• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Powiększenie Oddziału - BADANIA

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser2262
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser2262

Guest
@jarq czy będzie możliwość wyłączenia / cofnięcia badań powiększenia oddziału? ponieważ zwiększają straty i koszty negocjacji w turniejach!
 

Koval92

Kapłan
Nie będzie, w wywiadzie z twórcami mówią, że znają problem i będą opracowywać system wojskowy niezależny od wielkości oddziału, ale dopiero w przyszłości gdyż nie jest to priorytetem na teraz. Ja już idealnym wojskiem przegrywam walki, bo tak to zostało zjechane.
 
Ja już idealnym wojskiem przegrywam walki, bo tak to zostało zjechane.
Badania na powiekszenie oddzialu nie maja absolutnie ZADNEGO wplywu na
wynik POJEDYNCZEJ walki. Przynajmniej ze 4 razy juz ci to tlumaczylem.
Maja wplyw na ogolna ilosc oddzialow i efektywna predkosc szkolenia, ale nie
na wynik samej walki.

@Mighty Garoth, nie przeliczalem tego na becie, ale podobno w Iglicy Wiecznosci
badania na powiekszenie oddzialu nie maja wplywu na przelicznik ilosci oddzialow
"koszarowych" na "iglicowe" (w przeciwienstwie do przelicznika oddzialow "koszarowych
na "turniejowe"). Przynajmniej taka pociecha.
 

DeletedUser2262

Guest
@chris07070707 niby tak, ale co z tego jak iglicę "mogą ukończyć" tylko nieliczni. Tj. nawet kilkukrotne próby podjęcia walk w różnych konfiguracjach wysłanej do walki armii kończyły się fiaskiem i utratą niebosiężnej ilości zgromadzonej armii - przynajmniej tyle wyczytałem na forum bety.
 
Tak, u mnie na pewnym etapie bylo podobnie, bo testowalem Iglice na becie.
Moze nie bedzie tak zle, bo mozna raczej wychodzic z zalozenia, ze u nas
Iglica pojawi sie juz z dostepna opcja negocjacji.

W sumie pozwalam sobie na offtop, bo taka uwage powinienem raczej
zamiescic w temacie dotyczacym Iglicy Wiecznosci, ale co tam,
napisze to tutaj ;)
Wydaje mi sie, ze do Iglicy trzeba podchodzic troche tak, jak do
turniejow. Mam wrazenie, ze wiekszosc graczy oczekuje, ze co tydzien
pozamiata w Iglicach i zdobedzie komplet lub przynajmniej wiekszosc
dostepnych tam nagrod. A to chyba troche nie tak...
W turniejach nie da sie przeciez w kazdym jednym pocisnac w 6 rundach
we wszystkich dostepnych prowincjach, do takiego wyczynu gracze
przygotowuja sie calymi tygodniami, gromadzac wojsko i surowce. Wtedy
mozna zgarnac nawet 500 pw i wiecej, ale bez przygotowania ot tak
z marszu raczej ciezko byloby to zrobic. Wydaje mi sie, ze w Iglicy bedzie
tak samo - zeby przejsc ja cala trzeba pewnie bedzie postawic wiele
wzmocnien wojska z Akademii i nawet przez kilka tygodni oszczedzac
surowce. Masz pewnie racje, ze w danym tygodniu uda sie tylko nielicznym,
ale warto bedzie sie przygotowywac i probowac, nagrody wygladaja
calkiem zachecajaco. Poza tym zawsze to jakies wyzwanie ;)
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser2262

Guest
Tak jak wcześniej pisałeś w innym poście, gra zmierza bardziej w kierunku wykorzystania coraz to większego potencjału wojsk. Do udziału w nadchodzącej Iglicy (moim zdaniem oczywiście) trzeba będzie posiadać mocno rozbudowane cuda wojskowe w połączeniu z feniksem na 10lvl z dużym zapasem armii oraz towarów do wsparcia w razie niepowodzenia walki. Jak wejdzie na nasze serwery zobaczymy z czym to się je.
 

DeletedUser

Guest
W sumie pozwalam sobie na offtop,...
i w tych samych ramach się odniosę; mam wrażenie że ig przygotowało coś nowego w elvenarze czym gracze mogliby się dłużej pobawić (zaznaczę: mogą ale nie muszą). W odróżnieniu od eventów to chyba nie ma limitów czasowych. Ja gdyby miał przejść całą iglicę w ileś tam miesięcy (zgarniając jakieś fajne nagrody) i tak będę się cieszył. Gra dająca wiele możliwości jest ciekawsza. Jakbym szukał czegoś prostszego to bym sobie w tetrisa grał.

.. oraz towarów do wsparcia w razie niepowodzenia walki.

albo wojsko do wsparcia towarów (ja nadal mam nadzieję, że to będzie docelowo system jak z turnieju czyli przekupstwo/walka)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser2262

Guest
[...[ mam nadzieję, że to będzie docelowo system jak z turnieju czyli przekupstwo/walka.
To byłoby zbyt piękne żeby było prawdziwe, i z tego co pisali na becie i było na filmikach to przekupstwo w formie losowej na chybił-trafił. Wrzucasz towary (młotki i monety) w 5 różnych slotów, jak trafisz to super, jak nie to przepadnie i strzelasz dalej. Jeśli to będzie po ok 50K towaru na jeden slot to takie przekupstwo jest dla mnie osobiście nie do zaakceptowania tym bardziej w przypadku gdy nagrody nie są stałe, a tylko prawdopodobne.
 

Nusion

Kapłan
W odróżnieniu od eventów to chyba nie ma limitów czasowych. Ja gdyby miał przejść całą iglicę w ileś tam miesięcy (zgarniając jakieś fajne nagrody) i tak będę się cieszył.
Nie, iglica niestety nie stanie w mieście na stałe. Nie wiem jak często będzie się pojawiać, myślę, że co tydzień, ale zostanie w mieście tylko jakieś 6 dni bodajże, a więc tak jak już @chris07070707 napisał, trzeba będzie się do tego solidnie przygotować, żeby dotrzeć do najlepszych nagród.
 

DeletedUser

Guest
Nie, iglica niestety nie stanie w mieście na stałe. Nie wiem jak często będzie się pojawiać, myślę, że co tydzień, ale zostanie w mieście tylko jakieś 6 dni bodajże, a więc tak jak już @chris07070707 napisał, trzeba będzie się do tego solidnie przygotować, żeby dotrzeć do najlepszych nagród.
to będzie po prostu wybór, albo iglice, albo turek albo nic (przygotowania do następnego tygodnia). Ja tam nie widzę problemu.
z drugiej strony martwi fakt że to ma być odświeżane jak turek ale są tego zalety!
w turku może się okazać ze większość topowych poleciało robić iglice..i zobaczymy wynik w takim opuszczonym turku 10459 , na drugim miejscu 1763, na 3m miejscu 468 itp itd
ahahahha


To byłoby zbyt piękne żeby było prawdziwe, i z tego co pisali na becie i było na filmikach to przekupstwo w formie losowej na chybił-trafił. Wrzucasz towary (młotki i monety) w 5 różnych slotów, jak trafisz to super, jak nie to przepadnie i strzelasz dalej. Jeśli to będzie po ok 50K towaru na jeden slot to takie przekupstwo jest dla mnie osobiście nie do zaakceptowania tym bardziej w przypadku gdy nagrody nie są stałe, a tylko prawdopodobne.

wszystko zależy od kosztów - pewnie będzie podobnie jak teraz - jesteś mocniejszy - drożej. Wszystko zależy od balansu. Podejrzewam, że iglice będą dopieszczone w trakcie działania. Możliwy będzie nawet rebalans po 6 miesiącach od wprowadzenia. Przecież chodzi o to by ludzie chcieli się w to bawić.

---
pamiętajmy że to zapowiada się na duży projekt, nowość. To tak jakby do elvenaru wprowadzić turnieje.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Zgadzam sie ze to bedzie cos naprawde duzego, co moze stac sie waznym
elementem rozgrywki i czego prawie kazdy bedzie sie musial najpierw nauczyc.
Ja rowniez nie widze problemu z wysokim stopniem trudnosci czy z koniecznoscia
dlugich przygotowan (to wprawdzie tylko gdybanie, ale to dosc prawdopodobne).
W pierwszej-drugiej edycji po wejsciu Iglicy na serwery live zamierzam sie uczyc
w wioskach pod studnie - tam straty wojska czy surki nie graja zbyt wielkiej roli ;)
Dopiero po takich testach wezme sie na powaznie za proby jej przjscia w
miastach glownych, na pewno nie polece tam na hurra zeby wytluc cale wojsko
i oproznic magazyny :D
 

visit0r

Paladyn
czlowiek dowiaduje z tego tematu tyle o badaniach na powiekszenie oddzialu jak i o dzialaniu iglicy za jednym czytaniem ;)
 

Koval92

Kapłan
To byłoby zbyt piękne żeby było prawdziwe, i z tego co pisali na becie i było na filmikach to przekupstwo w formie losowej na chybił-trafił. Wrzucasz towary (młotki i monety) w 5 różnych slotów, jak trafisz to super, jak nie to przepadnie i strzelasz dalej. Jeśli to będzie po ok 50K towaru na jeden slot to takie przekupstwo jest dla mnie osobiście nie do zaakceptowania tym bardziej w przypadku gdy nagrody nie są stałe, a tylko prawdopodobne.

Dokładnie pokazałem to w temacie "co w trawie piszczy: spoilery część 4". To jest jakaś nowa funkcja która dopiero jest implementowana. Podane jest mnóstwo informacji o iglicy, niestety mało osób dotarło bo temat "letniego przesilenia" ciągle spycha temat spoilerów z ostatniego w którym coś było publikowane.

Iglica to będzie event od poniedziałku do soboty w którym z ostatniego bossa będzie można zgarnąć magiczne rezydencje albo nowy zestaw, niestety tam walki są 3-falowe i bardzo narzekają, że choćby skały się wypróżniały to nie idzie tego wygrać, własnie ze względu na chory system powiększeń oddziału psujący walki, niezależnie od rewelacji chrisa z kosmosu na ten temat.
 

DeletedUser174

Guest
ooo chris (jak rozumiem chris07070707... czy to chodzi o kogoś innego?) cos napisał "z kosmosu"? czyli takiego od czapy? że bredził gdzieś coś? a gdzie to można przeczytać? chętnie zapoznam się z lekturą :) nie co dzień się trafia że chris napisał coś głupiego / nieprawdziwego... ja jeszcze takiego wpisu w jego wykonaniu nie widziałam więc chętnie uzupełnię te braki :D @Koval92 mogę prosić o link do posta/tematu lub cytat chociaż.. proszę

edit: z zapowiedzi to chyba badania powiększenia oddziału będą nieistotne w iglicy akurat. Wszyscy mają mieć ten sam poziom niezależnie od ilości wyklikanych/opuszczonych opcjonalnych badań
 
choćby skały się wypróżniały to nie idzie tego wygrać, własnie ze względu na chory system powiększeń oddziału psujący walki, niezależnie od rewelacji chrisa z kosmosu na ten temat.
Znow powtarzasz te bzdury.
Piec razy nie wystarczylo, wiec sprobuje wytlumaczyc ci to po raz szosty, rzeczowo i na spokojnie.
Nie chodzi mi nawet o to by akurat ciebie przekonac, ale wielu graczy czyta to forum, a przy okazji
rowniez twoje bledne tezy. Nie chce, by byli wprowadzani w blad.

Gotowy ? No to jedziemy, skup sie ;)
Badania na powiekszenie oddzialu nie maja zadnego wplywu na wynik POJEDYNCZEJ turniejowej walki,
poniewaz:

1. Statystyki jednostek wlasnych nie ulegaja zmianie, po prostu po badaniu w oddziale miesci sie
wiecej pojedynczych jednostek. To jedyny efekt badania na powiekszenie oddzialu na wojsko.
Badanie zwieksza tez koszty, ale to juz zupelnie inny temat, rozmawiamy tu o ich wplywie na walki wojskiem.

2. Statystyki jednostek przeciwnika takze nie ulegaja zmianie. Dzieje sie to samo, co w przypadku
wlasnych oddzialow. Oddzial przeciwnika jest skalowany wprost proporcjonalnie do wzrostu rozmiaru oddzialu
gracza. Innymi slowy powieksza sie o tyle samo procent co nasz wlasny oddzial. I teraz kwintesencja wywodu:
stosunek sil gracza do sil przeciwnika nie ulega zmianie, pozostaje dokladnie taki sam. Negatywny skutek badan
polega tylko na tym, ze z chwila klikniecia badania zmniejsza sie ilosc oddzialow gracza (choc ilosc jednostek
pozostaje bez zmian) i na zredukowanej efektywnej predkosci szkolenia po takim badaniu.

Przyklad:
Zalozmy, ze przed badaniem miales 5000 jednostek trentow (nie mylic z iloscia oddzialow). Wielkosc oddzialu
wynosila powiedzmy 100. Z tych 5000 jednostek mogles sformowac dokladnie 50 oddzialow (5000/100).

Zalozmy, ze badanie na powiekszenie oddzialu zwiekszylo jego rozmiar ze 100 do 125. Po badaniu ilosc twoich
oddzialow zmniejsza sie do 40 (5000/125). Proste ? Z turniejowymi oddzialami przeciwnika w danej prowincji
dzieje sie dokladnie to samo, w tym przykladzie rozmiar jego oddzialu rowniez wzroslby o dokladnie 25%, tak
samo jak u gracza. Powtorze: stosunek sil gracza i przeciwnika pozostaje taki sam, wiec i sam wynik pojedynczej
walki bedzie dokladnie taki sam.

Na sam koniec cos bardzo waznego koval: to, ze ty sam nie rozumiesz jak to dokladnie dziala nie znaczy, ze
tak nie jest. Problem w tym, ze ty nie chcesz zrozumiec i ciagle powtarzasz te bzdury jak katarynka. Coz, masz
prawo uwazac ze jest inaczej. Niektorzy uwazaja nawet, ze ziemia jest plaska i tez maja do tego prawo ;)
 

Koval92

Kapłan
Na sam koniec cos bardzo waznego koval: to, ze ty sam nie rozumiesz jak to dokladnie dziala nie znaczy, ze
tak nie jest. Problem w tym, ze ty nie chcesz zrozumiec i ciagle powtarzasz te bzdury jak katarynka. Coz, masz
prawo uwazac ze jest inaczej. Niektorzy uwazaja nawet, ze ziemia jest plaska i tez maja do tego prawo ;)

No dobrze przepraszam może rzeczywiście jest tak jak mówisz. ;)
 
Do góry