• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o Jesiennych Zodiakach

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
Event się zakończył, ja mam dwa Brunnerki i dwa Polarne w obu miastach :) i tak jest dobrze
@jarq mógłbyś nam proszę powiedzieć jaki był najlepszy wynik na polskich serwerach?
I Jak to wyglądało w porównaniu do innych krajów? Kto nas pobił i o ile...
Z tego co wiem i o co dopytywałem to najwięcej zdobył @chris07070707 oczywiście z tych którzy nie dokupowali kluczy.
 

DeletedUser2262

Guest
Artefakty można zdobywać przy innych okazjach. Mało ich jest, ale ziarnko do ziarnka...
Do feniska pojawił się do tej pory 1 bądź 2 artefakty. Reasumując jeśli ktoś wytworzył w AM Feniksa po tamtych akcjach - które są zwykłym żartem - to nadal miałby feniksa na 1 lvl. Ponadto jak ktoś ma już feniksa na 10lvl to totalnie zbędnym jest mu uczestniczyć w wydarzeniach (z artefaktami feniska). Jedynym logicznym rozwiązaniem jest albo powtórzenie eventu z feniksem (i innymi budynkami które są dostępne w AM a potrzeba do nich artefaktów), albo w ogóle zamknięcie możliwości zdobywania uprzednio zaprojektowanych budynków które są ewoluowane.
 

Ovocko

Rycerz
Do feniska pojawił się do tej pory 1 bądź 2 artefakty.

Trzy :)
Jednego przegapiłem, z powodów o których piszesz ("mam feniksa na 10lvl, po co mi kolejny artefakt?"), ale następne zacząłem zbierać.

Generalnie masz rację, artefakty pojawiają się bardzo (zbyt?) rzadko.
Niemniej skoro feniksy zostały wprowadzone do akademii, to przypuszczam że artefakty będą się jednak pojawiać i właśnie dlatego zacząłem je zbierać.
W inwentarzu miejsca nie zajmują, jeść nie wołają, a jak uzbieram z 5 lub 6 to będzie można się zastanowić nad postawieniem drugiego feniksa, nawet jeśli niepełnego. W wydarzeniach/wyzwaniach, które dają artefakty i tak biorę udział i tak.
 

DeletedUser2262

Guest
[...] będzie można się zastanowić nad postawieniem drugiego feniksa, [...]
Kolejnego feniksa będzie można postawić tylko i wyłącznie jeśli pojawi się kolejny event z feniksem. W przeciwnym wypadku nie stworzysz go w AM (jeśli posiadasz w inwentarzu lub w mieście)
 

Ovocko

Rycerz
Kolejnego feniksa będzie można postawić tylko i wyłącznie jeśli pojawi się kolejny event z feniksem. W przeciwnym wypadku nie stworzysz go w AM (jeśli posiadasz w inwentarzu lub w mieście)

Kolejnego takiego samego. Ale możesz postawić feniksa innego rodzaju, ja się zastanawiałem nad burzowym jako dodatek do ognistego.
 

DeletedUser2262

Guest
Kolejnego takiego samego. Ale możesz postawić feniksa innego rodzaju, ja się zastanawiałem nad burzowym jako dodatek do ognistego.
No tak faktycznie, zapomniałem że są jeszcze inne niż ognisty :cool:. (zwyczajnie dla pozostałych szkoda mi miejsca w mieście, tym bardziej że nie można ich schować za pomocą teleportacji)
 

blazius1

Paladyn
Nie mam szklanej kuli, więc może kiedyś będę przeklinał ten dzień :confused:, ale na dziś Panda wydaje mi się lepszym rozwiązaniem niż drugi Polarny (podkreślam - dla mnie).
Nie widzę luk w moim rozumowaniu :p.

Również nie mam szklanej kuli i nie wiem, czy nie pojawi się siódmy zwierzak, który wreszcie uruchomi zdolność pandy? Może się pojawi?

Na dzisiaj, w Twojej sytuacji, przy tym dobrym wyniku z miśkowego eventu, masz możliwość rozważania tej jednej pandy jak najbardziej. Nie widzę luki w Twoim rozumowaniu.
Nie w takich dość szczególnych okolicznościach, że masz już dwa brunatne i jednego polarnego i jeszcze, jak rozumiem, możliwość postawienia dość wysokiej Pandy.
Z tym że Twój tok rozumowania jest mało przydatny dla innych, ponieważ mało który gracz wyciągnął tak wiele z tego eventu.
W każdy razie moja ogólnie negatywna opinia o pandzie ( i o evencie zodiakowym w ogóle) wcale nie musi kłócić się z Twoją pozytywną! Masz po prostu swój punkt siedzenia.

Mało tego! W bardzo* szczególnych okolicznościach nie byłoby wielkim błędem strategicznym postawienie nawet dwóch pand: jednej małej i jednej dużej.
Karmimy w ten czas, przez tę krótką godzinę małą, a bonusy zbieramy z dużej. Spłukujemy się wprawdzie z karmy całkowicie do zera, nie karmimy innych zwierzaków w ogóle, bo np. w ogóle ich nie posiadamy, ale zbieramy profity z dużej pandy.
I tak cyklicznie, powiedzmy co miesiąc, jak się karmy uzbiera.

*Brzmi jak głupota dlatego podkreślam słowo bardzo.
 
Ostatnia edycja:
W bardzo* szczególnych okolicznościach nie byłoby wielkim błędem strategicznym postawienie nawet dwóch pand: jednej małej i jednej dużej.
Karmimy w ten czas, przez tę krótką godzinę małą, a bonusy zbieramy z dużej. Spłukujemy się wprawdzie z karmy całkowicie do zera, nie karmimy ich w ogóle, bo np. w ogóle ich nie posiadamy, ale zbieramy profity z dużej pandy.
Nie za bardzo to zrozumialem szczerze mowiac, pewnie to jakis skrot myslowy. Moglbys prosze wyjasnic dokladniej ? Jak w to wpasowuje sie karmienie innych zwierzakow ? Czy chodzi moze tylko o nabijanie surowcow na samych Pandach ? Ale wtedy znacznie lepiej byloby nakarmic duza, bo na wyzszym levelu da wiekszy bonus za kazde nastepne rzucone na mniejsza Pande zaklecie.
 

blazius1

Paladyn
Zedytowałem posta. Chodzi oczywiście o sytuację, gdy z jakiś dziwnych powodów nie posiadamy żadnych innych zwierzaków. Tylko dwie pandy.
Karmimy tę, która aktywuje zdolność dużej pandy, ponieważ panda nie aktywuje samej siebie, a pierwsza panda aktywowana jest przez nakarmienie drugiej. Stąd panda karmiona nie musi być duża, ona służyłaby tylko do aktywowania zdolności sąsiadki. Dużą nakarmić oczywiście trzeba jeden raz, żeby ją uruchomić.
Nie tak działają dwie pandy na siebie? To jak?

Chyba, że małej nie dałoby się karmić wielokrotnie. Nikt tego pewnie nie testował?
 
Ostatnia edycja:

Koval92

Kapłan
No tak faktycznie, zapomniałem że są jeszcze inne niż ognisty :cool:. (zwyczajnie dla pozostałych szkoda mi miejsca w mieście, tym bardziej że nie można ich schować za pomocą teleportacji)

Ja sobie wlasnie złotego i niebieskiego skasowałem po czym wytworzyłem w akademii złotego zaktualizowanego o 5 rozdziałów, czekam jeszcze aż się niebieski pojawi - zawsze to zaoszczędzona renowacja jezeli kiedyś postawię.

Zedytowałem posta. Chodzi oczywiście o sytuację, gdy z jakiś dziwnych powodów nie posiadamy żadnych innych zwierzaków. Tylko dwie pandy.
Karmimy tę, która aktywuje zdolność dużej pandy, ponieważ panda nie aktywuje samej siebie, a pierwsza panda aktywowana jest przez nakarmienie drugiej. Stąd panda karmiona nie musi być duża, ona służyłaby tylko do aktywowania zdolności sąsiadki. Dużą nakarmić oczywiście trzeba jeden raz, żeby ją uruchomić.
Nie tak działają dwie pandy na siebie? To jak?

Chyba, że małej nie dałoby się karmić wielokrotnie. Nikt tego pewnie nie testował?

Karmisz pandę na 10 poziomie raz i potem możesz sobie karmić co chcesz i ile chcesz przez godzinę czasu i za każdą zużytą karmę dostajesz 1 sort w ilości [odkryte prowincje * 50 na 10 poziomie] , u mnie jest to 476*50 = 23800
 

blazius1

Paladyn
W tym moim wydumanym przykładzie nie możesz karmić, co chcesz. Musi to być inna panda niż ta która wypluje dodatkowe T2. Zgadza się?
 
Karmimy tę, która aktywuje zdolność dużej pandy, ponieważ panda nie aktywuje samej siebie, a pierwsza panda aktywowana jest przez nakarmienie drugiej.
Ok, rozumiem, zmylila mnie podana przez Ciebie kolejnosc mala-duza, ale w rezultacie obaj mielismy na mysli dokladnie to samo. Jednokrotne nakarmienie duzej i wielokrotne karmienie malej. Dzieki za doprecyzowanie.
Chyba, że małej nie dałoby się karmić wielokrotnie. Nikt tego pewnie nie testował?
Da sie jak najbardziej, wtedy efekt karmienia przedluza sie o tyle godzin, ile sztuk karmy zuzyjemy. W tym konkretnym przypadku ten efekt oczywiscie nikogo by nie interesowal, jedyne co by sie liczylo to bonus T1 z obu Pand za rzucenie kazdego nastepnego zaklecia. Co ciekawe, w tej sytuacji przy rzucaniu drugiego i kazdego kolejnego zaklecia na mala Pande dostawaloby sie bonus z obu Pand, czyli druga Panda dostawalaby bonus za sama siebie, zeby to tak niezbyt zgrabnie wyrazic :) Nawet jedna Panda moze dostawac bonus za sama siebie, jesli rzucimy na nia wiecej niz jedno zaklecie.
EDIT:
W tym moim wydumanym przykładzie nie możesz karmić, co chcesz. Musi to być inna panda niż ta która wypluje dodatkowe T2. Zgadza się?
To moze byc jedna i ta sama Panda, od drugiego rzuconego na nia zaklecia bedzie dawac bonus T1 (nie T2, bo T2 to Panda daje bez karmy co 48h.)
 
Ostatnia edycja:
Do góry