• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Co w trawie piszczy... [SPOILERY] cz.4

Status
Zamknięty.

GrzegorzTheGreat

Tancerz ostrzy
Natomiast jak najbardziej walczy się tutaj z innymi graczami - w turnieju. I to, że garstka graczy będzie miała brunatnych misiów więcej niż reszta zabije zdrową rywalizację w turniejach opartą na dobrej strategii.
Moze ja to rozwine. Jednym z kluczowych elementow gry staly sie turnieje, ktore z czasem mocno zyskaly na znaczeniu jako narzedzie sluzace rozwojowi miast. Juz sama nazwa "turniej" zawiera w sobie wyjasnienie, ze przynajmniej do pewnego stopnia chodzi rowniez o element rywalizacji z innymi graczami. Jak pewnie wiesz, sa wrecz cale bractwa wyspecjalizowane w turniejach, ktorych gracze uwazaja turnieje wrecz za najwazniejszy element gry. Nie moge mowic za innych, ale np. dla mnie samego w turniejach w mniejszym stopniu chodzi o bezposrednia rywalizacje (choc tez), a bardziej o wyznacznik efektywnosci pracy nad wydajnoscia wlasnego miasta.

Druga sprawa, ktora gra tu role jest frustracja. Ciezko jej uniknac widzac na przyklad, ze innym graczom wyniki turniejowe na poziomie xyz (tu mozna wstawic dowolny wynik) przychodza prawie bez wysilku, a samemu trzeba wlozyc w to znacznie wiecej pracy. W dokladnie takiej sytuacji sa teraz gracze, ktorzy z jakichs powodow nie maja Feniksa Ognia, ktory daje wrecz ogromna przewage graczom, ktorzy go maja. Dokladnie tak samo moze teraz byc (i pewnie bedzie) z miskami, szczegolnie z Brunatnym. Moim zdaniem wprowadzanie rozwiazan pozwalajacych na powstanie tak znacznych roznic pomiedzy graczami nigdy nie jest dobrym pomyslem, bo dla wielu moze byc wlasnie zrodlem frustracji. Zaznaczam, ze nie mam na mysli zwyklej zazdrosci, tylko wlasnie frustracje.
Dzięki za odpowiedź, niemniej to co napisaliście, potwierdza, że obawy związane z miśkami są subiektywne, tzn. mają znaczenie dla tych, którzy w jakiś sposób rywalizują z innymi graczami, czy to w rankingu zwykłym, czy turniejowym. Ja np. biorąc udział w turnieju, patrzę tylko na to, ile mnie (oraz mojemu bractwu) się uda zdobyć skrzynek, PW oraz reliktów i to jest dla mnie wyznacznik mojej efektywności, a ile zdobędzie ktś inny, zupełnie mnie nie ochodzi ani nie frustruje. Chciałem się upewnić, że dla graczy, którzy nie patrzą na swój wynik w odniesienu do innych, lecz walczą "z grą", posiadanie większej ilości miśków przez innych graczy nie będzie miało negatywnych skutków obiektywnych - bo ja takich nie widzę, ale widząc pewne poruszenie na forum wolałem zapytać.
Jedyne potencjalne zagrożenie jakie dostrzegam, to, że IG, bohatersko walcząc z problemami, które samo wywołało - w celu zniwelowania nadmiernej łatwości walk, spowodowanej wprowadzonymi budynkami Feniksa Ognia i Miśków - podniesie kiedyś ogólną trudność walk, co dotknęłoby wszystkich. Ale to jest coś, co może nastąpić, a może nie, w każdym razie nie teraz.
 
@GrzegorzTheGreat, @BlossomValvi , moze pare slow wyjasnienia - taka mala prywata, nie wnoszaca nic nowego do dyskusji, po prostu chcialbym cos wytlumaczyc ;) Tak tu gardluje przeciwko mozliwosci zdobycia kilku miskow, ze mozna by odniesc wrazenie, ze obawiam sie konkurencji. Ze jestem typem zazdrosnika. To troche nie tak, bo jesli event wejdzie do nas w takiej formie, jak na becie - to na 100% bede jednym z tych, ktorzy skorzystaja na tym najwiecej. Ja sam na tym nie strace, wrecz przeciwnie. Jestem przeciw, bo po prostu ogolnie uwazam, ze to nie jest dobra sytuacja dla gry i wiekszosci graczy. A co do rebalansow, to nie wiem kiedy, ale na pewno cos takiego predzej czy pozniej bedzie, bo jak juz moj przedmowca wspomnial, IG samo tworzy problem, ktory kiedys trzeba bedzie rozwiazac. Mam na mysli to, o czym pisze do znudzenia od prawie roku, czyli o zbytnim wzroscie wydajnosci miast. Ten event teraz bylby tylko nastepnym (i to wielkim) krokiem w tym samym kierunku.
 
