• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Feniks Burzy & Centrum Handlowe Elvenar

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser2262
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser2262

Guest
Jak wygląda produkcja towarów w praktyce dla budynków bonusowych i niebonusowych przy jednoczesnym użyciu Feniksa Burzy & Centrum Handlowego Elvenar?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1530

Guest
Jaka produkcja ?
Obydwa budynki dotyczą tylko mocy i czasu trwania czaru magicznej produkcji więc
Feniks i placówka zwiększą tylko moc czaru a nie samą produkcje
Co do samej produkcji to masz górskie hale i złotego Feniksa
 

DeletedUser1530

Guest
Nie jestem pewny ale według Elvengams chyba się rzeczywiście sumuje
 

blazius1

Paladyn
Nie tyle sumuje, co te procenty po prostu funkcjonują oddzielnie.
Naliczane są jedynie od tej samej podstawy, czyli od wysokości efektu podstawowego Magicznej Produkcji, który wynosi 100%.
Feniks Burzy pokaże swój Zwiększony efekt, a Centrum swój. O ich sumowaniu formalnie nie ma mowy.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser2262

Guest
Ja bym to spróbował liczyć tak że:
1. zakładając dla bonusowego towaru podstawa zwykłej produkcji wynosi 100
2. Feniks Burzy na 10lvl - magiczna produkcja 100% - czyli zwiększenie mocy czaru o 50%
3. Centrum handlowe elvenar na 16lvl - magiczna produkcja 80% - czyli zwiększenie mocy czaru o 30%

100+700% z reliktów = 800 -> to daje bazę wyjściową do użycia zaklęcia magicznej produkcji

800 x (100% + 50% + 50% + 30%) = 1840
.............P...........Z.........F.........C.................
P - podstawa
Z - zaklęcie magicznej produkcji
F - bonus z feniksa burzy
C - bonus z centrum handlowego

W taki sposób próbowałbym to liczyć, ale nie jestem pewien?
 

blazius1

Paladyn
Pomieszałeś bonus do produkcji towarów (z reliktów) z ze zwiększonymi efektami Magicznej Produkcji.

To są różne umiejki, tak jak różne umiejki mają Złoty Feniks i Feniks Burzy.

Usuń z obliczeń te 700%. A jeśli pomyliłeś Feniksy (Złoty z Burzy) to Złoty tak nie działa. Takich kokosów niestety nie daje.
 
W taki sposób próbowałbym to liczyć, ale nie jestem pewien?
Rzeczywiscie troche namieszales :)
Zlotego Feniksa zostawmy (u niego bonus za relikty nie gra zadnej roli),
a z Feniksem Burzy trzeba chyba liczyc tak:

1. Bierzesz produkcje bazowa 100%.
2. Dodajesz nastepne 600%, czyli bonus za relikty. Mamy razem 700%.
"Bonus za relikty 700%" pokazywany w ratuszu jest mylacy, bo juz zawiera
w sobie produkcje bazowa.
3. Dodajesz bonus produkcji z Gorskich Hal.
4. I dopiero wtedy aplikujesz do tego % za magiczna produkcje.

Tak naprawde tu nie za bardzo jest co liczyc. Wystarczy przemnozyc
wysokosc produkcji ktora pokazuje manufaktura (bez rozbierania produkcji
na poszczegolne czesci skladowe) x koncowa moc zaklecia magicznej
produkcji juz z bonusami, ktore daja Feniks Burzy i Centrum. Te efekty
wyliczyles prawidlowo. W efekcie koncowym Centrum zwieksza u Ciebie
moc magicznej produkcji sumarycznie o 30 % (z 50% do 80%), a Feniks Burzy
zwiekszy moc magicznej produkcji o kolejne 50% (jako podstawe do wyliczen
zwiekszenia mocy zaklecia bierze sie jego moc bazowa, czyli 50%. Wtedy
bonus Feniksa 100% oznacza wzrost mocy zaklecia wlasnie o kolejne 50%).

Po tych dluuuugich wywodach przejde do sedna i podsumuje: tak, efekty
zwiekszenia mocy zaklecia z Centrum i Feniksa Burzy sie kumuluja ;)
U Ciebie koncowa moc zaklecia magicznej produkcji powinna wynosic 130%.
 
Nie wiem, w ktorym miejscu patrzysz, u mnie w Ratuszu pokazuje 772%, a pod
spodem "Osiagnieto maks. premie 772%". Po najechaniu kursorem na ikonke
surowca pokazuje mi "Bonus z Reliktow 700%" i "Bonus Antycznego Cudu 72%".
Nalezy przy tym pamietac, ze nawet majac 0 reliktow jako "Bonus z Reliktow"
pokazywane jest 100%, czyli produkcja bazowa. Czyli 700% to juz zsumowana
produkcja bazowa + 600% za relikty. Ale tak naprawde w Twoim przypadku to
niewazne, bo jak wspomnialem i ja, i przedmowcy, bonus Feniksa Burzy naliczany
jest wylacznie do mocy zaklecia "Magiczna produkcja" i nie ma nic wspolnego z
produkcja bazowa czy jakimkolwiek bonusem za relikty czy z Gorskich Hal.
Bierzesz produkcje, ktora pokazuje manufaktura i dodajesz do niej te wlasnie
produkcje pomnozona w Twoim przypadku x 1.3.
Czyli:
produkcja w manu + (produkcja w manu x 1.3) = produkcja juz ze wszystkimi bonusami
(i nakarmionym Feniksem Burzy oczywiscie, glodny kurak odmawia wspolpracy ;) )
 

DeletedUser2262

Guest
@chris07070707 - partrze na produkcje w manu, jak najedziesz kursorem to widać co i jak czarno na białym:
u mnie wygląda to tak:
350 + 350*700% + 350*144%


mh198WW
 
Rzeczywiscie, w takim razie mylace jest to, co jest pokazywane w Ratuszu
(czyli ze zaczyna sie od 100%). W manufakturze nie patrzylem wczesniej.
Te wszystkie skladowe bonusow i dodatkow
szczerze mowiac tylko mnie denerwuja, w kazdym budynku jest pokazywane
co innego. A to w budynkach eventowych zamieszaja, a to w Gorskich Halach
jeszcze neidawno zupelnie nie mozna sie bylo polapac o co chodzi... ;)
Nie zmienia to faktu, ze miales racje co do liczenia bonusu z reliktow, jak
rowniez nie zmienia to faktu, ze bonus dla Feniksa Burzy liczy sie dla mocy
zaklecia Magicznej produkcji, a nie dla produkcji ;)

P.S. A propos screena, tez chcialbym miec produkcje 3300 z jednaj manki /3h :D
Jeszcze mi troche do tego brakuje...
 

DeletedUser2262

Guest
Wychodzi na to że, jeśli ktoś posiada Feniksa na 10lvl i CHElvenar na 30lvl, przez 26 godzin będzie produkował 2x obecną produkcję, a przy dodatkowym zastosowaniu feniksa 2,5x ale tylko dwukrotnie w przeciągu 3,5h potem powrót do produkcji 2x

Porównując:
.............Feniks 10lvl vs CHElvenar 30lvl
Produkcja....+100% vs +100%
PW........................0 vs 15319
Relikty.............9999 vs 0 (jeśli będziemy ciągle korzystali trzeba na okrągło produkować karmę o koszcie 11 reliktów)
Blokada AM......TAK vs NIE (trzeba produkować karmę, a można w międzyczasie zaklęcie magicznej produkcji - które jest niezbędne)
Powierzchnia......20 vs 25
Czas trwania....3,5h vs 26h

Tak w uproszczeniu to zestawiłem.
 

DeletedUser3033

Guest
hmm całe to wyliczanie ma jakiś sens ?
tyle cyferek co by było gdyby a w rzeczywistości niema o czym pisać 100-200 sztuk więcej z jednej mańki 2 zbiory raz w tygodniu jak ktoś będzie niesamowicie oszczędny nie licząc szczęścia w akademi :confused:
 
hmm całe to wyliczanie ma jakiś sens ?
tyle cyferek co by było gdyby a w rzeczywistości niema o czym pisać 100-200 sztuk więcej z jednej mańki 2 zbiory raz w tygodniu jak ktoś będzie niesamowicie oszczędny nie licząc szczęścia w akademi :confused:
100-200 sztuk wiecej z 1 manki 2 zbiory raz w tygodniu ? Chyba troche przesadziles ;)
Ale nawet gdyby tak bylo, to cos Ci powiem. Wyliczenia jak najbardziej maja sens, zeby
moc podjac decyzje, w jakim kierunku rozwijac miasto lub w jaki sposob najlepiej grac
"na biezaco". Wielu graczy (nazwilmy ich z przymruzeniem oka konserwatystami ;) )
ogranicza sie do rezydencji, warsztatow i manufaktur. A czemu ? Bo wydaje im sie, ze
budynki eventowe daja malo surki, ze 2 budyneczki wojskowe z Akademii daja malo
wojska, ze budynki pop/kul sa nieoplacalne, bo trzeba je wymieniac, ze w Tworzeniu
w Akademii Magii sa tylko smieci, ktorych nie warto produkowac, a niektorzy wrecz uwazaja,
ze eventow w ogole nie warto robic, bo szkoda na nie zachodu.
Moglbym tak jeszcze dlugo wymieniac. Inni gracze z kolei moze nie to, ze licza kazda kratke,
ale maja swiadomosc, ze jak wszystkie te male i troche wieksze bonusy posklada sie razem
i doda je do siebie, to okazuje sie, ze wydajnosc miasta wzrasta o (uwaga) kilkaset procent.
Czy to wydajnosc turniejowa (a wiec i mozliwosci "zarobku" w turniejach), czy to mozliwosci
przechodzenia ras. Znam graczy, ktorzy po miesiacach optymalizacji miasta i poprawiania
najmniejszych nawet szczegolow maja nie miasta, a wrecz niesamowicie wydajne turniejowe
maszynki. Znam tez takich, ktorych turnieje nie interesuja, sa za to w stanie przechodzic kolejne
rasy co kilka tygodni. Dla kazdego cos milego (choc byc moze innego), ale nad wydajnoscia
miasta tak czy inaczej warto i trzeba pracowac. A do tego potrzebne sa takie wyliczenia jak kolegi
@Mighty Garoth, albo wymiana pogladow z innymi graczami, albo chocby chwila zastanowienia,
co da sie zrobic lepiej. Na pewno lepsze to niz odrzucanie wszystkiego z gory na zasadzie,
tu jeszcze raz zacytuje klasyka:
tyle cyferek co by było gdyby a w rzeczywistości niema o czym pisać
Pozdrawiam :)

:
 

DeletedUser3033

Guest
hmm może odrobinę przesadziłem, ale to nie mija się z rzeczywistością
-ile osób jest w stanie ulepszyć te budynki na max (nie ulepszone nie ma sensu budować)
-ile jesteś w stanie wyprodukować tej karmy w akademi
-procenty się dodają, a wyliczane są z podstawy produkcji
-złoty feniks jakby podnosił procentowo podstawę produkcji w mańkach, to jak najbardziej by się opłacało to wybudować nawet nie ulepszone
-feniks burzy może odrobinę lepszy ale karma + magiczna produkcja działanie 3h, może miało by to odrobinę sensu gdyby działało tyle ile czar
może odrobinę chaotycznie napisałem i nie dokładnie, sory nie chce mi się :D
jak by tu ująć, ja wiem, każdy wybiera jak najlepsze rozwiązanie, ale i nie tyle się nie zgadzam z tymi wyliczeniami, lecz odrobinę brakuje w nich subiektywnej oceny realnych możliwości
oki, jak już napisałeś, zwiększenie wydajności miasteczka o setki procent, to mam bonus bo produkcji 820%
to dużo czy wręcz mikroskopijna liczba produkcji ?(bo ja uważam że potrzebuje mikroskop elektronowy bym mógł obserwować moją produkcje :oops:
PS a ktoś myślał zamiast feniksa zwyczajnie wybudować kolejną manu
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser174

Guest
Shadows Dragon szkoda że ci sie nie chciało na tyle skutecznie żeby się w ogóle nie odzywać skoro ten temat cię nie interesuje. Chłopaki prowadzą rozkmnę <jak najlepiej wykorzystać bonusy> i chyba twoje jak zawsze "stylowe" wywody <bo to się nie opłaca> ich z kolei nie interesują. Mnie irytuja, bo straciłam czas by przekopać przez pozbawiony treści merytorycznej bełkot

Przyznam się ze sama należę do tych 'konserwatystów> w pewnym sensie. I zwyczajnie nie chce mi się liczyć większości rzeczy. Większości zresztą nie umiem policzyć, ale to inna historia :D Ba! nawet uważam że robienie eventów jest nieopłacalne w pewnych warunkach, ale to też inna historia :p Ale mimo tego zawsze śledzę takie wywody, bo coś ciekawego można się z nich dowiedzieć jednak
ale nawet ja w swojej aroganckiej ignorancji wiem że pomysł
PS a ktoś myślał zamiast feniksa zwyczajnie wybudować kolejną manu
jest nie dość że idiotyczny to niewykonalny. No chyba ze potrafisz postawić na poletku 4x4 (bo tyle własnie zajmuje fenek) mańke (dowolną)... obstawiam ze nawet mało ogarnięty gracz uzna że sie nie da... nawet nie ujmując w wyliczeniach potrzebnych do postawienia ludzi i kultury o drogach już nie wspominając

a co do karmy... mam w worku już ponad 50szt i teraz pomijam nawet możliwości produkcji by oszczędzać katalizatory lub newralgiczne relikty. argument o karmie wielce nietrafiony
 

DeletedUser3033

Guest
kikimora a mnie irytują wręcz takie wypowiedzi, zwłaszcza jak są nie na temat
zerknij na godzinę, wybacz, ale nie chce mi się pisać wielce merytorycznych wypowiedzi,
ale sprostuje: tak ja wybuduje kolejną mańke, bo to bonus na stałe podnoszący wydajność mojego miasteczka
te budynki eventowe dla mnie są nic nie warte, wszelkie wyliczenia nie jak się mają do rzeczywistości
piszesz o 50 karmach, ja mam 9 stuk i więcej nie wyprodukuje, realnie te 50 bym wykorzystał w kilka dni spokojnie grając
oczywiście jak bym wybudował feniksa, ale policzmy katalizatory fragmenty czas produkcji jak i częstotliwość występowania
karmy w tworzeniu sprawia, że te budynki eventowe najzwyczajniej się nie opłaca budować
jak i fakt że w evencie zbiorę tych artefaktów 5-6 max budynku 10lv i tak pewnie większość graczy
argument o karmie wielce nietrafiony
choć jak szukałem co by tu przepalić na fragmenty, to artefakty do tych budynków dają 3k fragmentów
 

blazius1

Paladyn
Jeśli nawet twierdzicie, że nie pomyliły wam się Feniksy, to fatalną wadą obydwu jest króciutki czas karmienia 3,5h. Te Feniksy głównie z tego powodu są nieefektywne.
Efekt Złotego trwa krótką chwilę, a efekt Hal i bonus od reliktów są permanentne.
Efekt Magicznej Produkcji trwa minimum 13h (czyli bez Centrum), a efekt Burzy - znowu tylko 3,5h.

Nie wiadomo za bardzo dlaczego efekt Ognistego trwa aż dobę.

Słowem te dwa Zwierzaki na prawdę są niewiele więcej warte niż ta populacja, którą dają.
 
Do góry