• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

To nie błąd Za dużo kultury?

Status
Zamknięty.

Deleted User - 848911862

Guest
Czy przesadziłem z ilością kultury?
Bo powinienem mieć maksymalnie czyli 170% a na zielono świeci 160%
Więc ile tak właściwe mi daje ten bonus?
Daje screen w formie linku bo w załącznik jest plik zbyt duży.
Kod:
https://prnt.sc/u1687c
 

DeletedUser3033

Guest
nie wiem co tak naprawdę chcesz wiedzieć ?
ilość kultury u ciebie jest prawidłowa wybuduj coś co będzie miało czy raczej da 88 do kultur i bonus będzie na 170%
ja mam bonus 200%
a sam bonus zwiększa ilość zasobów i monet zbieranych w mieście
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Deleted User - 848911862

Guest
nie wiem co tak naprawdę chcesz wiedzieć ?
ilość kultury u ciebie jest prawidłowa wybuduj coś co będzie miało czy raczej da 88 do kultur i bonus będzie na 170%
ja mam bonus 200%
a sam bonus zwiększa ilość zasobów i monet zbieranych w mieście
Teraz rozumiem, więc zawsze będzie się pojawiało te 10% więcej.
Więc to mój błąd, nie gry.
Przepraszam.
 

Tajniakos

Paladyn
Czy przesadziłem z ilością kultury?
Bo powinienem mieć maksymalnie czyli 170% a na zielono świeci 160%
Więc ile tak właściwe mi daje ten bonus?
Daje screen w formie linku bo w załącznik jest plik zbyt duży.
@PapiezRobak sytuacja, którą pokazałeś nie jest ani błędem gry ani tym bardziej Twoim błędem i nie musisz nikogo w tej sytuacji za nic przepraszać :).
@Shadows Dragon pisząc koledze w takim kontekście jak poniżej:

nie chce mi się pisać monologów
ale jak naprawdę przesadzisz z kulturą to zaświeci ci się ostatnie słoneczko

Wprowadzasz @PapiezRobak w błąd ponieważ przesada kojarzy się z negatywnym skutkiem jakiegoś naszego działania.

@PapiezRobak sytuacja, którą opisałeś jest bardzo pozytywna i im wyższy poziom kultury tym lepiej dla Twojego miasta.
Poziom kultury możesz podnieść poprzez rzucenie czaru "czarujący podarunek, który można zdobyć w turnieju, stworzyć go w Akademii Magii lub możesz go otrzymać za pomoc sąsiedzką. Dodatkowo poziom wzrośnie gdy te budynki na które rzuciłeś czar zostaną zmotywowane przez członków bractwa oraz sąsiadów dlatego warto wpisać kulturę w opisie miasta.
 

xEasyRiderx

Rycerz
Kultura na wysokim poziomie daje dodatkowy bonus przy zbiorach dla młotków produkowanych w warsztatach oraz monet z rezydencji dlatego im więcej posiadasz kultury tym lepiej. Tutaj @tajniakos dobrze ci radzi abyś wpisał sobie w opisie miasta KULTURA i niekoniecznie musisz korzystać z czaru Czarujący Podarek jeśli nie masz go w nadmiarze :)
 

Deleted User - 848911862

Guest
Dobra nadal nic nie rozumiem.
Trochę udało mi się podnieść punkty kultury i świeci ☀ 170%.
Dlaczego nie pojawiło się 180% do następnego poziomu?
Kod:
https://prnt.sc/u1bmtm
 

BlossomValvi

Łucznik
Bo 170% to maksymalny limit do którego można podnieść sama kultura (limit paska) aby go przekroczyć trzeba używać czar czarujący podarunek każde jego użycie na nowym budynku podbija limit o 5%

Ogólnie to dobrze mieć wysoki poziom szczęścia, natomiast uważam ze nie warto aż tak się na nim skupiać i w niego inwestować (np dorzucając budynki kulturowe)

A co daje to tyle ze zamiast zbioru 1000 złota z rezydencji czy 1000 zasobów (młotków) z warsztatu szczęśliwi pracownicy dorzucają kolejne 700 sztuk, czyli na każdy 1000 z bonusem 170% zbierasz 1700
 
Ostatnia edycja:

xEasyRiderx

Rycerz
Ogólnie to dobrze mieć wysoki poziom szczęścia, natomiast uważam ze nie warto aż tak się na nim skupiać i w niego inwestować (np dorzucając budynki kulturowe)
Poziom kultury jest ważny i łatwo utrzymać ją na wysokim poziomie w początkowej fazie gry jak u ciebie @PapiezRobak natomiast da się grać z kulturą na poziomie 100% kiedy słonko jest za chmurką lub nawet na minusie. Różnica jest tylko taka że nie będzie dodatkowego bonusu dla zbiorów z warsztatów i rezydencji oraz nie będzie można nic wybudować ani rozbudować.

Widzę że jesteś w maleńkim bractwie i tutaj ważna jest pomoc sąsiedzka od bractwa jak i odkrytych sąsiadów z mapy. Warto dawać motywki (łapki) nawet jeśli ta pomoc nie jest odwzajemniona ponieważ na twoim etapie gry młotki pozyskane z warsztatów jak i monety z rezydencji są ważne i przeważnie ich brakuje przy rozbudowie miasta.
 

blazius1

Paladyn
Jednym słowem im mniejsze miasto, tym rola bonusu do kultury większa.

Chociaż rola bonusu nie musi wcale maleć wraz z rozwojem miasta. Może być duża jeśli bonus będzie wsparty solidnymi budynkami kulturowymi z eventów oraz co najmniej dwoma cudami: Ruinami Strażnicy oraz Starą Latarnią. Jam mam też nową Latarnię i z poziomu 215% bonusu praktycznie nie schodzę nigdy. Pozwala to stale redukować liczbę warsztatów bez strat w przychodach narzędzi. I pozwala na utylizowanie nadwyżek kasy u hurtownika.
Na poziomie podstawowym 100% da się grać, ale system gry na poziomie 250-300% jest zupełnie fajny, że tak powiem.
 
Ostatnia edycja:

xEasyRiderx

Rycerz
@blazius1 zauważ że to jest początkujący gracz i daleko mu jeszcze do tych cudów o których piszesz.
Owszem cuda pomagają a jeszcze bardziej odpowiednie budynki eventowe które można sobie zmieniać na lepsze (jeśli takowe są) przy kolejnych eventach jednak tutaj bardziej chodzi o same podstawy czyli jak i skąd jest kultura oraz jakie ma znaczenie :)
 

Deleted User - 848911862

Guest
Poziom kultury jest ważny i łatwo utrzymać ją na wysokim poziomie w początkowej fazie gry jak u ciebie @PapiezRobak natomiast da się grać z kulturą na poziomie 100% kiedy słonko jest za chmurką lub nawet na minusie. Różnica jest tylko taka że nie będzie dodatkowego bonusu dla zbiorów z warsztatów i rezydencji oraz nie będzie można nic wybudować ani rozbudować.

Widzę że jesteś w maleńkim bractwie i tutaj ważna jest pomoc sąsiedzka od bractwa jak i odkrytych sąsiadów z mapy. Warto dawać motywki (łapki) nawet jeśli ta pomoc nie jest odwzajemniona ponieważ na twoim etapie gry młotki pozyskane z warsztatów jak i monety z rezydencji są ważne i przeważnie ich brakuje przy rozbudowie miasta.
Rozumiem co daje bonus kultury, nie rozumiałem tylko jaki jest maksymalna wartość.
W tym tygodniu idę w surowce, mam zamiar około piątku zacząć budowę wszystkich wydobyć po kilka sztuk więc kultura mi stanowczo spadnie.

Łapki daje każdemu kogo odkryłem plus w bractwie, a jest jakie jest. Ważne że są aktywni.
 

blazius1

Paladyn
Dowcip z bonusem kultury polega właśnie na tym że on nie ma maksymalnej wartości.
On zależy od ilości budynków kulturowych oraz od ich jakości (generalnie eventowe lepsze). Następnie od aktywności Twojej oraz bractwa i sąsiadów w tzw. łapkowaniu - z czym jest różnie (to jest zmienna), potem od tego czy zapodasz Magiczne Podarunki w miarę regularnie, czy nie, a na końcu od wspomnianych cudów i wysokości ich poziomów - jeśli postawisz i zainwestujesz PW.

Czyli ostatecznie wysokość omawianego bonusu zależy w większości od czynników zmiennych , a jego wysokość maksymalna na danym etapie gry jest limitowana głównie aktywnością właściciela miasta oraz aktywnością innych graczy (na dalekim etapie gry na pewno). Przy czym im dalej w tym kierunku, tym rola innych graczy malej. Wysokie cuda i Podarunki przejmują rolę dźwigni ekonomicznej, rola cudzego łapkowania maleje. W pewnym momencie jakość sąsiedztwa nie ma znaczenia. Nawet jak zostaje ci pięciu sąsiadów, którzy łapkują od lat., to tych pięciu i średnio aktywne bractwo uruchamiają już dobry bonus.

W grze masz informację, że "bez wsparcia innych graczy nie osiągniesz bonusu wyższego niż 160%". Czyli dodatkowe procenty w podstawowej wersji gry zawdzięczasz już innym graczom. Przede wszystkim aktywnemu bractwu. Ten wskaźnik to taki rodzaj punktu orientacyjnego. Możesz się orientować na ten wskaźnik chcąc pójść w kierunku wspomnianych cudów i miasta mocno opartego o stronę ekonomiczną gry.

Nie jest to wersja gry szczególnie zalecana na forum. Ale istnieje i jest grywalna.
 
Ostatnia edycja:

BlossomValvi

Łucznik
Co do cudów to akurat podane zostały trochę mylące dane, bo:
- latarnia wydłuża działanie i moc lapkowania
- ruiny dają procent używanej kultury (czyli de facto zmniejsza zapotrzebowanie na nią)
- ale to samo co ruiny robi sanktuarium/klasztor a jest on bardziej potrzebny z uwagi na drugi bonus

Tak czy inaczej ruiny + klasztor mogą zmniejszyć zapotrzebowanie na kulturę nawet do 80% dlatego tez podałem ze nie warto aż tak się nad nim skupiać realnie to duzo lepiej dorzucić kolejny warsztat (Przydatne do ewentow i PB) niż budynki kulturowe
 

blazius1

Paladyn
Ścisły związek z bonusem do kultury mają cuda które podałem.
Budowa i podnoszenie Kalsztoru nie musi mieć związku z budowaniem bonusu do kultury. Można mieć Klasztor i ten bonus redukować. Albo ignorować, co robi zdaje się większość graczy.
Klasztor zbuduje również gracz nastawiony na wojsko. Czyli to już cud uniwersalny.

Czyli już trochę z innej bajki.
 

Deleted User - 848911862

Guest
Nie jest to wersja gry szczególnie zalecana na forum. Ale istnieje i jest grywalna
To chyba będę nie lubiany na forum:eek:

Co do cudów to akurat podane zostały trochę mylące dane, bo:
- latarnia wydłuża działanie i moc lapkowania
- ruiny dają procent używanej kultury (czyli de facto zmniejsza zapotrzebowanie na nią)
- ale to samo co ruiny robi sanktuarium/klasztor a jest on bardziej potrzebny z uwagi na drugi bonus

Tak czy inaczej ruiny + klasztor mogą zmniejszyć zapotrzebowanie na kulturę nawet do 80% dlatego tez podałem ze nie warto aż tak się nad nim skupiać realnie to duzo lepiej dorzucić kolejny warsztat (Przydatne do ewentow i PB) niż budynki kulturowe

Aktualnie na tym etapie gry nie wiem za bardzo o czym piszesz, ale wyciągam wnioski że inni doświadczeni gracze też nie za bardzo wiedzą co próbujesz mi przekazać.
Cieszę się że próbujesz mi ułatwić i przedstawić grę, proszę tylko bardziej logicznie.
 
Ta dyskusja zaszla chyba troche za daleko, jesli chodzi o rady dla poczatkujacego gracza.

Na tym etapie najwazniejsze jest, zeby zapamietac tylko kilka podstawowych rzeczy:

- Im wyzsza premia kultury w miescie, tym wiecej zlota i narzedzi zbiera sie z jednej rezydencji czy z jednego warsztatu.
- Kazde zaklecie "czarujacy podarunek" rzucone na budynek kulturowy zwieksza premie kultury o 5%, jesli ten budynek otrzyma tzw. pomoc sasiedzka od innego gracza.
- Moim zdaniem nie warto stawiac budynkow dajacych wylacznie kulture. Lepszym wyborem sa hybrydy dajace zarowno populacje, jak i kulture.
- Moim zdaniem w tych poczatkowych epokach premia kultury na poziomie 125-150% jest juz w pelni wystarczajaca. Proba zwiekszenia jej "na sile" powyzej tego poziomu nie jest moim zdaniem oplacalna, bo kosztuje zbyt wiele miejsca w miescie w stosunku do korzysci.
- W tych poczatkowych epokach warto inwestowac w najnowoczesniejsze dostepne w danej epoce drogi, bo na tym etapie gry to wlasnie one pokrywaja duza czesc zapotrzebowania na kulture w miescie.
 

xEasyRiderx

Rycerz
Sądzę podobnie na cuda czy specjalizacje przyjdzie jeszcze czas. Na tym etapie @PapiezRobak skup się raczej na rozbudowie miasta, zdobywniu terenu pod manufaktury, warsztaty czy inne budynki które bardziej są przydatne niż martwienie się o kulturę.
Cenna uwaga ze strony @chris07070707 to drogi ponieważ musisz je posiadać a ich rozbudowa to darmowa kultura która w dodatku nie zajmuje miejsca.
 

Deleted User - 848911862

Guest
Dziękuję bardzo za wszystkie rady, czytam je na bieżąco i przyswajam. Cieszę się że taka społeczność tutaj jest, dawno już w nic nie grałem i myślałem że dalej jest toksycznie na forach gier.
Ale mniejsza o to.
Kolejne pytanie o kulturę teraz o misję, czy ja muszę zbić kulturę do 150% by mi ją zaliczylo? Mam powyżej.
Kod:
https://prnt.sc/u1p6nx
 
Dziękuję bardzo za wszystkie rady, czytam je na bieżąco i przyswajam. Cieszę się że taka społeczność tutaj jest, dawno już w nic nie grałem i myślałem że dalej jest toksycznie na forach gier.
Ale mniejsza o to.
Kolejne pytanie o kulturę teraz o misję, czy ja muszę zbić kulturę do 150% by mi ją zaliczylo? Mam powyżej.
Kod:
https://prnt.sc/u1p6nx
Nawet bez spogladania na screenshot wiem, o ktore zadanie chodzi, bo bylo tak kretynskie, ze nawet po uplywie 2.5 roku bardzo dobrze je pamietam ;) Tak, w tym zadaniu chodzi wlasnie o to, by premia kultury nie przekraczala okreslonego w zadaniu poziomu. A po co, na co i czemu to ma sluzyc, to juz wiedza chyba tylko tworcy ;)

Jesli moge cos poradzic tak ogolnie, to pozwole sobie zasugerowac, bys nie przejmowal sie takimi "obowiazkowymi" zadaniami z linii glownej. Nagrody za ich zrobienie sa czesto niewspolmierne do wysilku potrzebnego na ich zrobienie. Po przejsciu do nastepnej epoki te zadania przestaja byc obowiazkowe, tzn. pojawi sie wtedy opcja odrzucenia kazdego takiego zadania z osobna. Wtedy mozna kontynuowac robienie nastepnych zadan z tej listy.
Cieszę się że taka społeczność tutaj jest, dawno już w nic nie grałem i myślałem że dalej jest toksycznie na forach gier.
Coz, tutaj rowniez bywalo i czasem nadal bywa toksycznie, choc ostatnio panuje tu podobno "obrzydliwy optymizm", co oczywiscie nie kazdemu sie podoba ;)
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry