• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Farma Iglicy na nowym świecie ?

A jeszcze co do samego wojska to jakie wojsko u ludzi najlepiej się będzie sprawdzało do robienia iglicy ?
Na tym etapie rozwoju najbardziej przydatni sa Kusznicy i Kaplani, w wiekszosci przypadkow najlepiej jest walczyc ukladem 3+2 lub 2+3. Dodatkowo przyda sie garstka ciezkich i ciezkich strzelajacych.
I czy warto dojść do końca czwartego rodziału żeby odblokować sanktuarium ? aktualnie jestem w połowie czwartego
Nie warto dochodzic do konca 4 epoki. Lepiej zatrzymaj sie tam, gdzie jestes.
 

miodziox

Wędrowiec
Tak tylko dopytam bo aż dziwne mi się to wydaję naprawdę idzie całą iglice na 4 rodziale robić wojskiem ?
Miałem już taką sytuację na pierwszym piętrze że wielkość mojego rozdziału 141 a wielkość oddziału w iglicy 190 w tym 2walki po 190.
I naprawdę się da to ugrać bez żadnych wspomagaczy typu 50% życia itd ?
 
Tak tylko dopytam bo aż dziwne mi się to wydaję naprawdę idzie całą iglice na 4 rodziale robić wojskiem ?
...
I naprawdę się da to ugrać bez żadnych wspomagaczy typu 50% życia itd ?
Nikt nie mowil, ze na tym etapie da sie zrobic cala Iglice wojskiem bez wzmocnien zycia i ataku.
Da sie ja zrobic wystawiajac:

2x swobodne + 2x powielacz magow
lub
2x swobodne +2x oswiecony lekki strzelec.

Komplet 4 wzmocnien wystarczy wystawic raz na dwa tygodnie i zrobic dwie Iglice na tym jednym komplecie. Tutaj dokladnie opisalem, jak:
2 Iglice na jednym komplecie wzmocnien

Z doswiadczenia wiem, ze wzmocnien z Akademii i Zbrojmistrzow z Iglicy na to wystarcza, tzn. ze srednio pojawiaja sie minimum 2 wzmocnienia w tygodniu, a to juz w pelni wystarcza. Jeszcze w zadnej wiosce iglicowej nie zabraklo mi wzmocnien, a stosuje ten sposob juz od wielu miesiecy i co tydzien robie wojskiem 3 poziomy Iglicy.
 
Swobodne ulepszenie jednostki to rodzaj wzmocnienia wojska (do zdobycia w Akademii Magii). Daje +25% punktow zycia.
Krasnoludzki Zbrojmistrz daje +50% punktow zycia. Czyli dwa swobodne sa ekwiwalentem jednego Zbrojmistrza.
 

miodziox

Wędrowiec
Czyli powiedzmy jeden zbrojmistrz +2x powielacz magow albo kusznikow i na spokojnie się robi.
I wszystko to z akademi się zdobywa okej!
 
I znowu mala korekta:
Czyli powiedzmy jeden zbrojmistrz +2x powielacz magow albo kusznikow i na spokojnie się robi.
Nikt nie mowil, ze "na spokojnie sie robi". Trzeba troche potrenowac i pouczyc sie na wlasnych bledach, zeby w miare opanowac walke w Iglicy i nauczyc sie dobierac odpowiednie kombinacje wlasnych oddzialow przeciwko okreslonym skladom przeciwnika. Jak sie to juz opanuje, wtedy rzeczywiscie mozna robic Iglice na wzglednym luzie nawet w wiosce z IV epoki bez cudow wojskowych, uzywajac skladu 2x wzmocnienie zdrowia + 2x wzmocnienie ataku.
 

BlossomValvi

Łucznik
I znowu mala korekta:

Nikt nie mowil, ze "na spokojnie sie robi". Trzeba troche potrenowac i pouczyc sie na wlasnych bledach, zeby w miare opanowac walke w Iglicy i nauczyc sie dobierac odpowiednie kombinacje wlasnych oddzialow przeciwko okreslonym skladom przeciwnika. Jak sie to juz opanuje, wtedy rzeczywiscie mozna robic Iglice na wzglednym luzie nawet w wiosce z IV epoki bez cudow wojskowych, uzywajac skladu 2x wzmocnienie zdrowia + 2x wzmocnienie ataku.
A takie pytanie „na luzie” oznacza auto a kombinowanie walkę manualna?
 
"Na wzglednym luzie" oznacza mozliwosc wygrania kazdej walki na automacie, nawet jesli straty w niektorych z tych walk beda bardzo wysokie. Oczywiscie walka manualna znacznie te straty redukuje.
 

miodziox

Wędrowiec
Chris jak trafisz w akademi powielacza mógłbyś tutaj wrzucić screena ? bo mam wrażenie że jeszcze nigdy nie miałem go żeby wytworzyć
 

miodziox

Wędrowiec
Dzięki i dopytam jeszcze bo na nowym świecie zaraz wchodzę w 3 rodział i co w nim zbadać ?
Wszystko ? bo na końcu jest awans kuszników ? większa produkcja itd ?
Czy tylko rezydencje ?
 

miodziox

Wędrowiec
Okej a powiększenia terenu robić wszystkie co się uda zdobyć czy kilka zbudować i tyle ?
Mam zamiar wszystko tylko wojskiem robić coś jeszcze budować ? skąd się brało tereny orków i tych waloriańskich ?
I na jakim poziomie ratusz zostawić ? robic na 15 ? czy zostawić nisko lepiej ?
 

Aslana

Tancerz ostrzy
Tereny orków oraz valoriany tworzysz w akademii magii tak jak wzmocnienia wojska, ratusz na max, a ilość ekspansji to teraz zagadka bo od tego ma zależeć poziom trudności. Więc to Twój wybór albo nieco wyższy poziom trudności albo więcej miejsca na budynki ;-) Powodzenia i dobrej zabawy.
 

xEasyRiderx

Rycerz
Tereny orków czy valoriany a raczej jednostki z nich nie za bardzo są przydatne przy walkach w iglicy natomiast wystarczające są zwykłe jednostki produkowane w koszarach.
Taka moja rada jeśli chcesz robić całą iglicę wojskiem to zacznij to robić i jak to mówią zdobądź trochę doświadczenia w tych walkach. Polecam na początek walki manualne tam możesz przełączyć na auto aby zobaczyć jak zachowują się twoje jednostki względem jednostek przeciwnika. Potem możesz wyciągać wnioski i zyskać doświadczenie aby samemu dobierać swoje jednostki dla jednostek przeciwnika.
 
Do góry