• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Zgłoszone likwidacja zakładek wyboru budynków wojskowych w turnieju

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser174
  • Data rozpoczęcia

panel z pełnym zastawem jednostek to:

  • Tak, bezwarunkowo niezbędne ułatwienie

    Głosy: 54 93,1%
  • Nie jest potrzebny. Teraz jest dobrze i nie trzeba nic zmieniać

    Głosy: 2 3,4%
  • nie mam zdania, bo nie gram wojskiem

    Głosy: 0 0,0%
  • inne... (opis w komentarzu)

    Głosy: 2 3,4%

  • W sumie głosujących
    58

BettyTheCat

Zwiadowca
Ja gram za to głównie na apce i myślę, że zmniejszenie ikon o 1/3 nie utrudniłoby jakoś bardzo wrzucania jednostek. Ale jestem kobietą i mam mniejsze palce. Może rzeczywiście panowie mieliby z tym większy problem :D
A na dobrą sprawę okno wyboru mogłoby też zajmować cały ekran. Wtedy automatycznie byłoby więcej miejsca.
 

Jemsik

Zwiadowca
Ja gram za to głównie na apce i myślę, że zmniejszenie ikon o 1/3 nie utrudniłoby jakoś bardzo wrzucania jednostek. Ale jestem kobietą i mam mniejsze palce. Może rzeczywiście panowie mieliby z tym większy problem :D
A na dobrą sprawę okno wyboru mogłoby też zajmować cały ekran. Wtedy automatycznie byłoby więcej miejsca.
Wystarczy rysik ja używam i sprawdza się rewelacyjnie przynajmniej mnie.
 

GrzegorzTheGreat

Tancerz ostrzy
Propozycja doskonała. Jestem oczywiście jak najbardziej za.
Jeśli chodzi o zmieszczenie tego na apce, to po pierwsze można by zrobić zamiast obecnych trzech wierszy cztery, to by się aż tak bardzo nie zmniejszyły ikonki z jednostkami, a wówczas w tych dwóch wierszach spokojnie wszystkie nasze jednostki by się zmieściły.
Jakbyśmy się upierali, żeby był układ jak na przeglądzie wojska, czyli jeszcze jeden wiersz, to już mogłoby być małe. Ale może wpadną na jakiś pomysł.
 

Nusion

Kapłan
Czy ja wiem ? 15 jednostek do wyboru raczej nie przytloczy zaawansowanego gracza, a poczatkujacy nie bedzie mial nawet polowy tego, wiec u niego nie bedzie tych jednostek zbyt wiele. Podoba mi sie propozycja, ktora zapodal @Steefann, zeby jednostki z koszar, obozu i terenow umiescic piatkami jedne pod drugimi. Wlasciwie mogloby to wygladac dokladnie tak samo, jak w przegladzie wlasnych jednostek po wejsciu do ktoregos z budynkow szkoleniowych:

Armia.jpg


Oczywiscie pod spodem w osobnym pasku widoczne by byly jednostki przeciwnika w danej walce.

Taki układ byłby IDEALNY, mówię o przeglądarkowej wersji. Nic tylko klikać :)
Raczej nie chciałabym dodatkowej zakładki z wybranym układem jednostek. Są turnieje, w których potrzeba wiele różnych układów...
Na apce nie gram w ogóle, więc się nie wypowiadam
 

DeletedUser2262

Guest
Wybrany układ jednostek bardzo często się powtarza, więc nawet nie potrzeba osobnej zakładki, wystarczy proponowany przeze mnie dodatkowy przycisk ładujący ostatni zestaw jednostek.
Taki układ byłby IDEALNY, mówię o przeglądarkowej wersji. Nic tylko klikać :)
Raczej nie chciałabym dodatkowej zakładki z wybranym układem jednostek. Są turnieje, w których potrzeba wiele różnych układów...
Na apce nie gram w ogóle, więc się nie wypowiadam

To może nieprecyzyjnie się wyraziłem - nie z układem jednostek a zakładką z używanymi przez nas jednostkami w danym turnieju..... którą w razie potrzeby zawsze możemy zmieniać.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mayder

Tancerz ostrzy
Oczywiście że zagłosowałem na tak, tylko jedyna rzecz która mnie martwi to jak to będzie wyglądało na aplikacji. Aktualnie wygląda to tak, a z tą zmianą to poza zmniejszeniem i upchnieciem ikon nie widzę innych możliwości, chociaż i ta opcja może nie bardzo pasować.Screenshot_20200531-214901-287-compressor.jpg
 

BettyTheCat

Zwiadowca
Teoretycznie ikony jednostek przeciwnika też mogą być pomniejszone i mogą być na jednej linii z tymi wybranymi przez nas.
Ewentualnie wrogie jednostki i te wybrane przez nas do walki przesunięte do lewej lub prawej krawędzi, a nasze "całościowe" wojsko pokazane z wolnego brzegu w orientacji pionowej.
 

Paracelsus

Wędrowiec
Wyjaśniło się czemu kiki była ciut nieobecna. Wkurzała się na IG przy turniejowym klikaniu. Od wkurzenia powstała fajna ankietka. Oburącz ZA opcją nr 1.
 

DeletedUser174

Guest
trzymamy kciuki żeby cokolwiek z turniejami zrobili, bo tego klikania to z każdym eventem (i zadaniami na konflikty/relikty / prowincje) jest coraz więcej, i więcej, i więcej...
 

DeletedUser1381

Guest
Każdy pomysł ,który zmniejszy ilość klikania jest dobry,
jednak najlepszą opcją było by dodanie 2 okienek, do których można by wprowadzić 2 zestawy jednostek na dany turniej
całość wyboru jednostek ograniczyła by się DO JEDNEGO KLIKNIĘCIA odpowiedniego okienka
nic nie przebije jednak problemu portalówek w iglicowych bossach
Ja bym dała nawet 5 takich okienek, gdzie wcześniej ustawiamy i zapisujemy taki zestaw z różnego rodzaju wojsk, a przy bitwie wybieramy tylko zestaw, którego chcemy użyć i 5x klikania jest mniej :)
 

Sorcha

Rycerz
Ja bym dała nawet 5 takich okienek, gdzie wcześniej ustawiamy i zapisujemy taki zestaw z różnego rodzaju wojsk, a przy bitwie wybieramy tylko zestaw, którego chcemy użyć i 5x klikania jest mniej :)
@UlaPolis a czemu nie 9 takich okienek po jednym na każdy rodzaj turnieju, wszak im więc tym weselej ;) :p? Miałabyś konfigurację na każdy turniej, a nie te ciągle pytania jakie jednostki szkolić na następny turniej? Inna sprawa, ze 9 okienek to na ekranie jaki ma aplikacja do dyspozycji mogłoby się nie zmieścić. nie wiem czy proponowane przez ciebie 5 się zmieści?
To tak w ramach odpowiedzi na posta, a na poważnie to im mniej okienek tym mniej klikania a o to przecież nam wszystkim chodzi.
 
@Sorcha, tu chodzilo raczej o 5 roznych gotowych kombinacji, ktore kazdy gracz moglby sobie ulozyc na jeden turniej (na kazdy turniej inne). Taka kombinacje moznaby wybrac jednym kliknieciem. Jedna kombinacja na turniej to stanowczo za malo, a w niektorych nawet 5 nie wystarczy.
 

Sorcha

Rycerz
@Sorcha, tu chodzilo raczej o 5 roznych gotowych kombinacji, ktore kazdy gracz moglby sobie ulozyc na jeden turniej (na kazdy turniej inne). Taka kombinacje moznaby wybrac jednym kliknieciem. Jedna kombinacja na turniej to stanowczo za malo, a w niektorych nawet 5 nie wystarczy.
Dzięki za sprostowanie. Tak więc rozumiem, że te pięć kombinacji by się co turniej zmieniało, bo byłyby przypisane do danego rodzaju turnieju? ale kto by z nich korzystał, pewnie tylko ludzie którzy już "zjedli zęby" na turniejach? Bo jak ktoś ma coś co niby jest w zasadzie proste ( wybierz sobie kombinacje) ale przecież im lepiej wybierzesz tym lepsze będą Twoje wyniki. Po drugie czy z każdej kombinacji będzie się równo często korzystać? czy z jednej często a o innych się prawie zapomni. Wiem z doświadczenia, że jak masz kilka konfiguracji do wyboru to wybierasz te najbardziej pasujące. Gram od czasu do czasu w MMORPG (teraz rzadziej) i tam takie zakładki są popularne, tylko tam to jest inaczej rozwiązane bo i gra jest inna.
 
Ostatnia edycja:
Do góry