• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o Iglicy Wieczności

DeletedUser1874

Guest
W pierwszym momencie, pomyślałem, że chodziło o to że gra błędnie pokazuje stan magazynu konkretnych towarów, co akurat mi po najechaniu po raz pierwszy na dany towar zdarza się bardzo często, a choć możliwe do uniknięcia, to jednak frustrujące gdy w kolejnych rundach kończy nam się któryś towar (a akurat złota i narzędzi schodzi tam mnóstwo, przy ograniczonej pojemności magazynu trzeba czasem odpalić jakiś instant co kilka prób jeśli nie chce się zatrzymywać).

A co do tej kwestii odpowiedzi duchów na proponowane im towary to one zawsze sygnalizują stan obecny w momencie zakończenia danej tury, dlatego w sytuacji gdy w 1 turze zobaczymy że jakiś towar jest żółty, a w kolejnej trafimy w innym miejscu go jako zielony, to tylko to nie daje nam gwarancji, że nie może on znaleźć się jeszcze w innych miejscach. Dlatego zawsze stosuję taktykę, w której testuję wszystkie towary każdy inny na pole (ile by ich nie było - 4, 5, 6, 7 - dlatego nie zawsze da się w 1 rundzie), natomiast jeśli w tej pierwszej rundzie trafi się od razu któryś jako zielony, wiem że muszę go przetestować ponownie by dowiedzieć się w 2 rundzie czy jest on czerwony czy żółty, o ile ilość wolnych pól pozwoli. Jeśli się trafi i wtedy jako zielony, niby się cieszyć że przynajmniej dwa pola mam już gotowe... ale w praktyce jeśli te pozostałe pola nie dają jasnych informacji to może to oznaczać konieczność strzelania w 3 rundzie.
Co do sytuacji gdzie jest 8 towarów - tam stosuję regularnie co tydzień taktykę dokupienia jednej kolejnej rundy za diamenty - i tylko tam. Przy takiej ilości towarów wszystkie taktyki zawodzą, bo przetestowanie wszystkich 8 towarów często się nawet nie udaje w 2 rundy, a przynajmniej stosując inne założenia więc wymaga to sporego szczęścia by wygrać to w 3 rundach, którego ja nigdy nie miałem. Stosunkowo spory koszt negocjacji z ostatnim bossem (1100k złota, 110k narzędzi itd. w konstruktach) nie zachęca do próbowania szczęścia kilkadziesiąt razy w tylko tej jednej negocjacji.
 

SandDiuna

Tancerz ostrzy
Na 3 Światach 4 walka tuż przed pierwszą brama. Wszędzie dostałem teleportacja. Pytanie jak będzie dalej
 

DeletedUser854

Guest
mozecie w koncu zrobic, ze jak przy negocjacjach w iglicy zabraknie np 1 sztuki monety, w ostatnim punkcie - w ostatniej turze, to nie trzeba RESETOWAC WSZYSTKIEGO!?
 

DeletedUser2262

Guest
Jeśli masz gotową produkcję w warsztacie to w momencie użycia zaklęcia teleportacji produkcja zostanie automatycznie zebrana i trafi do ratusza. Niestety nie można przechować budynku z gotową produkcją
No trudno, ale i tak przyda się pochować rozbudowane teraz warsztaty i wyciągnąć z inwentarza w następny event. A co się dzieje z ludzikami i kulturą?

PS Czy to normalne, że teraz (w poprzednich eventach można było) zadanie typu wydaj X PW nie zalicza przy wydawaniu AW?
 

Nusion

Kapłan
A co się dzieje z ludzikami i kulturą?
Gdy Warsztat trafia do inwentarza, dostajemy zwrot populacji i kultury, tyle, ile wart był ten warsztat na danym poziomie, oraz zostają nam zabrane punkty rankingowe, które dawał. Żeby postawić warsztat z powrotem w mieście musimy posiadać odpowiednią ilość kultury i populacji, której on wymaga. I oczywiście odzyskujemy punkty rankingowe.

PS Czy to normalne, że teraz (w poprzednich eventach można było) zadanie typu wydaj X PW nie zalicza przy wydawaniu AW?
U mnie zalicza i we własny cud i w cudzy
 

DeletedUser

Guest
fajny ten czar teleportacji - zestaw karnawałowy można schować a syrenkę nie. W sumie to te nowe budynki eventowe które mają poziomy nie można (nie rozumiem czym się twórcy kierowali ale ok..przyjmuję te zasady).
Czar jak już wspomniano wiele razy będzie służył do chowania warsztatów (w 1 kolejności) i manuf (w drugiej kolejności) - przynajmniej u mnie. W sumie jedynym ograniczeniem będzie ilość ekspansji a w zasadzie ilość diaxów.
Moje pierwsze wrażenia i z iglicy i z nowego eventu (np. akademia, odświeżenie za tylko 50) są takie: mikro płatności witamy! (tu 25 diaxów i tam 25 diaxów)
 

DeletedUser

Guest
fajny ten czar teleportacji - zestaw karnawałowy można schować a syrenkę nie. W sumie to te nowe budynki eventowe które mają poziomy nie można (nie rozumiem czym się twórcy kierowali ale ok..przyjmuję te zasady).
Czar jak już wspomniano wiele razy będzie służył do chowania warsztatów (w 1 kolejności) i manuf (w drugiej kolejności) - przynajmniej u mnie. W sumie jedynym ograniczeniem będzie ilość ekspansji a w zasadzie ilość diaxów.
Moje pierwsze wrażenia i z iglicy i z nowego eventu (np. akademia, odświeżenie za tylko 50) są takie: mikro płatności witamy! (tu 25 diaxów i tam 25 diaxów)
U mnie się da syrenkę schować, nie masz jakiegoś czaru rzuconego? Zauważyłem ze te z czarem nie można (to samo było z feniksem na początku nie przyjmował dwóch czarów na raz)
 

Nusion

Kapłan
U mnie się da syrenkę schować, nie masz jakiegoś czaru rzuconego? Zauważyłem ze te z czarem nie można (to samo było z feniksem na początku nie przyjmował dwóch czarów na raz)
Dziwne, ja na becie nie mogę schować syrenki, a nie mam na niej żadnego zaklęcia.
Tutaj nie sprawdzę bo nie mam teleporta. A jak jest u innych? Ktoś może sprawdzić?
 

DeletedUser

Guest
Dziś już nie widzę ikony ale po kliknięciu na syrenach jest zapytanie czy przenieść :) dalej nie testowałem
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Koval92

Kapłan
Jest ktoś jeszcze kto biblioteki nie trafił? Ja żadnej i mam zrąbaną sytuację z katalizatorami w eventach, a niektórzy już 4 trafili i nie mają gdzie tego stawiać, bezsens
 

DeletedUser174

Guest
Jest ktoś jeszcze kto biblioteki nie trafił? Ja żadnej i mam zrąbaną sytuację z katalizatorami w eventach, a niektórzy już 4 trafili i nie mają gdzie tego stawiać, bezsens
nie słyszałam, aby ktoś nie trafił biblioteki... chociaż jedną ale raczej kazdy dostał. Ogólnie iglica jakas taka łaskawa w nagrodach chyba jest. Nikt nie narzekał że zle nagrody ma - ja nie słyszałam nic takiego w każdym bądź razie, a budynki lecą jak głupie normalnie
Kolega coś też wspominał, że mu dali po znajomości.., tzn zamienili nagrodę. Ale nie wiem (czyt. nie pamiętam) co mu wypadło pierwotnie. Dobrze jest mieć "chody" jak sie okazuje :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry