• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Co w trawie piszczy... [SPOILERY] cz.4

Status
Zamknięty.

DeletedUser2262

Guest
Pomijam temat systemu "zdrapkowego", bo tu chyba prawie kazdy ma podobna, jednoznacznie negatywna opinie na ten temat, natomiast co do linii zadan bonusowych, to bardzo dobrze, ze zadania sa trudne i dostaje sie za nie niewiele waluty. Przynajmniej pod tym wzgledem tworcy wyciagneli wnioski z dwoch poprzednich eventow. Powinni byli je wyciagnac juz po Syrenkach, wiec akurat jesli o to chodzi, to nie ma na co narzekac. Ograniczenie realnie mozliwej do zdobycia w evencie ilosci waluty bylo moim zdaniem wrecz konieczne.
Tyle tylko że przegięli w drugą stronę :oops:
 

DeletedUser

Guest
Dopisałam ilość >>punktów<< , które trzeba zdobyć na każdą kolejną nagrodę, trzech pierwszych nie znam, bo już są zrobione u mnie na becie i nie widać.
A takie pytania:
- są nagrody indywidualne w iglicy czy tylko same walki zostały i wspólne skrzynie
- ile pojedynczy gracz jest wstanie zdobyć tych punktów? (10 za walkę jak w turnieju?)


@chris07070707 serio piszesz?
Wsadzili nowy system który niewypalił ( no dobra wypalił ale zbyt wydajnie dla graczy nie dla firmy) nie mieli czasu* albo raczej w ogóle nie mieli planu B, stąd szukanie szybkiej łatki i sięgnięcie po rozwiązania u kolegów - to widać jak na dłoni

*czas mieli na wprowadzenie łatwych rozwiązań które spokojnie by rozwiązały problemy bez "negatywnej" fali. To już było pisane starczyło wprowadzić limit na artefakty/nagrody główne i zastąpić je np. studniami, równocześnie zmniejszając w nagrodach dziennych odpowiednie nagrody. Nie wiem nawet czy byłaby potrzeba zmniejszenia waluty

A to było do zrobienia od ręki, jeszcze przed miśkami no ale po co :) dlatego piszę nie mieli planu B, mocno zadufani w sobie... no nic pewnie ich już nie ma jak z FOE awaryjnie ściągneli ludzi i wedle mojej teorii spiskowej to też wpływa na obecne zmiany w iglicy :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Tyle tylko że przegięli w drugą stronę :oops:
Ciezko mi to oceniac, bo nie gram na becie. Wiem tylko, ze po zapoznaniu sie z systemem poprzednich 2 eventow juz na pierwszy rzut oka wiedzialem, ze totalnie przegieli z mozliwa do zdobycia iloscia waluty. Teraz takiego odczucia nie mam (ani w jedna, ani w druga strone). Wedlug mnie jesli ilosc waluty z linii zadan glownych w evencie wystarczy na zdobycie przez wiekszosc graczy 10-14 nagrod dziennych, to event wrzucilbym do szufladki z napisem "OK". Jesli ilosc waluty pozwoli na mniej niz 10 dziennych - to wtedy rzeczywiscie przegieli w druga strone. A wlasnie, moze gracze z bety napisza nam tutaj, ile nagrod dziennych udalo im sie zdobyc i za ile waluty ?
 

Tajniakos

Paladyn
@chris07070707 Nie sposób się z Tobą nie zgodzić, choć mam nieodparte wrażenie biorąc na porównanie poprzedni event, że tym razem Twórcy popadli ze skrajności w skrajność. Utrudnili moim zdaniem event w znacznym stopniu wszystkim graczom co może skutkować tym, że wiele osób o ile go zacznie to skończą go bardzo szybko w jego wczesnej fazie :).
 
Ostatnia edycja:

Koval92

Kapłan
A takie pytania:
- są nagrody indywidualne w iglicy czy tylko same walki zostały i wspólne skrzynie
- ile pojedynczy gracz jest wstanie zdobyć tych punktów? (10 za walkę jak w turnieju?)

Tak są nagrody indywidualne w iglicy, po prostu pozabierali szansę na teleporty z bossów każdego piętra i szansę na katalizatory z niektórych skrzynek i wsadzili te nagrody do skrzynek multiplayer razem z innymi

1 punkt za każdy etap
2 punkty za mini-bossa
3 punkty za głównego bossa na końcu każdej mapy
21 punktów za piętro solo można zdobyć
63 punkty solo za zrobienie 100% iglicy do końca

jak 25 osób zrobi całe 1 piętro to bractwo starcza na 8 z 12 skrzynek multiplayer
jak 25 osób zrobi całe 2 piętro to bractwu starcza na 11 z 12 skrzynek
 

DeletedUser

Guest
Tak są nagrody indywidualne w iglicy, po prostu pozabierali szansę na teleporty z bossów każdego piętra i szansę na katalizatory z niektórych skrzynek i wsadzili te nagrody do skrzynek multiplayer razem z innymi

1 punkt za każdy etap
2 punkty za mini-bossa
3 punkty za głównego bossa na końcu każdej mapy
21 punktów za piętro solo można zdobyć
63 punkty solo za zrobienie 100% iglicy do końca

jak 25 osób zrobi całe 1 piętro to bractwo starcza na 8 z 12 skrzynek multiplayer
jak 25 osób zrobi całe 2 piętro to bractwu starcza na 11 z 12 skrzynek

Dzięki :)
A to spoko akurat te nagrody ze skrzynek są do podarowania (los mnie obdarowywuje sporą ilością teleportów :/ zamiast magicznych), ponadto ciekawe czy będą bractwa iglicowe :)
 
Pisze jak najbardziej serio. W poprzednich 2 eventach przegieciem byla nie tylko mozliwa do zdobycia ilosc nagrod glownych, ale takze ilosc nagrod dziennych i przyspieszaczy. Moi zdaniem ogranicznie ilosci waluty i ilosci mozliwych do zdobycia przyspieszaczy bylo naprawde konieczne. Jeszcze raz podkreslam, ze sam zdrapkowy system nagrod dziennych rowniez mi sie nie podoba. Natomiast same zadania z linii glownej wygladaja na calkowicie w porzadku. A ze zrobienie calej linii zajmie u niektorych 2 czy 3 tygodnie ? I co z tego, tym razem wszyscy bedziemy siedziec w tym samym wozku i nie bedzie tak wielkich roznic jak poprzednio. Z takimi zadaniami a nie innymi i z taka iloscia waluty za zadanie a nie inna raczej nikt sie za bardzo nie bedzie spieszyl - i bardzo dobrze, po tych eventowych szalenstwach przyda sie teraz odrobina spokoju ;)
 

Koval92

Kapłan
Dzięki :)
A to spoko akurat te nagrody ze skrzynek są do podarowania (los mnie obdarowywuje sporą ilością teleportów :/ zamiast magicznych), ponadto ciekawe czy będą bractwa iglicowe :)

Dokładne zmiany w singleplayerze:
  • Lekko zmniejszona szansa na 3 z 5 budynków zestawu iglicy (na kauczukowiec, drzewo many i nieskończony zwój)
  • Zwiększona szansa na zdobycie diamentów z mini-bossów (guardian) tych co strzegą niebieskich skrzynek, oraz dostosowana ilość diamentów
  • Zwiększona ilość diamentów z głównych bossów do zdobycia
  • Z trzeciego mini bossa (12 walka na każdym piętrze) zabrane 4 katalizatory i zastąpione 2000 fragmentami zaklęć
  • Z pierwszego i drugiego głównego bossa zabrana szansa na zaklęcie teleportacji i zastąpiona zyskiem portalu 10%
  • Teleporty dalej normalnie lecą z czwartej walki na każdym piętrze, a zawartość niebieskich, złotych i fioletowych bonusowych skrzynek pozostaje nietknięta
@chris07070707 z graczami z bety jest ten problem, że większość z nich była w połowie linii zadań kiedy zmienili ilość waluty za questy. To sprawiło, że za te questy które oni zrobili za małe ilości waluty zaczęło lecieć więcej, a za te questy które były jeszcze przed nimi, zaczęło lecieć mniej, przez co zrobili mniej waluty, niż my zrobimy na wersji live, np Karvest przez tą zmianę w połowie eventu, zrobił 5700 waluty za całą linię zadań gdzie przed zmianami zrobiłby 6688.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
Ja tam bym poszalał :) ale ok przynajmniej sobie amuny spokojnie zrobię

Jak pisałem temat był do ogarnięcia bez wielkich zmian, trochę podregulowywania cen za skrzynki itd ale to nie wroci
 

Nusion

Kapłan
- są nagrody indywidualne w iglicy czy tylko same walki zostały i wspólne skrzynie
- ile pojedynczy gracz jest wstanie zdobyć tych punktów? (10 za walkę jak w turnieju?)
Tak, są normalnie nagrody indywidualne za każdą walkę tak jak wcześniej, coś tam delikatnie zmienili tylko. Zostały też sekretne skrzynie.
A ile pojedynczy gracz może ugrać tego nie wiem niestety, nawet jeszcze nie zaczęłam iglicy na becie, czekam do jutra bo wystawię wzmocnienia do turnieju ;)
W każdym razie za pierwszą walkę jest 1 punkt, potem to pewnie rośnie, tak myślę.
Może na forum bety coś piszą, ale nie miałam czasu tam zajrzeć

edit
O, już wiadomo, Koval już odpowiedział :)
 

Koval92

Kapłan
Dzień dobry ;)

Marindor właśnie napisał, że we wcześniejszych eventach dawali więcej boosterów czasu 8h/14h/20h niż się zużywało i efektem byli gracze mający 15+ miśków bez kupienia nawet jednego diamentu, co nie było zdrowe ze względu na interesy firmy. Celem w obecnym evencie wg nich jest zdobycie jednego budynku ewolucyjnego na wysokim poziomie.

Z drugiej strony takie tłumaczenie o boosterach czasu a potem dajemy tonę boosterów 5h do nagród multiplayer w Iglicy...
 

visit0r

Paladyn
Dzień dobry ;)

Marindor właśnie napisał, że we wcześniejszych eventach dawali więcej boosterów czasu 8h/14h/20h niż się zużywało i efektem byli gracze mający 15+ miśków bez kupienia nawet jednego diamentu, co nie było zdrowe ze względu na interesy firmy. Celem w obecnym evencie wg nich jest zdobycie jednego budynku ewolucyjnego na wysokim poziomie.

Z drugiej strony takie tłumaczenie o boosterach czasu a potem dajemy tonę boosterów 5h do nagród multiplayer w Iglicy...
troszke dziwne ze sie otwarcie przyznaja ze za malo ludzie waluty premium u nich zakupili ;>
 

DeletedUser

Guest
troszke dziwne ze sie otwarcie przyznaja ze za malo ludzie waluty premium u nich zakupili ;>
To akurat ok każdy myślący to widzi, ale nie podoba mi się ze wybierają argument ekstremum jako powód. Tych gracz 15+ jest garstka zreszta jak pisałem jeśli powodem są przyspieszaczem to ograniczyć ich ilość zamiast 30 sztuk to 15 ale nie zrobili nic a teraz płacz. Tak samo po co ten budynek zwiększający zbiory z planszy jak mamy pętle? Gdzie jedno zadanie z pętli nawet w tym nowym systemie daje dobowo mniej więcej tyle samo

@chris07070707 widzisz to twoja wina :p mogłeś kupić ten jeden diament :p
Mamy potwierdzenie ze na naszych serwerach chris jest tym rekordzista choć nie wiem czy zgarnął aż 15+ miśków :)
 
@chris07070707 widzisz to twoja wina :p mogłeś kupić ten jeden diament :p
Mamy potwierdzenie ze na naszych serwerach chris jest tym rekordzista choć nie wiem czy zgarnął aż 15+ miśków :)
Haha, nie powiem, nawet polechtaloby to moja proznosc gdyby to rzeczywiscie byla moja wina :) Na s1 zgarnalem 15 miskow, na s3 nawet 24, co jest rekordem wszystkich serwerow, nie tylko polskich ;) Ale... tak troche bardziej na powaznie - obaj wiemy, ze to tak nie dziala. Firmy nie kieruja sie jakimis pojedynczymi ekstremalnymi przypadkami. Nie jednym, nie piecioma i nawet nie kilkudziesiecioma w skali wszystkich serwerow. Co do zwyklego obciecia ilosci przyspieszaczy ze skrzynek - bez obciecia ilosci waluty za bonusowe zadania to by nie zadzialalo. Wlasnie ci, ktorzy tak sie oblowili w poprzednich eventach mieliby w nosie redukcje przyspieszaczy, gdyby bylo chocby po 50-60 waluty za jedno bonusowe zadanie. Ba, sam bym wtedy poswiecil kilka tys. godzin przyspieszaczy, by zdobyc wiecej waluty i nagrod dziennych. Piernikowe chatki sa mi obojetne, wiec ograniczenie ich ilosci do 1 tez by niewiele dalo. Zreszta, jest jeszcze jedna rzecz. Dla mnie jest oczywiste, ze jednym z celow tak drastycznych ciec w ilosci waluty byla chec zlikwidowania lub chocby "ograniczenia zasiegu" farm studni i trzeba ich zrozumiec.
Tych gracz 15+ jest garstka
No wlasnie nie i w tym chyba problem. Tylko u nas znam przynajmmniej kilkunastu graczy, ktorzy zdobyli po 9, 12, 15 czy 18 miskow, ale np. na serwerach niemieckich takich graczy bylo juz znacznie wiecej, jak wynika z kilku dyskusji na forum DE. Na innych serwerach tez pewnie bylo sporo takich przypadkow. Wydaje mi sie, ze jest jeszcze inna kwestia, ktora IG wzielo pod uwage, a mianowicie poziom frustracji graczy. Chyba w poprzednim evencie osiagnal on maksimum, przede wszystkim dlatego, ze gracze wiedzieli, co dzieki petli jest teoretycznie mozliwe, a wiekszosc z nich z takich czy innych powodow nie byla w stanie tego wykorzystac. Teraz wszyscy beda sobie wolniutko truchtali do celu, wiekszosc ponarzeka sobie troche jaki to ten event jest slaby i w ogole, ale takiej zlosci i frustracji jak w poprzednim pewnie nie bedzie. Bedzie co najwyzej zwykle niezadowolenie. Serio, przypomnij sobie, jak totalnie wkurzeni* wszyscy byli przed- i w trakcie Zodiakow.

*o wiele lepiej by tu pasowalo znacznie mocniejsze slowo, ale wiadomo - regulamin ;)
 
Ostatnia edycja:

blazius1

Paladyn
Dzień dobry ;)

Marindor właśnie napisał, że we wcześniejszych eventach dawali więcej boosterów czasu 8h/14h/20h niż się zużywało i efektem byli gracze mający 15+ miśków bez kupienia nawet jednego diamentu, co nie było zdrowe ze względu na interesy firmy. Celem w obecnym evencie wg nich jest zdobycie jednego budynku ewolucyjnego na wysokim poziomie.

Nie rozumiem do dzisiaj dlaczego nie przewidzieli do czego użyjemy boosterów i dlaczego nie powinni dać ich tak wielu w eventach. I to w dwóch kolejnych. Wynika to pewnie z braku ogrania gry którą samemu na bieżąco się wymyśla. Jeśli przeszli do Elevanaru ludzie z FoE, to dojdą nam kolejne pasztety - tym razem rodem z Foe. Trudno.

Ewidentnie wiele miśków posiada wielu graczy. Zbyt wielu, żeby się w końcu nie połapali, że to trzeba skorygować na przyszłość. Więc od teraz będzie po jednej nagrodzie głównej.
Z pętli też by mogli w ogóle się wycofać. Gra by się nie zawaliła, aktywni też jakoś by to przeżyli.

Myśmy na to wszystko wpadli najdalej drugiego dnia trwania eventu Zodiakowego, gdy już jasne było jak działa miś Brunatny i że można mieć dwa takie misie lub nawet więcej. Boostery umożliwiły wyfarmienie miśków w evencie i potem maksymalnie korzystanie z ich zdolności po jego zakończeniu. To było na prawdę zbyt wiele dobrego dla graczy i grze to po prostu zaszkodziło.

Ewidentnie powstaną teraz również bractwa iglicowe. Zaproszenia dostaną posiadacze misiów brunatych. Nowi gracze nie załapią się do takiego bractwa.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser2264

Guest
Studniowe farmy przejdą do historii, o tysiącach boostów też możemy zapomnieć. Zgarnięcie 2-3 nagród dziennych to wielki sukces.
Od kilku dni mam zadania khym, bonusowe, za 20 wstążek, czasem zadanie zajmuje cały dzień bo naprawdę szkoda cokolwiek przyspieszać za 20 waluty jeśli jedno losowanie kosztuje 50. W sumie nie wiadomo co ma zachęcać do tego dziwnego eventu.
Jedyny plus, jak dla mnie, to możliwość wylosowania karmy :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Nie rozumiem do dzisiaj dlaczego nie przewidzieli do czego użyjemy boosterów i dlaczego nie powinni dać ich tak wielu w eventach. I to w dwóch kolejnych. Wynika to pewnie z braku ogrania gry którą samemu na bieżąco się wymyśla. Jeśli przeszli do Elevanaru ludzie z FoE, to dojdą nam kolejne pasztety - tym razem rodem z Foe. Trudno.

Ewidentnie wiele miśków posiada wielu graczy. Zbyt wielu, żeby się w końcu nie połapali, że to trzeba skorygować na przyszłość. Więc od teraz będzie po jednej nagrodzie głównej.
Z pętli też by mogli w ogóle się wycofać. Gra by się nie zawaliła, aktywni też jakoś by to przeżyli.

Myśmy na to wszystko wpadli najdalej drugiego dnia trwania eventu Zodiakowego, gdy już jasne było jak działa miś Brunatny i że można mieć dwa takie misie lub nawet więcej. Boostery umożliwiły wyfarmienie miśków w evencie i potem maksymalnie korzystanie z ich zdolności po jego zakończeniu. To było na prawdę zbyt wiele dobrego dla graczy i grze to po prostu zaszkodziło.

Ewidentnie powstaną teraz również bractwa iglicowe. Zaproszenia dostaną posiadacze misiów brunatych. Nowi gracze nie załapią się do takiego bractwa.

Bez przesady to wiedzieliśmy już po Syrenach, kto chciał wykorzystał pętle w Zodiakach :) - niektórzy z umiarem inni bez :p (żart jak firma daje to czemu nie)
Miśki to nie problem - powtarzam do znudzenia iG trzyma łapkę na kraniku z karmą. Teraz robią kolejny błąd bo faworyzują własnie tych obławiaczy:
- w Syrenach dali nielimitowane przyspieszacze
- W zodiakach miśki + przyspieszacze
- W zimowym dadzą karmę (z braku laku to najlepszy prezent) ... którą pewnie usuną z akademii no boo panie nie przewidzieliśy że to tak wzmoni produkcję niektórym graczom (znowu rekordziści :p) oczywiście pójdzie to jako cicha poprawka

I do znudzenia będę powtarzał iG lubuje się w wybieraniu specjalnych grup których "głosu" słucha jak potrzebuje. Teraz zapomina o tych początkujących co ani zwierzaków nie ma ani przyspieszaczy a też wypadałoby coś im sypnąć. Sami przez to robią problemy, które na siłę usuwają

----------------------
Iglice robię od początku niemal tylko i wyłącznie na negocjacjach, co tydzień robię dwa poziomy (magiczne kuszą choć co tydzień się pytam siebie na wuj mi kolejny magiczny warsztat :p) na trzeci poziom nie mam po co wydawać przyspieszacze.. tam nie ma nic ciekawego dla mnie. Także ten tego te miśki to jest w większości mit

----------------------------


@chris07070707 wkurzenie było o co innego, chodziło o spóźnioną modyfikację ewentu (przycięcie i tak bogatej waluty) W MOMENCIE zaczęcia ewentu i o to głównie poszło już wtedy pisałem że będziemy to wspominać jako złote czasy :)

To nie miało związku z ilością nagród czy nadmiarem waluty (tu akurat wręcz przeciwnie, choć głos raczej był za faktem zmian zasad w trakcie gry)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Marindor właśnie napisał, że we wcześniejszych eventach dawali więcej boosterów czasu 8h/14h/20h niż się zużywało i efektem byli gracze mający 15+ miśków bez kupienia nawet jednego diamentu, co nie było zdrowe ze względu na interesy firmy....

...Z drugiej strony takie tłumaczenie o boosterach czasu a potem dajemy tonę boosterów 5h do nagród multiplayer w Iglicy...
Wyjasnienie jest bardzo proste i nie widze tu zadnej sprzecznosci. Szczodrosc firmy jesli chodzi o przyspieszacze w eventach dzialala na ich niekorzysc, bo gracze nie kupowali waluty za diamenty. W Iglicy jest odwrotnie - przyspieszacze sa dodatkowa zacheta do robienia Iglicy, a przy okazji do wydawania diamentow na dodatkowe rundy negocjacji, wiec dziala to raczej na korzysc firmy.
Miśki to nie problem - powtarzam do znudzenia iG trzyma łapkę na kraniku z karmą.
Powtarzam do znudzenia - karma to nie problem ;) Na jej brak cierpia Nowak i Kowalski, a nie gracze z najwieksza iloscia miskow.
Tak ogolnie @BlossomValvi to IG narobilo sobie dwoma poprzednimi eventami takiego bigosu, ze po prostu nie ma juz z tego dobrego wyjscia.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
@chris07070707 powiem tak na razie nie ma problemu, pomimo już pewnego ograniczenia z ilością, ale kranik nadal jest w pełni otwarty :)
Poczekamy zobaczymy

Z resztą się wpełni zgadzam, dlatego podejrzewam "pajace"(pieszotliwa nazwa) zostały za to usunięte, awaryjnie sciągneli kumatych z FOE
 
Status
Zamknięty.
Do góry