• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

blokada AW

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser174
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser174

Guest
wpłacając paczki w cuda na apce bardzo fajnie to śmiga. Na przeglądarce niestety jest zbyt długa blokada przed wydaniem kolejnego pakietu. Teoretycznie ma to zapobiec dublom wpłat... nie działa :/ Te 3-4 sek cooldownu to zdecydowanie za długo
 

Nusion

Kapłan
Na przeglądarce faktycznie słabo to idzie jeśli wchodzimy w cuda "nowym" sposobem, czyli wchodząc w czyjś cud z listy bractwa, z czatu lub z ikonki cudów w czyimś mieście. Można tak spokojnie wrzucić kilka paczuszek. Ale jeśli chcemy wrzucić kilkadziesiąt PW paczuszkami po 3PW no to już jest problem.
Ja pomijam ten problem tak, że wchodzę do miasta delikwenta i w jego cud "starym sposobem" (czyli klikam w cud w mieście) i wtedy wrzucanie idzie o niebo szybciej.
To jest oczywiście rozwiązanie bardzo "tymczasowe". Nie po to została dodana możliwość "łatwiejszego" czy tam "szybszego" wrzucania PW, żeby było wolniej i trudniej...
 

GrzegorzTheGreat

Tancerz ostrzy
Ja pomijam ten problem tak, że wchodzę do miasta delikwenta i w jego cud "starym sposobem" (czyli klikam w cud w mieście) i wtedy wrzucanie idzie o niebo szybciej.
U mnie nie widać różnicy po wejściu do miasta, przynajmniej takiej, którą bym widział "gołym okiem". Może jakby mierzyć stoperem setne sekundy, ale to chyba nie o to chodzi. Jest zauważalna, irytująca zwłoka na przeglądarce, co szczególnie rzuca się w oczy, jak się zobaczy, jak to śmiga na apce.
 
U mnie nie widać różnicy po wejściu do miasta
To troche dziwne, u mnie na przegladarce po wejsciu do czyjegos miasta nie ma zadnych opoznien przy wrzucaniu w cuda, wszystko idzie dokladnie tak samo szybko, jak przy wrzucaniu we wlasne. Natomiast przy wrzucaniu przez nowa funkcje wszystko zalezy od paczek, ktorych uzywam. Dwie-trzy paczki z PW to jeszcze nie problem, choc opoznienie wynosi juz kilka sekund, natomiast wrzucanie wiekszej ilosci mniejszych paczek lub PW z paska to wrecz tragedia, tu trzeba czekac czasem nawet pol minuty (nie przesadzam).
 

Tajniakos

Paladyn
Ostatnio chciałem pozbyć się pojedynczych PW z inwentarza ale szybko się z tego wycofałem bo wrzucenie w ten sposób np 100 PW w cud sąsiada trwało by wieki. Nie jest przesadą tak jak napisał @chris07070707 bo i u mnie często to trwa około pół minuty. Momentami się zastanawiałem czy mi się gra nie zacięła. Niestety reakcja gry przypomina mi te nieszczęsne turniejowe mieczyki, których przez długi czas nie mogliśmy się pozbyć.
Z lekka zaczyna i to być irytujące.
 

DeletedUser174

Guest
@jarq a że ja się tu tak przypomnę
Ikonki zgłoszenia nie ma... wysłałeś to do centrali czy Ci sie zapomło?

bo opóźnienie dalej występuje. I głupkowato działa, bo nawet jak jest sara ikonka to pw potrafią wpaść. A że sie klika na przypał to inna rzecz...
 

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
Teoretycznie nie powinno to tak działać jak piszecie powinno być lekkie opóźnienie około 1s (właśnie sprawdziłem u siebie na koncie i ja mogłem do kogoś wrzucać w odstępach około 1s) które ma zapobiegać podwójnemu kikowi i wydawaniu PW przez przypadek.
 
Teoretycznie nie powinno to tak działać jak piszecie powinno być lekkie opóźnienie około 1s (właśnie sprawdziłem u siebie na koncie i ja mogłem do kogoś wrzucać w odstępach około 1s) które ma zapobiegać podwójnemu kikowi i wydawaniu PW przez przypadek.
Czy mamy to tak rozumiec, ze opoznienie po wrzuceniu 20 PW z paska ma wynosic 20 sekund i ze to normalne ?
Co do zabezpieczenia przed podwojnymi klikami, hmm... dlaczego w takim razie nie ma takiego "zabezpieczenia", jesli wypelniamy komus cud po wejsciu do jego miasta ?

Jak by nie bylo, w "duzych" bractwach, czyli takich z cudami na wysokich poziomach, ta dodatkowa opcja "przyspieszonego" wrzucania PW w cuda jest prawie bezuzyteczna z powodu tych opoznien.
 

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
Tak jak już pisałem, sam to przed chwilą sprawdzałem i opóźnienie po wrzuceniu danej paczki jest około 1s, maksymalnie 2 i nie zależy to od wielkości paczki.
 
Tak jak my kilka razy pisalismy, wrzucenie 1 czy nawet 3 paczek nie stanowi jeszcze wielkiego problemu. Ale sprobuj prosze wrzucic komus w cud 95 PW z paska (uzywajac przycisku 1 PW) lub taka sama ilosc w paczkach po 3-5 PW. Ciekaw jestem, czy dalej bedzie to 1, maksymalnie 2s opoznienia.
 

DeletedUser174

Guest
@jarq teoretycznie to niezależnie od sposobu wrzutek pw powinno to działać tak samo. To dlaczego nie działa? Gracze na apce są mądrzejsi i Ig nie musi ich chronić? A na przeglądarkach grają bardziej ulomni z podziałem na stopnie upośledzenia?
 
Poza tym jesli bezposrednio wejdzie sie do czyjegos miasta bez uzywania tej nowej funcji, wrzucanie PW w cuda nawet z przegladarki tez odbywa sie bez zadnych opoznien. Wtedy tez nie potrzeba zabezpieczen ? Oczywiscie lekko ironizuje, bo to wyjasnienie jest nie do zakceptowania.
 

DeletedUser174

Guest
lekkie opóźnienie (...) które ma zapobiegać podwójnemu klikowi i wydawaniu PW przez przypadek.
to "lekkie" opóźnienie dzisiaj powoduje brak jakiejkolwiek kontroli nad ilościa wydawanych pw. Byłam przekonana, ze mam wyklikane 5x3pw okazało się, ze zostawiłam tylko 9. Innym razem miałam do zstawienia 45pw i gdyby nie to, że testowo juz przed końcem limitu teraz już za kazdym razem sprawdzam ilość pw, to bym przepłaciła, bo w przekonaniu że brakuje mi jeszcze 10 pw trochę się zdziwiłam jak przy moim nicku widniało 45 wpłaconych książek. Coś tu nie pyka jednym slowem
 

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
Tak jak my kilka razy pisalismy, wrzucenie 1 czy nawet 3 paczek nie stanowi jeszcze wielkiego problemu. Ale sprobuj prosze wrzucic komus w cud 95 PW z paska (uzywajac przycisku 1 PW) lub taka sama ilosc w paczkach po 3-5 PW. Ciekaw jestem, czy dalej bedzie to 1, maksymalnie 2s opoznienia.
Ostatnio wrzucałem z tego nowego przeglądu 100 PW z czego 90 to były paczki po 3 i nie było problemu, tak jak piszę odstępy były w granicach 1 sekundy, ale oczywiście przekaże wasze spostrzeżenia i poproszę aby to sprawdzili.
 

DeletedUser174

Guest
@jarq to dlaczego zauważamy różnice pomiędzy apka a przeglądarka? Bo z apki to faktycznie problemu nie ma, a na przeglądarce jakos to tak sprawnie nie działa. Jakie jest wyjaśnienie tego fenomenu?
 

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
Nie mam zielonego pojęcia, jeśli by był ktoś tak miły i nagrał filmik jak to wygląda, byłbym bardzo wdzięczny. Tak jak powiedziałem u mnie to w miarę szybko idzie więc z mojego filmiku nici.
 

Nusion

Kapłan
@jarq , ja wiem, że sekunda to niewiele, ale ziarnko do ziarnka...
Przypuśćmy, że mam w pasku 140PW i chcę wrzucić komuś w cud 95 (bo takich właśnie ilości wymagają najwyższe skrzynki w cudach np. na 31 poziomie). Czyli wrzucam z paska pojedyńczo 95 PW!!! Przy opóźnieniu 1s to jest już 95 sekund!!! Półtorej minuty! A sam napisałeś, że opóźnienia są 1-2 sekundy, więc przy dobrych wiatrach mogę te 95PW wrzucać przez 3 minuty!!!
A to jest trochę kaszanka... chyba się z tym zgodzisz
 
wrzucam z paska pojedyńczo 95 PW!!! Przy opóźnieniu 1s to jest już 95 sekund!!! Półtorej minuty! A sam napisałeś, że opóźnienia są 1-2 sekundy, więc przy dobrych wiatrach mogę te 95PW wrzucać przez 3 minuty!!!
A jesli nie czeka sie na "wejscie" kazdego z tych punktow wiedzy czy paczki, tylko klika sie szybko liczac kliki w pamieci, to po zakonczeniu wrzucania gra potrafi sie zamrozic nawet na prawie minute i nic innego nie mozna w tym czasie zrobic.
 
Wiecie co ? Wysoko rozwinieci gracze maja jednak pod kilkoma wzgledami przechlapane... ;) Za chwile wyjasnie.

Zauwazylem dzis cos, co mogloby przynajmniej czesciowo wyjasnic to i owo. Wrzucajac dzis kolezance punkty wiedzy w cud z mojej wioski iglicowej uderzylo mnie, ze opoznienie jest znacznie mniejsze, niz w moich dwoch miastach glownych. Jakos od razu skojarzylo mi sie to z problemem opoznien w trakcie klikania turnieju w zaleznosci od ilosci podbitych na mapie prowincji.

Postanowilem to troche dokladniej zbadac. Jestem w o tyle dobrej sytuacji jesli chodzi o takie testy porownawcze, ze jedna moja wioska iglicowa jest na niskim stopniu rozwoju (Lesne Elfy, bardzo niewiele budynkow, cudow i ich poziomow, prowincji itd.), druga iglicowka jest na bardzo przyzwoitym poziomie rozwoju w Niziolkach, ma kilka cudow na bardzo wysokim poziomie, sporo budynkow i prowincji, a oprocz tego moge tez testowac w wysoko rozwinietym miescie glownym w ostatniej epoce.

I rzeczywiscie. Wrzucajac komus PW w cud z najslabiej rozwinietej wioski opoznienia przy wrzucaniu komus w cud niewielkich ilosci PW z paska (1-15) prawie nie wystepowaly, przy srednich ilosciach (15-40) byly juz zauwazalne, ale ledwo ledwo, dopiero przy naprawde duzych ilosciach (czyli po wielu nastepujacych po sobie w szybkim tempie pojedynczych klikach przy dodawaniu PW z paska lub malych paczek) opoznienia potrafily trwac kilka sekund. Kilka, ale nie kilkadziesiat !!!

Nie bede was zanudzal. W sredniej wiosce opoznienia byly juz znacznie wyzsze i zaczynaly mocno przeszkadzac, bo wynosily od sekundy-dwoch przy malych ilosciach, kilka sekund przy srednich i 10-15 sekund przy duzych ilosciach pojedynczo dodawanych PW lub paczek

W miescie glownym nie musialem testowac, bo takie testy mam dzien w dzien na zywo, pomagajac innym w ich cudach. Nie musze chyba wspominac, ze tu opoznienia sa jeszcze wyzsze, wrecz nie do zaakceptowania, bo zaklocaja normalny rytm gry, niejednokrotnie zamrazajac mi miasto nawet na prawie minute.

Wniosek jest oczywiscie taki, ze im bardziej rozwiniete miasto (byc moze chodzi tu o sume poziomow wlasnych cudow, byc moze o cos innego), tym wieksze problemy ma fragment kodu gry odpowiedzialny za funkcje "latwiejszego" wrzucania komus PW w cuda. To wyjasnialoby, dlaczego
niektorzy maja sekunde-dwie opoznienia przy danej akcji, a inni 30 sekund...

Czy ktos moglby to prosze sprawdzic u siebie, jesli ma takie mozliwosci i potwiedzic (lub zanegowac) wyniki tych moich dzisiejszych testow ?
 
Do góry