• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Zestaw Karnawałowy Renowacja

Tajniakos

Paladyn
Dokonałem rozbudowy Fontanny Hulaków otrzymuje 22.050 many na dzień w Leśnych Elfach (wiem o rozpadzie:d). I pytanie:

Czy mi to wystarczy po rzucie okiem na drzewko badań wychodzi, że tak, czy jednak nie będzie to mało i dokonać może rozbudowy drugiego budynku z zestawu by podnieść ilość many czy np. lepiej wybudować jedną wierzbe (doda many no i zbiera sie co jakiś czas).??
Niestety w dalszym etapie gry będziesz potrzebował tej many więcej i więcej. Dlatego lepszym wyjściem jest podnoszenie budynków zestawu aby produkowały więcej many niż stawianie budynku 5x5, który w efekcie końcowym da Ci dużo mniej many niż po rozbudowie zestawu. Szanuj miejsce w mieście bo jeszcze nie raz będzie Ci go brakowało :)
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser2262

Guest
[...] otrzymuje 22.050 many [...] w Leśnych Elfach [...] I pytanie:
Czy mi to wystarczy [...]??

Maksymalnie ile będziesz w obecnej zabudowie swojego miasta zebrać to 220500 many (ale to będzie "trwało wieczność") - 123/125dni, zalecana ilość many na w leśnych elfach wynosi: 30-36K / dobe.

22050 many wystarczy, lecz będziesz długo przechodzić tą epokę.
 

DeletedUser3575

Guest
A w ogóle zależy Ci na szybkim przejściu drzewka elfów? Czy drobne przestoje na np podnoszenie cudów Ci nie przeszkadzają?

Mam wątpliwości - przy produkcji 20k dziennie zdobywasz 200k chyba w kilkanaście a nie setkę dni.... Chyba że chodzi Ci o 2mln many na całe drzewko badań.

Edit: MG chyba Cię źle zrozumiałam, ale edytuję jeśli uważasz że to może zmylić graczy. , Najdroższe badanie w elfach to 100k many (jestem w elfach więc piszę to z drzewka, jeśli się mylę poprawcie mnie). Całe drzewko to ok. 2mln many rozłożone w czasie. Czyli wg Twoich obliczeń z rozpadem many na najdroższe badanie zbierał by 10 dni. Czyli miałby nadmiar pw tak jak pisze poniżej Chris. Więc moje pytanie czy zależy mu na szybkim biegu przez badania jest zasadne, bo jeśli inwestuje w cuda to ten czas może nie robić mu różnicy.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser2262

Guest
[...]
Przy produkcji 20k dziennie zdobywasz 200k w kilkanaście a nie setkę dni.... [...]
@Ljosael - nie wprowadzaj kolegi w błąd - przy produkcji 20K/dobe uwzględniając rozpad 10% i zbiór co dokładnie 24h, potrzeba min 117 dni aby zebrac 200K many

*11 dzień to 137K 238 many, 19 dzień to 172K 983 many
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
przy produkcji 20K/dobe uwzględniając rozpad 10% i zbiór co dokładnie 24h, potrzeba min 117 dni aby zebrac 200K many
*11 dzień to 137K 238 many, 19 dzień to 172K 983 many

@Mighty Garoth, nikt tu nie wprowadza nikogo w blad ;) Co kogo obchodzi, ile
czasu bedzie sie zbierac maksymalna mozliwa do zmagazynowania przy danej
produkcji ilosc many ? Przeciez nikt nie bedzie stal w drzewku i patrzyl, jak mu sie
mana zbiera, bo po co ? Idac w drzewku i wydajac mane na biezaco nigdy nie
dojdzie sie do tej maksymalnej gornej granicy.
Licza sie tylko 2 wartosci:
maksymalna ilosc many potrzebna na jedno badanie (bo to od niej zalezy
ile czasu bedzie sie byc moze czekalo na zebranie odpowiedniej ilosci many) i dzienna
produkcja many. Maksymalna mozliwa do zebrania ilosc many nie gra zadnej roli.

@ArabellaPrim, takie male podsumowanie :)
Niektore badania z konca drzewka Lesnych Elfow kosztuja po 75-80k many, a ostatnie
nawet 100k. Produkujac tylko 22k many/dobe czekaloby sie tydzien, by zebrac jej
odpowiednia ilosc na dane badanie. To dluzej, niz trwaloby zbieranie pw na to badanie,
z tego wniosek, ze 22k many to za malo, wtedy przestoje w drzewku bylyby nieuniknione.
Majac 30-32k many na dobe wyglada to juz znacznie lepiej, bo i produkcje masz wieksza
o 1/3, i rozpad many gra wtedy mniejsza role. Wtedy na badanie wymagajace np. 80k many
zbieralbys ja 3 dni, czyli mniej wiecej tyle, ile trwaloby zbieranie pw na to badanie.
I to jest podstawa do wszelkich rozwazan, czy dana ilosc many to za malo czy nie.
Plynne przejscie epoki polega na tym, by mniej wiecej w tym samym tempie dostarczac
badaniom zarowno pw, jak i many czy surowcow rasowych.

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser2262

Guest
nikt tu nie wprowadza nikogo w blad
@Ljosael
Co kogo obchodzi, ile
czasu bedzie sie zbierac maksymalna mozliwa do zmagazynowania przy danej
produkcji ilosc many ?
Piszesz z perspektywy doświadczonego gracza - tu się w pełni z Tobą zgadzam
z perspektywy kogoś kto zaczyna przygodę z maną - może to potraktować jako ciekawostkę
Licza sie tylko 2 wartosci:
maksymalna ilość many potrzebna na jedno badanie i dzienna
produkcja many. Maksymalna mozliwa do zebrania ilosc many nie gra zadnej roli.
krótka treściwa odpowiedź, która powinna znaleźć się na początku całego postu =)

@chris07070707 dałem Ci łapkę i pozdrawiam =)
 

ArabellaPrim

Zwiadowca
Oki zrobilem upgrade drugiego budynku z zestawu. Zresztą zauważyłem, że rozbudowa też wymaga many to trochę tego pójdzie. Obecna produkcja 32.550 czyli zalecaną średnią mam i wierzby nie muszę chyba stawiać??

Co do drzewka i tempa mojego przechodzenia to ide raczej jak "burza" mimo dodatkowych punktów PW z turniejów jedyne potknięcie jak do tej pory miałem tygodniowe na krasnoludach.
 
Zresztą zauważyłem, że rozbudowa też wymaga many to trochę tego pójdzie. Obecna produkcja 32.550 czyli zalecaną średnią mam i wierzby nie muszę chyba stawiać??
Niby nie musisz, ale dodatkowe zrodla many jednak by sie przydaly,
w przeciwnym razie nie unikniesz pewnych kompromisow - albo staniesz na
jakis czas w drzewku, albo bedziesz np. musial odlozyc rozbudowe Ratusza
na pozniej (rozbudowa na 22lvl kosztuje 133k many, a na 23lvl juz 160k).
Przy produkcji ok. 32k many na dobe nie da rady pogodzic ze soba rozbudowy
i plynnego zaliczania badan, w ktoryms momencie many moze na cos niestety
zabraknac ;)
 
Kiki - naprawdę ?? Można dostać manę za lizanie ?? :D
To samo pytanie zadal Kiki kolega na czacie bractwa twierdzac, ze probowal
i ze metoda jest niestety nieskuteczna. Kiki poradzila mu, zeby w zamian
sprobowal ja wycisnac z monitora, ewentualnie wytrzasnac lub wybic mlotkiem.
Nie wiadomo, czy poskutkowalo, bo kolega jest od tego czasu nieosiagalny.
Nie wiemy czemu, moze mial jakas awarie sprzetu czy cos...
 

visit0r

Paladyn
Rozchodzi się o słowo zapotrzebowanie. Nieważne ile many i jak produkujesz zapotrzebowanie na ją jest stałe dla danego etapu gry, na którym jesteś. Nie da się go zmniejszyć. Potrzebujesz zawsze X many. A że każdy produkuje ją inaczej to jego decyzja, jego prawo i nie podlega to dyskusji. Bo każdy ma prawo grać tak jak chce :)
styl gry zalezy od szczescia w losowaniach dziennych nagrod ewentowych :) przynajmniej ja to tak widze, wiele przelicznikow jest tu opieranych w odniesieniu do wierzby, mam jedną, za to 5 płonacych basenów z któregoś ewentu, robią większą część produkcji many, teraz doszedł zestaw karnawałowy, zasadniczo poza tymi 2 rzeczami do produkcji many nic wiecej nie potrzeba, tylko aby tego dokonac trzeba bylo zrobic do konca 2 ewenty i miec sporo szczescia w losowaniu nagrod dziennych
 

Ethel

Rozbójnik
Jak już tak rozmawiamy o manie.... Elvenstats pokazuje, że produkuję 20k many na dobę, natomiast jak tak z grubsza policzyłam moją produkcję w mieście to wychodzi około 40k- i tu jest moje pytanie- jak statsy wyliczają produkcję dobową many ?
 

DeletedUser3575

Guest
Wydaje mi się że statsy nie liczą budynków eventowych, moja produkcja surowców z budynków eventowych jest bardzo duża a statsy wcale jej nie widzą.
 

Ethel

Rozbójnik
to ciekawe z czego liczą moją manę- bo ja produkuję manę tylko z budynków eventowych x)
 

DeletedUser2262

Guest
to wyjasnij dlaczego elvenstats pokazuje ze mam produkcje 150k+ many posiadajac 2 winnice a za większość produkcji odpowiadają baseny i zestaw karnawałowy ?
1 Weeping Willow
Level 1
mana.png
2,800 in 15h 4,480
2 Grape Farm
Level 1
mana.png
6,600 in 18h 17,600
1 Torch Fountain
Level 1
mana.png
3,200 in 6h 12,800
1 Mana Sawmill
Chapter XI
mana.png
1,260 in 6h 5,040
1 Magical Mana Hut
Chapter IX
mana.png
2,200 in 1d 2,200
1 Magical Mana Hut
Chapter XI
mana.png
3,800 in 1d 3,800
4 Flourishing Nut Cave
Chapter IX
mana.png
1,080 in 12h 8,640
5 Burning Pool
Chapter XIII
mana.png
8,300 in 12h 83,000
1 Maze of the Dark Matter
Level 2
mana.png
0 in 3h 0
1 Stable of the Snow Owl
Chapter XII
mana.png
5,000 in 1d 5,000
1 Revelers Fountain
Chapter XIII
mana.png
14,900 in 1d 14,900

157,460
 
Do góry