• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o Jesiennych Zodiakach

Tajniakos

Paladyn
Tylko nie wiem czy posiadanie wielu brunatnych aż tak wiele daje. Niby można nakarmić dwa (lub więcej) i dostać nie 50% a 100% wojska więcej (czy 50% razy ile tam się tych niedźwiadków posiada), ale raczej nie będzie się karmić niedźwiadków codziennie, a bardziej raz na tydzień czy dwa. W praktyce podobny efekt można osiągnąć jednym, tyle że karmiąc go częściej. Różnica sprowadza się do ilości młotków potrzebnych na bazową produkcję
@Ovocko nie do końca to jest to samo ;) mając 4 brunery dostajemy 200% więcej wojska, a przy jednym 50% więcej i tu Twój tok myślenia jest słuszny :) inaczej już sytuacja bedzie wyglądała gdy do produkcji wojska bedziesz używał bostów czasowych i przy 4 brunerach zużyjesz ich czterokrotnie mniej niż przy jednym :D Różnica jak widzisz znacząca.
 

Ovocko

Rycerz
@Ovocko nie do końca to jest to samo ;) mając 4 brunery dostajemy 200% więcej wojska, a przy jednym 50% więcej i tu Twój tok myślenia jest słuszny :) inaczej już sytuacja bedzie wyglądała gdy do produkcji wojska bedziesz używał bostów czasowych i przy 4 brunerach zużyjesz ich czterokrotnie mniej niż przy jednym :D Różnica jak widzisz znacząca.

No tak, pytanie na ile często korzystać się będzie z klepsydr. Ja będę się starał unikać, bo ostatnio stały się walutą cenniejszą niż diamenty ;)

Możesz edytować ten, który już jest i dopisać co tam chcesz :)

N-tak, tylko ja już napisałem dwa :( A wcześniej dostałem ostrzeżenie że "mimo wielu próśb", choć żadnej tego typu wiadomości nie dostałem ani razu.
Ech.
 

Ovocko

Rycerz
Generalnie tak tylko że wskazanym jest też zachować je na następny event. Albo mieć przynajmniej żelazną rezerwę.
Jak ktoś ma dużo, to nawet bym się nie zastanawiał, gorzej jak masz mało.
 

DeletedUser3975

Guest
Tylko nie wiem czy posiadanie wielu brunatnych aż tak wiele daje. Niby można nakarmić dwa (lub więcej) i dostać nie 50% a 100% wojska więcej (czy 50% razy ile tam się tych niedźwiadków posiada), ale raczej nie będzie się karmić niedźwiadków codziennie, a bardziej raz na tydzień czy dwa. W praktyce podobny efekt można osiągnąć jednym, tyle że karmiąc go częściej. Różnica sprowadza się do ilości młotków potrzebnych na bazową produkcję (karmiąc kilka na raz zużywam mniej młotków niż karmiąc jednego często, bo bazową produkcję robię tylko raz), ale z tym sobie można jeszcze poradzić.
Karmienie "mniej a częściej" jest natomiast o tyle dobre, że daje większą elastyczność w doborze wojska, bo łatwiej jest się przerzucić z jednych jednostek na inne.
Co jest natomiast fajne przy posiadaniu wielu brunatnych to to, że one produkują wojsko i bez karmienia, więc jak ktoś miał np. valloriańskie duchy walki i tereny stratega orków, to może je zastąpić niedźwiadkami (o ile rozbudowane będą do odpowiedniego poziomu), dostając jeszcze pewien "gratis" w postaci żab i wojowników orków.

Grrr, jest jakiś sposób by połączyć posty post factum? Bo znowu dostanę ostrzeżenie za pisanie jednego pod drugim :/

(opcja edytowania ;) )

To u mnie głodówka, bo nie mam czym karmić :(
I tak się cieszę, bo daje mi wojo, tak jak piszesz.

Nowy obraz (5).jpg
 

DeletedUser

Guest
algorytmy czy jak to cfaniactwo nazwac maja sie dobrze
czesto zadanie zwiad (trwajacy 4,5 dnia) albo 15 mgiel
niby wybor oczywisty ze mgielki
ale .....
View attachment 994
niby da sie nazbierac robiac wszystkie dostepne receptury
chociaz odnioslem wrazenie ze tu jest ukryty przekaz
"uzyj 50 diamentow" .....
Nie marudź widzę ze masz karmę :) a to coś co spotykam raz-dwa na tydzień
 

DeletedUser3575

Guest
@visit0r u Ciebie pustki bo wszystko jest u mnie :cool:

Screenshot_20191009_085458.jpg


PS. Jutro pewnie szczęście się odwróci, ale carpe diem:D
 

DeletedUser2264

Guest
Mam dosyć! Nie było turnieju miałam kilka razy dziennie relikty/konflikty, jest turniej - same zwiady i warsztatowe, przeplatane z kup 20 PW. Dzisiaj od rana 5 zwiad, pod rząd. Nie mam już ochoty się w to bawić. Fun??? Kiepski żart!
Niech sobie inno w <CIACH> zadek/rzyć :D wsadzi taką losowość!

//Edytowano: Hajmdal
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Ovocko

Rycerz
Ja mam takie zrywy: kilka, czasem kilkanaście zadań względnie prostych (szkolenie jednostek, walki w prowincjach turniejowych itd.), po czym następuje przerwa (np. skrzynka z narzędziami) na jedno, czasem kilka zadań, potem znowu trochę takich, gdzie można podgonić. Wczoraj zrobiłem prawie 800 kluczy, ale potem stop na dobę.
Relikty mam w nagrodach za zadania rasy :)
 

Midi67

Rozbójnik
Rzadko się wypowiadam ale co do systemu zadań w jesiennym evencie to chciałbym IG za pośrednictwem @jarq przekazać moją opinię.

Wg. mnie tak beznadziejnego systemu przydzielania zadań do tej pory nie było. Zakończyłem konstrukty, zwiad trwa u mnie 4 dni i chyba 9 godzin, prowincje odkryte i zbadane na bieżąco a system na okrągło daje mi: zdobądź 9 reliktów, rozwiąż 9 konfliktów lub 45 turniejowych co jest dla mnie oznacza, że jedynym wyjściem jest zrobienie ponad 11 prowincji turniejowych.
Jestem graczem nie grającym wojskiem ( gdybym chciał wojować grałbym w Plemiona :) a tego chyba IG nie rozumie ). Niestety koszty negocjacji bez względu czy w turniejach czy przy odkrywaniu prowincji na moim etapie gry są już bardzo znaczące. Co ważne usunięcie linii zdań dziennych też uważam za trudne do zaakceptowania.

Reasumując wg. mnie pod względem grywalności i fun-u związanego z udziałem w evencie DUŻY " - " dla IG.

Mam jeszcze spostrzeżenie i mam nadzieję, że @jarq przekaże je do IG.
Czy KIEDYKOLWIEK powstanie "coś" co wzmocni porównywalnie graczy grających surowcami. Obecnie jak widać preferowani są gracze "walczący wojskiem" ognisty Feniks, mis brunatny są dużo mocniejsze od zwierzątek dedykowanych graczom grającym bez wojska.
Dlaczego nie pojawiło się do tej pory NIC OBNIŻAJĄCEGO koszt negocjacji w prowincjach i turniejach ( gdy co chwile pojawia się coś co znacząco wzmacnia graczy grających wojskiem vs gracze grający surowcami ). Uważam, ze taki cudak lub zwierzak wyrównałby znacząco szanse graczy grających w główniej mierze surowcami.

pozdrawiam
 

DeletedUser3332

Guest
Także skupiłem sie na grze surowcami, a nie wojskiem i widze ze dostaje za to po <CIACH>. Wojskiem nie jestem w stanie zrobić wiecej niż 5-6 prowincji w turnieju wiec wszystko idzie w surowce, a "odbudowanie" tych strat do szybkich nie należy. Jak pamietam jedyny taki "konkretny bydunek" to zestaw kaplic słońca i księżyca, który dawał surowce inne niż T1. Ale to było dawno i nieprawda :cool:

//Edytowani: Hajmdal
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Ovocko

Rycerz
Mi nie zaliczało reliktów z zadan rasy do zadan eventowych.

Uuuu, nic to, trudno.

Z innej beczki: czy ktoś testował, co się dzieje jeśli efekt polarnego wygaśnie pomiędzy jedną a drugą turą turnieju?
Czas wraca do nominalnego, jest przeliczony proporcjonalnie, czy pozostaje do następnej tury tak jakby miś nadal działał?
 

Koval92

Kapłan
Rzadko się wypowiadam ale co do systemu zadań w jesiennym evencie to chciałbym IG za pośrednictwem @jarq przekazać moją opinię.

Wg. mnie tak beznadziejnego systemu przydzielania zadań do tej pory nie było. Zakończyłem konstrukty, zwiad trwa u mnie 4 dni i chyba 9 godzin, prowincje odkryte i zbadane na bieżąco a system na okrągło daje mi: zdobądź 9 reliktów, rozwiąż 9 konfliktów lub 45 turniejowych co jest dla mnie oznacza, że jedynym wyjściem jest zrobienie ponad 11 prowincji turniejowych.
Jestem graczem nie grającym wojskiem ( gdybym chciał wojować grałbym w Plemiona :) a tego chyba IG nie rozumie ). Niestety koszty negocjacji bez względu czy w turniejach czy przy odkrywaniu prowincji na moim etapie gry są już bardzo znaczące. Co ważne usunięcie linii zdań dziennych też uważam za trudne do zaakceptowania.

Reasumując wg. mnie pod względem grywalności i fun-u związanego z udziałem w evencie DUŻY " - " dla IG.

Mam jeszcze spostrzeżenie i mam nadzieję, że @jarq przekaże je do IG.
Czy KIEDYKOLWIEK powstanie "coś" co wzmocni porównywalnie graczy grających surowcami. Obecnie jak widać preferowani są gracze "walczący wojskiem" ognisty Feniks, mis brunatny są dużo mocniejsze od zwierzątek dedykowanych graczom grającym bez wojska.
Dlaczego nie pojawiło się do tej pory NIC OBNIŻAJĄCEGO koszt negocjacji w prowincjach i turniejach ( gdy co chwile pojawia się coś co znacząco wzmacnia graczy grających wojskiem vs gracze grający surowcami ). Uważam, ze taki cudak lub zwierzak wyrównałby znacząco szanse graczy grających w główniej mierze surowcami.

pozdrawiam

Co do graczy grających surowcami pisałem dokładnie to samo kilka dni temu, że wojskowi gracze są wzmacniani non stop a gracze stawiający na ekonomię nie, na co kilka osób odpisało, że 8k każdego pierwszego sortu (syrena) i 8k każdego drugiego sortu (panda) to było "wzmocnienie".

Wzmocnienie to by było jakby panda z 40k 2 sortu dawała co 24h, teraz daje mi tyle przez 48h co ja sobie narobię w 4 manufakturach jedwabiu w 3h i wymienię w handlarzu.

Im się chyba już zapomniało, ile surowców schodzi na jedną walkę w prowincjach 8+ w turnieju, u mnie 10-12k+ minimum
 
Do góry