• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Co w trawie piszczy... [SPOILERY] cz.4

Status
Zamknięty.

Sorcha

Rycerz
@BlossomValvi przepraszam, ale chodziło mi tylko o pokazanie kontekstu wypowiedzi. Przed zmianami i wprowadzeniem pętli miało się pewną strategię, mógł człowiek się przygotować, a tu nawet nie ma jak bo zadania są losowe bo co tego jak osoba z bety je wklei, jak u Ciebie i/lub u mnie mogą być zupełnie inne. Kiedyś ilość produkowanych młotków zależała tylko od epoki w której się jest, a teraz nawet nie wiadomo od czego zależy. W starym systemie nastawiało się dłuższe produkcje wcześniej, brakowało manufaktur to się dostawiało, brakowało warsztatów to się dostawiało. Jedyne co dobre to, że można było skasować niebonusowe manufaktury bo ostatnio nie były potrzebne w zadaniach.
Na marginesie to trochę zapoznałem się z FOE, ale myślę, że Elvenar bardziej mi odpowiada. Ponieważ tam też są młotki i monety, tylko te drugie ciężko się zdobywa (a jeszcze złodzieje grasują po wioskach) ;) !
 

DeletedUser4395

Guest
Schemat eventów z FoE jest bez sensu, absolutna losowość, nie zachęca kompletnie do brania w nich udziału - tylko na poziomie, - coś zebralam i moge otworzyć, to otworzę i zobaczę jaki prezent dostałam... nic więcej..
 

Sorcha

Rycerz
Schemat eventów z FoE jest bez sensu, absolutna losowość, nie zachęca kompletnie do brania w nich udziału - tylko na poziomie, - coś zebralam i moge otworzyć, to otworzę i zobaczę jaki prezent dostałam... nic więcej..
Dokładnie tak, jak był schemat eventów w Elvenarze z trzema skrzyniami i nagrodą dzienną to ludzie narzekali, co wybrać albo polować na cenne dzienne (rym ;)) albo ciułać na główne. Były trzy skrzynki to i nagrody 3 główne tylko że mało pewnie kto wszystkie zebrał ( ale to był zestaw to się chciało). Potem zaczęło się wprowadzać losowanie skrzynek, potem nagrody były zapewnione za 20 czegoś tam i cykl się powtarzał. I tak chyba idziemy raz bardziej w stronę jednorękiego bandyty czy co tam ktoś wspominał.
 

DeletedUser2264

Guest
u mnie wywaliło i pojawiła się informacja, że taki gracz nie istnieje :D
 

DeletedUser

Guest
Mnie teraz apka zawiesiła produkcje trunków dopiero po ponad pół godziny się kapnąłem ze coś jest nie tak
 

Koval92

Kapłan
Wiecie co, są pewne granice żenady których jednak nie powinni przekraczać, ten event w ogóle nie powinien wyjść na betę nawet z takim systemem i nagrodami, tak jak ktoś napisał tam, beta jest od testowania mechaniki i czy wszystko działa technicznie, a nie od uświadamiania teamowi gry, że dla gracza w 15 rozdziale zrobienie 5 questów w evencie, którymi mogą być na zmianę te najgorsze, po czym dostanie w nagrodę reliktu albo odłamka runy jest poniżeniem a nie nagrodą.

Moim zdaniem powinni zrobić tak, że każdy prezent powinien mieć dodatkową szansę na daily lub dodatkowe wstążki przy otwieraniu, a te nagrody ze "zdrapki" to swoją drogą.
 

DeletedUser4395

Guest
A dla gracza na początkowym poziomie (1 okres rozwoju miasta) zbieranie najpierw 900 produkcji T1, potem 1200 T1.... to jest ogromna ilość przy tym poziomie rozwoju.... a w nagrodę 15 wstążek... Przy evencie z syrenek miałam 2 miasta z 1 okresu rozwoju, syrenkę udało mi się rozwinąć do 4-5 poziomu, tutaj przy takim systemie, nie mam szans na tak doskonały wynik (!).

Swoją drogą, bardzo dobry pomysł Koval92 z tymi dodatkowymi nagrodami, powinni coś zmienić, żeby w ogóle warto było brać udział w evencie.
 

Koval92

Kapłan
Dla gracza który jest w 15 rozdziale ale nie zbadał jeszcze manufek T1 z 15 rozdziału obowiązują wartości questów dla tych żywiołakowych, prawda?
Czy to jest zależne od rozdziału - wchodzisz w kolejny rozdział i się zwiększa ilość potrzebna do zdobycia w queście?
 
Dla gracza który jest w 15 rozdziale ale nie zbadał jeszcze manufek T1 z 15 rozdziału obowiązują wartości questów dla tych żywiołakowych, prawda?
Nie. Wartosci zywiolakowe obowiazuja tylko w kontekscie minimalnego poziomu manufaktur w questach, ktore takiego minimalnego poziomu wymagaja. Jesli zasada naliczania tych poziomow bedzie identyczna, jak w Zodiakach, to dla XV epoki wymaganym poziomem manufaktury T1 bedzie ten z Zywiolakow (24 lvl).
Czy to jest zależne od rozdziału - wchodzisz w kolejny rozdział i się zwiększa ilość potrzebna do zdobycia w queście?
Dokladnie tak.
 

Koval92

Kapłan
Haha mówiłem , że nic nie dadzą za darmo
(zmiany wejdą z czasem)
Zmniejszyli koszt z 60 do 50 (czyli praktycznie nic bo cegiełka może wyjść za 16.66 wstążki a może wyjść za 50, losowanie lotto zamiast strategii)
zamienili relikty na instanty, punkty wiedzy i KP (czyli dalej lipa) i niektóre nagrody zwiększyli (wrzucili dodatkowe żarcie dla zwierzaków) a inne zmniejszyli
Dodali więcej waluty do questów na starcie eventu a zmniejszyli wartość questów końcowych
Czyli z przodu dodali, z tyłu zabrali i udają, że cokolwiek zmienili, zrąbanego systemu ani trochę nie ruszyli, nie dodali więcej daily, nie dodali nic za otwieranie prezentów, olali 99% sugestii i napisali "słuchamy"
Jakby ktoś jeszcze miał wątpliwości ;) Nie zdziwi mnie, jeżeli wyjdzie mniej wstążek z questów niż wcześniej

Właśnie przeczytałem, że ich "balans" dotknął nawet instant 3 punkty wiedzy, zamieniony na dwa instanty 1 PW
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser4395

Guest
Mi tam za zaliczenie zadania zbioru tych nieszczesnych 1200 surowców T1, dodało jakieś 24 punkty a nie 13 czy 14 jak było dwa dni temu - warto było nie być w stanie zrobić go wcześniej :D
 

Koval92

Kapłan
Mi tam za zaliczenie zadania zbioru tych nieszczesnych 1200 surowców T1, dodało jakieś 24 punkty a nie 13 czy 14 jak było dwa dni temu - warto było nie być w stanie zrobić go wcześniej :D

Zobaczymy bo jak sie okaże że questy końcowe zamiast 90 dadzą 60 to wyjdzie na to samo ogólnie, zależy jak zmniejszyli te na końcu
 

DeletedUser4395

Guest
Pytanie - przy zadaniu rozwiąż 2 konflikty albo 8 w turnieju, jesli zacznę robić te w turnieju, to już w połowie nie mogę jednak rozwiązać jednego poprzez negocjacje za zdobywanie prowincji?

Nie zwróciłam uwagi, a tylko 1 prowincję mam do walk turniejowych... :)
 

Koval92

Kapłan
Pytanie - przy zadaniu rozwiąż 2 konflikty albo 8 w turnieju, jesli zacznę robić te w turnieju, to już w połowie nie mogę jednak rozwiązać jednego poprzez negocjacje za zdobywanie prowincji?

Nie zwróciłam uwagi, a tylko 1 prowincję mam do walk turniejowych... :)

slyszalem, ze bierze pod uwage w takiej sytuacji to, czego zrobiłaś więcej, nie wiem jak system zachowuje się w sytuacji, gdy jest taka różnica 2 vs 8 :/

Na becie promocja: do zakupu diamentów za 40 zł (minimum) dodawane 75 wstążek (wow starczy aż na półtora prezentu) i... cukierkowe drzewo ojca. Pierwsze widzę żeby typowa daily była bonusem do zakupu diamentów. Niedługo pewnie daily za realną kasę tylko będą albo szansa 1% w grze

Jak macie wątpliwości:
Po dzisiejszych zmianach Karvestowi z bety zjechało z 62 wstążek za quest do 44. Tak "naprawili" event.
Warto cokolwiek zgłaszać tej korporacji.
 
Ostatnia edycja:

Nusion

Kapłan
slyszalem, ze bierze pod uwage w takiej sytuacji to, czego zrobiłaś więcej, nie wiem jak system zachowuje się w sytuacji, gdy jest taka różnica 2 vs 8 :/
Tak, liczy to, czego zebraliśmy więcej. I ilość liczy procentowo, a nie "na sztuki". Więc w sytuacji 2 vs 8 jak się zrobiło 1 konflikt na mapie, to dopiero po zrobieniu 5 w turnieju pokażą się te turniejowe na pasku postępu
 

DeletedUser2264

Guest
slyszalem, ze bierze pod uwage w takiej sytuacji to, czego zrobiłaś więcej, nie wiem jak system zachowuje się w sytuacji, gdy jest taka różnica 2 vs 8 :/

Na becie promocja: do zakupu diamentów za 40 zł (minimum) dodawane 75 wstążek (wow starczy aż na półtora prezentu) i... cukierkowe drzewo ojca. Pierwsze widzę żeby typowa daily była bonusem do zakupu diamentów. Niedługo pewnie daily za realną kasę tylko będą albo szansa 1% w grze

Jak macie wątpliwości:
Po dzisiejszych zmianach Karvestowi z bety zjechało z 62 wstążek za quest do 44. Tak "naprawili" event.
Warto cokolwiek zgłaszać tej korporacji.
u mnie z 49 na 41, dziękuję za takie naprawy. Ale z drugiej strony na plus, zmniejszyli ilość wymaganych wstążek do losowania do 50, wywalili relikty, runki i popierdółki, zamiast tego dodali karmę, przyspieszacze i PW
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Status
Zamknięty.
Do góry