• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o Zimowej Magii.

Koval92

Kapłan
tak bez obrazy ale czy to co pisane było jakiś czas temu o wyborach dokonywanych przez innych graczy nie powinno się zawierać w określeniu "ich sprawa" ?

Oczywiście, że nie. Zdobycie podobnej ilości waluty i zdecydowanie kiedy ją wykorzystać jest osobistą sprawą.
Zdobycie 10 razy więcej waluty niż reszta bo jest się w niższym rozdziale jak na evencie jesiennym nie jest osobistą sprawą tylko czymś, co nie powinno mieć miejsca i o czym już pisali community managerowie. Nikt się nikogo nie czepiał w który dzień zużyje walutę.
 
  1. 11.2 Zabrania się wykorzystywania tzw. bugów lub błędów w programowaniu Gier
Ja tu nie widze zadnego buga ani bledu w programowaniu. Widze tylko zwyczajny element mechaniki gry, co do ktorego tworcy wykazali sie po prostu (ponownie) brakiem wyobrazni, nie potrafiac przewidziec, jak gracze owej mechaniki moga uzywac. Z podobnymi sytuacjami mielismy do czynienia juz w 2 poprzednich eventach, kiedy bledow jako takich nie bylo, natomiast nikt z IG nie potrafil sobie wyobrazic, jak wydajnie gracze moga wykorzysdtac system petli w polaczeniu z nadmiarem przyspieszaczy. To nie bugi, tylko bledy w fazie planowania eventow. Pisalem to juz kiedys i napisze jeszcze raz - IG nie ma najwidoczniej dobrych testerow, ktorzy byliby w stanie w pelni wykorzystac mechanizmy gry. Zaloze sie, ze kiedys, juz dawno temu, nie przewidzieli nawet powstawania typowych farm studni.

EDIT: hehe, widze ze tajniajos i ja mielismy jednoczesnie doslownie identyczne mysli ;)
 

Koval92

Kapłan
Ja tu nie widze zadnego buga ani bledu w programowaniu. Widze tylko zwyczajny element mechaniki gry, co do ktorego tworcy wykazali sie po prostu (ponownie) brakiem wyobrazni, nie potrafiac przewidziec, jak gracze owej mechaniki moga uzywac. Z podobnymi sytuacjami mielismy do czynienia juz w 2 poprzednich eventach, kiedy bledow jako takich nie bylo, natomiast nikt z IG nie potrafil sobie wyobrazic, jak wydajnie gracze moga wykorzysdtac system petli w polaczeniu z nadmiarem przyspieszaczy. To nie bugi, tylko bledy w fazie planowania eventow. Pisalem to juz kiedys i napisze jeszcze raz - IG nie ma najwidoczniej dobrych testerow, ktorzy byliby w stanie w pelni wykorzystac mechanizmy gry. Zaloze sie, ze kiedys, juz dawno temu, nie przewidzieli nawet powstawania typowych farm studni.

A w sumie co to zmieni. I tak event jest do bani.
Farmy studni już były jak leciało z nich 10 diamentów to jeszcze je mądrze zwiększyli do 25.
Teraz to by musieli kolejną walutę vip wprowadzić która już naprawdę tylko za kasę by była, jakieś szmaragdy czy coś.
W niektórych grach tak jest, że są dwie waluty, każda jest za kasę ale jedna jest też w grze do zdobycia, druga nie.
 

visit0r

Paladyn
Oczywiście, że nie. Zdobycie podobnej ilości waluty i zdecydowanie kiedy ją wykorzystać jest osobistą sprawą.
Zdobycie 10 razy więcej waluty niż reszta bo jest się w niższym rozdziale jak na evencie jesiennym nie jest osobistą sprawą tylko czymś, co nie powinno mieć miejsca i o czym już pisali community managerowie. Nikt się nikogo nie czepiał w który dzień zużyje walutę.
tutaj tez nikt sie niczego nie czepiał
a tak z ciekawości
nie sledze regulaminu wiec kolejne pytanie
na jaką krotność jest ustalony limit zdobywanej przez danego gracza waluty ewentowej w porownaniu do pozostalych uczestnikow zabawy ?

//

Ja tu nie widze zadnego buga ani bledu w programowaniu. Widze tylko zwyczajny element mechaniki gry, co do ktorego tworcy wykazali sie po prostu (ponownie) brakiem wyobrazni, nie potrafiac przewidziec, jak gracze owej mechaniki moga uzywac. Z podobnymi sytuacjami mielismy do czynienia juz w 2 poprzednich eventach, kiedy bledow jako takich nie bylo, natomiast nikt z IG nie potrafil sobie wyobrazic, jak wydajnie gracze moga wykorzysdtac system petli w polaczeniu z nadmiarem przyspieszaczy. To nie bugi, tylko bledy w fazie planowania eventow. Pisalem to juz kiedys i napisze jeszcze raz - IG nie ma najwidoczniej dobrych testerow, ktorzy byliby w stanie w pelni wykorzystac mechanizmy gry. Zaloze sie, ze kiedys, juz dawno temu, nie przewidzieli nawet powstawania typowych farm studni.

EDIT: hehe, widze ze tajniajos i ja mielismy jednoczesnie doslownie identyczne mysli ;)

tylko pytaniem jest co uznać za błąd gry a co za jej prawidłowe działanie
wg mnie wyzyskaniem błedu jest otwarcie 2 paczek za 50 kokardek, reszta to uzycie zgodnie z algorytmem zaprogramowanym przez twórców


//Połączono posty: Hajmdal
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

blazius1

Paladyn
Co tydzień dzieją się w tej grze rzeczy, które nie powinny mieć miejsca. Brakuje już wyobraźni, co jeszcze może się wydarzyć, na co nie wpadniemy, zanim się jednak nie wydarzy.

Więc lepiej nawet nie wspominaj, że o czymś mówili jacyś managerowie.
Powoli wstyd, że my to wszystko jeszcze tu komentujemy.
 

visit0r

Paladyn
Co tydzień dzieją się w tej grze rzeczy, które nie powinny mieć miejsca. Brakuje już wyobraźni, co jeszcze może się wydarzyć, na co nie wpadniemy, zanim się jednak nie wydarzy.

Więc lepiej nawet nie wspominaj, że o czymś mówili jacyś managerowie.
Powoli wstyd, że my to wszystko jeszcze tu komentujemy.
a to co sie napisalo w komentarzu może zostać użyte przez administracje jako pretekst do usunięcia danego gracza ;(
 

Tajniakos

Paladyn
Oczywiście, że nie. Zdobycie podobnej ilości waluty i zdecydowanie kiedy ją wykorzystać jest osobistą sprawą.
Zdobycie 10 razy więcej waluty niż reszta bo jest się w niższym rozdziale jak na evencie jesiennym nie jest osobistą sprawą tylko czymś, co nie powinno mieć miejsca
Wprowadzasz znowu ludzi w błąd... Na becie jestem w VI rozdziale na S3 w XV i to na S3 mam więcej waluty eventowej niż na becie a pisanie ,że w niższym rozdziale ma się 10x więcej waluty to totalne bzdury. Ale jakoś nie dziwi mnie to, że akurat Ty to piszesz.
 

Koval92

Kapłan
Wprowadzasz znowu ludzi w błąd... Na becie jestem w VI rozdziale na S3 w XV i to na S3 mam więcej waluty eventowej niż na becie a pisanie ,że w niższym rozdziale ma się 10x więcej waluty to totalne bzdury. Ale jakoś nie dziwi mnie to, że akurat Ty to piszesz.

Edit: Wynoszę się z rozmowy bo sie robi znowu bałagan.
 
Ostatnia edycja:

Tajniakos

Paladyn
Zobacz ile sobie mogli w leśnych elfach warsztatów i manufek postawić w porównaniu do graczy w 14-15 rozdziale. Zobacz, że w turniejach w wysokim rozdziale są orki potrzebne, że w iglicy żywe towary dochodzą, że w 14 rozdziale dochodzi 2 i 3 sort żywych do iglicy. Zobacz, że po zbadaniu powiększenia oddziału w rozdziale czarowników znacząco wzrasta koszt turniejów. A za wszystko są te same nagrody, te same czasówki, te same punkty rankingowe w turnieju i te same ilości waluty w evencie.
A co ma piernik do wiatraka jak większość zadań jest na ilości towarów czy surowców. Co mi po dużej ilości warsztatów i manu na niskim poziomie jak w zadaniach się ilości liczą? Jak zwykle widzisz to co chcesz widzieć szkoda,że nie napisałeś, że w wyższych rozdziałach masz większe szanse w iglicy a co za tym idzie również większe zbiory z magicznych warsztatów do zadań? piszesz o negatywach bycia w wyższych rozdziałach choć nie do końca nimi są. Jak to Ty byłeś w niższym rozdziale to podobno to Ci wyżej mieli lepiej...nie chce mi się Twoich postów cytować bo by dwie strony tu zajęły Poważnie tak bardzo zmieniła się gra,że teraz jest nagle odwrotnie?
 
Ostatnia edycja:

Tajniakos

Paladyn
@Koval92 Poważnie z tym § 11 aż na betę poleciałeś?
Aż ciężko to komentować...
Edit: Wynoszę się z rozmowy bo sie robi znowu bałagan.
Teraz przeniesiesz się z dyskusją na betę :D Jak za każdym razem ;)
 
Ostatnia edycja:

visit0r

Paladyn
To przeciez zupelnie naturalne. Jak kolega wykorzystywal przyspieszacze, by zdobyc i wymaksowac 4 syrenki (czyli jak sam wykorzystywal nieprzemyslana mechanike eventu) to wszystko bylo w jak najlepszym porzadku ;)
jeżeli się zsumuje ostatnie kilka miesięcy postów w różnych wątkach można dojść do wniosku że jeśli coś zrobiła jedna osoba to było naganne ale jeśli tego samego schematu postępowania używa ktoś inny to już jest jego wolnym wyborem i to całkowicie zgodnym z regulaminem
prawo Kalego ?
 

DeletedUser

Guest
<CIACH>

Co do tematu wątku wejście na forum poprawiło mi humor :) tyle się firma mota i robi niemal wszystko by tylko hardkorowi fani zostali (normalny gracz już by sobie odpuścił po takich cyrkach) a tu nadal potrafią pokazać ze to nadal nie dno tylko przebijamy się przez muł :)

Mi tylko popkornu brakuje ;)

//Edytowano: Hajmdal
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Nie byłbym pewien że tak odrazu to wyłącza
A ja raczej bym sie ku temu sklanial. Dla mnie jest wielce prawdopodobne, ze IG dowiedzialo sie o tym w tym samym czasie co my, czyli juz kilka godzin po wejsciu eventu na serwery live. Takze to prawie na pewno nie jest tak, ze skoro Niemcy o tym napisali i my o tym napisalismy, to teraz na szybko rzucili sie do majstrowania patcha. Na przygotowanie patcha mieli juz prawie tydzien.
 

DeletedUser2262

Guest
A ja raczej bym sie ku temu sklanial. Dla mnie jest wielce prawdopodobne, ze IG dowiedzialo sie o tym w tym samym czasie co my, czyli juz kilka godzin po wejsciu eventu na serwery live. Takze to prawie na pewno nie jest tak, ze skoro Niemcy o tym napisali i my o tym napisalismy, to teraz na szybko rzucili sie do majstrowania patcha. Na przygotowanie patcha mieli juz prawie tydzien.
A ja byłbym skłonny zasugerować, iż może to był celowy wybieg IG w kierunku "pozakładania kont" na innych światach. Wielu graczy jak tylko dowiedziało się o takiej możliwości uruchomili na swoich kontach dwa pozostałe światy, które do tej pory były nieaktywne.
 

gamin

Rozbójnik
Dawno sie tak nie ubawilem czytajac forum :)
Mozna miec wrazenie ze development IG tak sie stara, zeby wymyslic nowe ograniczenia (budynki na konkretnym lvl, nowa forma losowania, mniejsze ilosci kokardek) i co.. i nic bo gracze zawsze znajduja i wykorzystuja slaby punkt:)
Jak widac nie trzeba za wiele wysilku zeby znalezc i obnazyc niedociagniecia IG. Opisywany schemat jest dosyc latwy do wylapania, jak piszecie gracze juz w pierwszym dniu eventu na to wpadali niezaleznie od siebie.
IG pewnie tez to zauwazylo i mocno pracowalo nad poprawka ktora zapewne jutro wprowadzona. Zastanawia mnie czemu wczesniej nie moga mocniej popracowac tylko "spinaja" sie juz po fakcie:D
 
Do góry