• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o Podróży Powietrznych Kupców

jakub357

Łucznik
Całkiem sympatyczny event, ładny wizualnie. Z nagród też da się coś uszczknąć - są statki na Orki, na Ziarna; są Punkty Wiedzy. Na chwilę obecną wydaje się być zbalansowany, co też może widać po niezbyt ruchliwej dyskusji w tym temacie.
Dobry kierunek, ale jednak mi osobiście brakuje konkretnych nagród, tłustej kiełbasy, czegoś soczystego i przypiekanego z grilla żeby zjeść i głośno beknąć że było smaczne. Może jestem przed obiadem, a może chociażby tych PW mogło być trochę więcej przynajmniej 30. No ale jest balans, jest balans...
 

DeletedUser3975

Guest
Wzrokowo = bajka, event z tej strony, mi się podoba.
Zobaczymy jak to wyjdzie w praniu, czy będzie opłacalne postawienie całego zestawu, który jak zwykle potrzebuje kawał wolnego miejsca :oops:

Całkiem sympatyczny event, ładny wizualnie. Z nagród też da się coś uszczknąć - są statki na Orki, na Ziarna; są Punkty Wiedzy. Na chwilę obecną wydaje się być zbalansowany, co też może widać po niezbyt ruchliwej dyskusji w tym temacie.
Dobry kierunek, ale jednak mi osobiście brakuje konkretnych nagród, tłustej kiełbasy, czegoś soczystego i przypiekanego z grilla żeby zjeść i głośno beknąć że było smaczne. Może jestem przed obiadem, a może chociażby tych PW mogło być trochę więcej przynajmniej 30. No ale jest balans, jest balans...

Nie lubię tłustej kiełbasy, więc napiszę, że dla mnie wisienką na torcie byłaby po prostu Studnia :D
Powoli wygaszają te co mam... Ciekawe, czy jest taka możliwość w niedalekiej przyszłości i Twórcy biorą to pod rozwagę, aby wróciły do łask/zostały wskrzeszone.
 

Koval92

Kapłan
Plus tych eventów jest taki, że da się szybko zrobić i potem mieć spokój. Minus jest taki, że nie ma wyzwania i nagrody, elementu który był gdy była bonusowa linia zadań. Ta z eventu świątecznego była fajna. Niewiele się zyskiwało ale zawsze coś, kto chciał to robił i mógł coś zyskać więcej niż Ci leniwi. Tym bardziej jeśli nie ma już w eventach studni życzeń, to bonusowa pętla mogła by wrócić.

Zestaw może postawię ale jak tylko przyjdą ewolucyjne lepsze to zniknie na pewno z miasta.
Jest nieprzemyślany, dwa budynki na młotki i kasę są jak za karę, co widać tutaj w wypowiedziach bo ludzie nie chcą ich stawiać nawet kosztem utraty PW (co powinno dać do myślenia CMowi co ludzie sądzą o tych PW ładowanych dosłownie do każdej nagrody).

Zestaw jest zrobiony tak, że z przodu 3 budynki mają długość 8 a z tyłu długość 6 i te z tyłu muszą być ustawione w jeden konkretny sposób, żeby było wszystko podłączone, zamiast zrobić te z tyłu oba o długości 4 żeby był równy prostokąt to zrobili koślawie i z każdej strony zostaje 1x3 wolnego miejsca. Nie wiem, czy da się to jakoś sensowniej postawić.
 

mayder

Tancerz ostrzy
Mnie najbardziej razi brak zróżnicowania w nagrodach dziennych. Wygląda to jakby twórcom już na prawdę się nie chciało i robili to na odwal się. Kiedyś nagroda dzienna powtarzała się raz czy dwa razy, a teraz kilka nagród i jak się skończą to od nowa :/
 

DeletedUser174

Guest
a mnie boli jedna rzecz. Graficy zrobili kilka nowych (i bardzo ładnych zresztą) budynków. Tylko co z tego jak one w statystykach sa "takie same"... Co z tego, że tych budynków jest tyle, jak i tak nikt wszystkich nie postawi w mieście (pomijam powody). To po co marnować tyle energii na stworzenie takiego eventu?

Osobiście mnie ten event irytuje. Event jak już było wspomniane "robi sie sam", ale mimo wszystko absorbuje uwagę. Najorsze jest to, ze w tym evencie nie ma nic wartościowego z mojego punktu widzenia (podkreślam" to moja subiektywna ocena). Nagrody dzienne są monotematyczne. Jednostki koszarowe sa jakimś uatrakcyjnieniem, ale tylko połowicznie spełniają swoją funkcję (tu kłaniają sie różnice pomiędzy jednostkami ludzi i elfów). Kierunek eventów jakoś nie przypada mi do gustu...
Jedyny plus to widoczne kryształki na mieście, które łatwo można zbierać... szkoda tylko, że nie mam chęci do ich zbierania, więc znowu praca grafików poszła trochę w gwizdek skoro gracz nie ma parcia na polowanie na te "skarby"
 

Proqrator

Rozbójnik
Gdyby nie irytowaly mnie zbyt dlugie animacje przy losowaniu skrzynek (w poprzednim to uzupelnianie drzewka czy co to bylo jeszcze gorsze) to prawie nie zauwazalbym tych eventow. Nie wiem czy to ja sie znudzilem tym wszystkim czy poprostu one sa malo atrakcyjne.
 

