• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dostępność żywych towarów

Midi67

Rozbójnik
Witam

@jarq mam pytanie do Firmy, proszę o przekazanie i odpowiedź:
1. Czy Inno Games analizuje dostępność poszczególnych towarów na poszczególnych serwerach?
2. Czy celowe jest utrzymywanie wąskiej grupy graczy, którzy żerują na innych wystawiając oferty z kosmosu za mało dostępne towary.

Nie bez znaczenia tutaj jest fakt, że żywe towary ulegają codziennemu rozpadowi.

Przykładem może być dostępność Kosmicznego Bizmutu na Winyandorze, czy strategią firmy jest tak chamskie traktowanie graczy szczególnie z 15 rozdziału gdzie do badań w drzewku ilości żywych towarów są już olbrzymie?
Bardzo proszę o odpowiedź na pytanie
 

gamin

Rozbójnik
Na Winyandor od dluzszego czasu obserwuje problem z bizmutem. Do tej pory wystawiajac 3 gwiazdkowe ofki mydlo-bizmut byla szansa na jego pozyskanie.
Wczoraj z ciekawosci przefiltrowalem kupca na ofki mydlo-bizmut i... bylo 41 stron takich ofert z czego 15 na 3* (czyli jakies 130 ofert), reszta 2*.

Nie sadze ze jest to celowe dzialanie, a jedynie efekt podazy i popytu kazdego surowca. Patrzac na drzewko widac ze "dolna" czesc drzewka (tam gdzie sa badania rezydek, warsztatow i ratusza) wymaga kosmicznych ilosci bizmutu, a "gorna" grzybkow. W tej chwili zapewne wiekszosc gracz XV rozdzialu idzie ta dolna sciezka dlatego jest takie zapotrzebowanie na bizmut, ale nie zdziwi mnie jesli za 2-4 tygodnie bedziemy miec problem z grzybkami bowszyscy zaczna badac gorna czesc drzewka.
 

visit0r

Paladyn
Na Winyandor od dluzszego czasu obserwuje problem z bizmutem. Do tej pory wystawiajac 3 gwiazdkowe ofki mydlo-bizmut byla szansa na jego pozyskanie.
Wczoraj z ciekawosci przefiltrowalem kupca na ofki mydlo-bizmut i... bylo 41 stron takich ofert z czego 15 na 3* (czyli jakies 130 ofert), reszta 2*.

Nie sadze ze jest to celowe dzialanie, a jedynie efekt podazy i popytu kazdego surowca. Patrzac na drzewko widac ze "dolna" czesc drzewka (tam gdzie sa badania rezydek, warsztatow i ratusza) wymaga kosmicznych ilosci bizmutu, a "gorna" grzybkow. W tej chwili zapewne wiekszosc gracz XV rozdzialu idzie ta dolna sciezka dlatego jest takie zapotrzebowanie na bizmut, ale nie zdziwi mnie jesli za 2-4 tygodnie bedziemy miec problem z grzybkami bowszyscy zaczna badac gorna czesc drzewka.
niezaleznie od stanu rynku zawsze bedzie na nim grupa tych samych nickow wystawiajaca oferty bez gwiazdek
 

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
@jarq mam pytanie do Firmy, proszę o przekazanie i odpowiedź:
1. Czy Inno Games analizuje dostępność poszczególnych towarów na poszczególnych serwerach?
2. Czy celowe jest utrzymywanie wąskiej grupy graczy, którzy żerują na innych wystawiając oferty z kosmosu za mało dostępne towary.
1. Nie, nie analizuje, zmienia się to tak szybko na rynku że nawet gdybyśmy to robili to nie jesteśmy w stanie na to szybko zareagować. Jedyną reakcją byłoby przypisanie nowym graczom dane towary bonusowe, ale zanim oni rozbudują konto to na rynku już kilkakrotnie pewnie się to zmieni.
2. Nie jesteśmy w stanie pilnować tego co wystawiają gracze, musimy pozwolić na pewną dowolność, aby faktycznie był to handel, wiadomo że jeśli jakiegoś surowca w danej chwili brakuje to będzie on drogi - tak działa rynek.
 
Na Winyandor od dluzszego czasu obserwuje problem z bizmutem. ...

Nie sadze ze jest to celowe dzialanie, a jedynie efekt podazy i popytu kazdego surowca. Patrzac na drzewko widac ze "dolna" czesc drzewka (tam gdzie sa badania rezydek, warsztatow i ratusza) wymaga kosmicznych ilosci bizmutu, a "gorna" grzybkow. W tej chwili zapewne wiekszosc gracz XV rozdzialu idzie ta dolna sciezka dlatego jest takie zapotrzebowanie na bizmut
Na Arendyll zapewne jest jeszcze wieksza liczba graczy w XV epoce, a mimo to z bizmutem nie ma zadnego problemu, najbardziej deficytowym surowcem z grupy T6 jest wlasnie mydlo, choc w drzewku jest niby najmniej potrzebne...
 

DeletedUser1256

Guest
Zasadniczo to co się dzieje na Arendyll z platyną, atramentem i mydłem to jakieś nieporozumienie. I to nie jest okresowo, tylko od początku wprowadzenia żywych towarów. Co do graczy uprawiających lichwę to szkoda już naprawdę strzępić ryja.
 

Midi67

Rozbójnik
1. Nie, nie analizuje, zmienia się to tak szybko na rynku że nawet gdybyśmy to robili to nie jesteśmy w stanie na to szybko zareagować. Jedyną reakcją byłoby przypisanie nowym graczom dane towary bonusowe, ale zanim oni rozbudują konto to na rynku już kilkakrotnie pewnie się to zmieni.
2. Nie jesteśmy w stanie pilnować tego co wystawiają gracze, musimy pozwolić na pewną dowolność, aby faktycznie był to handel, wiadomo że jeśli jakiegoś surowca w danej chwili brakuje to będzie on drogi - tak działa rynek.

@jarq dziękuję za odpowiedź, chociaż dla mnie nie jest ona nie satysfakcjonująca.
Jakimś dziwnym trafem na rynku z tymi trudnymi do pozyskania towarami z reguły wymieniają się Ci sami gracze.
Ja jakoś nie miałem "szczęścia" na 6 bonusowych towarów i kilka lat gry posiadać ani jednego, który byłby w danym momencie deficytowy.

Może firma pomyśli o zablokowaniu możliwości wystawiania ofert, które jawnie nic nie mają wspólnego z handlem np. bizmut za kauczuk czy bizmut za obsydian. Uważam, że powinny być dostępne wyłącznie ofki z danego T wtedy nie będzie dochodziło do sytuacji o których piszę.
Jak widzę problem nie dotyczy tylko świata na którym ja gram, więc może pora coś z tym zrobić !
Przecież to IG decyduje o dostępności każdego z towarów na danym serwerze a jak widać do jakiegokolwiek zbilansowania dostępności jest bardzo daleko co powoduje, sytuacje opisane wyżej.
 

blazius1

Paladyn
Też chciałem napisać, że nie pamiętam sytuacji , że miałem deficytowy żywy towar. To nie jest sytuacja czysto rynkowa, gry podaży i popytu. Nie tylko w każdym razie.

Parę dni temu ktoś jednak napisał i szeroko dowodził, że aktualna epoka jest względnie łatwa! Także wcale nie narzekam. Na pewno ona taka jest, tylko ja tego nie widzę i to w ogóle nic nie znaczy.

Także głowy do góry.


Albo delikwent ma właśnie te towary deficytowe. Przecież ktoś musi mieć.
Dlatego taki kozak?
 

DeletedUser174

Guest
tak działa rynek.
nie! rynek u nas nie działa! i od bardzo, bardzo dawna sygnalizujemy że jest bardzo źle. Od czasu jak weszły żywe to jest już właściwie armagedon, bo system funkcjonowania rynku jest bardzo zły

rynek jest zasyfiony tonami ofert jedynie. Szkoda że w tym bagnie nie można nic znaleźć poza syfem ofert między grupowych. W bractwie dbamy o czystość rynku, więc korzystanie z niego po włączeniu filtru na bractwo jest nawet przyjemne, ale w aplikacji filtru brak... to samobójstwo!!! Czyli rynek leży i kwiczy. Na apce zakładka targ jest kompletnie nieużyteczna

@jarq a ja mam pytanie o filtr w apce, który się zowie "bez opłat" czy coś takiego... tak ogólnie po po co jest? bo u mnie on jakoś nie działa :( może dlatego że nie mam żadnych ofert na rynku z prowizją!!!! czy firma w ogóle o tym wie że ma taki bezużyteczny badziew?
jest za to cały morze śmieciowych ofert, których i tak się nie klika.... nawet na rynek w apce nie chce się wchodzić żeby się kopac w tym szambie

szkoda mi tylko młodych graczy, bo kiedyś sama klikałam im oferty... wiadomo jak jest ciężko na początku. Dzisiaj nie mogą liczyć na taka pomoc po "dobrej zmianie"
 

djmags14

Rozbójnik
Też chciałem napisać, że nie pamiętam sytuacji , że miałem deficytowy żywy towar. To nie jest sytuacja czysto rynkowa, gry podaży i popytu. Nie tylko w każdym razie.

Parę dni temu ktoś jednak napisał i szeroko dowodził, że aktualna epoka jest względnie łatwa! Także wcale nie narzekam. Na pewno ona taka jest, tylko ja tego nie widzę i to w ogóle nic nie znaczy.
(...)
Albo delikwent ma właśnie te towary deficytowe. Przecież ktoś musi mieć.
Dlatego taki kozak?

A to chyba ja zostałem wywołany do tablicy. Z T6 mam właśnie bizmut, ale posiadam tylko jeden taki budynek, więc do ilości potrzebnych towarów za dużej różnicy to nie robi - równie dobrze mógłbym go usunąć. Rynek opiera się na prawach popytu i podaży. Przeanalizowanie drzewka rozwoju i obserwacja schodzących ofert pozwala dobrze ocenić to co się wydarzy niebawem (w którym momencie rozwoju jest większość, a gdzie są już "samce alfa"). Moim zdaniem jest to element gry. Oczywiście o skuteczności takiej strategii decyduje dość dużo czynników, trzeba dobrze znać listę zadań (bo jest to droga większości), a co ważniejsze preferencje graczy. Oczywiście złote czasy handlu skończyły się już z dwa tygodnie temu, ale teraz mamy czasy srebrne, które jeszcze trochę potrwają.

Nie mam niczego co powstrzymuje rozpad żywych towarów, więc co noc znika 10%. Kiedyś było to nawet 250 k. Teraz jesteśmy na etapie 110-130 k. Chodzi o to, aby nie kopać się z rynkiem, a właśnie bractwa które trzymają na żywych towarach limity dwóch gwiazdek są "dojnymi krowami" - tak jakby uważały że są ponad mechaniką gry i całym serwerem. Rynek, rynek i nic więcej. Gra nie zawsze jest liniowa, dlatego dwie gwiazdki nie zawsze są sprawiedliwe.

Czym się różni epoka złota od srebrnej? W złotej wystawiałem oferty tylko z 3 gwiazdkami, zdejmując oferty najbardziej opłacalne z rynku od "samców alfa". W srebrnej już samemu trzeba wystawiać oferty z 1 gwiazdką. Oczywiście mówimy o handlu w ilości 30-40 zamkniętych ofert na godzinę.
 

Midi67

Rozbójnik
dzięki Kiki @kikimora i pozostali, którzy się wypowiedzieli, bo myślałem, że tylko ja widzę problem.

Fakt jest jeden rynek i dostępność produktów jak napisała Kiki leży i kwiczy a Nasz CM @jarq nie widzi problemu.
 

Tajniakos

Paladyn
@jarq tego typu oferty w kupcu ciężko jest nazwać handlowymi a nazywać ich nie będę, ponieważ było by to mało cenzuralne ;)

5.jpg6.jpg7.jpg

Dlatego miło by było gdyby jednak ktoś się pochylił nad tym problemem bo choć ja daję sobie radę w kupcu z wystawianiem ofert i pozyskiwaniem surowców,nie oznacza, że problem nie istnieje :)
 

DeletedUser

Guest
@jarq rozwiazanie jest proste jakby hurtownik wymieniał towary danego tieru 1:1, bo przeciez czas poświęcony na produkcje jest ten sam ewentualnie z małą stałą opłatę... jak to w hurcie powinno być a nie rżnąć na handlu to by rozwiązało problem... pomijam tu złoto i młotki to już niech tak będzie jak jest
Ci co potrzebuja dany towar to wymienialiby od ręki potrzebne w zamian za bonusowy a mając taka alternatywa ukróciłoby to lichwę na rynku niestety tu hurtownik jest nawet gorszy :)
Co ważniejsze rozwiązanie można wprowadzić od ręki nawet czasowo ale nie wolicie nowych graczy prowadzić od zera
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Midi67

Rozbójnik
@jarq wstawię również podgląd rynku na tą chwilę. Jeżeli to uznasz za handel, no cóż nic więcej nie powiem.

Bardzo proszę o podpowiedź jak mam uzbierać setki tysięcy bizmutu niezbędne do badań gdy taka sytuacja jest od bardzo dawna???

b.jpg
 

Elelkal

Rozbójnik
Jeśli wolny rynek które oferuje IG wam nie odpowiada, to rozwiązanie jest proste, wprowadzić opłatę 10PW od każdej wystawionej oferty i skończy się cwaniactwo. Będą się pojawiać tylko naprawdę poważne oferty :D
 

DeletedUser2262

Guest
[...] Bardzo proszę o podpowiedź jak mam uzbierać setki tysięcy bizmutu niezbędne do badań gdy taka sytuacja jest od bardzo dawna??? [...]
Jeśli brak na rynku, zawsze można postawić manufaktury klejnotów i produkować bizmut ;)
 

blazius1

Paladyn
Najlepszym dowodem na to że zasady rynkowe w przypadku żywych nie istnieją jest taki, że jeszcze takich prawideł nie uświadczylismy. A ile już lat gramy z żywymi towarami? Wnet będą ze dwa?
Jedyną prawidłowością na rynku żywych jest trwała spekulacja niektórymi żywymi. Tylko jej rozmiary się zmieniają. Bez różnicy jaki serwer.
 

DeletedUser2262

Guest
[...] Jedyną prawidłowością na rynku żywych jest trwała spekulacja niektórymi żywymi. [...] Bez różnicy jaki serwer. [...]
W pełni się zgodzę. Na Arendylu przez długi czas Bizmut był traktowany za "nic", w tej chwili jest na drugim miejscu, a grzybki są "nikomu nie potrzebne". Pewnie minie 2-4 tygodnie i podobnie będzie z mydłem.
Moja recepta na to jest taka: produkować, produkować i jeszcze raz produkować, a potem cierpliwie czekać na zmiany na rynku.

PS Ponadto jak dawałem atrakcyjne oferty w trakcie bessy bizmutu (który ja produkuję) to w przeciągu jednej doby wszystkie zostały zdjęte. Należy pamiętać o tym że inni też potrzebują tego co my sami produkujemy!
 
Do góry