• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Co w trawie piszczy... [SPOILERY] cz.4

Status
Zamknięty.

DeletedUser2186

Guest
Nusion już w feniksie nie zaliczało, więc i tym razem nam Dnia Dziecka nie zrobią. No cóż takie życie i trzeba trochę miejsca znaleźć na manu 1 poziom
 

Nusion

Kapłan
takie itemy zazwyczaj okolo polowy sie objawialy aby ludzie zbyt wielu nie zlapali ;(
Około połowy to całkiem nieźle :) Większość już pewnie skończy główną linię zadań, tylko dzienne zostaną. Dobre wtedy będzie to, że już będziemy znać nagrodę, a więc każdy zdecyduje czy losować coś wcześniej, czy czekać :)
 

visit0r

Paladyn
Około połowy to całkiem nieźle :) Większość już pewnie skończy główną linię zadań, tylko dzienne zostaną. Dobre wtedy będzie to, że już będziemy znać nagrodę, a więc każdy zdecyduje czy losować coś wcześniej, czy czekać :)
osobiscie to i tak nastawiam sie raczej na 8 dzien i 2-3 wielkie aukcje a co będzie dalej to w sumie nie wiem czy przeskocze dziwaczne zadania na duze ilosci katalizatorów
 

Koval92

Kapłan
Na betę za kilka dni wchodzi Iglica Wieczności, wieża pojawiająca się na obrzeżach miasta, pełniąca rolę "lochu", w którym będzie się eksplorować i walczyć z przeciwnikami, przechodząc poszczególne pokoje.

0d468fc811663.png

 

Tajniakos

Paladyn
Na betę za kilka dni wchodzi Iglica Wieczności, wieża pojawiająca się na obrzeżach miasta, pełniąca rolę "lochu", w którym będzie się eksplorować i walczyć z przeciwnikami, przechodząc poszczególne pokoje.
Jak to przeczytałem to od razu przypomniała mi się propozycja i pomysł @PanGry na temat lochów Elvenaru :). Miejmy nadzieję że ewoluuje do pierwotnego pomysłu i twórcy nie poprzestaną tylko na odwiedzinach tych lochów a na eksploracji poprzez zasiedzenie :)
 
Ostatnia edycja:

Koval92

Kapłan
Jak to przeczytałem to od razu przypomniała mi się propozycja i pomysł @PanGry na temat lochów Elvenaru. Miejmy nadzieję że ewoluuje do pierwotnego pomysłu i twórcy nie poprzestaną tylko na odwiedzinach tych lochów a na eksploracji poprzez zasiedzenie :)

W filmie Rike mówi, że padło słowo "lochy" w teamie i od razu zaczęli myśleć, że lochy kojarzą się z ciemnością, podziemiami itd, a do Elvenaru pasuje coś pięknego, jasnego i zamiast lochów w których schodzi się w dół, postanowili zrobić wieżę, po której się wspinasz, eksplorując kolejne pomieszczenia. Czyli to jest taki ekwiwalent lochów. Rike pokazuje też na swojej komórce pierwszą wersję szkieletu lochów, jaka kiedykolwiek powstała. Widać tam zasady jak w turnieju, walka albo uczta. Na tej pierwszej wersji widać znaczek "6d" sugerujący event czasowy, więc być może ta wieża będzie się pojawiać i znikać co jakiś czas, chyba, że porzucili ten pomysł.
 

Tajniakos

Paladyn
Widać tam zasady jak w turnieju, walka albo uczta. Na tej pierwszej wersji widać znaczek "6d" sugerujący event czasowy, więc być może ta wieża będzie się pojawiać i znikać co jakiś czas, chyba, że porzucili ten pomysł.
Mam przeczucie,że jednak będzie to ivent czasowy ;) Być może będzie pojawiał się naprzemiennie z turniejem :) ale to teraz tylko takie moje gdybanie i czas pokaże jak będzie naprawdę:). Ciekawi mnie czy będzie to rozgrywka indywidualna czy jednak mobilizująca całe bractwo:)
 

DeletedUser2017

Guest
W każdym bądź razie pomysł jest ciekawy jako rozwój gry zamiast przygód i eventów :)
Spodobała mi się też wypowiedz że nie chcieli tego zrobić jako mapy ale coś innego :)
 

DeletedUser2264

Guest
Jestem zaintrygowana. Muszę przyznać, że nie spodziewałam się aż takich innowacji. Super, dobry kierunek :)
 

Koval92

Kapłan
Też mi się wydaje, że będzie zamiennie z turniejem, bo tam ten Azjata wspomina, że nie będzie narzekania, że turniej się zawaliło biorąc udział w tym
 

Elelkal

Rozbójnik
Też mi się wydaje, że będzie zamiennie z turniejem, bo tam ten Azjata wspomina, że nie będzie narzekania, że turniej się zawaliło biorąc udział w tym
Nie, na 99,9% to będzie stały element gry, to nic innego jak kalka "Wypraw" z FoE. Ten Azjata miał na myśli to, że Iglica nie będzie wymagała ogromnych ilości wojska czy towarów jak turnieje. Nie jestem pewny czy będą też limitowane podejścia odnawiane co jakiś czas( nie mogłem jakoś zauważyć tego na filmiku) ale widzę, że walki będą podzielone na fazy i tu pytanie czy wojsko będzie odnawiane do każdej fazy bo bez tego będzie trzeba nieźle kombinować W przypadku negocjacji trzeba odgadnąć, czego potrzeba w każdym przypadku i są na to tylko 3 podejścia, więc jakby nie było ukończenie całości trochę zajmie. Z pewnością do zalet można zaliczyć czas akceptacji/odrzucenia oferty w przypadku negocjacji bo widać, że odbywa się to dość szybko przynajmniej w wersji mobilnej. Z tego wszystkiego nie ma się co dziwić, że zaplanowano to na tyle dni, gdyby miałoby to funkcjonować jako event czyli poza turniejami, to trudno byłoby rozdzielić to tak, żeby się nie pokrywało.
 

Nusion

Kapłan
Jakiś czas temu w Hamburgu odbyło się spotkanie członków teamu niemieckich gier IG.
Członkowie teamu niemieckiego elvenaru zebrali od graczy pytania i oto, jakie przywieźli odpowiedzi.
Nie chciało mi się bawić w dokładne tłumaczenie, postawiłam raczej na przekazanie kluczowych informacji.

1.
- Czy w przyszłych rozdziałach wprowadzane będą kolejne rasy gościnne, czy może czeka nas coś innego? Jeśli nie będzie ras, co w takim razie stanie się z zyskami portalu? Zostaną zamienione w coś innego?
- Z całą pewnością pojawią się kolejne rozdziały, podobne do ras gościnnych lub też zupełnie inne. Zysk portalu nadal będzie wtedy użyteczny.
2.
- Czy jest w planach wprowadzenie rozdziału z faktycznie wybraną rasą (elfy, ludzie)?
- To byłaby jakaś opcja, nie zostało to jednak jeszcze zaplanowane
3.
- Czy w przyszłości będziemy potrzebować wszystkich 9 manufaktur (…)?
- 6 tak, co będzie potem nie jest jeszcze pewne
4.
- Czy kiedykolwiek w wyższych rozdziałach będą jeszcze możliwe produkcje 24/48h w manufakturach?
- Na to konkretne pytanie nie dostaliśmy odpowiedzi. Jednak problem konieczności dostawiania małych manufaktur w wyższych rozdziałach w celu zaliczenia zadań (24/48h) został dostrzeżony i będzie wzięty przez twórców pod uwagę.
5.
- Czy na forum w dziale „Za kulisami” mogłyby częściej pojawiać się informacje o nowościach czy planowanych zmianach?
- … w skrócie – nie. Znaczy nieregularnie, jedynie w razie potrzeby
6.
- Kiedy i czy w ogóle zostaną zmienione zadania cykliczne, które nie zmieniły się od rozdziału orków?
- Planowane są zmiany i są już pierwsze pomysły. Na to przyjdzie nam jednak jeszcze poczekać, ponieważ są inne rzeczy o wyższym priorytecie.
7.
- Dlaczego musimy potwierdzać ogólne warunki handlowe, ale nie zasady gry?
- Warunki zostały zmienione w maju ubiegłego roku. Informacje o zasadach zostały dodane bezpośrednio w pierwszym akapicie.
8.
- Czy forma udzielania pomocy sąsiedzkiej w wersji przeglądarkowej zostanie dostosowana do wersji z aplikacji?
- Tak, są już pomysły: funkcja pozwalająca określić ranking pomocy / funkcja pomocy wielu graczom jednocześnie. Zostanie to ulepszone, ale (znów) ma niższy priorytet, niż inne rzeczy, ponieważ jest możliwość przejścia na aplikację w celu udzielenia pomocy sąsiedzkiej
9.
- Czy jeszcze w tym roku czekają nas zmiany w aplikacji? W szczególności:
*otrzymywanie skrzynek z pomocy sąsiedzkiej
*wrzucanie PW w cuda innych graczy
*okienko wiadomości (trąbka)
*wysyłanie wiadomości do innych graczy
- W tej chwili trąbka ma najwyższy priorytet (hahahaha :))i powinna się wkrótce pojawić . Przy odrobinie szczęścia jeszcze w tym roku powinna zostać dodana możliwość wysyłania wiadomości.
Wrzucanie PW w cuda innych i skrzynki z pomocy też są w planach, ale na to przyjdzie nam jeszcze poczekać.
10.
- Czy są plany, aby w aplikacji można było zobaczyć poziom trudności prowincji, tak jak to jest w wersji przeglądarkowej?
- Jako, że wskaźnik ten jest bardzo niedokładny i i tak wymaga zmian, zostanie wprowadzony na aplikacji dopiero po zmianach w wersji przeglądarkowej. A więc do tego jeszcze daleeeko.
11.
- Czy teren miasta pod zabudowę zostanie powiększony?
- Tak
12.
- Czy dostaniemy dodatkowe ekspansje z prowincji oprócz tych 60, które są obecnie dostępne?
- Tak!!!! :) Od rozdziału 15 ok. 1 na rozdział. Wcześniej zdobyte prowincje zostaną zaliczone.
13.
- Czy w nadchodzących eventach będą pojawiać się nagrody główne z poprzednich eventów, tak jak to miało miejsce w „Ewolucji Feniksa”?
- Całkiem możliwe
14.
- Czy dostaniemy jeszcze możliwość zdobycia artefaktów do ewoluowania feniksów?
- Tak, ale bardzo rzadko, artefakty powinny być zdobywane w głównym evencie. Pojawią się jeszcze, ale będą bardzo rzadkie i trudne do zdobycia.
15.
- Czy w przyszłych eventach będą jeszcze inne zwierzaki?
- Tak, mają się jeszcze pojawić. Może macie pomysły bla bla bla…
16.
- Co z graczami, którzy zaczęli grę po evencie wielkanocnym i niewiele mają pożytku z tworzenia? 1/3 przedmiotów to karma – dla nich bezużyteczna.
Albo inaczej: czy w evencie letnim będą 3 kolejne feniksy (lub podobne budynki/zwierzaki) do zdobycia, aby każdy mógł w pełni korzystać z tworzenia?
- Tak, pojawią się kolejne zwierzaki a więc również dla nowych graczy karma będzie miała zastosowanie
17.
- Czy pojawiające się jeden za drugim eventy nadal będą nas zasypywać tyloma wypasionymi nagrodami? W rezultacie rzadko widuje się normalne budynki kulturowe z menu budowy.
