• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Co w trawie piszczy... [SPOILERY] cz.4

Status
Zamknięty.
No też odczuwam mniejszy przyrost diamentów... @chris07070707 ?
U mnie wszystko w normie, przy tej ilosci studni wszystko wydaje sie usredniac i wychodzi mi prawie dokladnie 2.5 diamentu/na jedna studnie/na jeden zbior. Czyli zgodnie z oczekiwaniami. Za to Dzinny (w 3 roznych miastach) sprawuja sie nader slabo. Gdybym chcial dodatkowych ziaren z budynku o wielkosci 4x3, postawilbym festiwalowego kupca z Tworzenia ;). No dobra, troche przesadzam, czasem wpadnie jakis przyspieszacz czy pare pw.
 

Nusion

Kapłan
Na becie zostało dziś wprowadzone Zaklęcie Teleportacji budynków, które będzie można zdobyć wyłącznie w Iglicy.
Zaklęcie będzie działało na większość budynków, oprócz takich jak ratusz, limitowane budynki rasowe, kupiec, cuda itp i pozwoli umieścić budynek z miasta w inwentarzu.
Budynek umieszczony w inwentarzu będzie można przywrócić do miasta lub przepalić na Fragmenty Zaklęć.

spell_teleport_1.png


https://beta.forum.elvenar.com/inde...cenes-the-spire-of-eternity.12989/#post-77911
 
Ostatnia edycja:
Dodatkowo na becie weszla dzis zmiana dotyczaca poziomu warsztatow, ktore sa wymagane do zaliczania zadan w evencie. Zamiast "aktualna epoka -1" jest teraz "aktualna epoka -3", czyli warsztat moze byc o 3 epoki starszy, niz aktualny rozdzial/rasa gracza. Dla przykladu w Konstruktach powinno teraz zaliczac produkcje z warsztatow z epoki Niziolkow. Ta informacja moze sie przydac tym, ktorzy teraz na szybko dostawiaja i rozbudowuja warsztaty przed zblizajacym sie ewentem. Mimo wszystko proponuje podejsc do tego bez zbytniego hurra-optymizmu, bo naprawde nie wiadomo w jakiej formie i z jakimi wymaganiami event wejdzie na serwery live. Prawdopodobnie jeszcze niejedno sie zmieni, ale licze na to, ze nasza nieoceniona @Nusion bedzie nas na biezaco informowac ;)
 

SandDiuna

Tancerz ostrzy
Na becie zostało dziś wprowadzone Zaklęcie Teleportacji budynków, które będzie można zdobyć wyłącznie w Iglicy.
Zaklęcie będzie działało na większość budynków, oprócz takich jak ratusz, budynki rasowe, kupiec, cuda itp i pozwoli umieścić budynek z miasta w inwentarzu.
Budynek umieszczony w inwentarzu będzie można przywrócić do miasta lub przepalić.

spell_teleport_1.png


https://beta.forum.elvenar.com/inde...cenes-the-spire-of-eternity.12989/#post-77911
Niech się gryzna z tą iglica. Póki co nie zamierzam jej więcej robić. Oprócz tych 4 części za pierwszym podejściem, nic ciekawego nie wypadlo
 

visit0r

Paladyn
Na becie zostało dziś wprowadzone Zaklęcie Teleportacji budynków, które będzie można zdobyć wyłącznie w Iglicy.
Zaklęcie będzie działało na większość budynków, oprócz takich jak ratusz, budynki rasowe, kupiec, cuda itp i pozwoli umieścić budynek z miasta w inwentarzu.
Budynek umieszczony w inwentarzu będzie można przywrócić do miasta lub przepalić.

spell_teleport_1.png


https://beta.forum.elvenar.com/inde...cenes-the-spire-of-eternity.12989/#post-77911
miało być tak pięknie a wyszło jak zwykle, zaklecia powinny byc do uzyskania z akademii
 
Jesli chodzi o zaklecie teleportacji, to mam mieszane uczucia. Stare budynki eventowe bedzie sie zbierac z miasta po to, zeby je rozlozyc na fragmenty, tyle ze z obecna mechanika gry i tanszym Tworzeniem kazdy ma zatrzesienie fragmentow, albo niedlugo bedzie mial ich zatrzesienie, wiec teleportacja jako ich dodatkowe zrodlo bedzie moim zdaniem srednio przydatna. Moze sie przydac w celu chwilowego zwolnienia miejsca w miescie na ewentualne przebudowy. Najbardziej obiecujaco wyglada dla mnie chowanie manufaktur czy warsztatow do inwentarza, ale pytanie brzmi: co sie wtedy dzieje z populacja ? Jest zwalniana i dodawana jako dostepna czy manu zabieraja popke ze soba do inwentarza ? Przynajmniej dla mnie od tego wlasnie bedzie zalezec przydatnosc tego zaklecia.
 

SandDiuna

Tancerz ostrzy
Jesli chodzi o zaklecie teleportacji, to mam mieszane uczucia. Stare budynki eventowe bedzie sie zbierac z miasta po to, zeby je rozlozyc na fragmenty, tyle ze z obecna mechanika gry i tanszym Tworzeniem kazdy ma zatrzesienie fragmentow, albo niedlugo bedzie mial ich zatrzesienie, wiec teleportacja jako ich dodatkowe zrodlo bedzie moim zdaniem srednio przydatna. Moze sie przydac w celu chwilowego zwolnienia miejsca w miescie na ewentualne przebudowy. Najbardziej obiecujaco wyglada dla mnie chowanie manufaktur czy warsztatow do inwentarza, ale pytanie brzmi: co sie wtedy dzieje z populacja ? Jest zwalniana i dodawana jako dostepna czy manu zabieraja popke ze soba do inwentarza ? Przynajmniej dla mnie od tego wlasnie bedzie zalezec przydatnosc tego zaklecia.
Bardziej ten czar będzie się nadawać do eventow. Chowasz manu 2 i 3 grupy wyciagasz rozwinięte manu 1 grupy oraz warsztaty i lecisz z koksem. To jakie pole do popisu daje to szok. Ludzie średnio chcieli iglice robić to teraz będą się zabijać. Pomysl @chris07070707 masz schowanych 10 manu 10 warsztatów. Chowasz produkcję 2 i 3 grupy. Myślę że populacja by się zgadzała. I lecisz pętle jak szalony. Jedyne co Cię ogranicza to ilość czarow teleportacji
 
Myslalem raczej o chowaniu do inwentarza dodatkowo wybudowanych manu T1 i warsztatow, zeby nie trzeba bylo ich odbudowywac przed kolejnym eventem. Prawdopodobnie mechanika eventow oparta na rozwinietych warsztatach i manufakturach zostanie z nami na dluzej, wiec w kolejnych ewentach gotowe do wypakowania z inwentarza budynki bylyby jak znalazl. To, o czym myslisz, czyli robienie miejsca w miescie dzieki chowaniu manu T2 i T3 do inwentarza wielu graczom pewnie by sie przydalo, ale ja akurat o dziwo na brak miejsca nie narzekam - pewnie przez nadmiar portalowek w grze i brak koniecznosci stawiania budynkow rasowych (oprocz portalu oczywiscie). Nie sadze, zeby nawet przy regularnych cotygodniowych walkach w Iglicy dalo sie zdobyc wystarczajaco wiele zaklec teleportacji zeby pozwolic sobie zarowno na chowanie manu T1 i warsztatow po evencie, jak i chowanie manu T2 i T3 przed eventem.

EDIT: swoja droga bawi mnie to ostatnio, ze jak tylko zostaje zapowiedziana jakas zmiana, to zaraz zaczynamy tu rozne rozkminki, jakby tu obrocic to na swoja korzysc :) Takie rozkminki i burza mozgow to bardzo fajna sprawa :D
 
Ostatnia edycja:
Event - wymagane poziomy warsztatow i manufaktur T1

Jak pewnie wszyscy wiedza, na becie trwa event jesienny, w ktorym wymagane sa produkcje z rozbudowanych bonusowych manufaktur T1 i z rozbudowanych warsztatow. Rozbudowanych - to znaczy, ze produkcje z warsztatow i manu na 1 poziomie nie beda zaliczane do zadan. Z rozmow w bractwie i na priv wynika, ze panuje ogolne zamieszanie i przyslowiowy "czeski film" jesli chodzi o zaleznoci pomiedzy epoka gracza, a wymaganymi w evencie minimalnymi poziomami warsztatow i manufaktur. Troche za wczesnie na porady, ale pisze o tym juz teraz, poniewaz dostawianie dodatkowych warsztatow i manufaktur najlepiej zaczac jak najwczesniej, a szczegolnie budowa warsztatow moze potrwac nawet 2 tygodnie i dluzej (w zaleznosci od ich poziomu).

Zaznaczam, ze opisuje stan na 12.09.2019 i ze wiele moze sie jeszcze zmienic, zanim event wejdzie u nas. Proponuje juz teraz zaczac dostawianie dodatkowych warsztatow (i manufaktur, ale dopiero w drugiej kolejnosci). Nie odwaze sie na szacunki, ile ich potrzeba. Po prostu im wiecej, tym lepiej. Wedlug kolegi grajacego na becie absolutne minimum to 6 warsztatow (zalecane 11) i 5 manufaktur T1.

Przejdzmy do konkretow.
Do zadan potrzebne beda manufaktury bonusowe z epoki "aktualna -1", czyli z poprzedniej. Jesli w poprzedniej epoce nie bylo badania na manu T1, to jeszcze z poprzedniej. Dam przyklad. Na s1 koncze Zywiolaki. W Zywiolakach jest wprawdzie badanie na manu T1, ale poniewaz moge miec manu z poprzedniej epoki, beda sie liczyc tez te z Niziolkow. Ale ze w Niziolkach (i od razu powiem ze w Smokach tez) nie bylo badania na manu T1, wiec wystarcza te z Lesnych Elfow. Za to juz w Amunach i pozniej w Konstruktach potrzebne sa manufaktury z Zywiolakow na min. 24 poziomie.

Podsumowujac:
W Konstruktach i Amunach minimalny poziom manufaktur to 24.
W Smokach, Niziolkach i Zywiolakach minimalny poziom to 20.
We Wrozkach, Orkach i Lesnych Elfach wystarcza te z Krasnoludow na min. 16 poziomie.

Teraz warsztaty.
Do dzisiaj na becie potrzebne byly warsztaty przynajmniej z epoki "aktualna -1", a od dzisiaj z "aktualna -3". To znaczy ze np. ktos w Lesnych Elfach potrzebuje warsztatow z Krasnoludow na min. 16 lvl. Gracze w Konstruktach potrzebuja tych z Niziolkow itd. Zawsze aktualna epoka -3.

Konstrukty: 26 to minimalny wymagany poziom warsztatow
Amunowie: 24
Zywiolaki: 22
Niziolki: 20
Smoki: 18
Lesne Elfy: 16
Orki: u elfow 9, u ludzi 11
Wrozki: u elfow 9, u ludzi 11
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser3983

Guest
Czy poziom manu i warsztatów zależy od epoki czy od badania w niej?,powiedzmy że na szybko wchodzę w nową epokę by mieć miśki na najwyższym dla mnie poziomie,czy manu i warsztaty podskoczą o poziom czy nie?
 
wczesniej tez do renowacji sie trafialy naprzemiennie wymagania fragmentow i katalizatorow??
Receptura, ktora nie wymaga katalizatorow weszla dopiero wraz z ostatnia aktualizacja (wraz z kilkoma innymi nowymi).
Czy poziom manu i warsztatów zależy od epoki czy od badania w niej?,powiedzmy że na szybko wchodzę w nową epokę by mieć miśki na najwyższym dla mnie poziomie,czy manu i warsztaty podskoczą o poziom czy nie?
Nie potrafie wyjasnic tego prosciej, niz zrobilem to we wczorajszym poscie (a staralem sie ;) ). Najlepiej kieruj sie po prostu rozpiska. Jesli wciaz cos nie bedzie jasne napisz mi na priv o ktore dwie epoki chodzi i udziele konkretnej odpowiedzi, nie ma sensu zapelniac watku Spoilerow indywidualnymi sesjami Q&A ;)
 

SandDiuna

Tancerz ostrzy
Czyli z manu nas uwalili. Zastanawiam się czy czekać z wejściem do konstruktow czy nie. Bo poziom manu będzie ten sam. Jedynie warsztaty się zmieniają
 
Szacujemy to po syrenach, w tym ewencie też ma być nieskończona pętla zadań wiec po wyczerpaniu artefaktów powinnien być reset
Zgadza sie, ta informacja jest nawet podana na elvengems, a oni zazwyczaj maja dokladne informacje. Czy to w tej formie wejdzie u nas - nie wiadomo, bo na innych forach calkiem sporo graczy protestuje przeciwko mozliwosci zdobycia zbyt wielu nagrod, a przede wszystkim kilku Brunnerow. Sa po prostu zbyt potezne, a nieskonczona lista nagrod i mozliwosc zdobycia wiecej niz jednego niedzwiedzia z kazdego rodzaju oznacza nic innego, jak typowa mechanike PayToWin, czego do tej pory udawalo sie tworcom gry jeszcze w miare uniknac. Niebieski domek czy ekspansja z diamenty to jedno, ale danie graczom mozliwosci zwyklego kupienia dodatkowych budynkow, ktore wrecz wywroca balans gry do gory nogami - to juz zupelnie cos innego. Ja rowniez mam nadzieje, ze tworcy ogranicza ilosc nagrod glownych Rozumiem, ze ten system jest nowy i ciezko tworcom go zbalansowac, ale chociaz sam na nim skorzystalem i pewnie znowu bym skorzystal, to biorac pod uwage wszystkie czynniki razem uwazam, ze ten poprzedni system eventow z limitowana liczba zadan i nagrod glownych byl lepszy. Naprawde sie niepokoje, w jakim kierunku to wszystko zmierza.
 

visit0r

Paladyn
Zgadza sie, ta informacja jest nawet podana na elvengems, a oni zazwyczaj maja dokladne informacje. Czy to w tej formie wejdzie u nas - nie wiadomo, bo na innych forach calkiem sporo graczy protestuje przeciwko mozliwosci zdobycia zbyt wielu nagrod, a przede wszystkim kilku Brunnerow. Sa po prostu zbyt potezne, a nieskonczona lista nagrod i mozliwosc zdobycia wiecej niz jednego niedzwiedzia z kazdego rodzaju oznacza nic innego, jak typowa mechanike PayToWin, czego do tej pory udawalo sie tworcom gry jeszcze w miare uniknac. Niebieski domek czy ekspansja z diamenty to jedno, ale danie graczom mozliwosci zwyklego kupienia dodatkowych budynkow, ktore wrecz wywroca balans gry do gory nogami - to juz zupelnie cos innego. Ja rowniez mam nadzieje, ze tworcy ogranicza ilosc nagrod glownych Rozumiem, ze ten system jest nowy i ciezko tworcom go zbalansowac, ale chociaz sam na nim skorzystalem i pewnie znowu bym skorzystal, to biorac pod uwage wszystkie czynniki razem uwazam, ze ten poprzedni system eventow z limitowana liczba zadan i nagrod glownych byl lepszy. Naprawde sie niepokoje, w jakim kierunku to wszystko zmierza.
zakladasz ze efekt nakarmienia misia bedzie sie kumulował.....
wtedy dopiero by była wywrotka, ktos wydal tysiace diamencikow a tu zonk, dziala tylko pierwszy nakarmiony ;(
 
Status
Zamknięty.
Do góry