• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Co w trawie piszczy...[SPOILERY] cz. 6

Status
Zamknięty.

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
Oto nowy temat dla spoilerów.

Cz.1 znajduje się tutaj: https://pl.forum.elvenar.com/index.php?threads/co-w-trawie-piszczy-spoilery.1564/page-20#post-26646
Cz. 2 znajduje się tutaj: https://pl.forum.elvenar.com/index.php?threads/co-w-trawie-piszczy-spoilery-cz-2.2232/
Cz. 3 znajduje się tutaj: https://pl.forum.elvenar.com/index.php?threads/co-w-trawie-piszczy-spoilery-cz-3.3507/
Cz. 4 znajduje się tutaj: https://pl.forum.elvenar.com/index.php?threads/co-w-trawie-piszczy-spoilery-cz-4.4008/
Cz. 5 znajduje się tutaj: https://pl.forum.elvenar.com/index.php?threads/co-w-trawie-piszczy-spoilery-cz-5.4488/

Przypominam po co istnieje ten temat - Ponieważ często kopiowane na nasze forum są informacje z bety, na temat aktualizacji, nowości, a najczęściej eventów, proszę wszelkie spoilery umieszczać w tym temacie, aby nie były rozrzucone po forum i nie trafiały na nie osoby, które nie chcą psuć sobie niespodzianki, ani ułatwiać zadań.

Informacje z ogłoszeń o aktualizacji na becie można po prostu skopiować lub przetłumaczyć, prosiłbym jednak w wypadku kopiowania, aby dołączyć polskie tłumaczenie - to jest forum polskiej wersji językowej.

Proszę również o podawanie linków, zamiast kopiowania całych artykułów/ogłoszeń/stron.

Statystyki budynków, listy nagród, listy zadań oraz ich ewentualne rozwiązania, a także informacje spoza oficjalnych ogłoszeń proszę umieszczać w tagach [.spoiler] i wszyscy będą zadowoleni. Dzięki :)

Zapraszam do dyskusji.
 

Koval92

Kapłan
Budynki z kategorii sales (wyprzedaże) + animacja

Frog King:
3 PW co 10h

FvjRtMn.png

Amuni Jewelry:

7 PW instant co 10h lub
Runa cudu nr 1 co 10h lub
Runa cudu nr 2 co 10h (cuda z rozdziału z którego jest budynek)

fW6nhbx.png

Sorcerer's Hut:

10 renowacji co 20h lub
1 schemat co 20h lub
14h czasówka co 20h
6vfd2r5.png


źródło: Karvest (beta forums)
 
Ostatnia edycja:
Bardzo dobrze. Kiedys w starej formule turniejow Zaba III byla o wiele za silna, wiec nerf byl moim zdaniem wrecz konieczny. Teraz w nowej formule turniejow Zaba (jak i inne ciezkie strzelajace) stala sie z kolei stanowczo za slaba, wiec ten buff ataku spowoduje, ze w znacznym stopniu odzyska swoja dawna przydatnosc w turniejach. W Iglicy z kolei znow bedzie troche OP :)
 

Charlene

Szef kuchni
juz dostałem info że chata czarownika i król żab są na 10 dni a jubiler amunów na 14 dni.
Info od Karvesta oczywiscie. Dodałem animowane wersje budynków.
Ok, to ciekawe ile będzie ta przyjemność kosztować i pewnie będzie limit na 1 budynek każdego rodzaju. Może się okazać, że cena nie będzie adekwatna do korzyści. Zawsze mam tak, że jak tylko pojawiają się nowości, to już przestaje się interesować bieżącym eventem i wyczekuje kolejnego :D
 

Koval92

Kapłan
Dodali jakieś 4 gwiazdkowe jednostki wojskowe do plików. Przy okazji zepsuli tym kolejność na becie (magowie wskoczyli tam gdzie ciężkie dystansowe a ciężkie dystansowe tam gdzie magowie w okienku przed walką).
 
