• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Co w trawie piszczy...[SPOILERY] cz. 5

Status
Zamknięty.

Ovocko

Rycerz
2k* 25 osób =50k.... To tylko 100k z hakiem brakuje do tej 19 skrzynki. Na pewno jak się zmotywuja i zrobią pi 1 prowce więcej to zrobią...
SA jakieś granice abstrakcji...

Obejrzyj filmik, w części dotyczącej zmiany trudności walk na progresywną. Jeśli nie ogarniasz tego, jakie zmiany to implikuje, to obawiam się, że ja również tu nie pomogę.

Ale nie może też być tak że od razu będzie można zdobyć 19 skrzyń

Nie sądzę, żeby tak było, tyle że to nie zmienia tego co piszę powyżej.
Co do przyzwyczajeń, to mam wrażenie, że obecnie w przypadku sporej części bractw osiągających 10 skrzyń działa coś w rodzaju zasady Pareto - 20% graczy robi 80% wyniku. Liczby oczywiście umowne, chodzi o proporcje.
W najlepszej w ostatnim turnieju na moim serwerze Apokalipsie (88288 punktów) 80% tego wyniku zrobiło w sumie 10 graczy (40%), a dwóch (mniej niż 1% składu) odpowiada za 45% wyniku. Na Arendyllu, w Czarnych Owcach 20% graczy odpowiada za 50% wyniku, a pierwszych dwóch graczy za 25% wyniku. W obu przypadkach dla pierwszej dwójki czy trójki największym ograniczeniem nie jest zapewne trudność turnieju, ale banalny brak większej ilości dostępnych prowincji do turnieju.
Po zmianie skali na progresywną te proporcje się zmienią, bo znacznie trudniej będzie przeskoczyć powiedzmy z poziomu 10 tys na 12 tys punktów niż z 2 tys na 4 tys.
Przypuszczam więc, że po zmianach wyniki topowych graczy spadną, ale sposobem na skompensowanie tego nie będzie większe zaangażowanie po ich stronie (bo skoro każda kolejna prowincja będzie trudniejsza, szybko dojdą do ściany i zaczną się wykrwawiać), ale właśnie większe angażowanie tych, którzy obecnie turnieje robią słabiej.
Zasada podobna do tej obowiązującej w iglicy, gdzie to, że jedna czy dwie osoby zrobią trzy poziomy nie przyniesie im tak dużych dodatkowych profitów jak sytuacja, w której wszyscy zrobią 1 czy 2 poziomy.
Powyższe nie kłóci się z założeniem, że zdobyć 19 skrzyń będzie trudno, bo przecież przeskoczenie z poziomu 1,5 na 6,5 tys punktów będzie dla gracza (i całego bractwa) wyzwaniem, nawet jeśli będzie to relatywnie łatwiejsze niż przeskoczenie z poziomu 11,5 na 16,5 tys. punktów.
 
Ostatnia edycja:

visit0r

Paladyn
Ale ja nie mówię, że będzie łatwo.
Tyle że nie może też być tak, że ta nagroda będzie w ogóle nie do zdobycia.
Pamiętajmy, że (patrząc na wyniki ostatniego turnieju na moim serwerze) najlepsze bractwo zdobywa obecnie raptem połowę tego, co będzie potrzebne do 19-tu skrzyń, a wynik powyżej 10 tys punktów osiąga raptem 12-tu graczy.
W chwili obecnej nawet jeśli ta cała 12-ka zebrała by się razem i założyła własne bractwo, to i tak może im nie starczyć punktów by zdobyć komplet 19-tu skrzyń.
A przecież to nie może być marchewka tylko dla kilku graczy, bo wtedy nikt poza nimi nie będzie po nią nawet próbował sięgać.
W turnieju bierze udział kilkaset osób, jeśli nie kilka tysięcy, i to dla nich są te zmiany, nie dla tych dwunastu.

Dlatego wnioskuję, że "haczyk" będzie polegał na tym, że aby zdobyć 19cie skrzyń nie wystarczy kilku "ekstremistów", ale potrzeba będzie (bardziej zrównoważonego) wysiłku ze strony całego bractwa. Wskazuje na to zwłaszcza wprowadzenie progresywnej trudności, która jest właśnie obliczona na większe wyrównanie wyników osiąganych przez wszystkich.
Nie wystarczy mieć w bractwie kilku graczy wykręcających regularnie po kilka tys. punktów by mieć zapewnione zdobycie 10-ciu skrzyń, ale trzeba będzie aktywizować graczy, którzy dzisiaj stukają po 1-2 tys. i na tym przestają.
to bractwa w ktorych kilku wykreca tysiace z sępami wbijającymi 30 aby się załapać na skrzyneczki albo padną na mordki albo sępienie się skończy
 

Ovocko

Rycerz
to bractwa w ktorych kilku wykreca tysiace z sępami wbijającymi 30 aby się załapać na skrzyneczki albo padną na mordki albo sępienie się skończy

Uhmmm... myślę że to będzie jeden z efektów. I to mnie akurat cieszy.

Na marginesie, może ktoś potwierdzić skąd wzięła się informacja na temat większego zróżnicowania składu wojska w turniejach?
Na filmie mowa o większym zróżnicowaniu surowców do negocjacji, ale o armii ani słowa?
 

Ovocko

Rycerz
Ta informacja jest w ogloszeniu na becie:

No właśnie, tego mi brakowało w filmiku. Ciekawe tylko co odkładnie oznacza tutaj "more randomized"? To, że nie jest to "fully" albo po prostu "randomized" sugeruje, że szkielet zostanie podobny, albo że wprowadzone zostanie kilka dodatkowych jednostek dla poszczególnych turniejów, ale będzie to jednak jakoś ograniczony pakiet.
O sam wybór wojska na konkretną walkę się tutaj nie martwię, bardziej o takie dobranie produkcji by nie stanąć potem z powodu braków w jednym czy dwóch rodzajach wojska.

Z tego co tam piszą, do powiedzmy 15-20tej prowincji turniej będzie miał w sumie podobną trudność jak teraz, schody się zaczną dalej. To by się w sumie zgadzało z tym co pisałem powyżej, bo te 20 prowincji to mniej więcej 5-6 tys. punktów, czyli nieco poniżej tego, co musiałby wyrobić każdy członek bractwa aby zdobyć 19 skrzyń.
Spodziewam się przetasowań w bractwach i odejścia w niebyt tych graczy, którzy utrzymują się permanentnie na poziomie typowych limitów stawianych przez bractwa (zazwyczaj 1-1,5 tys punktów), nie mówiąc o tych co robią jeszcze mniej.
 

DeletedUser2262

Guest
Nie pamiętam czy to już weszło wcześniej na LIVE, ale teraz na telefonie zauważyłem u siebie tą opcję:

zwiekszenie produkcji.png
 

Nusion

Kapłan
Ostatnia edycja:
Ciekawe tylko co odkładnie oznacza tutaj "more randomized"? To, że nie jest to "fully" albo po prostu "randomized" sugeruje, że szkielet zostanie podobny
No nie wiem... Moje pierwsze wrazenie z bety jest takie, ze jesli chodzi o sklady przeciwnika, to obecny turniej na becie tylko teoretycznie przypomina turniej eliksirow... Przeciwnik wystawia Kaplana, Generala Orkow, Wiedzme, Rozbojnika, Mgielnika, Orka Dezertera, Cerbera, Zlodzieja, Antycznego Orka, Mozdzierz, Skalnego Olbrzyma, Rycerza, Maga Kolczastej Rozy...

Niby wielu jednostek w skladach przeciwnika brakuje, ale kombinacje pieciu jednostek przeciwnika o wiele bardziej przypominaja te z Iglicy, a nie z turnieju eliksirow. Nusion robila screeny, moze zdecyduje sie kilka z nich tu wrzucic ;)
 

Nusion

Kapłan
Nusion robila screeny, moze zdecyduje sie kilka z nich tu wrzucic
Czemu nie :)
Zwróćcie uwagę na te malutkie czarne cyferki - numer prowincji, bo nie w każdej prowincji robiłam screeny.
Jestem tam w XV rozdziale, mój koszarowy oddział to 2817.

1594752519359.png

1594754028656.png

1594752911148.png

Pierwszych 9 prowincji robiłam surką a resztę wojskiem. Wzmocnienia to 2 zbrojmistrzów + feniks.
Nie było tak źle w 1 gwiazdce ;)
 
Ostatnia edycja:
Mozna zauwazyc, ze u Nusion jej wielkosc oddzialu turniejowego praktycznie sie nie zmienila (uwzgledniajac oczywiscie czterokrotna redukcje ilosci konfliktow). W starym systemie w prowincji nr 20 wielkosc oddzialu turniejowego odpowiadala oddzialowi koszarowemu, a teraz jego czterokrotnosci, czyli wychodzi na to samo (celowo pomijam progresywny wzrost oddzialu przeciwnika). Ciekawe, jak to bedzie wygladac u graczy z bardzo wieloma poziomami cudow czy wykupionymi wszystkimi ekspansjami...
 

Charlene

Szef kuchni
Czy tylko ja mam wrażenie, że nowe turnieje zrobiły się takie same jak walki w Iglicy? Czyli fajnie do pewnego momentu, bo potem w przypadku przegranej straty są kosmiczne( zakładam wariant bez tak wielkich wzmocnień, bo mało kto może sobie pozwolić na wystawienie 2 zbrojmistrzów na turnieje)
//
Poza tym kolejna sprawa. Jeśli mamy wystawiać wszystkie jednostki wojskowe co turniej, to teraz koszary, tereny treningowe i obóz najemników powinny mieć oddzielne produkcje zamiast jednej, żeby to jakoś nadrobić.

połączono//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Nusion

Kapłan
Ciekawe, jak to bedzie wygladac u graczy z bardzo wieloma poziomami cudow czy wykupionymi wszystkimi ekspansjami...
Ja tam mam teraz poziom cudów 156 i 8 ekspansji premium

mało kto może sobie pozwolić na wystawienie 2 zbrojmistrzów na turnieje)
Korzystając z tego fajnego systemu wielu może sobie pozwolić, ja stawiam 4 wzmocnienia na 2 iglice i 2 turnieje, a więc wychodzi 8 w miesiącu. Spokojnie wpada tyle z akademii, a dodatkowo w Iglicy trafi się czasem zbrojmistrz, który liczy się jak 2 swobodne :)

 

SandDiuna

Tancerz ostrzy
Ja tam mam teraz poziom cudów 156 i 8 ekspansji premium


Korzystając z tego fajnego systemu wielu może sobie pozwolić, ja stawiam 4 wzmocnienia na 2 iglice i 2 turnieje, a więc wychodzi 8 w miesiącu. Spokojnie wpada tyle z akademii, a dodatkowo w Iglicy trafi się czasem zbrojmistrz, który liczy się jak 2 swobodne :)

To masz szczęście bo mnie wypada 1 zbrojmistrz na miesiac
 

Charlene

Szef kuchni
Ja tam mam teraz poziom cudów 156 i 8 ekspansji premium


Korzystając z tego fajnego systemu wielu może sobie pozwolić, ja stawiam 4 wzmocnienia na 2 iglice i 2 turnieje, a więc wychodzi 8 w miesiącu. Spokojnie wpada tyle z akademii, a dodatkowo w Iglicy trafi się czasem zbrojmistrz, który liczy się jak 2 swobodne :)

Jak ktoś ma po 30+ prowincji na turnieje to sobie może pozwolić na ten system. Gracze z 10-15 prowincjami to raczej nie bardzo, jeśli chce się zrobić 10 skrzynek. Poza tym Iglica wcale nie jest taka hojna, żeby dawać zbrojmistrzów.
 

Ovocko

Rycerz
No nie wiem... Moje pierwsze wrazenie z bety jest takie, ze jesli chodzi o sklady przeciwnika, to obecny turniej na becie tylko teoretycznie przypomina turniej eliksirow... Przeciwnik wystawia Kaplana, Generala Orkow, Wiedzme, Rozbojnika, Mgielnika, Orka Dezertera, Cerbera, Zlodzieja, Antycznego Orka, Mozdzierz, Skalnego Olbrzyma, Rycerza, Maga Kolczastej Rozy...

Czyli wszystkie formacje... Patrząc na screeny chyba niektóre jednostki pojawiają się częściej niż inne, ale może to jest po prostu wrażenie.
Trzeba się chyba będzie przeprosić z cudami typu klasztor (którego od dłuższego czasu nie rozbudowuję) a na razie skoncentrować na skończeniu ambasad bo coś mi mówi, że po nowemu hurtowe zdobywanie PW do badań nie będzie już takie oczywiste.
Choć z drugiej strony, jeśli rzeczywiście wzrost poziomu trudności w kolejnych gwiazdkach danej prowincji nie będzie tak duży jak obecnie, to dla tych, którzy w turnieju robili maks prowincji na dwie gwiazdki pewnym rozwiązaniem będzie robienie np. połowy tego co wcześniej, ale za to na 5 gwiazdek. Jest szansa, że wypadnie to podobnie z jednej strony pod względem trudności i strat, a z drugiej strony jeśli idzie o uzysk punktów oraz PW.
 
Status
Zamknięty.
Do góry