• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Tragiczna sytuacja z platyną na Felyndralu

DeletedUser2264

Guest
Ja jak pilnie potrzebuje zywych to wystawiam promkę i schodzi na pniu. Nie kumam o co chodzi, skąd ten dramat, ofki nawet bez promocji schodzą dość szybko.
 

DeletedUser1256

Guest
Bo masz mydło i atrament, więc nie masz o co się martwić. Jedynie możesz mieć problem z platyną, ale jeszcze masz bractwo.
 

Ovocko

Rycerz
Na tym forum chyba po prostu nie może być normalnie...
Niezależnie od tego co wystawia i za ile wystawia Koval, prawdą jest, że na 3-cim świecie popyt na kauczuk jest bliski zeru a podaż ogromna. Przynajmniej tam, gdzie ja jestem ulokowany.
Oferty dwugwiazdkowe czekają po kilka dni, trzygwiazdkowe też potrafią tak wisieć. Jedyne oferty które mam u siebie z żądaniem kauczuku to oferty na zero gwiazdek. W swoim bractwie jestem na razie jedynym, który dotarł do żywych a to nie ułatwia.
 
na 3-cim świecie popyt na kauczuk jest bliski zeru a podaż ogromna. Przynajmniej tam, gdzie ja jestem ulokowany.
Rynek zywych rozni sie od zwyklego, lokacja na mapie nie ma znaczenia. Widzisz oferty z calego serwera, co w tym przypadku raczej nie jest chyba dobra wiadomoscia (brak widokow na poprawe sytuacji w miare postepu na mapie). Podaz i popyt poszeczegolnych zywych surowcow moze miec sporo wspolnego z aktualnym zapotrzebowaniem graczy, ktorzy wlasnie zaczeli nowa rase, ale nie wiem, na s3 nie doszedlem jeszcze do zywych.
 

Tajniakos

Paladyn
@Ovocko Niestety brak na rynku towarów żywych jest spowodowany po:
1. Dużą ilością graczy ,którzy weszli w XV rozdział.
2. Zaporowymi ilościami tych towarów, które są potrzebne do badań oraz stawiania budynków rasowych.
3. Graczami którzy wyczuli w tym dobry ich zdaniem sposób na zarobek.
Oferty, między grupowe o,których tu zrobiło się głośno niestety potęgują to wrażenie i powodują,iż odechciewa się odwiedzać kupca.
 

Ovocko

Rycerz
Rynek zywych rozni sie od zwyklego, lokacja na mapie nie ma znaczenia. Widzisz oferty z calego serwera.

Nie byłem pewien. Tym bardziej problem istnieje, bo nadpodaż kauczuku jest w tej chwili ogromna. Nie wiem z czego to wynika, ale przecież nawet jeśli jest duży popyt na platynę i kamień, to przy w miarę równym rozłożeniu różnych typów towarów u graczy, gdzieś to się powinno stabilizować. Może nie idealnie pośrodku, ale dysproporcje powinny być mniejsze. Chyba że ci ze stalą statystycznie szybciej docierają do żywych, wtedy jeszcze to jestem w stanie zrozumieć
 

Tajniakos

Paladyn
Problem istnieje tylko wtedy gdy oferty nie są dla graczy opłacalne na tyle aby je wymienić. Duże zapotrzebowanie na rynku na pewne towary jest większe, dlatego o nie trudniej. Czasem wystarczy troszkę stracić aby nasze oferty uatrakcyjnić. Za chwilkę sytuacja może zmienić się na tyle, że to kauczuk będzie towarem deficytowym :)
 

GrzegorzTheGreat

Tancerz ostrzy
Problem istnieje tylko wtedy gdy oferty nie są dla graczy opłacalne na tyle aby je wymienić. Duże zapotrzebowanie na rynku na pewne towary jest większe, dlatego o nie trudniej. Czasem wystarczy troszkę stracić aby nasze oferty uatrakcyjnić. Za chwilkę sytuacja może zmienić się na tyle, że to kauczuk będzie towarem deficytowym :)
Znaczy, gra ze strategicznej zmierza w stronę loterii z elementami ekonomii :D

Na Winyandorze widzę, że wszyscy chcą księżycowego kamienia.
 
Ostatnia edycja:

Sorcha

Rycerz
Znaczy, gra ze strategicznej zmierza w stronę loterii z elementami ekonomii :D

Na Winyandorze widzę, że wszyscy chcą księżycowego kamienia.
@GrzegorzTheGreat co byś powiedział na określenie strategia ekonomiczna. Na gry-online.pl maja cały dział o nich, a przecież są fani takich gier jak chociażby cykl Anno 1xxx (zamiast iksów oczywiście jest konkretny rok).
P.S. Mam nadzieję że to nie offtop ;)!
 

blazius1

Paladyn
Nie wystawiajcie ofert żywych "dla bractwa", bo te oferty widzi cały serwer.
Nie ma czegoś takiego jak oferty żywych "dla bractwa".

Na każdym serwerze jest tragiczna sytuacja z jakimiś żywymi. Trwa to już drugą epokę, tylko teraz problem narósł. Bo objął większą liczbę graczy.

Układ ofert u kupca do poprawy.
 
Ostatnia edycja:

Ovocko

Rycerz
@GrzegorzTheGreat co byś powiedział na określenie strategia ekonomiczna.

Jak dla mnie strategia ekonomiczna jest wtedy, gdy mam jakiś wybór i coś od tego zależy.
Tu nie mam wyboru, bo towar bonusowy jest jeden i to z góry określony. Jak słabo wylosujesz, to będziesz się męczył ze zdobyciem odpowiednich towarów.
Rozumiem, że popyt wynika z zapotrzebowania na określone towary do zadań, ale nie wierzę, że nie ma zadań wymagających kauczuku. Okresowe ssanie na określony towar bym jeszcze zrozumiał, natomiast tu wygląda to raczej na długotrwały trend.
 

Tajniakos

Paladyn
Jak dla mnie strategia ekonomiczna jest wtedy, gdy mam jakiś wybór i coś od tego zależy.
Wbrew pozorom wybór masz i to duży :) Wystawiając oferty między grupowe musisz liczyć się z tym, że prędzej w kupcu towar Ci się rozpadnie niż Ci go ktoś wymieni ;), a ponadto oferty takie zaśmiecają kupca, a ponieważ jest ich coraz więcej niestety mogą naszej uwadze umknąć inne dobre oferty. Wystawiając oferty z tej samej grupy na 3* zwiększasz w dużej mierze szanse na ich ściągnięcie. W czasie gdy jest deficyt na jakichś towar niestety aby szybko zdobyć pożądany przez nas surowiec oferty na 2* to za mało bo giną w gąszczu tych 2* miedzy grupowych.
Rozumiem, że popyt wynika z zapotrzebowania na określone towary do zadań, ale nie wierzę, że nie ma zadań wymagających kauczuku.
W dalszych częściach badań pojawia się zapotrzebowanie na kauczuk ale są też potrzebne surowce z innych grup w różnych ilościach.
 

Sorcha

Rycerz
@Ovocko masz wybór dopóki nie przejdziesz samouczka na nowym serwerze. Nie pasują bonusy, to jak nie jesteś dalej niż w II rozdziale możesz poczekać aż konto "zniknie", a potem znowu zacząć grać na tym serwerze. Powiedzcie mi jakie są szanse, że dostaniesz te same bonusy, które tobie się nie podobają. Wybór więc masz, albo grasz z tymi bonusami co dostałeś, albo próbujesz szczęścia z "resetem" na danym świecie i może lepiej trafisz z bonusami. Bo zanim dojdziesz do żywych to trochę potrwa, więc lepiej być świadomym, jakie się ma bonusy i z czym będzie się miało problem. Poza tym gra przez ten czas może się tak zmienić, że w ogóle będą zupełnie inne problemy.
 

Nusion

Kapłan
Dzisiejsze ofki za platynę
4 strony ofert, wszystkie 0 gwiazdek
niech żyje handel
Tak jest i właśnie dlatego ja wystawiam ofki takie
1573248723849.png
i schodzą w kilka godzin a czasem "na pniu".
Jak ktoś wystawia paskudne ofki czyli bezgwiazdkowe lub międzygrupowe to sam sobie szkodzi.
Ja moimi ofkami niby troszkę "straciłam" :) No cóż, dostałam co potrzebowałam i zainwestowałam w badanie czy tam rozbudowę.
Natomiast "paskudne" ofki wiszą tygodniami, rozpadają się w tym czasie wiele razy, straty są więc dużo większe niż te moje, gdzie wystawiłam na 3 gwiazdki.
Polecam uczciwy handel ♥
 
Ostatnia edycja:

visit0r

Paladyn
cały problem jest tu chyba lekko w innym miejscu
wiele wskazuje na to ze zbyt duza czesc aktywnych graczy ma w bonusie stal
system powinien odpowiednio przydzielac bonusy dla nowo zakladajacych konta i automatycznie kasowac konta widma
 

DeletedUser1775

Guest
cały problem jest tu chyba lekko w innym miejscu
wiele wskazuje na to ze zbyt duza czesc aktywnych graczy ma w bonusie stal
system powinien odpowiednio przydzielac bonusy dla nowo zakladajacych konta i automatycznie kasowac konta widma
Mi się wydaje, że nie chodzi nawet o to, co komu system przydziela (bo nowych jest na tyle dużo, że to nie ma znaczenia), ale ilu wytrwa do żywych...
 

Sorcha

Rycerz
Mi się wydaje, że nie chodzi nawet o to, co komu system przydziela (bo nowych jest na tyle dużo, że to nie ma znaczenia), ale ilu wytrwa do żywych...
Sprawdziłem i jak dotrwam to będę za jakiś rok (patrząc po budynkach eventowych w inwentarzu i tempie jakim gram;)) w Żywiołakach i będę miał bonus na kamień księżycowy i skąd ja wtedy wezmę platynę? Skoro mam jeszcze tyle czasu to może jest jeszcze czas na jakieś rozwiązanie problemu dla tych, którzy jeszcze tam nie dotarli. Większość rezygnuje na pierwszych trzech rasach gościnnych, jak gracz(ka) przejdzie Orki i Gobliny się nie zniechęci to jest jakaś szansa, że może dotrwa do Żywiołaków choć Smoki i Czarownicy nie ułatwiają decyzji ze względu na wymagany rozmiar do rozbudowy.
 

DeletedUser2264

Guest
Sprawdziłem i jak dotrwam to będę za jakiś rok (patrząc po budynkach eventowych w inwentarzu i tempie jakim gram;)) w Żywiołakach i będę miał bonus na kamień księżycowy i skąd ja wtedy wezmę platynę? Skoro mam jeszcze tyle czasu to może jest jeszcze czas na jakieś rozwiązanie problemu dla tych, którzy jeszcze tam nie dotarli. Większość rezygnuje na pierwszych trzech rasach gościnnych, jak gracz(ka) przejdzie Orki i Gobliny się nie zniechęci to jest jakaś szansa, że może dotrwa do Żywiołaków choć Smoki i Czarownicy nie ułatwiają decyzji ze względu na wymagany rozmiar do rozbudowy.
Kamień księżycowy bez problemu wymienisz sobie na platynę lub kauczuk. Uczciwe ofki znikają błyskawicznie.
 
Do góry