Wynika z niego, że w środę 18 września będzie udostępniony graczom nowy świat " Winyandor"
......więc co to oznacza?
To oznacza, ze zostanie otwarty nowy, dodatkowy serwer (swiat gry), na ktorym wszyscy chetni moga zaczac gre od poczatku i na ktory beda kierowani niektorzy calkiem nowi gracze. Jesli na dotychczasowych swiatach zaczyna sie robic zbyt ciasno, tworcy dodaja wlasnie dodatkowy serwer. U nas mamy 3 swiaty: Arendyll, Winyandoor i Felyndral. Rekordzistami sa chyba Niemcy i Amerykanie, maja chyba po 7 czy 8 swiatow i na kazdym z nich mozna grac uzywajac tego samego konta.

Edit: Nusion oczywiscie byla szybsza :)
 

vorverek

Wędrowiec
No i wszystko jasne, nie wiedziałam, że jest taka różnica pomiędzy ilością światów w zależności od kraju..... dziękuję Wam za wyjaśnienie:)
 

GrzegorzTheGreat

Tancerz ostrzy
@GrzegorzTheGreat, @BlossomValvi Tak tu gardluje przeciwko mozliwosci zdobycia kilku miskow, ze mozna by odniesc wrazenie, ze obawiam sie konkurencji. Ze jestem typem zazdrosnika.
Bynajmniej nie podejrzewam Cię o to.
To troche nie tak, bo jesli event wejdzie do nas w takiej formie, jak na becie - to na 100% bede jednym z tych, ktorzy skorzystaja na tym najwiecej. Ja sam na tym nie strace, wrecz przeciwnie.
Jestem o tym przekonany :)
Jestem przeciw, bo po prostu ogolnie uwazam, ze to nie jest dobra sytuacja dla gry i wiekszosci graczy. A co do rebalansow, to nie wiem kiedy, ale na pewno cos takiego predzej czy pozniej bedzie, bo jak juz moj przedmowca wspomnial, IG samo tworzy problem, ktory kiedys trzeba bedzie rozwiazac. Mam na mysli to, o czym pisze do znudzenia od prawie roku, czyli o zbytnim wzroscie wydajnosci miast. Ten event teraz bylby tylko nastepnym (i to wielkim) krokiem w tym samym kierunku.
Zgadzam się ze stwierdzeniem, że ostatnio wydajność miast, zarówno pod względem wojskowym (głównie dzięki Feniksowi), jak i ekonomicznym (przede wszystkim przez stosunkowo łatwy dostęp do Zysków Portali, ale i wypasione nagrody w eventach) w widoczny sposób wzrosła. Pytanie jednak, czy te problemy, które tu ostatnio poruszamy na forum, typu dostęp do 2-3 brunatnych miśków, albo zdobycie kilku Syrenich Rajów, nie są czasem "problemami pierwszego świata", tzn. tak naprawdę dotyczą stosunkowo małego grona graczy, dość zaawansowanych, potrafiących i lubiących rozkminiać wszystkie możliwości. W takim wypadku te problemy mogą tak naprawdę wcale nie ważyć w ogólnym obrazie gry, nie dotykać większości graczy i również dla IG nie być warte pochylania się nad nimi. Nie wiem tego, może macie więcej danych, ktore pozwoliłyby to ocenić, np. jaki % graczy w poprzednim evencie zdobył więcej niż 1 Syreni Raj. Czy w ogóle jest jakaś możliwość pozyskania takich danych? Może @jarq ma i mógłby się podzielić takimi statystykami, dotyczącymi polskich oraz ogólnie, wszystkich serwerów?
 

DeletedUser1874

Guest
Dzięki za odpowiedź, niemniej to co napisaliście, potwierdza, że obawy związane z miśkami są subiektywne, tzn. mają znaczenie dla tych, którzy w jakiś sposób rywalizują z innymi graczami, czy to w rankingu zwykłym, czy turniejowym. Ja np. biorąc udział w turnieju, patrzę tylko na to, ile mnie (oraz mojemu bractwu) się uda zdobyć skrzynek, PW oraz reliktów i to jest dla mnie wyznacznik mojej efektywności, a ile zdobędzie ktś inny, zupełnie mnie nie ochodzi ani nie frustruje. Chciałem się upewnić, że dla graczy, którzy nie patrzą na swój wynik w odniesienu do innych, lecz walczą "z grą", posiadanie większej ilości miśków przez innych graczy nie będzie miało negatywnych skutków obiektywnych - bo ja takich nie widzę, ale widząc pewne poruszenie na forum wolałem zapytać.

Niezależnie czy spojrzeć na to, że będzie się w tyle względem graczy którzy je mają, czy tylko skupiając się na własnych wynikach - mając 1 miśka będą one słabsze niż mając ich więcej.
 

GrzegorzTheGreat

Tancerz ostrzy
Niezależnie czy spojrzeć na to, że będzie się w tyle względem graczy którzy je mają, czy tylko skupiając się na własnych wynikach - mając 1 miśka będą one słabsze niż mając ich więcej.
To oczywiste, że wyniki będą lepsze z większą ilością miśków, dlatego też będę próbował zdobyć więcej niż jednego :)
 

DeletedUser2264

Guest
Po skończeniu wszystkich bloków zadań, zgarnia się 188 kluczy za każde kolejne zadanie, bez końca. Jeśli tego nie zmienią to postawicie sobie pierdyliard miśków :) Na becie 7 dzień jeszcze nie minął, a mam brunatnego na 10 lvl i 9 artefaktów do kolejnego.
Edit
Żeby postawić kolejnego brunatnego trzeba chyba najpierw zdobyć 27 miśkowych artefaktów, to istotna zapora, oczywiście jeśli tego nie zmienią.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser3983

Guest
Nie kracz,mnie to pasuje więcej czasu poświęcasz grze więcej nagród masz,u mnie w bractwie niewiele osób ma więcej niż 1 syrenkę,bo po prostu im się nie chciało,albo jak mają to jej nie stawiają,ale event był robiony do końca,a nie w 3 dni,zmiany z manu i warsztatami mogą rozwiązać różnice z eventu syrenkowego dotyczące wielkości manufaktur, przyznaję że też należałam do tych pechowców co mieli drewno 2*2 na 2 światach.Teraz przynajmniej będzie bardziej sprawiedliwie.
 

DeletedUser

Guest
U mnie wszystko w normie, przy tej ilosci studni wszystko wydaje sie usredniac i wychodzi mi prawie dokladnie 2.5 diamentu/na jedna studnie/na jeden zbior. Czyli zgodnie z oczekiwaniami. Za to Dzinny (w 3 roznych miastach) sprawuja sie nader slabo. Gdybym chcial dodatkowych ziaren z budynku o wielkosci 4x3, postawilbym festiwalowego kupca z Tworzenia ;). No dobra, troche przesadzam, czasem wpadnie jakis przyspieszacz czy pare pw.

a u mnie dżin zawziął się i daje ciągle manę (znaczy się raz miał przerwę i dał 200 diaxów ale to chyba dlatego, że za dużo już plułem w ekran). Teraz, po przemyśleniach, nie narzekam bo w sumie się przydaje mana. Po prostu oczekiwania miałem takie jakbym zdobył nie wiem co. A zdobyłem dobry budyneczek i tyle. W sumie to 1 poziom iglicy traktuję jako szybki pakiet wspomagający w podstawowe rzeczy. A, że jest to zwykła apteczka a nie szpital na kółkach? Lepszy rydz niż nic..
 

Tajniakos

Paladyn
Wymagania dotyczące manufaktur oraz warsztatów na nadchodzący event ujęte w przejrzystej tabelce.
ludzie-warsztaty.jpg

elfy-warsztaty.jpg

ludzie-marmur.jpg
elfy-marmur.jpg

ludzie-stal.jpg
elfy-stal.jpg

ludzie-drewno.jpg
elfy-drewno.jpg

Dla manufaktur wymagany poziom to Twój rozdział -1 i o ile w tym rozdziale nie ma badania obowiązywać będzie najniższy poziom możliwy do rozbudowy w jeszcze wcześniejszym rozdziale w, którym takie badanie jest.
Dla warsztatów wymagany poziom to Twój rozdział -3. Reszta wygląda tak samo jak w manufakturach.
 
Ostatnia edycja:
Cos mi nie pasowalo z wymaganym poziomem warsztatow u ludzi w V epoce. W tabelce podany jest 7 lvl, a wedlug wiki jest on dostepny dopiero od III epoki. Piata epoka -3 oznacza II epoke, wiec na zdrowy chlopski rozum wymaganym poziomem warsztatu u ludzi w V epoce powinien byc poziom 1, a nie 7.

Sprawdzilem to w drzewku i sprawa sie wyjasnila. W Wiki jest blad, bo badanie na 7 lvl warsztatow u ludzi dostepne jest juz w II epoce, a nie w III jak podaje wiki. Pod kreska oznacza to, ze dane dla V epoki w tabelce tajniakosa sie zgadzaja, natomiast jesli ktos liczy sam kierujac sie rozpiska poziomow warsztatow z wiki, to otrzyma bledny wynik. @Lisha, daloby sie wprowadzic w wiki mala poprawke ? ;)
 

Tajniakos

Paladyn
Cos mi nie pasowalo z wymaganym poziomem warsztatow u ludzi w V epoce.
Według tabelki warsztaty Elfów w rozdziale Wróżek wymagany poziom to 9. Coś mi nie pasuje ponieważ według rozpiski Merindora z forum bety to poziom 15+.
Skąd biorą się takie rozbieżności?

https://beta.forum.elvenar.com/index.php?threads/important-event-preparation.13690/#post-78093

" pozwólcie, że wyjaśnię to przykładem gracza Elfów z rozdziału Wróżki:
  • Gracz jest w Wróżkach i gra z Elfami
  • 3 rozdziały przed wróżkami, rozdział IV
  • Rozdział IV nie ma technologii ulepszania warsztatu, więc wracamy do rozdziału wcześniejszego, czyli do rozdziału III
  • Rozdział III zawiera technologię ulepszania warsztatów, więc przyjrzymy się maksymalnemu poziomowi warsztatu w tym rozdziale (ponieważ jest to poziom, który gra uważa za „ich obecny postęp”)
  • Jak widać na Wiki https://en.wiki.elvenar.com/index.php?title=Warsztat w rozdziale 3 po odblokowaniu technologii, gracze elfów powinni mieć możliwość ulepszenia warsztatów do poziomu 15, co ten przypadek to minimalny wymagany poziom dla tego zadania
  • Warsztaty poziomu 1-14 nie powinny się liczyć, 15 i więcej powinny się liczyć"
 
Według tabelki warsztaty Elfów w rozdziale Wróżek wymagany poziom to 9. Coś mi nie pasuje ponieważ według rozpiski Merindora z forum bety to poziom 15+.
Skąd biorą się takie rozbieżności?
Prawdopodobniie rozbieznosci wziely sie stad, ze tuz po wejsciu eventu na bete wymagany byl poziom warsztatow "aktualna epoka -1", a dopiero po kilku dniach zmieniono to na "aktualna epoka -3". W przypadku Wrozek oznacza to, ze wczesniej wymagany byl minimum poziom 16-ty, a teraz minimum 9-ty. O rany, jakie pomieszanie z poplataniem :) Mam nadzieje, ze gracze u nas mniej wiecej dojda z tym do ladu zanim event wejdzie u nas. Twoja tabelka @tajniakos na pewno bedzie w tym bardzo pomocna, bo wedlug mnie wszystko w niej zgadza sie co do joty i spokojnie mozna sie kierowac wlasnie podanymi w niej danymi.
 

Tajniakos

Paladyn
Prawdopodobniie rozbieznosci wziely sie stad, ze tuz po wejsciu eventu na bete wymagany byl poziom warsztatow "aktualna epoka -1", a dopiero po kilku dniach zmieniono to na "aktualna epoka -3". W przypadku Wrozek oznacza to, ze wczesniej wymagany byl minimum poziom 16-ty, a teraz minimum 9-ty. O rany, jakie pomieszanie z poplataniem :) Mam nadzieje, ze gracze u nas mniej wiecej dojda z tym do ladu zanim event wejdzie u nas. Twoja tabelka @tajniakos na pewno bedzie w tym bardzo pomocna, bo wedlug mnie wszystko w niej zgadza sie co do joty i spokojnie mozna sie kierowac wlasnie podanymi w niej danymi.
@chris07070707 jest potwierdzenie na becie o tym iż wystarczy najniższy poziom rozbudowy -3.
https://beta.forum.elvenar.com/index.php?threads/important-event-preparation.13690/page-2#post-78151
Czyli jest tak jak piszesz :D Merindor w poprzednim poście, który zacytowałem zinterpretował to jako najwyższy wymagany poziom rozbudowy, którego badanie występuje w danym rozdziale. Jednak projektanci gry zdecydowali, że wystarczy ten najniższy :)
 

visit0r

Paladyn
@chris07070707 jest potwierdzenie na becie o tym iż wystarczy najniższy poziom rozbudowy -3.
https://beta.forum.elvenar.com/index.php?threads/important-event-preparation.13690/page-2#post-78151
Czyli jest tak jak piszesz :D Merindor w poprzednim poście, który zacytowałem zinterpretował to jako najwyższy wymagany poziom rozbudowy, którego badanie występuje w danym rozdziale. Jednak projektanci gry zdecydowali, że wystarczy ten najniższy :)
czyli w skrócie tabelki z linków są właściwe?
 
Status
Zamknięty.
Do góry