Seviper

Tancerz ostrzy
Mnie bardzo odpowiada ten event przydatne rzeczy ze skrzynek tylko szkoda ze tak ciezko wylosowac nagrode dnia prawie niemozliwe .
Jeszcze zadnego statku nie wylosowalem.
To jedyny minus eventu ciezko do zdobycia nagrody dnia
 

DeletedUser3975

Guest
Mnie najbardziej razi brak zróżnicowania w nagrodach dziennych. Wygląda to jakby twórcom już na prawdę się nie chciało i robili to na odwal się. Kiedyś nagroda dzienna powtarzała się raz czy dwa razy, a teraz kilka nagród i jak się skończą to od nowa :/
Dokładnie, przez to każdy mógł ją zdobyć bez "nocowania" w grze ;)

Gdyby nie irytowaly mnie zbyt dlugie animacje przy losowaniu skrzynek (w poprzednim to uzupelnianie drzewka czy co to bylo jeszcze gorsze) to prawie nie zauwazalbym tych eventow. Nie wiem czy to ja sie znudzilem tym wszystkim czy poprostu one sa malo atrakcyjne.
Znudziłeś się, zapewne jak wielu z graczy, masz prawo sądząc po stażu ;]

Mnie bardzo odpowiada ten event przydatne rzeczy ze skrzynek tylko szkoda ze tak ciezko wylosowac nagrode dnia prawie niemozliwe .
Jeszcze zadnego statku nie wylosowalem.
To jedyny minus eventu ciezko do zdobycia nagrody dnia

Odczuwalne nie tylko po kieszeni, ale i czasowo.
Mi się udało jak widać poniżej, ale nie pytaj jakim kosztem o_O

Nowy obraz (3).jpg
 

Koval92

Kapłan
Dokładnie, przez to każdy mógł ją zdobyć bez "nocowania" w grze ;)


Znudziłeś się, zapewne jak wielu z graczy, masz prawo sądząc po stażu ;]



Odczuwalne nie tylko po kieszeni, ale i czasowo.
Mi się udało jak widać poniżej, ale nie pytaj jakim kosztem o_O

View attachment 2267

2e824a850aa7b.png
To moja alejka eventowa :p
Z daily to 5 statków wróżek i 5 instantów trentów na razie.

Co do nudy i powtarzalności... Zobaczcie statystyki statków wróżek/leśnych elfów i porównajcie je z innymi budynkami... Smocze matki ten sam rozmiar, 5600 populacji zamiast 4400... Niektóre budynki wręcz mają powtarzające się statystyki w każdym evencie, nie ma tej unikatowości...
 

mayder

Tancerz ostrzy
Dokładnie, przez to każdy mógł ją zdobyć bez "nocowania" w grze ;)

Nagroda dzienna jest do zdobycia przez 24 godziny, losowanie zajmuje od kilku do kilkunastu minut w zależności ile mamy dostępnej waluty czy ile nagród staramy się wylosować więc nie chce mi się wierzyć że ktoś nie miałby tych kilku minut żeby wejść i polosować nagrody szczególnie że jest aplikacja. Do tego nagrody są wiadome na kilkanaście dni do przodu więc można sobie wygospodarować trochę czasu i nie trzeba "nocować" ;)
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser3975

Guest
... tylko szkoda ze tak ciezko wylosowac nagrode dnia prawie niemozliwe .
Jeszcze zadnego statku nie wylosowalem.
To jedyny minus eventu ciezko do zdobycia nagrody dnia
Jak kolega pisze, można mieć kryształy i czas, ale szczęście... niekoniecznie, gdzie te 5% trafienia dla niektórych, jest odczuwalne jak 1, podobnie ma się z pogodą, przy zimnym wietrze zawsze jest chłodniej o kilka kresek.
 

mayder

Tancerz ostrzy
Jak kolega pisze, można mieć kryształy i czas, ale szczęście... niekoniecznie, gdzie te 5% trafienia dla niektórych, jest odczuwalne jak 1, podobnie ma się z pogodą, przy zimnym wietrze zawsze jest chłodniej o kilka kresek.

Tylko kolega nie napisał z jakich skrzynek losował i ile tych kryształów miał bo to też jest ważne :)
 

DeletedUser3975

Guest
To niech kolega się wypowie ;)
Ja zawsze losuję z tych najniższych.
 
Do góry