• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Co w trawie piszczy... [SPOILERY] cz.2

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.
No to będzie kolejna fala transferów do bractw turniejowych.
Ta ostatnia, dziesiata skrzynia straci na znaczeniu, wiec spodziewalbym sie raczej fali powszechnej
mobilizacji i wzrostu aktywnosci turniejowej w ramach juz istniejacych struktur w bractwach z tej
nizszej czy sredniej turniejowej polki, a nie transferow. Sporo bractw zagoni pewnie leni do roboty i
zamiast 3 zacznie zdobywac po 7-8 skrzynek. Wydaje mi sie, ze motywacja do szukanai miejsca
w dziesiecioskrzynkowym bractwie raczej zmaleje, bo po co szukac gdzie indziej tego, co ma sie u
siebie, tyle, ze odrobine mniej ? ;)
 

Sorcha

Rycerz
@chris07070707 nie sposób odmówić racji temu co piszesz w swoim poście, ale co zrobić jak część bractwa robi wyłącznie na aplikacji i z powodu braku "opcji wiadomości' nie ma z nimi łączności. Ktoś już o tym wspominał, wtedy nie wiadomo czy taka osoba jest "leniem", ma nawał pracy czy po prostu brak czasu żeby się dołożyć do wspólnego sukcesu w turnieju. Sukcesu rozumianego jak zdobycie założonej ilości skrzynek lub zaklęć.
 

DeletedUser174

Guest
TWydaje mi sie, ze motywacja do szukanai miejsca
w dziesiecioskrzynkowym bractwie raczej zmaleje, bo po co szukac gdzie indziej tego, co ma sie u
siebie, tyle, ze odrobine mniej ? ;)
obawiam się że masz rację.
"rynek" dobrych graczy jest stosunkowo skromny i juz dzisiaj dość trudno jest zaprosić kogoś do wspólnego klikania. Możesz miec rację że po tej zmianie rykoszetem mogą dostać właśnie bractwa z "górnej półki". O wiele trudniej będzie pozyskać nowego towarzysza, bo 10 skrzynka znacząco straci na swojej wartości i nie będzie juz taka kusząca. Bardzo prawdopodobne jest również, ze liczba bractw robiących 10 znacząco spadnie, bo bractwa, które dzisiaj zamykają turniej przestaną dopychać skrzynki kolanem
zobaczymy... ale przy takiej tendencji to utrzymanie poziomu bractwa będzie arcytrudnym wyzwaniem. Pytanie brzmi czy przypadkiem nie za trudnym...

a moze to kolejny kamyczek do ogródka przygód? jak? teraz to własnie turnieje scalają bractwa. Jak te ogniwa zaczną pękać to jedynie zostana przygody... bbbwrrr... bardzo chce się mylić! wręcz rozpaczliwie...

nie będzie aż tak źle... powiedzcie, ze nie będzie :D
 

Sorcha

Rycerz
a moze to kolejny kamyczek do ogródka przygód? jak? teraz to własnie turnieje scalają bractwa. Jak te ogniwa zaczną pękać to jedynie zostana przygody... bbbwrrr... bardzo chce się mylić! wręcz rozpaczliwie...

nie będzie aż tak źle... powiedzcie, ze nie będzie :D
Weź nie strasz, przygód nie robią właśnie ze względu na nagrody (może niektórzy), to że poklikają sobie razem w przygodach, to tylko realizacja planu założonego przez schemat przygody, taki objaw lojalności:rolleyes: współtowarzyszy? Przecież małe Bractwo (względnie mało aktywne) nie zrobi 120 kowali ale w turnieju już kilka skrzynek mogą zrobić. Dodam, że większość nagród z przygód jest dostępna w Tworzeniu na liście receptur, Wędrowny kupiec pojawia się dość często.
 

visit0r

Paladyn
a moze to kolejny kamyczek do ogródka przygód? jak? teraz to własnie turnieje scalają bractwa. Jak te ogniwa zaczną pękać to jedynie zostana przygody... bbbwrrr... bardzo chce się mylić! wręcz rozpaczliwie...

nie będzie aż tak źle... powiedzcie, ze nie będzie :D
przygody.......... pusty śmiech
większego gniota w tej grze nie ma
 

blazius1

Paladyn
Na pewno wzrośnie ciśnienie na turnieje i na robienie skrzynek gdy gracze obejrzą co nowe zaklęcia dają. I że potrzeba ich całkiem sporo dla jakiegoś konkretnego efektu.
Max skrzyń będzie nadal priorytetem. Poważne bractwa turniejowe nie pójdą na półśrodki.

Z innej beczki. Co się stanie gdy anuluję rozbudowę cudu? Przepadną PW z tego poziomu czy nie?
 

Sorcha

Rycerz
Z innej beczki. Co się stanie gdy anuluję rozbudowę cudu? Przepadną PW z tego poziomu czy nie?
Dobra pytanie @blazius1 :)! To ja zapytam, po co anulować rozbudowę cudu? Wiem każdy może mieć jakieś powody, ale ogólnie po co anulować? Jeśli już to po co w ogóle zaczynać jego rozbudowę i potem niweczyć wkład całego Bractwa w wymianę PW:rolleyes:?
 

DeletedUser2262

Guest
Na pewno wzrośnie ciśnienie na turnieje i na robienie skrzynek gdy gracze obejrzą co nowe zaklęcia dają. I że potrzeba ich całkiem sporo dla jakiegoś konkretnego efektu.
Max skrzyń będzie nadal priorytetem. Poważne bractwa turniejowe nie pójdą na półśrodki.

Z innej beczki. Co się stanie gdy anuluję rozbudowę cudu? Przepadną PW z tego poziomu czy nie?
PW (AW) przepadają, runy też.
 

DeletedUser

Guest
Ta ostatnia, dziesiata skrzynia straci na znaczeniu, wiec spodziewalbym sie raczej fali powszechnej
mobilizacji i wzrostu aktywnosci turniejowej w ramach juz istniejacych struktur w bractwach z tej
nizszej czy sredniej turniejowej polki, a nie transferow. Sporo bractw zagoni pewnie leni do roboty i
zamiast 3 zacznie zdobywac po 7-8 skrzynek. Wydaje mi sie, ze motywacja do szukanai miejsca
w dziesiecioskrzynkowym bractwie raczej zmaleje, bo po co szukac gdzie indziej tego, co ma sie u
siebie, tyle, ze odrobine mniej ? ;)
Dokładnie o tym samym myślałem - w/g mnie to jest pozytywny aspekt tej zmiany.
Wiele bractw nie podchodziło do 10 skrzynek, nagrody za mniejszą liczbę nie były już takie atrakcyjne, więc panowało turniejowe rozprężenie i stagnacja.
Po zmianie sukcesywne podnoszenie minimum i eliminacja pasożytów wreszcie przyniesie im jakieś wymierne korzyści.
10-skrzynkowych bractw jest tak ok. 20-30 na każdym serwerze - niech inni też coś mają.

nie będzie aż tak źle... powiedzcie, ze nie będzie :D
Nie będzie - w/g mnie w dłuższej perspektywie może to być korzystne.
Gracze w słabszych bractwach będą widzieli większy sens walki w turniejach, co powinno zwiększyć pulę tych aktywnych.
Ci ze średnią ok. 1000 pkt będą migrowali powoli do mocniejszych bractw, może nie od razu do 10-skrzynkowych, ale jak zobaczą, że "robią" na darmozjadów ze 100-150 pkt., a bractwo zdobywa np. 5 skrzynek to będą szukali lepszych - do tej pory przejście do bractwa na 7 skrzynek miało dla nich średni sens (dla 30PW więcej też nie chciałoby mi się ruszać 4 liter)
Nagrody z turnieju przełożą się na szybszy rozwój miasta o wiele bardziej niż obecnie.

PW (AW) przepadają, runy też.
Nie wiem, jak z rozbudową na poziomy 6, 11 itd, ale po przerwaniu budowy nowego cudaka (1 poziom oczywiście) koło runiczne miałem nadal pełne.
 

Romi1

Zwiadowca
Moim zdaniem....przybędzie Bractw ze zdobyczą 10 skrzyń....i transfer aktywnych graczy....nie będzie to pospolite ruszenie, ale z pewnością zauważalne :) należy pamiętać, że zlikwidowane w eventach bonusy wojskowe można stworzyć w akademii magii co daje dodatkową motywację :)
 

DeletedUser2262

Guest
Nie wiem, jak z rozbudową na poziomy 6, 11 itd, ale po przerwaniu budowy nowego cudaka (1 poziom oczywiście) koło runiczne miałem nadal pełne.

Jeżeli jesteś w trakcie budowy nowego CUDA, runy i towary (w trakcie przerwania budowy) wracają do Ciebie, jeśli natomiast CUDO jest na dajmy na to: 5 poziomie, to jeśli je "sprzedajesz" (czyt. likwidujesz) to tracisz wszystko co zostało do tej pory w nie zainwestowane.
 

DeletedUser174

Guest
anulowanie budowy powoduje powrót do stanu sprzed rozpoczęcia budowy. Pw nie przepadają

@Sorcha dlaczego anulować budowę? bo cudy najczęściej długo sie budują - robotnik może być zajęty nawet przez 2 dni. A czasami trzeba coś na szybko rozbudować (zadania pod eventy/misje) albo kliknięcie rozbudowy o kilka godz później spowoduje że i tak "odbiór" budowy będzie przy nastepnym logowaniu

anulowanie budowy rasowych budynków powoduje utratę produkcji rasowych - o tym warto pamietać

@radiradi obawiam się że nie masz racji. Jak komuś przeszkadza robienie za wołu to już dzisiaj szuka czegoś lepszego. Jak komuś pasuje taki stan (bo ma ospałe i leniwe, ale sympatyczne towarzystwo znajomych) to już dzisiaj nikt go z bractwa nie wyciągnie. Ten nowy system nagród w moim odczuciu polepszy byt pasożytów i znacząco utrudni "polowanie" w dobrych aczkolwiek niezbyt wysoko notowanych bractwach. A o wzroście liczby bractw turniejowych raczej bym nie myślała. Przewiduję raczej tendencję spadkową. Tylko w 10 skrzyni jest schemat, więc teraz opłaca się ją dopiąć kolanem na +1 pkt. Po zmianie ten motywacji nie będzie
 

DeletedUser110

Guest
Każdy budynek eventowy można wymienić na nowym evencie - przynajmniej w teorii tak to działa. Przy takim założeniu zaklęcie renowacji nie jest potrzebne by dokonać zmiany.
Z tym się akurat nie zgodzę - w zamierzchłych czasach w ewentach były "lśniące ogrody", które, jak się potem IG tłumaczyło (już nawet nie pamiętam kto był CM) - okazały się "za mocne" i psuły "balans". Sam do tej pory 2 szt. trzymam, choć zdobyłem je... bo ja wiem... może w orkach? Pamiętam, że potem pojawiły się Orzechowe Miasta, których też w następnych ewentach już nie było.
 

Sorcha

Rycerz
Każdy budynek eventowy można wymienić na nowym evencie - przynajmniej w teorii tak to działa. Przy takim założeniu zaklęcie renowacji nie jest potrzebne by dokonać zmiany.
Z tym się akurat nie zgodzę ale z innego powodu niż @Fredek z Fabryki Kredek , mianowicie chodzi mi o prawdopodobieństwo wylosowania tego samego lub podobnego graficznie ( odpowiednia pora roku) budynku. Np Mistyczne jezioro/ Zamrożone jezioro albo Zamrożony wrak, który niedługo będzie.nie ma szans, żeby go wylosować bo namieszano z prawdopodobieństwami i w porównaniu do letniego wydarzenia z którego podobno skopiowano zadania tam zdobyłem więcej nagród, albo przynajmniej te które chciałem. tu losując średnio dwa razy na dzień. zdobywam raz na tydzień nagrodę dnia. Takie są szanse i jak tu wymieniać te budynki o_O?
 

blazius1

Paladyn
A ja się z tym akurat nie zgodzę z prostego powodu że z reguły rozmiary budynków i ich orientacja są zupełnie różne.
Po to własnie ma być nowe Zaklęcie, żeby to ograniczenie straciło na znaczeniu.

Naturalnie motywacji do turnieju przybędzie i znaczenie turniejów wzrośnie.
 

DeletedUser2017

Guest
Wiem już jak będzie wyglądało rozmieszczenie zaklęć renowacji w skrzyneczkach turniejowych. W 1 i 2 nie ma żadnego, w skrzynkach od 3 do 8 jest po jednym zaklęciu, w 9 - dwa, w 10 - trzy. W sumie 11.
i bardzo mnie to cieszy czyli robienie 10 skrzynek nie spadnie z tapety :D
 

DeletedUser3033

Guest
hmm wszyscy piszą o tym jaki ten czar będzie miał zalet w porównaniu do schematów
tylko gdzie jest wszech obecne w tej grze ''''ALE'''' :) ?
zalety można wymieniać tylko to tak jak z tym tworzeniem niby takie cacy ale ja jeszcze nie miałem okazji by to mi się do czegoś przydało :)
nom chyba że skocze z 10 piętra i zacznę zbierać kolekcję jednorożców:p:D
to niemożliwe by to nie miało minusów to nie leży w naturze IG :rolleyes:
A tu taki uproszczony schemat myślowy gracza :)
5a97ab42a4f92.jpg.html
---- https://zapodaj.net/5a97ab42a4f92.jpg.html
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
ALE jest proste jesli IG będzie trzymało tego co teraz jest to pewnie do zaakceptowania... tylko czytając ich mierne tłumaczenia czemu to tak długo trwa obawiam się że wkrótce będzie to kolejny powód do rebalansu :/ a mam ku temu pewne obawy tylko że tym razem rebalans może być sprytniejszy. Jako przykład niech służy obecny ewent, do tej pory dużo łatwiej jest wymienić budynki niż je podnosić, ale wprowadzili pół roku temu ten nowy system losowania skrzynek... do tego łączone budynki (powierzchnia ogromna) - swoją drogą ciekawe jak łączone będą działać z czarem "królewskiej" renowacji. W sensie że wystarczy że jeden sobie podniosę i nadal będzie działał?

Poza tym lekko mnie martwi straszne parcie IG na PB, z cyklu na cykl wychodzi z tego coraz większy niewypał (praca vs zysk) i jak już zostało wspomniane znacznie lepiej turniej łaczy bractwo. Zamiast wrócić do pierwotnej wersji i ją poprawić starają się utrudnić resztę :p

Na koniec ja tam się o bractwa nie turniejowe nie boję, byleby po prostu Arcy nie obniżył minima turniejowego i tyle :).
 

DeletedUser

Guest
obawiam się że nie masz racji. Jak komuś przeszkadza robienie za wołu to już dzisiaj szuka czegoś lepszego. Jak komuś pasuje taki stan (bo ma ospałe i leniwe, ale sympatyczne towarzystwo znajomych) to już dzisiaj nikt go z bractwa nie wyciągnie. Ten nowy system nagród w moim odczuciu polepszy byt pasożytów i znacząco utrudni "polowanie" w dobrych aczkolwiek niezbyt wysoko notowanych bractwach. A o wzroście liczby bractw turniejowych raczej bym nie myślała. Przewiduję raczej tendencję spadkową. Tylko w 10 skrzyni jest schemat, więc teraz opłaca się ją dopiąć kolanem na +1 pkt. Po zmianie ten motywacji nie będzie
Twój tok rozumowania wynika z tego, że bardzo długo grasz w 10 skrzynkowych bractwach.
Nie będzie aż takiej jak obecnie motywacji do zdobywania 10 skrzynki (ci, którzy robili 10 nadal będą), za to będzie większa motywacja do zdobywania 7,8 i 9 w bractwach , które nie dadzą radę zrobić 10.
Takie bractwa będą bardziej aktywne w turniejach. 10 skrzynka nadal jest czymś elitarnym i nieosiągalnym dla sporej większości bractw.
To, że się opłaca ją zdobyć już teraz wszyscy wiemy i wszyscy chcą schematu, tylko jakoś udaje się to raptem 20-30 bractwom na jednym świecie, reszta pomimo wysiłków z turnieju ma trochę PW i nic więcej.

Rozkład nagród w turniejach obecnie wygląda tak:
- 10 skrzynek - 40 tys. pkt, średnia(25)=1600, średnia(20)=2000
135 PW, 20 reliktów, 8 run, 16 zaklęć, schemat

- 9 skrzynek - 32 tys. pkt, średnia(25)=1280, średnia(20)=1600
105 PW, 20 reliktów, 7 run, 16 zaklęć

- 8 skrzynek - 25 tys. pkt, średnia(25)=1000, średnia(20)=1250
85 PW, 20 reliktów, 6 run, 10 zaklęć

- 7 skrzynek - 19 tys. pkt, średnia(25)=760, średnia(20)=950
65 PW, 14 reliktów, 5 run, 10 zaklęć

- 6 skrzynek - 13900 pkt, średnia(25)=556, średnia(20)=695
50 PW, 14 reliktów, 4 runy, 6 zaklęć

- 5 skrzynek - 9700 pkt, średnia(25)=388, średnia(20)=485
35 PW, 9 reliktów, 3 runy, 6 zaklęć

Dla 20-osobowego bractwa 10 skrzynka jest praktycznie nieosiągalna (wiem,że się da, ale nie mówimy o topowych bractwach)
Różnica pomiędzy 6 i 8 skrzynką to 35 PW , jeżeli tylko po to mają robić 500 pkt więcej , to nic dziwnego , że popadają w marazm i stagnację i się nie rozwijają.
Potrzebują kopa i zaklęcia będą takim kopniakiem. Ludziki lubią budynki ewentowe, niechętnie wywalają (nie wszyscy zwracają uwagę na statystyki), zwłaszcza te duże i będą je rozwijać.

do tego łączone budynki (powierzchnia ogromna) - swoją drogą ciekawe jak łączone będą działać z czarem "królewskiej" renowacji. W sensie że wystarczy że jeden sobie podniosę i nadal będzie działał?
Jeżeli chodzi o zestawy to obecnie też możesz mieć 1 część zdobytą na innym rozdziale niż pozostałe i działa tak samo.
Nie wiem, dlaczego miałoby to działać inaczej - jak podniesiesz 1 budynek to będzie miał po prostu lepsze statystyki.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
do tego łączone budynki (powierzchnia ogromna) - swoją drogą ciekawe jak łączone będą działać z czarem "królewskiej" renowacji. W sensie że wystarczy że jeden sobie podniosę i nadal będzie działał?
.
Przypuszczam, ze bedzie to dzialac tak, jak do tej pory. Jezeli jeden budynek zestawu
zdobedziesz w jednej epoce, a nastepny po wejsciu w kolejna, podstawowe zasady
dzialania zestawu sie przeciez nie zmieniaja. Kazdy budynek ma staty z tej epoki, w ktorej
trafil do inwentarza. Podniesienie jednego z budynkow za pomoca czaru
renowacji prawdopodobnie bedzie mialo dokladnie taki sam efekt, czyli podniesienie
statow tylko tego wlasnie elementu zestawu.
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry