• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Co w trawie piszczy... [SPOILERY] cz.4

Status
Zamknięty.

Nusion

Kapłan
Cuda z nowego rozdziału, każdy ma niestety tylko jeden bonus.

Vortex of Storage
Zwiększa pojemność portalu (a tym samym efektywność zysków portalu)
1 lvl - 6,5%
30 lvl - 50%

ZJnpptRkWYDC6Nlf627PTJEi9QwZNI5_LtEhwHBFJMW_YPVk_qdGFamk6Ip4JHvw4acAhRRceZXqCKJxWLMmVOoneMJem-9HQ9Lw56sErw17bPgS3v-msrrSzxc81U1DZJjXpyDnjQ


Thermal Spring of Youth 7x3
Zwiększa populację, jaką daje każda z rezydencji
1 lvl - 5%
30 lvl - 20%

UQOSCWylc_orvhGASfmD5F2nOFyS9IkwvFxFCNF75G9CwoDvwTCR7YrlmpsNpyq3tm4AwtC_MfdTH6hqrgWHMjovXsfT6gXftU1K5tQMPgpGYbgKXvlvwbOz9HoysW941n8zr0543g
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser1874

Guest
Jeśli zapewnia takie wartości na poszczególnych poziomach to by znaczyło, że bonus na poziom jest obliczany na jakiejś innej zasadzie niż dotychczasowych cudów.

Ja wiem, że oczywiste pomysły na bonusy cudów się skończyły, natomiast dawanie cudu który wzmacnia zyski? Te zyski które pozwalają całe rozdziały przeskakiwać w parę dni, sprawiając że wcześniejszy cud zapewniający bonus do produkcji wiosek stracił sens (całe szczęście, że go nigdy nie miałem!). Choć zapewne zależy to od konstrukcji przyszłych rozdziałów, ale tak długo jak wchodzą tak rzadko, sens budowania i inwestowania w cud dający bonus do zysków będzie najwcześniej za kilka rozdziałów (dla osób które dopiero ukończą ten, a wciąż będą miały przed sobą kilka kolejnych).
Już chyba większy sens w takim miejscu drzewka badań (czyli po przedostaniu się przez 10 poprzednich ras gościnnych) miałby cud zwiększający pojemność Ratusza, a więc skuteczność wszystkich tych instantów, które można używać również po zakończeniu badań.

Populacja z rezydencji to również ciekawy pomysł, by przypomnieć graczom że mieszkańcy powinni mieć porządne domki (najlepiej magiczne), a nie mieszkać w jakichś... skałach... Czyli znów - niby to super bonus do typowych sposobów pozyskiwania populacji, a jednak w praktyce zdziała jako nerf dla budynków eventowych (przewaga w % na pole już nie będzie tak ogromna jak teraz, a magiczne wciąż będą nie do przebicia niczym innym).
Tak czy inaczej, jeśli trafią do nas w takiej formie, to ja chyba wstrzymam się z postawieniem ich do czasu aż rozbuduję kilka przydatniejszych cudów. Ale w końcu póki jest na becie wszystko się może zmienić... w sumie to potem też się wszystko może nagle zmienić xD
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Ja wiem, że oczywiste pomysły na bonusy cudów się skończyły
Z tym nie do konca bym sie zgodzil. Pewnie wiekszosc graczy z tych koncowych rozdzialow by sie zgodzila, ze najbardziej brakuje teraz cudu skracajacego czas zwiadu. W Amunach i Konstruktach nie bylo nawet badania na "Zaawansowany zwiad". Taki cud ucieszylby graczy pewnie nie mniej niz Zakrzywienie Czasu czy Simia w Konstruktach :)
 

Tajniakos

Paladyn
Ja wiem, że oczywiste pomysły na bonusy cudów się skończyły, natomiast dawanie cudu który wzmacnia zyski? Te zyski które pozwalają całe rozdziały przeskakiwać w parę dni, sprawiając że wcześniejszy cud zapewniający bonus do produkcji wiosek stracił sens
@Ponduil Patrząc na ilości potrzebnych surowców z grupy żywych w drzewku badań w XV rozdziale, ilości many, ziarenek i orków to śmiało można wysunąć tezę,że era przechodzenia rozdziału w kilka dni skończyła się z poprzednim rozdziałem :) Podejrzewaliśmy, że INNO może będzie chciało nas przystopować nowymi towarami z grupy T7-9 a wystarczyło dać zaporowe ilości towarów z grupy T4-6 a problem z nadmiarem zysków portalu przestał istnieć :)
 

Nusion

Kapłan
Czyli koszty badań są znacząco wyższe i Zyski Portalu już raczej nie przyspieszą przejścia tej epoki?
Tak, baaardzo znacząco wyższe. Drzewko badań nie wyświetla się póki co prawidłowo i nie widać kosztów większości badań, zwłaszcza z 2 połowy drzewka. Ale tak mniej więcej w połowie koszt badania to ok. 350k żywego surowca. Oczywiście nie każde badanie wymaga żywych, ale za to w zamian 500k many czy 75k orków.
Jak na razie w żadnym z badań, w którym da się podejrzeć koszt, nie widać ziaren.
A przy tym nie wiadomo jeszcze ile tego będzie potrzebne na rozbudowy...
Ja póki co dostawiam pomalutku po jednej żywej manu z każdego rodzaju, wolę wywalić niż żałować, że tego nie zrobiłam ;)
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser1874

Guest
No właśnie, zabezpieczyli już ten rozdział przed przeskakiwaniem go zyskami, dlatego budowanie ulepszenia do zysków ma średni sens, bo cóż innego to daje? Że nieliczne budynki i badania można odblokować mając o 1 poziom portalu mniej, niż gdyby się nie miało tego cudu? Ale portal i tak trzeba rozbudować... chyba że dodadzą jeszcze jakiś przydatniejszy bonus poza tym.
No tak, od dawna spodziewałem się, że mogą dać wreszcie coś związanego z czasem zwiadu - mając ponad 560 prowincji (a wielu jest pewnie znacznie dalej), nowe badają się ponad 4 doby. I również zauważyłem, brak zaawansowanych zwiadów...
Z tego co pamiętam to już w konstruktach nie było ziaren bezpośrednio w drzewku jako wymóg, w niektórych poprzednich rozdziałach to było bardzo irytujące, jak produkcja wioski i jej rozbudowa pochłaniała całość produkcji ziaren, a do tego niektóre badania wymagały nieraz dwudniowej produkcji by je ukończyć.
Też zacząłbym już budować dodatkowe manufaktury, tylko że jeszcze przez chwilę moi robotnicy są zajęci warsztatami, które zaczęli budować tydzień przed eventem xD

A tak całkiem poza tym, zaobserwowałem że w tamtym tygodniu zniknęły żywe towary 2 grupy w negocjacjach w Iglicy... no to teraz po rozpoczęciu rozdziału pewnie wrócą xD
 

Tajniakos

Paladyn
To wyjaśniło się skąd ten zalew gry Zyskami. Nie są już takie atrakcyjne w XV epoce.
Nie do końca tak dosłownie. Duża ilość pozyskanych portalówek pozwoli znacząco przyśpieszyć przejście rozdziału. Jednakże już wiemy, że nie będzie to na pewno ani tydzień ani dwa. Być może spory zapas portalówek pozwoli zaoszczędzić miejsce na manu żywych towarów. Nie wiemy jeszcze jaka jest specyfika surowców rasowych ale jak uda się nie stawiać budynków do ich produkcji to zyski portalowe znacząco pomogą w płynnym przejściu XV rozdziału.
 

DeletedUser1874

Guest
Tak ogólnie, nie wydaje się to aż tak głupie z tymi zyskami w początkowych rozdziałach, bo namnożyło się ich tyle, że teraz ktoś kto musiałby przechodzić je od początku z taką prędkością z jaką się to kiedyś robiło, potrzebowałby na to ze 3 lata, większym zagrożeniem było, że psuły one zabawę w nowych rozdziałach. Wciąż się może okazać, że lepiej będzie dostawić manufaktur żywych towarów by sprawniej wykonywać badania, a produkcje w wiosce omijać zyskami.

A wiadomo już coś z koszarami? Patrząc na model jaki przyjęli od leśnych elfów, koszary i zbrojownie występowały co dwa rozdziały na przemian, dając przy tym 4 poziomy rozbudowy co każde dwa rozdziały. Tutaj zgodnie z planem pojawia się rozbudowa koszar, ale nie brakuje rownież zwiększenia poziomu zbrojowni. Wiadomo o ile poziomów można podnieść koszary i przede wszystkim jaką mają prędkość na max poziomie?
 

Hassano

Łucznik
Jak mają zamiar zrobić to:
Zwiększono limit rozszerzeń prowincji z 457
po prostu dostaniemy nagle 1-2 czy 10 prowincji od tak?? bo jest masa graczy która grubo przekroczyła ten limit i ciekawi mnie jak to zrobią..
 

Nusion

Kapłan
Jak mają zamiar zrobić to:
Zwiększono limit rozszerzeń prowincji z 457
po prostu dostaniemy nagle 1-2 czy 10 prowincji od tak?? bo jest masa graczy która grubo przekroczyła ten limit i ciekawi mnie jak to zrobią..
Po wejściu w nowy rozdział dostaniemy 1 ekspansję z mapy. Kolejny limit to 475 - następną ekspansję odblokują przy wejściu kolejnej rasy. Było mówione, że będzie jedna na rozdział.
Poza tym 2 ekspansje są w drzewku badań, w tym jedna dopiero pod koniec
 
Ostatnia edycja:

visit0r

Paladyn
Po wejściu w nowy rozdział dostaniemy 1 ekspansję z mapy. Kolejny limit to 475 - następną ekspansję odblokują przy wejściu kolejnej rasy. Było mówione, że będzie jedna na rozdział.
Poza tym 2 ekspansje są w drzewku badań, w tym jedna dopiero pod koniec
czyli teraz ekspansje beda po 18 prowincji ?
 
Status
Zamknięty.
Do góry