• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Co w trawie piszczy... [SPOILERY] cz.3

Status
Zamknięty.

Sorcha

Rycerz
Brednie.. Właśnie, że stawia się okazjonalnie. Sorry, ale Twoja argumentacja do mnie nie trafia...
Ja dostawiam i usuwam, nie trzymam ich w w "wolnych dziurach", bo przy optymalnym ustawieniu miasta zjawisko to nie występuje i każda kratka jest zagospodarowana w miarę możliwości z korzyścią dla dla aktualnych potrzeb miasta :) Jeśli w kolejnym evencie akurat nie jestem między rasami, kiedy to sporo wolnego miejsca jest w mieście, to zawsze mogę usunąć jakieś możliwe do odbudowania kultury i wygospodarować w ten sposób jedną czy dwie ekspansje pod event, co pozwala go bez problemu skończyć w czasie ;)
Uprzedzając, tak, w moim mieście (1 z 2ch) jest w tej chwili sporo wolego miejsca, bo jakiś czas temu "popsułam" drzewko i czekam na nową rasę, część stoi puste, na reszcie są warsztaty ze skończoną produkcją 24h, na wypadek wyzwań. Są tam, bo i tak nic nie postawie i nie będę przemeblowywać, póki nowa rasa nie wejdzie...
Ok, ale czy tylko ja mam wrażenie, że tak jakby więcej jest albo częściej są teraz te eventy. Kiedyś chyba Przygody były raz na 3 miesiące. A teraz Przygody się skończą to albo event sezonowy (długi) albo jakiś mini-event, o wyzwaniach nie wspominam bo (przecież warsztaty każdy powinien mieć) samo się to robi. Ciągle jest coś do roboty a między czasie jeszcze turniej, tylko nie piszcie, że narzekam, tak po prostu jest. Co do przemeblowania miasta na ukończeniu rasy, to masz rację wtedy jest najlepiej bo najwięcej miejsca, ale wiedząc, że za chwilę znowu jakiś event opłaca mi się usuwać te manufaktury?
 

DeletedUser2017

Guest
Co do przemeblowania miasta na ukończeniu rasy, to masz rację wtedy jest najlepiej bo najwięcej miejsca, ale wiedząc, że za chwilę znowu jakiś event opłaca mi się usuwać te manufaktury?
Jeśli ktoś w tej grze nastawia się na eventy i PB to masz rację. Wszystko zależy od indywidualnego stylu gry. Jednak jeśli wejdziesz w rozdziały już powyżej orków teren w mieście nabiera znaczenia oraz nie ma miejsca na luksus i tutaj każda kratka się liczy. Nie ma mowy o marnowaniu miejsca i zostawianiu niebonusów na zaś bo może się przydadzą w najbliższym czasie :)
 

DeletedUser1775

Guest
Ok, ale czy tylko ja mam wrażenie, że tak jakby więcej jest albo częściej są teraz te eventy. Kiedyś chyba Przygody były raz na 3 miesiące. A teraz Przygody się skończą to albo event sezonowy (długi) albo jakiś mini-event, o wyzwaniach nie wspominam bo (przecież warsztaty każdy powinien mieć) samo się to robi. Ciągle jest coś do roboty a między czasie jeszcze turniej, tylko nie piszcie, że narzekam, tak po prostu jest. Co do przemeblowania miasta na ukończeniu rasy, to masz rację wtedy jest najlepiej bo najwięcej miejsca, ale wiedząc, że za chwilę znowu jakiś event opłaca mi się usuwać te manufaktury?
Nie masz wrażenia, wydarzeń jest teraz więcej, prawdopodobnie dlatego że: 1. coraz więcej osób czeka na kolejną rasę i się nudzi, 2. wydarzenia spowalniają rozwój miast, albo mają go spowalniać :)
I jest też tak jak napisał @PMprzemek powyżej orków każda kratka się liczy, a na rasach z maną w takie miejsca, gdzie u Ciebie wciśnięte są manu t1, wciska się budyneczki kul/mana ;)
 

Sorcha

Rycerz
Nie masz wrażenia, wydarzeń jest teraz więcej, prawdopodobnie dlatego że: 1. coraz więcej osób czeka na kolejną rasę i się nudzi, 2. wydarzenia spowalniają rozwój miast, albo mają go spowalniać :)
I jest też tak jak napisał @PMprzemek powyżej orków każda kratka się liczy, a na rasach z maną w takie miejsca, gdzie u Ciebie wciśnięte są manu t1, wciska się budyneczki kul/mana ;)
Dzięki za radę właśnie za jakieś 48h wchodzę w Leśne Elfy ( we wtorek już będę miał Zaawansowany zwiad zrobiony) to przemyślę sprawę. co do punktu 2. zgoda, ale co do 1. to coraz więcej ludzi owszem czeka na kolejną rasę, ale nie wiem czy nie więcej czeka na renowację podobno królewską (a więc programowanie efektu WOW :D trochę potrwa pewnie;)). Może nawet są to te same osoby i dlatego się nudzą? Pewnie jeszcze niejeden event minie zanim się doczekamy tego zaklęcia renowacji.
 

DeletedUser1775

Guest
Dzięki za radę właśnie za jakieś 48h wchodzę w Leśne Elfy ( we wtorek już będę miał Zaawansowany zwiad zrobiony) to przemyślę sprawę. co do punktu 2. zgoda, ale co do 1. to coraz więcej ludzi owszem czeka na kolejną rasę, ale nie wiem czy nie więcej czeka na renowację podobno królewską (a więc programowanie efektu WOW :D trochę potrwa pewnie;)). Może nawet są to te same osoby i dlatego się nudzą? Pewnie jeszcze niejeden event minie zanim się doczekamy tego zaklęcia renowacji.
Możliwe, że więcej osób czeka na renowację, ale punkt 1. dotyczył raczej tego, że wydarzeń jest więcej, by czekających na kolejną rasę zająć czymś po prostu, żeby z gry nie uciekli lub nie zapadli w hibernację do no nowej rasy ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Sorcha

Rycerz
Możliwe, że więcej osób czeka na renowację, ale punkt 1. dotyczył raczej tego, że wydarzeń jest więcej, by czekających na kolejną rasę zająć czymś po prostu, żeby z gry nie uciekli lub nie zapadli w hibernację do no nowej rasy ;)
Racja, ale może będę trochę złośliwy, bo w sumie prawie to niemożliwe. Aby graczy zatrzymać można by od czasu do czasu uwzględnić ich jakieś pomysły, sugestie, a tak mamy co mamy. Temat ten już był wielokrotnie poruszany na tym forum, już nawet przecież ostatnio nie wymyślali nowych zadań tylko skopiowali linię zadań z letniego eventu (tylko trzeba było dopasować opisy, zamiast biletów wstawić coś bardziej pasującego) i gotowe. Gracze się cieszą, że mają co robić, a firma że zyskała trochę czasu na dopracowanie zaklęcia renowacji, nowej rasy czegokolwiek.
 

DeletedUser1775

Guest
Racja, ale może będę trochę złośliwy, bo w sumie prawie to niemożliwe. Aby graczy zatrzymać można by od czasu do czasu uwzględnić ich jakieś pomysły, sugestie, a tak mamy co mamy. Temat ten już był wielokrotnie poruszany na tym forum, już nawet przecież ostatnio nie wymyślali nowych zadań tylko skopiowali linię zadań z letniego eventu (tylko trzeba było dopasować opisy, zamiast biletów wstawić coś bardziej pasującego) i gotowe. Gracze się cieszą, że mają co robić, a firma że zyskała trochę czasu na dopracowanie zaklęcia renowacji, nowej rasy czegokolwiek.
Sugestie? One są tylko po to, żeby nam się wydawało, że cokolwiek znaczymy jako jednostki - ile osób odwiedza forum? ile aktywnie uczestniczy w dyskusjach? ;) Decyzje są podejmowane i tak na podstawie statystyk... A statystyka, to taka fajna nauka, która w dużej skali może powiedzieć prawie wszystko, ale w małej powie ci, że jak idziesz z psem na spacer, to statystycznie macie po 3 nogi :p Forum jest małą skalą, niestety...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Sorcha

Rycerz
Sugestie? One są tylko po to, żeby nam się wydawało, że cokolwiek znaczymy jako jednostki - ile osób odwiedza forum? ile aktywnie uczestniczy w dyskusjach? ;) Decyzje są podejmowane i tak na podstawie statystyk... A statystyka, to taka fajna nauka, która w dużej skali może powiedzieć prawie wszystko, ale w małej powie ci, że jak idziesz z psem na spacer, to statystycznie macie po 3 nogi :p Forum jest małą skalą, niestety...
Wiesz można by podyskutować dlaczego tak jest ale to raczej nie forum na to. Zastanawiam się tylko czy dlatego mało ludzi odwiedza forum, bo nie widzi potrzeby pisania postów, jak tylko potrzebują listy zadań do eventu (do spoilerów można zaglądać). Czy może rejestrują się tylko ci co mają jakieś problemy lub pomysły (jakby poczytali wcześniej to by wiedzieli jak z ich realizacją), a co do statystyki to masz rację. Inaczej nie powstałoby o niej tyle fajnych powiedzeń.
EDIT
Pisałem, że we wtorek będę w Leśnych Elfach ale już dziś w południe byłem dzięki kilku dodatkowym książkom z budynków eventowych, ale ja chciałem nie o tym.
W nadchodzącym evencie jest zadanie wykorzystaj dwa Łączące Katalizatory (w jednym zadaniu), znając złośliwość opcji Tworzenie pewnie będę miał same Jednorożce i zamrożone pniaki, po przecież mogę wykorzystać tych katalizatorów więcej na coś pożytecznego. To tyle, czekam :eek:!!!
 
Ostatnia edycja:

Koval92

Kapłan
Warto wspomnieć, że studnia grawitacyjna jest wzorowana na czarownikach i smokach - na polskich serwerach wyraźnie wygrały leśne elfy - to pokazuje, jak bardzo ważne jest dla nich zdanie graczy innych wersji gry niż amerykańska. Po co w ogóle były te ankiety w kwietniu 2018 robione, skoro i tak nasze zdanie olali? Dla budyneczku 2x2 nie można było w 9 miesięcy zrobić kilku różnych wersji, w zależności co wygrało gdzie?
 

DeletedUser3575

Guest
W nadchodzącym evencie jest zadanie wykorzystaj dwa Łączące Katalizatory (w jednym zadaniu), znając złośliwość opcji Tworzenie pewnie będę miał same Jednorożce i zamrożone pniaki, po przecież mogę wykorzystać tych katalizatorów więcej na coś pożytecznego.
Z tego co czytałam będzie można rozpocząć produkcję czegokolwiek co wymaga 2 katalizatorów po czym ją anulować i zadanie będzie zaliczone.
 
studnia grawitacyjna jest wzorowana na czarownikach i smokach - na polskich serwerach wyraźnie wygrały leśne elfy - to pokazuje, jak bardzo ważne jest dla nich zdanie graczy innych wersji gry niż amerykańska. Po co w ogóle były te ankiety w kwietniu 2018 robione, skoro i tak nasze zdanie olali? Dla budyneczku 2x2 nie można było w 9 miesięcy zrobić kilku różnych wersji, w zależności co wygrało gdzie?
Zastanawiam sie, po co ja chodze na wybory prezydenckie, skoro i tak olewaja moje
zdanie i wygrywa kandydat, ktorego wybierze iles tam milionow wyborcow, a nie ja sam.
Nie mozna mianowac kilku setek prezydentow, po jednym na powiat, w zaleznosci
od tego, ktory kandydat wygral gdzie ? Albo po jednym na gmine... ;) To nie mialo byc
zlosliwe, tylko tak z przymruzeniem oka ;)
A co do samego meritum sprawy, gra jest jedna, wprowadzanie roznic chocby
w szacie graficznej (a juz nie daj Boze w statach) w roznych wersjach jezykowych
raczej nie mialoby zbyt wielkiego sensu.
 

Koval92

Kapłan
Zastanawiam sie, po co ja chodze na wybory prezydenckie, skoro i tak olewaja moje
zdanie i wygrywa kandydat, ktorego wybierze iles tam milionow wyborcow, a nie ja sam.
Nie mozna mianowac kilku setek prezydentow, po jednym na powiat, w zaleznosci
od tego, ktory kandydat wygral gdzie ? Albo po jednym na gmine... ;) To nie mialo byc
zlosliwe, tylko tak z przymruzeniem oka ;)
A co do samego meritum sprawy, gra jest jedna, wprowadzanie roznic chocby
w szacie graficznej (a juz nie daj Boze w statach) w roznych wersjach jezykowych
raczej nie mialoby zbyt wielkiego sensu.

To po co były te ankiety skoro i tak wybrali to, co wygrało w USA? Dla mydlenia nam oczu że mamy tu na cokolwiek wpływ w tej grze?
 
To po co były te ankiety skoro i tak wybrali to, co wygrało w USA? Dla mydlenia nam oczu że mamy tu na cokolwiek wpływ w tej grze?
Wiesz co ? Podaj prosze zrodla, ktore wskazuja, ze tworcy gry kierowali
sie wynikiem glosowania na serwerach US i ze wlasnie wynik tamtego
glosowania byl jedynym, ktory wzieli pod uwage. Nie przyszlo Ci naprawde
do glowy, ze w takich "wyborach" zlicza sie glosy ogolu graczy niezaleznie
od serwera, na ktorym graja ?
 

Koval92

Kapłan
Wiesz co ? Podaj prosze zrodla, ktore wskazuja, ze tworcy gry kierowali
sie wynikiem glosowania na serwerach US i ze wlasnie wynik tamtego
glosowania byl jedynym, ktory wzieli pod uwage. Nie przyszlo Ci naprawde
do glowy, ze w takich "wyborach" zlicza sie glosy ogolu graczy niezaleznie
od serwera, na ktorym graja ?


Graczy serwerów US jest więcej niż graczy wszystkich innych wersji językowych razem wziętych.
 
Graczy serwerów US jest więcej niż graczy wszystkich innych wersji językowych razem wziętych.
Szanowny Kolego, w doslownie kazdym swoim poscie piszesz ewidentna
nieprawde. Chce wierzyc, ze robisz to niechcacy, a nie celowo. Wyrazanie
swojej opinii o jakichs faktach to jedno i kazdy ma do tego prawo, ale
przeinaczanie samych faktow to juz zupelnie cos innego.

Poddaje sie, dyskusja prowadzona w ten sposob nie ma sensu.
To jak walka z wiatrakami ;)
 
Ostatnia edycja:

visit0r

Paladyn
Szanowny Kolego, w doslownie kazdym swoim poscie piszesz ewidentna
nieprawde. Chce wierzyc, ze robisz to niechcacy, a nie celowo. Wyrazanie
swojej opinii o jakichs faktach to jedno i kazdy ma do tego prawo, ale
przeinaczanie samych faktow to juz zupelnie cos innego.

Poddaje sie, dyskusja prowadzona w ten sposob nie ma sensu.
To jak walka z wiatrakami ;)
od dzis jestes Don Kichot ;)
 

Hassano

Łucznik
Jak myślicie IG puści dzisiaj event walentynkowy czy jak zawsze nas zaskoczą i bez zapowiedzi będzie za 2-3 dni??
 

Hassano

Łucznik
Kurczaczki a ja już mam wszystko gotowe i nastawione :D no nic to czekamy :) To jest ta lepsza zmiana i brak zapowiedzi
 
Status
Zamknięty.
Do góry