Ostatnia edycja:

Steefann

Zwiadowca
Ile ten buff mniej więcej? 5%? 30%? W iglicy już żaba ładnie wymiata, jak się ma ropuchy na 30 to będzie jeszcze milej a w turnieju jej przydatność po prostu wygaśnie kilka prowincji dalej niż zwykle, o ile to nie jest naprawdę znaczący buff.
 

Charlene

Szef kuchni
Dodali 4 gwiazdkowe jednostki wojskowe do plików. Przy okazji zepsuli tym kolejność na becie (magowie wskoczyli tam gdzie ciężkie dystansowe a ciężkie dystansowe tam gdzie magowie w okienku przed walką).
Nie wiem czy się cieszyć, czy płakać z tego powodu :( coś czuję, że to będzie utrudnienie, bo jeśli nasze jednostki dostaną 4* to zapewne przeciwnik także i pewnie szybciej niż nasze wojsko, gdzie na tą 4* będzie trzeba czekać aż do 18 rozdziału. Wiem jaki miałam problem z jednostką 2* zanim przeszła na 3* - kolosalna różnica, więc jakoś nie cieszę się z tej radosnej twórczości INNO.
 

Koval92

Kapłan
Poczytałem i jednostki z 4 gwiazdką mają zwiększony atak, życie, +10% bonusu do ataku przeciwko swojej ulubionej ofierze i 10% do obrony przeciwko niej w porównaniu z 3 gwiazdkową. Nazewnictwo takie same z dopiskiem II np. Kwitnąca Księżniczka II, Zmęczona Ropucha II itd.

Przykładowo Kwitnąca Księżniczka miała 116 wartości hitpoints i 73 wartości ataku a Kwitnąca Księżniczka II ma 128 wartości hitpoints i 80 wartości ataku. Księżniczka miała +90% bonusu obrażeń przeciwko ciężkim jednostkom i +30% przeciwko ciężkim strzelającym, Księżniczka II ma +100% i +30%. Księzniczka miała -70% obrażeń otrzymanych od obu, księżniczka II ma -80% od ciężkich i -70% od ciężkich strzelających.

Nie widzę nowych umiejętności, czy te co są mają większą siłę nie wiem.

Tak @Charlene , przeciwnik też dostał 4 gwiazdkę. :p
 

Charlene

Szef kuchni
Pewnie przeciwnik dostał na 4* 15% ataku i obrony :D Chętnie poczytam opinie graczy zaprawionych w bojach wojskiem, czy te 10% robi różnicę(dla mnie kosmetyczna,), tym bardziej, że narazie nie widać jakiejś dodatkowej mocy, ale ja tak dobrze nie znam się na jednostkach wojskowych, więc to moja sucha teoria. Do tej pory wraz z 2 i 3 gwiazdką był także wzrost o te 10%, ale jednak na tej 3* jednostki dostają specjalne umiejętności i to robi robotę, ale jeśli w 4* jest tylko wzrost ataku i obrony o 10% to chyba nie jest szałowo(pamiętam jak zaczęłam rozbudowywać Iglice burzy i dopiero 25-30% ataku dało zauważalne polepszenie jednostki). To trochę jak z rezydencjami po 15 rozdziale(akurat dzisiaj sprawdzałam przydatność Sklepu Goblińskiego i wchodziłam w rezydki). W 15 jest bardzo duży skok, ale potem w 16 i 17 coś tam sobie rośnie, ale to takie w sumie małe zmiany, nie wnoszące wow, bo wow było w 15 rozdziale. To samo z budynkami ewolucyjnymi, które dostały małe zmiany w nowych rozdziałach i w sumie nie wiem czy są warte renowacji. Mogę się mylić, bo może te 10% robi jednak różnicę i obym za szybko nie spotkała przeciwnika na 4* :p
 

GrzegorzTheGreat

Tancerz ostrzy
Do tej pory wraz z 2 i 3 gwiazdką był także wzrost o te 10%
Przy trzeciej gwiazdce naszym jednostkom nie rośnie bonus ataku /obrony, dochodzi wyłącznie specjalna umiejętność.
Pewnie przeciwnik dostał na 4* 15% ataku i obrony
Nie zdziwiłbym się, bo jednostki wroga akurat dostawały przy trzeciej gwiazdce również wzrost ataku /obrony, niezależnie od specjalnej umiejętności. Więc jednak jest tak, że gdy coś dostajemy, to przeciwnik dostaje więcej :mad:
 
Ostatnia edycja:

Charlene

Szef kuchni
Przy trzeciej gwiazdce naszym jednostkom nie rośnie bonus ataku /obrony, dochodzi wyłącznie specjalna umiejętność.

Nie zdziwiłbym się, bo jednostki wroga akurat dostawały przy trzeciej gwiazdce również wzrost ataku /obrony, niezależnie od specjalnej umiejętności. Więc jednak jest tak, że gdy coś dostajemy, to przeciwnik dostaje więcej :mad:
Faktycznie, na 3* jest atak i obrona z 2* i dochodzi ta specjalna umiejetność . Mi się wydaje, że to umiejętność sprawia, że jednostka jest silniejsza a nie samo dodanie 10% ataku i obrony. Widziałam jak wyglądają walki w Iglicy, gdy czekałam na podniesienie Trenta na 3*. Spore straty i nie chętnie go wystawiałam, ale jak tylko dostał 3*, to zupełnie inna bajka w walkach na tym samym poziomie Iglicy co wcześniej.
Zobaczymy, bo może jeszcze dodadzą jakąś umiejetność, ale pierwsze co, to pomyślałam, że znowu będzie utrudnienie jak u mnie z Trentem :( Ciekawe też od którego momentu/ rozdziału będzie można spotkać u przeciwnika 4*.
 

Koval92

Kapłan
Oficjalne: z Iglicy na becie znikają zestawy biblioteki, wchodza artefakty starych feniksów na 6 tygodni (z możliwością przedłużenia)
Szanse na artefakt: 2 i 3 skrzynka minibossa (te co 4 walki) - 5%, 1 i 2 boss - 10%, 3 boss - 5%, złota skrzynka - 10% , fioletowa skrzynka - 30%

od 3 do 5 rozdziału zysk portalu 10% zmieniony na doładowanie młotków 50%
zyski portalu 15%, 25% i 50% dla graczy od 3 do 5 rozdziału zastąpione doładowaniem młotków 100%
Doładowania młotków 20% zostaną dodane do kilku skrzyń

Doładowanie złota 20% i młotków 20% są dodane do rzadkich skrzyń bonusowych
Czasówka 8h dodana do epickich skrzyń bonusowych
Epickie i legendarne skrzynie bonusowe zawierają artefakt feniksów


Porównanie nagród i szans procentowych
Jakby ktoś się cieszył to frog_grr to ponoć macro na młotki w rozdziałach 3-5 a portalówki dalej będą zajmować miejsce w rozdziałach 6+.

index.php
 
Ostatnia edycja:

Charlene

Szef kuchni
Oficjalne: z Iglicy na becie znikają zestawy biblioteki, wchodza artefakty starych feniksów na 6 tygodni (z możliwością przedłużenia)
Szanse na artefakt: 2 i 3 skrzynka minibossa (te co 4 walki) - 5%, 1 i 2 boss - 10%, 3 boss - 5%, złota skrzynka - 10% , fioletowa skrzynka - 30%

od 3 do 5 rozdziału zysk portalu 10% zmieniony na doładowanie młotków 50%
zyski portalu 15%, 25% i 50% dla graczy od 3 do 5 rozdziału zastąpione doładowaniem młotków 100%
Doładowania młotków 20% zostaną dodane do kilku skrzyń

Doładowanie złota 20% i młotków 20% są dodane do rzadkich skrzyń bonusowych
Czasówka 8h dodana do epickich skrzyń bonusowych
Epickie i legendarne skrzynie bonusowe zawierają artefakt feniksów
Jako osoba bez Feniksa ognia (mam tylko podstawę) strasznie się cieszę, że będę mogła zdobyć artefakty :))) ale znając moje szczęście to mi one nie wpadną ;( czekam ponad 2 miesiące na kolejną Bibliotekę oraz Wrota, więc pewnie nie będzie mi dane dostanie artefaktów ;( ;( ;( mimo, że się wspinam do końca. Mam nadzieję, że to będzie coś jak event w Iglicy, czyli przez określony czas można zdobyć inne nagrody a potem wrócą stare, ponieważ chciałabym dostać więcej zestawów Biblioteki a także jednak portalówki, ponieważ wcale nie mam ich dużo(w tym momencie mam tylko na 2 rasy) Ciekawe kiedy u nas to wejdzie-podejrzewam, że w styczniu.
Jak to przemyślę, to jest mi w sumie przykro, bo wiem, że mogłabym dostać te artefakty, ale szanse są dość małe, mimo mojego dużego zaangażowania ;( a to jednak 8-9 artefaktów....
 

Koval92

Kapłan
Jako osoba bez Feniksa ognia (mam tylko podstawę) strasznie się cieszę, że będę mogła zdobyć artefakty :))) ale znając moje szczęście to mi one nie wpadną ;( czekam ponad 2 miesiące na kolejną Bibliotekę oraz Wrota, więc pewnie nie będzie mi dane dostanie artefaktów ;( ;( ;( mimo, że się wspinam do końca. Mam nadzieję, że to będzie coś jak event w Iglicy, czyli przez określony czas można zdobyć inne nagrody a potem wrócą stare, ponieważ chciałabym dostać więcej zestawów Biblioteki a także jednak portalówki, ponieważ wcale nie mam ich dużo(w tym momencie mam tylko na 2 rasy) Ciekawe kiedy u nas to wejdzie-podejrzewam, że w styczniu.
Jak to przemyślę, to jest mi w sumie przykro, bo wiem, że mogłabym dostać te artefakty, ale szanse są dość małe, mimo mojego dużego zaangażowania ;( a to jednak 8-9 artefaktów....

Raczej na pewno wrócą biblioteki natomiast to im da czas na rebalans bo był problem z tymi zwojami. Może coś pozmieniają jeszcze dodatkowo.
Pewnie będzie tak, że okazyjnie będą się zmieniać nagrody na kilka tygodni a potem wrócą stare i tak co jakiś czas.
Pamiętaj, że wielkanoc to feniksy, w tamtym roku zgarnąłem 6 starych artefaktów, 3 z eventu i 3 z wymiany artefaktów feniksa zimnego ognia.
Może w 2021 też bedzie podobnie albo wymyslą coś jeszcze. Feniksy muszą być rozdawane bo jako nieliczne są ciągle do tworzenia w akademii dla nowych graczy.
 

Charlene

Szef kuchni
Raczej na pewno wrócą biblioteki natomiast to im da czas na rebalans bo był problem z tymi zwojami. Może coś pozmieniają jeszcze dodatkowo.
Pewnie będzie tak, że okazyjnie będą się zmieniać nagrody na kilka tygodni a potem wrócą stare i tak co jakiś czas.
Pamiętaj, że wielkanoc to feniksy, w tamtym roku zgarnąłem 6 starych artefaktów, 3 z eventu i 3 z wymiany artefaktów feniksa zimnego ognia.
Może w 2021 też bedzie podobnie albo wymyslą coś jeszcze. Feniksy muszą być rozdawane bo jako nieliczne są ciągle do tworzenia w akademii dla nowych graczy.
Mam nadzieję, że nadal będzie można zdobyć artefakty do starych feniksów w tym evencie wielkanocnym. Jakby nie było są aż 4 do ewolucji( w zależności od preferencji) i mam nadzieję, że dodanie ich teraz do Iglicy, nie spowoduje usunięcia ich w evencie. Teraz jak sobie przypomnę, to kiedyś pisałam, że fajnie by było gdyby stare Artefakty były do zdobycia w Iglicy i Twórcy faktycznie to zrobili. Mi się podoba pomysł zmiany co jakiś czas nagród w Iglicy :) Zaawansowani narzekali na ogromne ilości portalówek, to będą mogli nazbierać zaklęć na młotki a początkujący mogą mieć szansę na artefakty do starych budynków.
 
Status
Zamknięty.
Do góry