• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Wybór zadań powtarzalnych podobnie jak w Przygodzie Bractw

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser2701
  • Data rozpoczęcia

Czy chciałbyś usprawnić system wyboru zadań powtarzalnych?

  • Nie

    Głosy: 0 0,0%
  • Lubię bezsensu klikać

    Głosy: 0 0,0%

  • W sumie głosujących
    17

DeletedUser2701

Guest
Myślę, że warto byłoby wprowadzić podobny system w zadaniach cyklicznych, które mamy domyślne po ukończeniu rozdziału 6. Klikanie xx razy aby wybrać dane zadanie jest denerwujące gdzie dodatkowo wyświetla się czy na pewno chcę pominąć dane zadanie. Czyli klikam na ikonkę z twarzą 23x, 23x klikam odrzuć i 23 razy klikam potwierdzenie odrzucenia razem 69. (gdy otrzymuję nagrodę też muszę kliknąć tyle samo razy bo trzeba graczy nagrodzić dodatkowym bezsensownym klikaniem) Może twórcy gry chcieli wprowadzić tą "symboliczną cyfrą" przekaz podprogowy dlatego tak uprzykrzają życie graczy.
W najnowszej odsłonie Przygody Bractw wprowadzono taki system ale byłoby za łatwo gdyby w danym momencie można byłoby wykonywać zadania jednocześnie jak jest w danym momencie.
Chodzi o wprowadzenie systemu gdzie gracz wybiera z listy zadanie, które chce wykonać w danym momencie lub usprawnić odrzucenie zadań, które chce zignorować.
 

Nusion

Kapłan
Nie robię zadań cyklicznych od wieków właśnie przez ich upierdliwość, nawet już o nich zapomniałam, wiszą sobie tam po lewej stronie jako element wystroju wnętrz ;) ale zagłosowałam na tak rzecz jasna. Zwłaszcza dla młodszych graczy fajne uzupełnienie do codziennych zbiorów :)
 

eelem

Wędrowiec
Nie robimy, bo też i nagrody marniawe, ale podstawa to niechęć do bezsensowego klikania w kółko tego samego.
 
Mam mieszane uczucia. Zaglosuje na "tak", ale przypominam sobie mgliscie, ze
kiedys czytalem dyskusje na ten wlasnie temat sprzed kilku juz lat. Tworcy zupelnie
swiadomie unikali wszelkich ulatwien w systemie zadan rotacyjnych, by gra szczegolnie
w tych poczatkowych epokach nie stala sie zbyt latwa. W poczatkowych epokach jest
bodajze 10-13 zadan, ktorych przeklikanie jest jeszcze znosne, bo daja stosunkowo duzo
mlotkow i zlota. Gdyby to jeszcze ulatwic, warsztaty i rezydencje stalyby sie praktycznie
zbedne (wszystkie moznaby zastapic budynkami pop/kul z eventow). W tych pozniejszych
epokach wyglada to juz rzeczywiscie inaczej i zysk z zadan rotacyjnych nie powala na
kolana. W pozniejszych rasach goscinnych (tak od Orkow) proponowane ulatwienia
rzeczywiscie mialyby sens, bo po prostu kompensowalyby realny spadek nagrod z tych zadan.
Tak pod kreska: wydaje mi sie, ze na dluzsza mete pomoc moze jedynie gruntowna
przebudowa calego systemu zadan rotacyjnych z dopasowaniem wysokosci nagrod w miare
postepu w epokach. Zaproponowane ulatwienie byloby wedlug mnie rozwiazaniem tylko
doraznym, korzystnym w epokach pozniejszych, ale w tych poczatkowych mogacym rozlozyc
balans gry. Mimo to glosuje na tak, bo nawet jesli pomysl nie przejdzie w tej formie, to juz
samo zgloszenie go bedzie nastepnym sygnalem w strone tworcow, ze obecny system
wymaga gruntownej przebudowy.
 

eelem

Wędrowiec
No chyba chris się mylisz co nie co. Maluchy aż tak łatwo by nie miały. Eventowe budowle aż tak szokowo nie wspomagałyby zadania, a rezydencje i warsztaty są własnie niezbędne do robienia zadań - zbieranie z nich jak i rozbudowa. No i do robienia eventów by zdobyć budowle też są bardzo potrzebne :)
 

DeletedUser174

Guest
nie ma szans na wprowadzenie jakiegokolwiek ułatwienia. Pfójcy starali się gmyrkać przy zadaniach, ale im srednio to wyszło. To postawili na "przeterminowanie" się zadań. I to im całkiem sprawnie sie udało. Od krasnali zadania sa dokładnie takie same. Nagrody też. Tylko zużycie młotków w krasnalach i konstruktach już jest takie trochę inne...20k młotków z pętli w konstruktach... przysłowiowe waciki. Szkoda czasu na klikanie.
 
Maluchy aż tak łatwo by nie miały.
W poczatkowych epokach do calkowitego pokrycia zapotrzebowania
na mlotki i kase wystarczaja manufaktury, 8 mikrowarsztatow i wybudowany
kupiec. Zrodlo popki jest obojetne. Maluchy juz teraz maja latwo - jesli wiedza,
co robia oczywiscie ;) Nie bede udawal, ze ja sam to na poczatku wiedzialem,
bo nie i dlatego lekko nie bylo. Teraz zakladajac niedawno wioske na becie nie
bylo najmniejszych nawet problemow ze zlotem i mlotkami - wlasnie dzieki
zadaniom rotacyjnym, bo ilosc monet zbierana z niskopoziomowych rezydencji
jest wrecz pomijalna i gromadzenie zlota np. na zwiad zajeloby cale wieki.
Gdyby dodac do tego proponowane ulatwienia to byloby nie tylko latwo, ale
odpadlby jeszcze czynnik wymaganego wysilku wkladanego w robienie zadan.
Tak, jak jest teraz (caly czas mowa o poczatkach gry) trzeba na to jednak
troche czasu poswiecic. Oczywiscie, ze przychodzi moment, kiedy rezydencje
staja sie niezbedne, chocby z wymienionych przez Ciebie powodow, ale w kilku
pierwszych epokach doskonale mozna sie obejsc bez zbytnich inwestycji w ich
budowe i rozbudowe.
nie ma szans na wprowadzenie jakiegokolwiek ułatwienia. Pfójcy starali się gmyrkać przy zadaniach, ale im srednio to wyszło. To postawili na "przeterminowanie" się zadań. I to im całkiem sprawnie sie udało. Od krasnali zadania sa dokładnie takie same. Nagrody też. Tylko zużycie młotków w krasnalach i konstruktach już jest takie trochę inne...20k młotków z pętli w konstruktach... przysłowiowe waciki. Szkoda czasu na klikanie.
Wlasnie dlatego Kiki konieczne sa glebsze zmiany w systemie zadan, a nie tylko
ulatwienia w klikaniu, ale poki co mozna przeciez zaglosowac na "tak". Lepsze to
niz nic ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry