• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja na temat nowego wyglądu forum

Sorcha

Rycerz
Podniesienie limitu uczestnikow rozmow prywatnych do 25 z technicznego punktu widzenia nie powinno byc problemem, a daloby arcymagom (czy ogolnie bractwom) duzo lepsze narzedzie do komunikacji na wazne tematy organizacyjne niz system wiadomosci w grze.
@chris07070707 tak się zastanawiam , czy system wiadomości nie stałby się prawie zbędny? Z drugiej strony w Bractwach gdzie część osób gra na aplikacji część na przeglądarce, miałoby sie całe Bractwo w jednym miejscu.
Takie czasy ze cisną na social media (masz informacje i promocje na insta i face jak gra ma swój własny system informacyjny). Tak samo takie czasy ze firmy oszczędzają na utrzymaniu dwóch interfejsów (mobilnego i stacjonarnego) by mieć tylko jeden z tym nie wygrasz
Co do limitu 25 osób, nie wiem czy przy tysiącach użytkowników nie zwiększyło by to wymagań co do archiwizacji takich prywatnych rozmów:confused:? A jak napisała @BlossomValvi firmy raczej tną koszty niż zwiększają.

Co do forum chyba już nie zapisuje automatycznie kopii roboczych posta (chyba, że można to ustawić)?
 
@chris07070707 tak się zastanawiam , czy system wiadomości nie stałby się prawie zbędny?
Nie, dlaczego ? Wiadomosci w grze sa i beda potrzebne do szybkiej komunikacji na biezaco, np. lancuszki, prywatne pogaduszki jeden do jednego, sprawy dotyczace rekrutacji itp., natomiast niezbyt dobrze (a w niektorych przypadkach prawie wcale) nie nadaja sie do innych rzeczy. Dam przyklad pierwszy z brzegu: kolega z bractwa napisal poradnik robienia kilku pierwszych badan w nowej rasie. Kiedy niektorzy do niej dojda, ten temat juz dawno zniknie ze skrzynki. Czy chce czy nie, musze zapisac taka wiadomosc za pomoca narzedzia zewnetrznego, chocby i w zwyklym pliku tekstowym na pulpicie. Pozniej temat trzeba bedzie zalozyc jeszcze raz itp. itd. Nie ma tam tez mozliwosci edycji wiadomosci. Dopuszczalna ilosc znakow to tez czasem spory problem. To tylko przyklady, bo moglbym dlugo tak wymieniac sytuacje, w ktorych system wiadomosci w grze nie zdaje egzaminu, ale mimo wszystko obecny system wiadomosci wciaz bylby niezbedny do zwyklej, codziennej komunikacji w grze.
Co do limitu 25 osób, nie wiem czy przy tysiącach użytkowników nie zwiększyło by to wymagań co do archiwizacji takich prywatnych rozmów:confused:?
Przy obecnej pojemnosci nosnikow pamieci i bardzo ograniczonej ilosci uzytkownikow forum (mowimy tu o tysiacach, a nie o setkach milionow uzytkownikow) minimalne zwiekszenie wymagan co do archiwizacji danych byloby wartoscia wrecz pomijalna.

Co do kopii roboczych w trakcie pisania postow, to u mnie dalej sa zapisywane.
 

DeletedUser

Guest
Trzeba jeszcze założyć ze archiwizacja może być składowana w chmurze czyli to tylko koszt wynajęcia tej przestrzeni. W skali firmy znikomy
 

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
Dla mnie stanowczo czcionka jest za mała, muszę podkręcać "zOOma" aby cokolwiek przeczytać.
Przy dłuższej lustracji bolą mnie oczy (wada wzroku), starość nie radość.
Miejcie litość dla seniora o_O
W sumie już dawno miałem odwiedzić okulistę i chyba ta czcionka mnie do tego zmusi. czyli aktualizacja poprawi stan mojego zdrowia :p
 

Sorcha

Rycerz
@chris07070707 masz rację jak zwykle, zamiast przypinać wiadomości w grze (jak to ktoś proponował) wystarczyłoby napisać na prywatnej konwersacji na forum. Może rozwiązałoby to problem. tylko czy każdy użytkownik gry używa forum, myślę, że to by było wyzwanie organizacyjne dla Bractwa. Co do zapisu nowych postów po prostu teraz automatyczny zapis mniej się rzuca w oczy. Na plus jest, że samemu można zapisywać wersję roboczą, czasem to się przydaje! Ale pewnie podczas pisania postów na smartfonach, bo na komputerze wygodniej i szybciej się pisze posty.
 
Ostatnia edycja:

Proqrator

Rozbójnik
Musze przyznac ze cytowanie postow (fragmentow) na telefonie to teraz rewelacja. Zaznaczam tekst jak do kopiowania i pojawia sie opcja dodaj do cytatu. Cos wspanialego.
Chyba ze to wczesniej było, a dopiero teraz to odkrylem? haha :)
 

Miroslaw78

Zwiadowca
Wygląd jak wygląd... kwestia przyzwyczajenia ;) - mnie wkurza problem z wylogowaniem się... mieli i mieli... może to tylko u mnie ;/ ?
 

DeletedUser174

Guest
zasady forum
Niniejsze Zasady mają zastosowanie do wszystkich treści (postów, profilów, wiadomości prywatnych) zawartych na Forum Elvenar.


1. Tylko język polski
Językiem forum jest polski.
like nie jest polskim słowem. tak samo jak love nie jest polskim słowem. i ok też nie jest polskim słowem. i mnie to like razi.

Polacy nie gęsi i swój język mają
 

Sorcha

Rycerz
zasady forum

like nie jest polskim słowem. tak samo jak love nie jest polskim słowem. i ok też nie jest polskim słowem. i mnie to like razi.

Polacy nie gęsi i swój język mają
Polacy nie gęsi i swój język mają i zapożyczeń używają, (statystycznie jak podają językoznawcy najwięcej jest ich z języka angielskiego)
Według najnowszego (wydanego na wiosnę 2003 r.) i najlepszego Wielkiego słownika ortograficznego PWN pod redakcją prof. Edwarda Polańskiego trzeba pisać okej (po spolszczeniu małą literą) albo OK (bez kropek, bo to skrótowiec, i wielkimi literami, gdyż taka jest reguła ortograficzna). Niektóre słowniki wyrazów obcych zamieszczają jeszcze oryginalną postać okay, ale nie zasługuje ona chyba na rozpowszechnienie, gdyż większość zapożyczeń podlega dziś spolszczeniu (np. lancz, slams, diler, koktajlbar, biznesplan itp.).
Źródło cytatu ze spoilera: Obcy język polski - blog o języku polskim
Co do przycisku Like @jarq już tłumaczył w odpowiedzi na mojego posta, post #3 w tym wątku.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
@Sorcha ale wypadałoby to podeprzeć słownikiem tak jak i ty
@kikimora jest cięta, bo ta sama młodzież bardzo lubi zajefajnie a jednak trzeba było zmieniać

Ponadto regulamin dotyczy wszystkich również ochotników :) a osobiście uważam zapożyczenia powinny być tam gdzie nie można zastąpić. Tu akurat „Lubię” będzie pasować a jak ktoś nie rozumie to ma ikonkę. Nie wszyscy są fanami twarzoksiążki :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Sorcha

Rycerz
@Sorcha ale wypadałoby to podeprzeć słownikiem tak jak i ty
@kikimora jest cięta, bo ta sama młodzież bardzo lubi zajefajnie a jednak trzeba było zmieniać

Ponadto regulamin dotyczy wszystkich również ochotników :) a osobiście uważam zapożyczenia powinny być tam gdzie nie można zastąpić. Tu akurat „Lubię” będzie pasować a jak ktoś nie rozumie to ma ikonkę. Nie wszyscy są fanami twarzoksiążki :)

@BlossomValvi a czytałaś spoilera w spoilerze jest napisane, że to na postawie Wielkiego słownika ortograficznego PWN
ale mówisz masz:
sjp-przyslowia.svg
W erze Internetu i po stworzeniu takich portali jak Facebook czy YouTube powstały z amerykańskiego słowa like [co powstało? – Red.]. I to prowadzi do mojego pytania, albowiem coraz częściej spotykam się z tym, że w analizach, statystykach internetowych pojawia się słowo lubialność lub punkty lubialności. Bardzo proszę o pomoc, z jakiego słowa powinni korzystać internauci, jakie słowa powinienem sam stosować, gdy przyjdzie mi określanie lubialności (sic!) moich filmów na YouTube bądź komentarzy na FaceBook.

Lubialność to całkiem dobre słowo, zbudowane poprawnie na wzór takich rzeczowników jak zapadalność (na jakieś choroby) lub umieralność. Przepraszam za jednorodny dobór przykładów, ale starałem się o rzeczowniki w pełni analogiczne, utworzone bezpośrednio od czasowników, a nie od przymiotników (nie używa się bowiem słów zapadalny, umieralny, podobnie jak czysto potencjalną formacją jest lubialny, w praktyce zastępowaną przez dający się lubić).
Lubialność brzmi oficjalnie, potocznie powiemy, że ktoś ma dużo lajków (wolę tak pisać niż lików), a nie że ma dużo punktów lubialności. Niedawno zresztą ktoś zwrócił uwagę w poradni – nareszcie! – że facebookowe „Lubię to!” jest mylnym tłumaczeniem z angielskiego, po polsku powinniśmy mówić „Podoba mi się!”. Idąc tym tropem, natrafiamy jednak na jeszcze większe trudności, bo czy można polubić podobalność? Problemy biorą się stąd, że staramy się o rozwiązanie słowotwórcze zamiast po prostu oddać sens. Całkiem zgrabny byłby np. wskaźnik sympatii.
Bardziej niż lubialność zwróciło moją uwagę to, że nie odmienia Pan YouTube'a ani FaceBooka. Nie rozumiem tego: przecież odmiana skraca dystans, a skrócenie dystansu jest wyrazem pozytywnych uczuć. Cieszy Pana lubialność Pana filmów na YouTubie, a obchodzi się Pan z nim tak, jakby Pan YouTube'a nie lubił.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski
źródło cytatu ze spoilera: lubialność
To tyle co do Like. Z powyższego cytatu wynika, że jak już zapożyczamy słowa, to naturalne jest spolszczanie pisowni, ale pod warunkiem, że nie ma polskich odpowiedników.
 

DeletedUser

Guest
@Sorcha nie chodziło mi że to ty masz udowadniać :) po prostu argument że młodzież coś lubi (lubi czy like) jest słabym argumentem jak przez ten sam zespół w innym przypadku był obalany ze go nie ma w słowniku...

ponadto jeżeli forum ma być ukierunkowane na obecną młodzież to w takim razie muszę skasować konto, bo metryczka nie pasuje :) ba ponad połowa mojego bractwa to ludzie nader dojrzali
 

DeletedUser174

Guest
młodzież też lubi się naćpać, a przespanie sie pod płotem we własnych rzygowinach uważają jako coś szczytnego i powód do dumy, którym to osiągnięciem trzeba się pochwalić całemu światu .... i jak wtedy jarają się likami to mnie to zupełnie nie przeszkadza. Sory argument "bo młodzież like" do mnie nie dociera.

Młodzież też lubi się zasłaniać papierkiem na taką lub inną dysfunkcję mózgową... i chociaż ta skłonność akurat łączy pokolenia, to dalej uważam, że należy dbać o nasz rodzimy język. Inaczej dzisiaj byśmy szczekali w zależności od regionu po niemiecku lub rosyjsku i to bez zapożyczeń.

i liczę na to, ze @jarq zawalczy w centrali o zniesienie tego dziwoląga... żeby się nie okazało za kilka lat, że mamy szczekać dla odmiany po angielsku i to bez przymusu zbrojnego i na własne życzenie, bo zapożyczenia z angielskiego są okey

a co do zapożyczeń... działają, o ile nie ma polskich odpowiedników. A w języku polskim mamy zapożyczenia nawet z tureckiego, łacińskiego czy greckiego o rosyjskim, francuskim, niemieckim nawet nie wspominając... ale mamy też całą paletę swoich, własnych, autorskich słów, a są nawet takie, które nie występują w żadnym innym słowniku

Like nie jest okej
 

Sorcha

Rycerz
@Sorcha nie chodziło mi że to ty masz udowadniać :) po prostu argument że młodzież coś lubi (lubi czy like) jest słabym argumentem jak przez ten sam zespół w innym przypadku był obalany ze go nie ma w słowniku...

ponadto jeżeli forum ma być ukierunkowane na obecną młodzież to w takim razie muszę skasować konto, bo metryczka nie pasuje :) ba ponad połowa mojego bractwa to ludzie nader dojrzali
@BlossomValvi argument co do młodzieży wysunął @jarq więc nie do mnie te uwagi, a w naszym Bractwie też są ludzie pracujący, pewnie trochę młodzieży i może trochę ludzi starszych. Gramy dla rozrywki, a nie po to, żeby komuś patrzeć w metrykę. Argument, że czegoś nie ma w słowniku, wysuwają najczęściej językoznawcy więc znawcy języka polskiego. Którzy z kolei twierdza, ze to popularność zapożyczenia decyduje o wejściu jakiegoś słowa do języka, a u młodzieży co kilka lat slang się zmienia i co kiedyś było cool i dżersej dziś jest sztos ;) !
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
Łopatologicznie bo widzę ze nie dociera ;) odpisywałem na ten fragment postu z krótkim wyjaśnieniem dlaczego akurat kiki jest tą „złą”:
Co do przycisku Like @jarq już tłumaczył w odpowiedzi na mojego posta, post #3 w tym wątku.

Podkreślam nie ty powinieneś argumentować po co nam to angielskie słowo które wyglada jak kwiatek na kożuchu. Metryczka jest do argumentów oficjeli jeśli forum celuje w młodzież robiąc ukłon w stronę ich slangu to co zostaje?
Dobra to już koniec z mojej strony:) bo nawet w ojczystym ciężko mi się porozumieć

Swoją droga to zabawne bo akturat Niemcy dubbingują wszystko, nie każdy lubi mieć zalew obcej kultury
 

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
Czepiacie się mnie bardzo ;). Proszę przeczytać moją wypowiedz i w pierwszym zdaniu wyjaśniam dlaczego, zdanie o młodzieży to tylko przykład, też nie zaliczam się do niej. Oczywiście jak tylko będzie to możliwe to zmienię to Like na Lubię,
 
Do góry