• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o Iglicy Wieczności i równowadze gry

Chris - nie opisuj dokładnie co się działo, bo sądzę, że każdy uczestnik dyskusji dobrze to pamięta i zna.
Wyjasnienie bylo rzeczywiscie zbyt obszerne, ale odnosilo sie wlasciwie wylacznie do Twojego pytania o "odwage". Chcialem pokazac, ze nie wszystko bylo tak proste, jak sie moze teraz wydawac i ze nie sprowadzalo sie to tylko do czasu i klikania, a ryzyko bylo duze, co najlepiej pokazuje przyklad mojego niepowodzenia w tym evencie na s2. Wyszedlem tam z tego eventu z 3 miskami, ale z zerem przyspieszaczy (ktore na tamtym etapie gry byly o wiele wazniejsze) i z niewieloma podbitymi w trakcie eventu prowincjami, co paradoksalnie sprawilo, ze stracilem kontakt z czolowka, zamiast sie w niej umocnic. A byl to skutek wlasnie podjetego ryzyka w wyborze strategii na event.
 
Ostatnia edycja:

BettyTheCat

Zwiadowca
No dobra, ale dla mnie każda kasa wydana na grę F2P z mikropłatnościami jest wyrzuceniem kasy w błoto :D pogram rok, 2 lata, 5, 10... Ale poza tym nie będę mieć z tego żadnych korzyści poza grą.
Ale jeśli ktokolwiek wydał pieniądze na walutę premium... Czy to na zodiakach, czy z innej beczki. Jego pieniądze - jego sprawa. Chciał -wydał, wyciągnął więcej niż IG zakładało... Może właśnie obecne, słabsze nagrody są efektem tego, że wtedy przedobrzyli?
Może IG właśnie na zodiakach chciało zarobić, bo mieli świadomość, że ludzie mogą chcieć sięgnąć po więcej? Może ostrzeżenia Chrisa były im na rękę, bo więcej osób zrozumiało, ile można zyskać? Gdyby babcia miała wąsy, to by była dziadkiem. Nie wiemy i się raczej nie dowiemy.

Edit//
Wsparcia finansowego można udzielić, jeśli coś jest w 100% darmowe. Jest to darowizna. Jeśli kupujemy walutę premium w grze - to jest zakup z myślą o samym sobie, nie o "wspieraniu". IG nie jest "wspierane" przez graczy (nie utrzymuje się z darowizn), tylko jako spółka zarabia między innymi dzięki tym graczom, którzy decydują się zrobić opcjonalne zakupy.
 
Ostatnia edycja:
Edit//
Wsparcia finansowego można udzielić, jeśli coś jest w 100% darmowe. Jest to darowizna. Jeśli kupujemy walutę premium w grze - to jest zakup z myślą o samym sobie, nie o "wspieraniu".
Z tym nie do konca sie zgodze, bo nie zawsze tak jest. Znam wielu graczy (ja sam rowniez do nich naleze), ktorym na takie "zakupy" z mysla o samym sobie w pelni wystarczala i wystarcza ilosc waluty premium mozliwa do zdobycia w grze. Jesli kupuja diamenty, to tylko w celu wsparcia tworcow produktu, ktorego uzywaja za darmo. W moim przypadku zdecydowalem kiedys, by Akademie Magii i Kwatere Robotnikow rozbudowywac za zakupione diamenty, choc wcale ich na ten cel nie musialem kupowac. Poniewaz gralem kiedys w kilku wioskach, troche tego wsparcia sie zebralo, choc to i tak byly stosunkowo niewielkie sumy. Takie zjawisko jest o wiele bardziej powszechne wsrod graczy, niz myslisz.
 

djmags14

Rozbójnik
Może właśnie obecne, słabsze nagrody są efektem tego, że wtedy przedobrzyli?
I to jest chyba jedyny plus tej sytuacji. Moim zdaniem nagrody powinny coś dawać, ale nie aż tyle żeby wywracać mechanikę gry. Ze względu na legalność multikin powinno być jeszcze więcej nagród typu AW lub PW, co niestety w ostatnim czasie zmierza w drugą stronę.

Może IG właśnie na zodiakach chciało zarobić, bo mieli świadomość, że ludzie mogą chcieć sięgnąć po więcej? Może ostrzeżenia Chrisa były im na rękę, bo więcej osób zrozumiało, ile można zyskać? Gdyby babcia miała wąsy, to by była dziadkiem. Nie wiemy i się raczej nie dowiemy.
A Chris jest człowiekiem z centrali IG. Za bardzo pachnie teorią spiskową.

Wsparcia finansowego można udzielić, jeśli coś jest w 100% darmowe. Jest to darowizna. Jeśli kupujemy walutę premium w grze - to jest zakup z myślą o samym sobie, nie o "wspieraniu". IG nie jest "wspierane" przez graczy (nie utrzymuje się z darowizn), tylko jako spółka zarabia między innymi dzięki tym graczom, którzy decydują się zrobić opcjonalne zakupy.
Tak, pisałem o wsparciu finansowym tak z przymróżeniem oka ;)
Dla Wydawcy gry liczy się kasa, kasa i jeszcze raz kasa. Natomiast inne czynniki jak wizerunek też mają dużą wartość. Z tego powodu zaangażowanie w mediach społecznościowych, itd. Dlatego nowi powinni znać to co się działo, aby świadomie mogli podejmować decyzje o przystąpieniu, czy większym zaangażowaniu w grę. Z drugiej strony widać do kogo głównie jest dedykowany produkt i z kogo mają kasę. Chyba najlepszym tego unaocznieniem jest główny adresat (grupa docelowa) filmików eventowych.

Chcialem pokazac, ze nie wszystko bylo tak proste, jak sie moze teraz wydawac i ze nie sprowadzalo sie to tylko do czasu i klikania, a ryzyko bylo duze, co najlepiej pokazuje przyklad mojego niepowodzenia w tym evencie na s2.
I powiedzmy sobie szczerze. Największe ryzyko dotyczyło zmian w trakcie eventu. Ale przynajmniej w tym Evencie Wydawca nie miał takiej odwagi :p
 
Ostatnia edycja:
Rzeczywiscie, niestety (a moze stety ?) nie jestesmy tu na forum zbyt reprezentatywna grupa, jesli chodzi o szerokie spektrum graczy i problemy, o jakich tu najczesciej dyskutujemy, prawie wcale nie dotyczna wiekszosci graczy, lub dotycza ich tylko w niewielkim stopniu.

No moze z wyjatkiem portalowek z bossow !
(to oczywiscie zart ;))
 

mayder

Tancerz ostrzy
Wyjątkowo kiepski tydzień jeśli chodzi o iglicę. Jeden zbrojmistrz i jeden dżinn z trzech światów :p. Chyba za dużo wcześniej dostałem :D, a po kolejnym przedstawicielstwie handlowym tak pomyślałem że mogliby je zmienić żeby dawało jedna królewska renowacje zamiast portalówki to bym nawet je w mieście postawił :)
 

Koval92

Kapłan
Wiecie co bardziej wkurza od zysku ktory wypada bossa pietra 2?
3x ten zysk na wszystkich swiatach...!

Ja też dzisiaj zysk z 2 bossa... Tyle wojska i towarów na zysk który sie nie przyda... powinni już to dawno zmienić w wysokich rozdziałach żeby coś innego leciało. Tych zysków jest za dużo w grze ze wszystkiego, nawet nowi gracze mają tyle możliwości zdobywania tego, że zacznie im się odkładać w setkach.
 

Koval92

Kapłan
Kiedyś były tylko zyski 5% i rzadko kiedy 10% i było troszkę inaczej, potem się zaczynały pojawiać coraz większe a 50% w iglicy w ogóle zmieniły sytuację.
 

SandDiuna

Tancerz ostrzy
No tak, ja też płakałam na brak placówek :)
W Iglicy niestety rozczarowują. Ale ja zbieram, nie przepalam, niech sobie leżą. Nigdy nie wiadomo co gra przyniesie... może się jeszcze przydadzą :)
Ok, tylko teraz wlasnie koncze 15 rozdzial, od momentu kiedy mozna robie go na zyskach i tych zyskow jakos mi nie ubywa, caly czas podobna ilosc.
 

SandDiuna

Tancerz ostrzy
Ja jestem w 16, ale tak jak napisałam, nigdy nic nie wiadomo :)
Z bossów jednak powinny zniknąć...
Feniks +2polary To jest 3x5% już na zawsze. Plus eventy i iglica. Mam taki zapas że raczej tego nie zuzyje. Chociaż nie mogę powiedzieć cieszę się że dzięki nim ten chory 15 rozdział dobijal mnie tylko ilością żywych towarow
 

Steefann

Zwiadowca
Skończyłem rasę (zostawiłem te głupie powiększenia oddziału czyli w sumie 6 badań "na potem") i dalej mam spory zapas portalówek portalówki.jpg
I zgadzam się z przedmówcami tzn. prawdopodobnie nigdy tego nie zużyję w tym tempie co wychodzą nowe rasy (a z 3 misiów i fenka mam co chwilę nowe portalówki) i przynajmniej z bosów w iglicy ten złom powinien zniknąć (a i byłoby miło jakby poszły sobie z sekretnych skrzyneczek też).
 

Koval92

Kapłan
Wkleiłem tu przypadkiem info z bety zamiast do spoilerów sorki.
Dzisiaj u mnie z ostatniego bossa 125 diamentów. Niestety z fioletowej skrzynki portalówka, koszmar.
Jadę portalówkami końcówkę 16 rozdziału ale tego syfu są tysiące już...
 
Ostatnia edycja:

mayder

Tancerz ostrzy
Ja od trzech tygodni, z trzech światów tylko jeden zbrojmistrz. Ostatnie dwie iglice to równe 0 jeśli chodzi o zbrojmistrza :/
 
Do góry