• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

prosze o pomoc

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser4297
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser4297

Guest
prosze o pomoc
gra mi sie zawiesza, tnie i cholera wie co jeszcze przez co nie moge normalnie grac!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

DeletedUser3033

Guest
( sorki musiałem to napisać, pisz do suportu nikt ci takiej pomocy nie udzieli, a raczej napiszą, że u nich dział wszystko jest ok )
tak ma być i nic z tym nie da się zrobić :)
zmień przeglądarkę i upewnij się, że jest wspierana przez HTML5, to może zacznie jakoś to działać,
a w grze jest opcja HTML5 w settings (ustawieniach )
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Tajniakos

Paladyn
@Shadows Dragon tam też byłeś taki mądry?
Jak chcesz komuś udzielić pomocy to daruj sobie proszę tego typu wpisy,chłopak Ciebie nie zrozumie i sformatuje sobie dysk twardy :mad:
prosze o pomoc
gra mi się zawiesza, tnie i cholera wie co jeszcze przez co nie mogę normalnie grac!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Co wy macie z tymi postami? kto zgłasza ostatnio błędy w grze i cholerami sypie? moderatorzy tego nie widza? "zajefajnie" ;)
@MORELLI1 przede wszystkim usuń pliki cookie, dane z historii i pamięci podręcznej oraz inne dane które mogą zamulać Tobie kompa i sprawdź czy to pomogło. Zobacz czy nie masz za dużo pootwieranych stron, które tak samo mogą bugować Ci przeglądarkę. Po za tym sprawdź najpierw zanim coś napiszesz w jaki sposób zgłasza się błąd w grze bo to co napisałeś można różnie rozumieć i nie ma żadnych konkretów ;)
 

DeletedUser3033

Guest
@Shadows Dragon tam też byłeś taki mądry?
??? gdzie ???
( nie ufaj obcym w internecie )
czyszczenie przeglądarki ma sens tylko wtedy, kiedy pliki cookies zajmują ogromną przestrzeń dyskową, spowalniając wyszukiwanie na dysku
a on/a nie może załadować gry na przeglądarce
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Tajniakos

Paladyn
ja to mogę przywrócić bo to nie sformatuje dysku bezpośrednio wyskoczy komunikat czy na pewno chcesz wszystko usunąć
i to nie była by moja wina przez to co napisałem bo wszystko nie ja akceptowałem ;)
Ty może i możesz ale ktoś inny niekoniecznie i po takiej sugestii dalej uważasz ,że nie była by to Twoja wina? ;) Nie każdy musi się znać na obsłudze komputera tak jak Ty ;) i tak apropo:
a z drugiej strony czy uruchomiony system jest w stanie się całkowicie usunąć hmm
można sformatować dysk C: z pozycji komputera i to w bardzo prosty sposób ;) jak pendrive i nie wierzę, że Ty tego nie wiedziałeś :)
czyszczenie przeglądarki ma sens tylko w tedy kiedy pliki cookies zajmują ogromną przestrzeń dyskową spowalniając wyszukiwanie na dysku
Nawet nie wiesz w jakim błędzie jesteś. Ja regularnie nawet 2,3 razy dziennie muszę czyścić sobie przeglądarkę po błędzie, który mi wyskakuje i nie muszę rzucać łaciną za każdym razem gdy ten błąd się pojawia a też mnie rytuje;)

Edit:
Błąd o którym pisałem objawia się następująco i czyszczenie ciasteczek jak na razie pomaga
64773747DnV.jpg
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser3033

Guest
może innym razem :)
to błędne koło trzeba zakończyć
nie ze wszystkim się zgodzę ale nie istotne :)
uruchom
wpisz DXDiag enter
uruchom
wpisz CMD
wpisz defrag C: -f enter
*(to co zrobisz robisz na własną odpowiedzialność ):D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Tajniakos

Paladyn
uruchom
wpisz DXDiag enter
uruchom
wpisz CMD
wpisz defrag C: -f enter
@Shadows Dragon nie wiem co chciałeś teraz pokazać tą edycją swojego postu po 5 godzinach o_O Błysnołeś już ortografią a teraz sie nawet okazało że potrafisz zdefragmentować sobie dysk twardy :) Zaskakujesz swoją błyskotliwością coraz bardziej.
to błędne koło trzeba zakończyć
Dokładnie i nie wprowadzaj więcej nikogo w błąd jak nie wiesz jak pomóc bo wygląda na to , że nabijasz sobie posty pisząc co popadnie a merytorycznej treści można się doszukiwać w Twoich wypowiedziach godzinami .... ale czemu mnie to dziwi.
 

Urdur

Moderator Forum
Zespół Elvenar
Moi drodzy, ja Was proszę o spokój, bo koledze albo koleżance @MORELLI1 słowne przepychanki w niczym nie pomogą.
@MORELLI1 , Ciebie zapraszam do supportu tak, jak to już napisałam wczoraj na PW. Z poziomu Forum nic więcej niż porady typu:czyszczenie ciasteczek, zmiana przeglądarki nie uzyskasz. I proszę w swoim zgłoszeniu do supporterów, opisz jak najdokładniej swój problem. Mam nadzieję, że uda się go rozwiązać.
 

Hajmdal

Moderator Forum
Zespół Elvenar
Wątek posprzątałem z offtopu, który tutaj ponownie się pojawił i go zamykam.
@Shadows Dragon , bardzo proszę o stosowanie się do podstawowych zasad pisowni w języku polskim. Twoje posty ponownie stały się nieczytelne.
@tajniakos , bardzo proszę o nie wywoływanie offtopowych dyskusji, można sobie takie rzeczy wyjaśniać na PW a nie publicznie na forum.
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry