• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Co w trawie piszczy... [SPOILERY] cz.4

Status
Zamknięty.
ok ,chcialem wiedziec tylko czy to pewne info czy domysly
Pewnego info nie ma i nawet nie moze byc, bo do momentu ogloszenia jego wejscia na serwery live ten event nawet oficjalnie nie istnieje. Dlatego nie ma co liczyc na zadne oficjalne info ze strony tworcow, jak to bedzie u nas wygladac. Do momentu wejscia eventu u nas wszystko pozostaje w sferze domyslow, spekulacji i zalozen, a obecna forma z bety jeszcze niwiele znaczy, bo tam niektore rzeczy zmieniaja sie niemal z dnia na dzien.
 

DeletedUser

Guest
zakladasz ze efekt nakarmienia misia bedzie sie kumulował.....
wtedy dopiero by była wywrotka, ktos wydal tysiace diamencikow a tu zonk, dziala tylko pierwszy nakarmiony ;(
Efekt raczej się będzie nakładał bo takie przesłanki były podczas dyskusji o feniksach (ale sa niepotwierdzone przez iG) zreszta ogranicznikiem ma być karma dlatego tez jest zredukowana jej liczba w Akademi
 

visit0r

Paladyn
Efekt raczej się będzie nakładał bo takie przesłanki były podczas dyskusji o feniksach (ale sa niepotwierdzone przez iG) zreszta ogranicznikiem ma być karma dlatego tez jest zredukowana jej liczba w Akademi
mogą użyć metody działającej w przypadku czaru inspirująca medytacja, po wybraniu czaru jesli jeden misiek nakarmiony na innym takim samym nie bedzie mozna uzyc karmy
 

Tajniakos

Paladyn
Efekt raczej się będzie nakładał bo takie przesłanki były podczas dyskusji o feniksach (ale sa niepotwierdzone przez iG) zreszta ogranicznikiem ma być karma dlatego tez jest zredukowana jej liczba w Akademi
Mogą też nałożyć blokadę po zdobyciu artefaktów potrzebnych do podniesienia trzech miśków na maxa, aby uniknąć sytuacji, że ktoś zdobędzie ich w takich ilościach jak syrenki. Może to wyglądać w ten sam sposób jak to miało miejsce z Chrisem kiedy wyciągnął z eventu maksymalną ilość syrenek :) Nie wyobrażam sobie sytuacji w, której ktoś miałby po 3 miśki z każdego rodzaju, ponieważ balans gry przestał by istnieć :p
 
Ostatnia edycja:
Mogą też nałożyć blokadę po zdobyciu artefaktów potrzebnych do podniesienia trzech miśków na maxa, aby uniknąć sytuacji, że ktoś zdobędzie ich w takich ilościach jak syrenki....Nie wyobrażam sobie sytuacji w, której ktoś miałby po 3 miśki z każdego rodzaju, ponieważ balans gry przestał by istnieć
Na taka blokade wlasnie licze. W tym evencie nie da sie wprawdzie moim zdaniem zdobyc tylu nagrod glownych, co w ostatnim, ale bez takiej blokady 2 Brunnery sa chyba w zasiegu bardzo aktywnych graczy. Nie mowiac juz o tym, ze bedzie je mozna po prostu kupic. Czy zdobyte, czy kupione - jesli ktos bedzie mial 2-3 brunatne miski, to jest po zawodach. JEsli takich graczy bedzie np. kilku, to powstanie grupka "rowniejszych" od wszystkich innych "rownych". Balans gry, a szczegolnie ten turniejowy bedzie lezal i kwiczal. Niewazne nawet, ze karma teoretycznie pojawia sie rzadziej (choc akurat u mnie na jej brak w Akademii nie narzekam), bo znajda sie sposoby, by mimo to wykorzystac potencjal tak poteznych budynkow.
 

