%. Zapierwszym razem dzięki temu, że IG dało 1000 zwojów to mogłem zrobić, a następnym razem już nie bo były wykorzystane za pierwszym. Zabrakło kilku :(! Czekam, czekam na razie mam same strumienie i relikty itp
 

DeletedUser2340

Guest
Czy komuś dopisało szczęście i wylosował 500 diamentów w Mistycznym Obiekcie?
 

DeletedUser174

Guest
A cóż to za mistyczny obiekt o_O ?
znajdziesz go w zakładce "tworzenie" To ta wspaniała skrzynia znajdująca sie nad tymi rewelacyjnymi opcjami do wytwarzania

https://pl.forum.elvenar.com/index.php?threads/nowy-element-gry-tworzenie.3442/

Za każdym razem, kiedy coś stworzysz otrzymasz trochę Mgły Wizji. Za każde zebrane 100 Mgły Wizji odblokujesz wspaniałe nagrody z Mistycznego Obiektu. Nagrody te mogą zawierać potężne budynki, Szybkie Bonusy, a nawet diamenty!

Mistyczne obiekty zmieniają się po odebraniu po zapełnieniu paska.
Podobno jak się zrobi nadmiar, np. 105/100, to przechodzi to na kolejną skrzynkę, nie ginie po odebraniu obiektu.

Dzień dobry:)

Tak, nadmiar przechodzi na następną skrzynkę.


Studni nie widziałam, ale w drugiej skrzynce za 100 mgiełek mam to:

2018-11-30-055335.png



 
Do góry