• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Zgłoszone zestaw z iglicy a bonusy

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser174
  • Data rozpoczęcia

czy zmiana bonusów biblioteki jest potrzebna?

  • jest dobrze, nie trzeba nic zmieniać

    Głosy: 5 6,8%
  • nie, jest jeszcze za mało zwojów

    Głosy: 2 2,7%
  • tak, biblioteka powinna dawać jedwab i kryształ dla odmiany

    Głosy: 12 16,4%
  • wszystkie towary z zestawu (w tym nawet te ze zwoju) powinny być uzależnione od naszych bonusów

    Głosy: 53 72,6%
  • inne... (opis w komentarzu)

    Głosy: 1 1,4%

  • W sumie głosujących
    73

DeletedUser174

Guest
cóż lepiej późno niż wcale

I trzymam kciuki, żeby na poważnie potraktowali Twoją uwagę, bo rozwiązania tej sytuacji potrzebujemy jak powietrza już dzisiaj
 

GrzegorzTheGreat

Tancerz ostrzy
@jarq, nie wiem, czy tam w centrali oczekują od Was również podpowiedzi rozwiązań, czy tylko zgłaszania problemów, ale być może warto zaproponować taki sposób rozwiązania problemów nie tylko ze zwojami, ale również (jak to można przeczytać w innym wątku) z deficytem innych towarów: w kolejnych eventach powinny się pojawiać jako nagrody dzienne również budynki, które mają produkcję różnych towarów (tak jak Kauczukowiec, czy Wrota z Kamienia z Iglicy), nawet niedużą ilość dziennie - w naturalny sposób gracze złagodzą sobie braki sięgając po te budynki, przy okazji podniesie to atrakcyjność eventu.
To niezależnie od kwestii zróżnicowania towarów, które otrzymujemy z biblioteki z Iglicy.
 

blazius1

Paladyn
W ogóle nieśmiała propozycja jest taka, żeby nagrody w eventach były zróżnicowane, bo w ostatnim evencie akurat nie były.

Aż się prosiło żeby takie Magmowe Jajo, co dali na końcu (wcale niezłe, choć to tylko wariacja na temat Płonącego Basenu , który był w tym samym evencie) dawało nie znowu manę, tylko np. T5. Albo nawet zwyczajne kryształy.
 

DeletedUser174

Guest
nie wszystko na raz

budynki "produkcyjne" najcześciej mają tak znikomą produkcję, ze stawia się je jako dodatek i na pewno nie można tego traktować jako uzupełnienie stanów, więc tym bardziej nie przesadzajcie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

GrzegorzTheGreat

Tancerz ostrzy
nie wszystko na raz

budynki "produkcyjne" najcześciej mają tak znikomą produkcję, ze stawia się je jako dodatek i na pewno nie można tego traktować jako uzupełnienie stanów, więc tym bardziej nie przesadzajcie.
To i dobrze, że te budynki mają mniejszą produkcję niż z manufaktur, nie chodzi o to przecież, żeby każdy mógł sobie wyprodukować wszystko, bo to by negatywnie wpłynęło na handel, tylko, żeby trochę spłaszczyć te "górki" i trochę zasypać "doliny" surowcowe.
 

DeletedUser174

Guest
super!
mam nadzieję, ze szybko sie tym zajmą i poważnie potraktują to zgłoszenie, bo sytuacja zaczyna się robić wręcz krytyczna. Przeraził mnie dzisiaj widok zakładki targu -> większość ofert na zwoje z prośbą o wymianę na bonusowe towary! To na pewno nie powinno tak wyglądać
 

DeletedUser3033

Guest
ja nie głosuje już mi to wszystko jedno powoli się przenoszę do innej gry
To i dobrze, że te budynki mają mniejszą produkcję niż z manufaktur, nie chodzi o to przecież, żeby każdy mógł sobie wyprodukować wszystko, bo to by negatywnie wpłynęło na handel, tylko, żeby trochę spłaszczyć te "górki" i trochę zasypać "doliny" surowcowe.
nie zasypiesz żeby to nawet produkowało więcej niż manu na max lv
wy nie gracie chyba w tą gre u mnie są szlaki handlowe niektórzy by handlować ze mną kilka dni przedzierali się przez prowincje by się wymieniać między bractwami surką
a twórcy gry eliminują takich graczy jak ja więc takie ofki jak teraz są to już norma i nic tego nie zmieni
 

Koval92

Kapłan
Trzymamy kciuki za rychłe wprowadzenie "zestawu b" do iglicy ...
@GrzegorzTheGreat tak tylko jeżeli ktoś grał regularnie i zbierał budynki ewolucyjne i zestawy to zwojów zbierać może nawet 100k dziennie z takich budynków i zestawów i nie ma żadnej potrzeby zdobywać ich z handlu, a właśnie w drugą stronę - próbuje je przehandlować i rynek jest zasypany tym jednym towarem w nadmiarze. Ogólnie to ja juz nie pamiętam kiedy ostatnio handlowałem drugim sortem towarów za cokolwiek, a jeżeli czytasz spoilery to wiesz, że nadciąga kolejny "producent" zwykłych towarów...
 

DeletedUser174

Guest
cóz pomysł wyszedł w marcu po miesiącach (wystartowała w sierpniu, a w grudniu zyskała nowy wymiar gry wieloosobowej) funkcjonowania iglicy. Szmat czasu. Teraz mamy czerwiec, a problem dalej narasta.

Właśnie kupiłam 8kk zwojów za jedwab. Niby nic wielkiego. Problem tylko polega na tym, ze kolega sam produkuje jedwab, więc teoretycznie to raczej nie powinien mieć nadwyżek zwojów w takich kosmicznych ilościach. Ilość zwojów w magazynie mi niebotycznie rośnie, chociaż tez nie produkuję zwojów. W bractwie teoretycznie mamy zbilansowaną produkcję bonusową, ale tylko teoretycznie. Sytuacja jest niebywale frustrująca. Przygnębiający jes zwłaszcza ten efek milczenia ze strony ig. Wpadające na siebie ludziki wymagały oddzielnej aktualizacji, żeby sobie z tym skandalicznym problemem poradzić. Z obcinaniem statystyk budynków (tu sławetne zmiany statów, bo renowacja za rogiem) to też dają radę... O żabach to już nawet nie wspominam... chociaż i takk najszybciej to naprawili prawdopodobnie błąd ratusza (o ile dobrze pamiętam w 2 dni się uwinęli z błędem). Ale z zaplutymi mieczykami na apce, fundamentalnymi sprawami jak wiadomości czy dotacje w cuda na apce to się panie nie da... Teraz leży problem zbalansowania gospodarki towarowej. Problemy z dosępnościa towarów istniały od zawsze. Szkopuł tkwi w tym, że dzisiaj ta kwestia została kompletnie wywrócona do góry nogami.

Szanowne ig musicie się mega szybko ogarnąć, bo to już trochę za duzo tego. Może przestańcie wreszcie marnować czas na głupkowate filmiki i zajmijcie się pracą nad grą. Chyba wszyscy na tym skorzystamy
 

GrzegorzTheGreat

Tancerz ostrzy
Skoro nie potrafią (lub nie chcą) z tym nic zrobić, to powinni chociaż dodać nową poradę do tych pojawiających się na ekranie powitalnym:
"Czy wiesz, że...? Jeżeli Twoim towarem bonusowym są zwoje, to porzuć swoje miasto, załóż nowe konto i rozpocznij grę na nowo.
Albowiem nikt się nie będzie chciał z Tobą wymieniać towarami, nie przyjmą Cię do żadnego bractwa, dzieci będą rzucać za tobą kamieniami, dorośli spluwać, a psy szczekać na Twój widok."
 

Vimka

Wędrowiec
Mam bonus do zwojów, przegrałam życie :D Odkąd mam bibliotekę z iglicy, zredukowałam ilość manufaktur zwojów. Moim zdaniem zestaw z biblioteki powinien dawać albo po trochu każdego towaru z danej półki, albo dawać towar przesunięty względem bonusu. Bo jak na moim poziome już jest problem z nadmiarem zwojów, to ja się nawet nie pytam jak to wygląda u tych bardziej zaawansowanych graczy;)
 

DeletedUser174

Guest
Albo niech wprowadzą zestawy B i C :D
kilka uwag
1/ dasz gwarancję, ze zestaw bedzie wart postawienia go w mieście?
2/ dasz gwarancję, ze zestaw będzie dawał inne bonusy?
3/ dasz gwarancję, że zestaw bedzie dostepny dla kazdego?
itd

//edit jarq :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Steefann

Zwiadowca
Jedyne rozwiązanie obecnie dla producentów zwojów teraz to jest NIE stawiać żadnej manu zwojów dopóki (i o ile kiedykolwiek) inno się ogarnie. Z zestawu biblioteki zwojów leci wystarczająco. Stawiać tylko manu t1 i t3 i wymieniać za t2. A za nadmiar zwojów zawsze można kupić pw (przehandlować z tymi co mają zwoje jako bonus) albo trzymać i czekać na lepsze czasy. Magazyny limitów nie mają o ile wiem to niech sobie leżą.
 

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
Z tego co się dowiedziałem to przyglądają się sprawie, co z tego wyniknie tego oczywiście nie wiem.
 

DeletedUser174

Guest
@jarq odkopuje temat

troche czasu minęło, a zmian nie widać

za to mamy zmiany w turniejach, które wymuszą prawdopodobnie większe zainteresowanie towarami... tylko że my własciwie dysponujemy jednym towarem niezależnie od posiadanych bonusów. Produkuje jedwab i pomimo posiadania 5 manufaktur (trzymanym wbrew logice) to najwięcej w magazynie mam zwojów

Mój dzisiejszy zbiór z zestawu to 89k zwojów... jedwabiu po zbiorze z manufaktur przybędzie mi 26k z groszami jedwabiu... czy to trzeba wyjaśniać???

Czy takie wyliczenia mamy przedstawić dla innych surowców? Bonusy muszą być zmienione!

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że problem dotyczy stosunkowo wąskiej grupy graczy. Przechlapane mają tylko producenci zwojów (czyli w teorii tylko 1/3 graczy), a jak jeszcze mają pył (czytaj: żywy bizmut) w bonusie to już się zupełnie cieszą, ale tych jest jeszcze mniej. I komuś sie może wydawać, ze tej problem go nie dotyczy... nic bardziej mylnego. Ten problem dotyczy każdego z nas! Nadprodukcja jakiegokolwiek towaru to nie tylko radość z możliwości jego tańszego pozyskania... to też ból z niedoborów pozostałych surowców. Braki już dzisiaj sa odczuwalne i ten problem będzie tylko narastał

@jarq
skoro nie mamy żadnych reakcji w tym zakresie to wnioskuje, że ig dalej "zbadało temat" i w ich oczach wszystko jest ok? W związku z tym oczekuję odpowiedzi od ig (nie od Ciebie prywatnie, ale od osób odpowiedzialnych w firmie) dlaczego producenci zwojów i bizmutu sa w gorszej sytuacji i w przypadku chęci pozyskania innych towarów są zmuszeni (podkreślam, to nie jest kwestia wyboru, a konieczności) przez politykę ig do oferowania swoich towarów w bardzo promocyjnych cenach.
 
Do góry