DeletedUser1874

Guest
Faktycznie może to być ciężkie, by zrobić aż tyle misji, co w poprzednim evencie. Jednak patrząc na to, że każda kolejna daje coraz więcej tych kluczy, nie będzie ich potrzebne aż tyle. Również uważam, że zdobycie dwóch misiów takich może być w zasięgu i również niekoniecznie mnie to cieszy. Nie tylko dlatego, że w dniu rozpoczęcia wydarzenia będę mieć max 3 warsztaty i manufaktury stali xD
Po prostu zawsze w sytuacjach, gdy coś daje tak znaczną przewagę, niewykorzystanie tego powoduje ogromne straty względem tych co tego używają - a odpowiednie działania by większość produkcji zbierać mając aktywne oba miśki, będą wymagały sporego zachodu. Którego można by uniknąć, gdyby każdy miał tylko jednego xD
 

GrzegorzTheGreat

Tancerz ostrzy
... Również uważam, że zdobycie dwóch misiów takich może być w zasięgu i również niekoniecznie mnie to cieszy. Nie tylko dlatego, że w dniu rozpoczęcia wydarzenia będę mieć max 3 warsztaty i manufaktury stali xD
Po prostu zawsze w sytuacjach, gdy coś daje tak znaczną przewagę, niewykorzystanie tego powoduje ogromne straty względem tych co tego używają...
Możesz rozwinąć, co masz konkretnie na myśli? Bo ja, prawdę powiedziawszy, jeśli oczywiście nie chcę koniecznie być jak najwyżej w rankingu, nie widzę, w czym może mi zagrażać to, że np. Ty albo ktoś inny będzie miał nawet 3 takie miśki. Przecież w tej grze nie walczę z innymi graczami.
 

Nusion

Kapłan
Możesz rozwinąć, co masz konkretnie na myśli? Bo ja, prawdę powiedziawszy, jeśli oczywiście nie chcę koniecznie być jak najwyżej w rankingu, nie widzę, w czym może mi zagrażać to, że np. Ty albo ktoś inny będzie miał nawet 3 takie miśki. Przecież w tej grze nie walczę z innymi graczami.
Nie chodzi przecież o punkty rankingowe, te nikogo nie obchodzą, albo prawie nikogo.
Natomiast jak najbardziej walczy się tutaj z innymi graczami - w turnieju. I to, że garstka graczy będzie miała brunatnych misiów więcej niż reszta zabije zdrową rywalizację w turniejach opartą na dobrej strategii.
 
Możesz rozwinąć, co masz konkretnie na myśli? Bo ja, prawdę powiedziawszy, jeśli oczywiście nie chcę koniecznie być jak najwyżej w rankingu, nie widzę, w czym może mi zagrażać to, że np. Ty albo ktoś inny będzie miał nawet 3 takie miśki. Przecież w tej grze nie walczę z innymi graczami.
Moze ja to rozwine. Jednym z kluczowych elementow gry staly sie turnieje, ktore z czasem mocno zyskaly na znaczeniu jako narzedzie sluzace rozwojowi miast. Juz sama nazwa "turniej" zawiera w sobie wyjasnienie, ze przynajmniej do pewnego stopnia chodzi rowniez o element rywalizacji z innymi graczami. Jak pewnie wiesz, sa wrecz cale bractwa wyspecjalizowane w turniejach, ktorych gracze uwazaja turnieje wrecz za najwazniejszy element gry. Nie moge mowic za innych, ale np. dla mnie samego w turniejach w mniejszym stopniu chodzi o bezposrednia rywalizacje (choc tez), a bardziej o wyznacznik efektywnosci pracy nad wydajnoscia wlasnego miasta.

Druga sprawa, ktora gra tu role jest frustracja. Ciezko jej uniknac widzac na przyklad, ze innym graczom wyniki turniejowe na poziomie xyz (tu mozna wstawic dowolny wynik) przychodza prawie bez wysilku, a samemu trzeba wlozyc w to znacznie wiecej pracy. W dokladnie takiej sytuacji sa teraz gracze, ktorzy z jakichs powodow nie maja Feniksa Ognia, ktory daje wrecz ogromna przewage graczom, ktorzy go maja. Dokladnie tak samo moze teraz byc (i pewnie bedzie) z miskami, szczegolnie z Brunatnym. Moim zdaniem wprowadzanie rozwiazan pozwalajacych na powstanie tak znacznych roznic pomiedzy graczami nigdy nie jest dobrym pomyslem, bo dla wielu moze byc wlasnie zrodlem frustracji. Zaznaczam, ze nie mam na mysli zwyklej zazdrosci, tylko wlasnie frustracje.
 

visit0r

Paladyn
z waszych ostatnich postów wynika że nadchodzący ewent spowoduje taka ilośc miśków ze osoby bez jednego maksymalnie rozwinietego nie beda w stanie nawiazac rywalizacji w turnieju ;(
 

DeletedUser

Guest
@chris07070707 nie przesadzaj z ta rywalizacja jest taka sama jak we wszystkim choćby takie pb jest groźniejsze bo tam za ranking jest nagroda a przecież są bractwa która przypadkiem na czas pb maja „specjalistów” i co i nic
To w twoich oczach i kilku innych turniejowych specjalistów jest on najważniejszy dla mnie najwyżej ważny bo lepiej scala bractwo niż pb

Ponadto pisząc o niesprawiedliwościami co mam powiedzieć jako gracz który robił wszystkie badania w drzewku kontra gracze turniejowi którzy unikali zbędnych poszerzen oddziału? Już tu jest zachwiany balans gry i co no nic można grać od nowa

Po prostu iG dorzuci miski do akademii jak feniksy a to ze garstka graczy zrobi swoje bractwo i będzie trzaskać turnieje ... super mnie to ani ziebi ani grzeje tak jak obecni diamentowcy

Jak dla mnie to po prostu topka turniejowa boi się straty pozycji :) ciekawe co będzie jak się pojawia feniksy po raz drugi itd

PS z karma jest tragedia odkąd weszła poprawa miałem dosłownie 2 sztuki do produkcji jest tak rzadko jak budynki boostujace armie
 

Hassano

Łucznik
Na becie zostało dziś wprowadzone Zaklęcie Teleportacji budynków, które będzie można zdobyć wyłącznie w Iglicy.
Zaklęcie będzie działało na większość budynków, oprócz takich jak ratusz, limitowane budynki rasowe, kupiec, cuda itp i pozwoli umieścić budynek z miasta w inwentarzu.
Budynek umieszczony w inwentarzu będzie można przywrócić do miasta lub przepalić na Fragmenty Zaklęć.

spell_teleport_1.png


https://beta.forum.elvenar.com/inde...cenes-the-spire-of-eternity.12989/#post-77911

Może troche odkopuje ale czy moge tą teleportacją wrzucić np warsztat na 33lv ??
I czy jak go wyjme będzie on dalej na tym lvl??
Czy to działa tylko na budynki z eventów??
 
z waszych ostatnich postów wynika że nadchodzący ewent spowoduje taka ilośc miśków ze osoby bez jednego maksymalnie rozwinietego nie beda w stanie nawiazac rywalizacji w turnieju ;(
Bo nie beda. Dobre jest to, ze nawet bez przyspieszaczy i poswiecania na event duzej ilosci czasu wiekszosc graczy raczej spokojnie da rade w pelni wyewoluowac jednego miska. Pewnie nie wszyscy, ale wiekszosc.
Jak dla mnie to po prostu topka turniejowa boi się straty pozycji :)
Chyba zartujesz :D Jak myslisz, kto sie najbardziej oblowi w tym evencie, jesli Inno nie wycofa sie z pomyslu nieskonczonej listy nagrod glownych ? Wlasnie topka, bo takiej okazji wyspecjalizowani gracze turniejowi nie przepuszcza, przeciez to oczywiste. O czym w ostatnim poscie jeszcze nie wspomnialem to fakt, ze niewielu graczy tak jak Ty wyznacza sobie pewien cel czy limit na event. Przyznaje, ze to chyba najbardziej rozsadne podejscie, ale przynajmniej polowa graczy stara sie jednak zyskac jak najwiecej, jesli jest po temu okazja. Efekt jest taki, ze z nieskonczona (i losowa) lista zadan event oznacza teraz cale tygodnie przestoju w rozwoju miasta, a nie 2-5 dni, jak to jeszcze niedawno mialo miejsce. Najlepiej ujela to ostatnio Kiki na czacie bractwa. Kiedys gra skladala sie z przechodzenia ras i z dluzszych okresow rozwoju, gdzie eventy byly tylko fajnymi przerywnikami, urozmaicajacymi gre. Teraz gra sklada sie w wiekszosci z eventow, minieventow, PB, wyzwan, a za spokojne popracowanie nad rozwojem miasta nie ma sie po prostu kiedy zabrac. Efekt jest taki, ze wsrod graczy wyraznie zaczyna byc widoczne "zmeczenie materialu".
 

DeletedUser

Guest
O jej a jak trzeba przebudować miasto bo się mechanika zmieniła (wprowadzenie militariów i w ogóle turnieju) to było ok
Ja tam nie wiem nie odczuwam zmęczenia materiału a jak zacznę to po prostu odpuszczę kilka pobocznych zabaw np teraz odpuszczam iglice :)
Przypominam nikt nic nie musi tu robić na sile to tylko własne ego to napędza

Co do rozbudowy miasta u ras przedtem tak to była katorga (takie orki) a teraz odkąd jest róg obfitości z portalowkami to się męczące rasy przeskakuje

W każdym razie sam wiesz na wszystko są sposoby nawet na miski się znajdzie poza tym co się traci? Ja chętnie przyjmę takiego gracza co bez wysiłku będzie robił kilkanaście tysięcy pkt w turnieju :) bo zamiast skupiać się na produkcji woja właśnie spokojnie będę rozwijał miasto a bonusy i tak wpadną :)
 

DeletedUser

Guest
bez przyspieszaczy marne szanse zrobic nawet jednego jezeli utrzymaja warunek manufaktur aktualnego rozdzialu
Dlatego sadze ze to będzie bardzo elitarne grono misiek+ i jedyne czym zatrzęsie to topka turniejowa ktora jest tak istotna ze nawet nie wiem kto tam jest :p (tak samo jak topka rankingu)
 
Dlatego sadze ze to będzie bardzo elitarne grono misiek+ i jedyne czym zatrzęsie to topka turniejowa
Mozesz mi prosze krotko i rzeczowo wyjasnic, w jaki sposob zatrzesie ? Co sie tam zmieni ? Topka zostanie ta sama, tyle ze jeszcze bardziej odjedzie pozostalym, bo to ona najbardziej pocisnie w tym evencie. A tak swoja droga, dopuszczanie przez tworcow gry, by takie (wedlug Twoich wlasnych slow) "bardzo elitarne grona" w ogole powstaly to chyba nie jest zdrowa sytuacja.

@BlossomValvi, juz sie zamykam, obiecuje. Ciezko dyskutowac z kims, kto prezentuje postawe na zasadzie "mnie to nie dotyczy, wiec problem w ogole nie istnieje" ;)
 
Ostatnia edycja:

visit0r

Paladyn
dopuszczanie przez tworcow gry, by takie "bardzo elitarne grona" w ogole powstaly to chyba nie jest zdrowa sytuacja.
nie ma gier f2p, wszedzie bedą równi i równiejsi, każda forma płatności pozwalająca zyskiwać przewagę nad innymi tworzy elitarne grono (p2w), ta przewaga w pewnym momencie została zredukowana wprowadzeniem studni gdy za wlasną aktywność można było skracać dystans do top 10, teraz IG powoli bedzie wracało do poprzednich ustawień ;p
 
Status
Zamknięty.
Do góry