- Normalne budynki kultury nie są tak ważne dla IG. Budynki eventowe są o wiele bardziej wyjątkowe i wyróżniają miasta, podczas gdy zwykłe budynki są stale dostępne. Analizujemy różne opcje i pomysły na nagrody eventowe. Przykładowo zyski portalu będą pojawiały się trochę rzadziej, ponieważ były zbyt często.
18.
- Czy w przygodach bractw możemy liczyć na ulepszenie obecnego systemu zadań?
- Trwają prace nad tym, jednak najprawdopodobniej nie zostanie to jeszcze wprowadzone przy najbliższych przygodach.
19.
- W opisie powiększenia oddziału jest informacja, że to badanie ułatwia walkę. Jednak nie ma to zastosowania w turniejach. Czy ta informacja zostanie zmieniona?
- Opis nie jest błędny, ponieważ to badanie nie utrudnia samej walki a jedynie turniej, nie będzie więc zmieniony
20.
- Czy będzie możliwość „odbadać” opcjonalne badania powiększenia oddziału, żeby gracze, którzy je zrobili mogli robić turniej na tych samych warunkach co gracze, którzy te badania pominęli?
- Problem związany z pytaniem jest znany. Wkrótce pojawi się nowa funkcja, w której balans walk zostanie zmieniony i opcjonalne badania powiększenia oddziału zostaną zignorowane. Być może zostanie to przejęte również dla innych obszarów. Czy tak się stanie, okaże się z czasem. Może to jeszcze potrwać, zanim zostaną tu wprowadzone jakieś zmiany.
21.
- Czy w elvenarze pojawi się opcja PvP?
- Nasi gracze tego nie lubią. Mogą się ewentualnie pojawić inne opcje związane z walką, ale nie PvP
22.
- Czy będzie kiedyś zorganizowane spotkanie graczy i członków teamu? Moglibyśmy się poznać i zadać pytania.
- Jeśli gracze chcą zorganizować taką imprezę, mogą to zrobić. Można poinformować o tym IG w celu otrzymania gadżetów jeśli będzie to większa impreza, zaprosić przedstawicieli firmy… i takie tam blablabla
23.
- Dlaczego jest pozwolenie na posiadanie wielu kont na jednym świecie?
- Multikonta w Elvenarze nie są postrzegane przez IG jako bardzo negatywne, ponieważ nie można ich użyć do zniszczenia innego gracza, tak jak to bywa na przykład w grach PvP.
Problemem natomiast jest profesjonalny Pushing na dużą skalę i przeciw temu będą podejmowane działania.
24.
- Czy są plany, żeby zredukować to do 1 konta na świat?
- Nie, gracze mają prawo grać wieloma kontami, lub założyć kolejne konto bez obawy o naruszenie zasad gry.
25.
- Czy są jakieś plany odnośnie nieaktywnych graczy na mapie?
- Problem jest znany. Problem polega jednak na tym, że nie można usunąć kont, które kupiły walutę Premium. Rozważane jest natomiast umieszczenie takich kont na krańcu mapy, a aktywnych po środku, albo wysłaniu nieaktywnych kont do „nirwany” , a gdy się zalogują, zostaną znów umieszczone na mapie
26.
- Czy planowane jest zaprojektowanie funkcji takiej jak Elvenarchitect dla samej gry?
- Nie, ponieważ projekt zewnętrzny działa bardzo dobrze, wysiłek nie byłby w tej chwili uzasadniony, zamiast tego lepiej zainwestować w realizację innych ważnych funkcji
27. Ogólnie co do handlu: zaczynamy dyskusje o kursie wymiany surowców.
Ma on zostać zmieniony przede wszystkim po to, by lepiej przedstawić ocenę wartości danej oferty. W drugiej kolejności w razie potrzeby mogą zostać wprowadzone tez dodatkowe filtry, jeśli okażą się potrzebne.

Źródło:
https://de.forum.elvenar.com/index....-an-die-macher-von-elvenar.14681/#post-200330
 
Ostatnia edycja:
Dzieki Nusion, odwalilas kawal swietnej roboty :)
EDIT:
20.
- Czy będzie możliwość „odbadać” opcjonalne badania powiększenia oddziału, żeby gracze, którzy je zrobili mogli robić turniej na tych samych warunkach co gracze, którzy te badania pominęli?
- Problem związany z pytaniem jest znany. Wkrótce pojawi się nowa funkcja, w której balans walk zostanie zmieniony i opcjonalne badania powiększenia oddziału zostaną zignorowane.
Wydaje mi sie, ze ta zapowiedziana "nowa funkcja" to wlasnie Wieza wiecznosci czy jak
to sie tam bedzie nazywac. Ciekaw jestem, na jakim rozwiazaniu ten nowy system walk
bedzie sie opieral. Rozumiem to tak, ze w samych turniejach poki co nic sie nie zmieni.
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry