• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Co w trawie piszczy...[SPOILERY] cz. 6

Status
Zamknięty.

Koval92

Kapłan
Ja mam zimowy pałac pop 15600 4x3 R XIX
Mam tez 9 skały Venara III, przydadza sie bo braknie schematów co era ( 5 magicznych warsztatów + 21 magiczne rezydki - 26tyg - pół roku)
Macie jakies dane o R XX?

Jeszcze nie widać nic o rozdziale XX, jedyne co ponoć było gdzieś widac to to, że tuż po evencie majowym ma być czerwcowy, ale o nim też jeszcze nic nie słychać
 

Lanariko

Szef kuchni
wystarczyło zablokować opcję sumowania diamentów do serwera, a nie jak jest do tej pory, czyli do gracza.

Taka metoda uderzyłaby w ludzi kupujących diamenty. Jeśli diamenty byłyby przypisywane do konkretnego miasta, a nie konta to ludzie musieliby na każde swoje miasto kupować je oddzielnie. Można by dać możliwość podziału paczki na serwery przy zakupie, ale kupując w promocji i wcześniej nie zawsze jest się w stanie przewidzieć, w którym mieście ile będzie potrzebne...
A to zdenerwowałoby tych, na których z przyczyn oczywistych (i zresztą jak najbardziej słusznych) INO zależy, czyli płacących za grę :)
Natomiast na wioskach iglicowych już zależy Ino mniej ;P

Zastanawia mnie jedynie fakt, że zmiana ta ma dotyczyć jedynie nowo powstających miast. Bo ten zabieg wprowadzi ogromne dysproporcje między młodszym a starszym pokoleniem graczy. I już nie mogę się doczekać jak za 4-5 miesięcy ludzie będą krzyczeć ze jak to możliwe ze on może sobie mieć wioski iglicowe w 3 rozdziale i zbierać diamenty a ja muszę iść do piątego i ponosić dużo większe koszta....
 

Tajniakos

Paladyn
Taka metoda uderzyłaby w ludzi kupujących diamenty. Jeśli diamenty byłyby przypisywane do konkretnego miasta, a nie konta to ludzie musieliby na każde swoje miasto kupować je oddzielnie. Można by dać możliwość podziału paczki na serwery przy zakupie, ale kupując w promocji i wcześniej nie zawsze jest się w stanie przewidzieć, w którym mieście ile będzie potrzebne...
Ty to wiesz i ja to wiem ale w inno czasem zanim pomyślą to już to mamy w grze więc i to by mnie już chyba nawet nie ździwiło :) Gdyby te zmiany miały dotknąć małych iglicówek to i nasze by musiały dojść do 5 rozdziału a jednak te zmiany będą dotyczyły tylko nowych graczy. Myślę, że zdają sobie sprawę jakie było by niezadowolenie graczy gdyby ta zmiana miała też dotknąć obecne konta, dlatego może zdecydowali się na takie rozwiązanie.
Obawiam się, że po wprowadzeniu tej zmiany bardzo mało graczy może dotrwać bez bractwa i turnieju do V rozdziału. Przechodzenia eventu już im współczuję. Do zaliczania zadań z walkami tylko podbijanie prowincji im zostanie. W zadaniach na zdobycie czarów też tylko tworzenie ich w AM wejdzie w grę. Nie mniej jednak chyba nawet nie to jest w tym wszystkim najgorsze... Najgorsza będzie gra solo do 4 rozdziału bez bractwa. Już widzę te miasta pełne niebonusowych manufaktur... a kto im ma w tym pomóc?, kto ma im poradzić w tej początkowej fazie gry? Niestety nie każdy przyjdzie szukać tej pomocy tutaj.
 

Poziomek

Rycerz
dlatego jak wspomnialem widocznie uznali ze obecny system jest uzywany nie zgodnie z zalozeniami tworcow- nie mniej dziwne bo jesli by tak bylo to zmiana powinna dotyczyc takze obecnych kont..
Dla nowych jak juz wspomniales bedzie masakra. bez surowca bez pomocy wsparcia merytorycznego, bez turnieju iglicy az do 4-5 rozdzialu przeciez to jest idac zwyklym tempem bez pomocyi wskazowek - conajmniej ze 2-3mc gry. Ktory z nowych graczy tyle wytrzyma? Sam wiem po sobie ze jakby tak to mialo wygladac to napewno bym nie gral. No i na koniec kolejny raz bedzie podzial na graczy lepszych i gorszych graczy
 

stapa11

Rozbójnik
Nie do końca się zgodzę. Sam zacząłem bez żadnej pomocy i w kilka miesięcy doszedłem do rozdziału V. Zanim przeczytałem te wszystkie poradniki tu na forum, miałem już miasto handlowe, bez wojska (nota bene dlatego zacząłem grać, że nie trzeba było walczyć, co okazało się potem nieprawdą). Brak możliwości udziału w turniejach najprawdopodobniej spowolni ten proces, ale większość PW zdobyłem na mapie, a nie w turniejach, bo surki na początek wiele nie ma wiele, a wojska wcale. IMHO ta zmiana spowoduje, że tacy ja dojdą do tego V poziomu znacznie szybciej, bo będą potrzebowali 50% PW tego co ja potrzebowałem.

Jeśli dobrze doczytałem, to do bractwa będzie można wejść od razu, tylko przesuwa się możliwość grania w turniejach i iglicy.
Więc postawienie wioski iglicowej za surkę bractwa nadal będzie możliwe. Tylko, że będąc w V erze, mamy więcej badań, więc więcej kosztów do turnieju i iglicy, ale jak się podstawi, nawet w przybliżeniu 50 vs 70 badan do wzoru podanego przez BlossomValvi, to wyjdzie nam, że 1.0045^50 czy 1.0045^70 (zakładając, że nie mamy cudaków) nie jest wielką różnicą (1.25 vs 1.37) - jedna, dwie ekspansje mniej i wyjdzie na to samo.
 

Lanariko

Szef kuchni
Najgorsza będzie gra solo do 4 rozdziału bez bractwa. Już widzę te miasta pełne niebonusowych manufaktur... a kto im ma w tym pomóc?, kto ma im poradzić w tej początkowej fazie gry? Niestety nie każdy przyjdzie szukać tej pomocy tutaj.

Tak sobie po cichu myślę, że może to wcale nie będzie takie strasznie złe dla nowych graczy...
Fajnie jest pomagać młodym i sama nie raz podkarmiałam nowych, którzy przychodzili do dziupli, ale na dłuższą metę to ten system nie wychodzi im na dobre....
Praktycznie przy każdej rekrutacji dostaje po kilka zgłoszeń od kont, które wprost piszą ze chętnie dołącza i będą robić dobre wyniki w zamian za karmienie surowcami... ludzie są tak przyzwyczajeni już do karmienia ze nawet nie próbują sami myśleć i budować mocnego miasta, wpadają, trzepią turniej i wypadają...
Ba, kiedyś do mnie napisał nawet jakiś ludzik, kompletnie mi nieznajomy, z pytaniem, czy mu nie dam surki, bo jestem dużym kontem a on "na dorobku". I żeby nie było nieporozumień, nie należał do mojego bractwa, nie był moim sąsiadem, pierwszy raz na oczy widziałam, a konto miał coś koło smoków jeśli dobrze teraz pamiętam...

A co do pomocy merytorycznej, to chyba nawet lepiej ze nie będą mogli dołączyć do żadnego bractwa. Niestety Nie ma bractwa, które nie kształtowałoby gracza "pod siebie". Siłą rzeczy narzucamy małym swój styl gry, Może w ten sposób ludzie będą mieli większą szansę sami nauczyć się tej gry... Pierwsze 5 rozdziałów nie jest znowu tak strasznie trudne, żeby samemu nie dać sobie z nimi rady ;P
Poza tym, tak szczerze, i z czystym sumieniem, to kiedy, ostatnio, przyjmowaliśmy do naszych bractw nowopowstałe konta? Nie mówię o znajomych, mówię o całkowicie obcym nowym kącie w pierwszym rozdziale. Takim, które nie może jeszcze robić iglicy, ani turnieju? Zupełnie nam nieznany człek przez nikogo niepolecony... Nie wiem ja u was, ale w dziupli na początku to i owszem, ale od kiedy osiągamy konkretne wyniki, to raczej wolimy mocne i sprawdzone już konta... A te świeżaki, niestety w większości trafiają do półśpiących bractw, w których i tak im nikt nie pomaga ani surowców, ani merytorycznie XD

Nie zrozum mnie źle, nie mam jeszcze wyrobionego zdania na temat tych nowych rewelacji, jakie nam INO funduje. Po prostu sobie rozważam za i przeciw....
 
Ostatnia edycja:

Poziomek

Rycerz
My przyjmujemy - ale dosc czesto sie okazuje ze gra jest dla nich 'za ciezka' na obecnym etapie, badz nie maja czasu na cos wiecej czego My oczekujemy. Zreszta to widac po chwili wchodzac do miasta takiego gracza. Jesli gracz ktos dochodzi w drugim akcie - mija tydzien 2 - a on nadal w drugim akcie, budynki nie za wiele zmienione - to jest to zwykly 'pasozyt' ktory zrobil 2 lvl, udaje ze gra turniej a punkty pw transferuje gdzies..tacy nie sa potrzebni.
Oczywiscie sa tez pozytywne jednostki ktore daja z siebie duzo aby rozwinac swoje miasto.

a co do karmienia, ja nadal pomagam - nie zbawi mnie 30-40-50tys surowca- a dzieki temu szybciej widac czy komus zalezy na grze czy tylko udaje, jesli w drugim akcie masz tyle surowca, a pomimo to stoisz w miejscu- to jak napisalem wyzej - szkoda na "ciebie czasu" i trzeba sie pozegnac.
 

BlossomValvi

Łucznik
Jeśli ta zmiana wejdzie to nic innego jak kolejny skok na kasę a dlaczego?:
- grając w bractwie od razu dostajesz porady czyli po co kupować diamenty jak grasz wydajniej
- grając w bractwie masz dostęp do różnych zasobów ponownie po co diamenty
- blokując dostęp do turnieju/iglicy zamykasz dostęp do zasobów

W efekcie to taka „miękka” próba do wycyckania nowego gracza z kasy zanim się zorientuje o co chodzi, taki exploit z nawyków graczy (zwłaszcza mobilnych) gdzie znakomita większość tytułów zachęca do wydatków na „dobry start”, który w Elvenarze nie ma sensu z uwagi na długość rozgrywki
 

Charlene

Szef kuchni
Naturally Amazing

Ilości przedstawione poniżej są standardem, natomiast po / zostaną dodatkowo wytłumaczone, ponieważ wynikają z opcji ,,lub" w zadaniach.

Główna linia zadań
Warsztaty:

Trunki - 8x (2-5min)
Chleb - 3x (1h)
Zaawansowane narzędzia - 2x (3h)
Kosz zakupów- 4x (9h) / +7 ( zadanie 14. 4x kosz lub 4x manu (9h), zadanie 19. zwiad lub 3x kosz )

Manufaktury:
drewno/marmur/stal 3h- 6/ +10 ( zadanie 13. 4x manu (3h) lub użyj 2x doładowania jednostek, zadanie 17. wydaj 8PW lub 6x manu (3h) )
drewno/marmur/stal 9h- 9/ +4 ( zadanie 14. wymaga 4x koszy albo 4x manu (9h) )

Rozbudowa budynków do 5 poziomu i wyżej : 6

Rozbudowa budynków do 5 poziomu w dziennej lini zadań: 11/+2 ( zadanie 62. 2x rozbudowa lub 2x użyj deszczu monet)

Mini warsztaty są potrzebne do 19. zadania a manufaktury do 53. zadania

UWAGA!
Zadanie 3. 5. 7.
- warto mieć od razu 8x trunków, 3x chleb, 2x zaawansowane, żeby je od razu zrobić, bo potem są potrzebne tylko kosze.
Zadanie 8. 11. 13. - 8. wymaga 2x manu (3h) oraz 11. 4x manu(3h) a 13. 4x manu(3h) lub 2x doładowanie jednostek, więc jeśli ktoś nie ma doładowań to warto mieć od razu 10x manu (3h)
Zadanie 10. 14. 15. - 10. 2x kosz, 14. 4x kosz lub 4x manu(9h) a 15. 2x kosz
Zadanie 35. 37. 42. 43. 45. 46. - wymagają surowców
 

Serengeti

Szef kuchni
W jednej z iglicówek pojawiła mi się możliwość wyprodukowania podstawki do Popielatego Feniksa w Akademii, co mnie bardzo ucieszyło :)
A przy okazji mam pytanie, bo może ktoś wie - czy te podstawki są tylko dla tych, co ich jeszcze nie mają, czy będzie można sobie wyfarmić drugą?
 

Koval92

Kapłan
W jednej z iglicówek pojawiła mi się możliwość wyprodukowania podstawki do Popielatego Feniksa w Akademii, co mnie bardzo ucieszyło :)
A przy okazji mam pytanie, bo może ktoś wie - czy te podstawki są tylko dla tych, co ich jeszcze nie mają, czy będzie można sobie wyfarmić drugą?

Ja się dziwię, że nie dali wyboru podstawki w feniksowym evencie z księgi. Mogli dać 3 ostatnie feniksy do wyboru.
W majowym evencie będzie księga z podstawkami drzewka/samotni królowej /objawienia kwiatowego goblina więc tym bardziej dziwne.

Nie widzę rozdziału 20 przed wakacjami z takim tempem i raczej to będzie jedyny rozdzial w 2022 roku dodany. Nie ma ani jednej wzmianki o nim. Zazwyczaj pierwsza pojawia się grafika baneru rozdziału z drzewka technologii, a nazwa rozdziału pojawia się ostatnia.

Jedyny pozytyw jest taki, że może (?) przygoda po majowym... Ale z tego co słyszałem to nie była planowana tylko od razu czerwcowy event był wpisany w daty.
 

Serengeti

Szef kuchni
Ja się dziwię, że nie dali wyboru podstawki w feniksowym evencie z księgi. Mogli dać 3 ostatnie feniksy do wyboru.
W majowym evencie będzie księga z podstawkami drzewka/samotni królowej /objawienia kwiatowego goblina więc tym bardziej dziwne.

Dokładnie! Też uważam, że ta opcja by była o niebo lepsza :)
I akurat mnie by na przykład zachęciła do zainwestowania w drugą podstawkę, czyli do dopłaty diamentami.
Bo Feniks Zmierzchu mi po nic, ale kolejnego Popielatego bym przytuliła :D
 

Koval92

Kapłan
Nowy event lipiec 2022, wewnątrz:

-wygasający budynek 3x2 "Savory Bites" produkujący 1 karmę dla zwierzaka co 45 godzin,
- daily "Lazurowe Stajnie" rozmiaru 3x5 produkujące w 19 rozdziale 1180 żab co 24h
- nowe daily bez produkcji
- ewolucyjny "Glory of the Nimble" co ma wpisaną 1 produkcję "random" na razie, tak jak dżiny i boginie życzeń (zawsze mogą zmienić)

Ogólnie podobny do zeszłorocznego z tym sportem i wyścigami
 

Serengeti

Szef kuchni
Nowy event lipiec 2022, wewnątrz:

-wygasający budynek 3x2 "Savory Bites" produkujący 1 karmę dla zwierzaka co 45 godzin,
- daily "Lazurowe Stajnie" rozmiaru 3x5 produkujące w 19 rozdziale 1180 żab co 24h
- nowe daily bez produkcji
- ewolucyjny "Glory of the Nimble" co ma wpisaną 1 produkcję "random" na razie, tak jak dżiny i boginie życzeń (zawsze mogą zmienić)

Ogólnie podobny do zeszłorocznego z tym sportem i wyścigami

"Savory Bites" :D już mi się podoba :)

A wiadomo czy będzie do zdobycia normalnie czy w Królewskich Nagrodach?
 

Koval92

Kapłan
"Savory Bites" :D już mi się podoba :)

A wiadomo czy będzie do zdobycia normalnie czy w Królewskich Nagrodach?

Myślę, że może to być po 1 sztuce do zdobycia z królewskich i 1 z normalnych ale głowy nie daję. Budynek ma opis "July_XXII" więc jest eventowy, a nie "generic" (ogólny) co ma np przy sobie nowy młyn czarownicowy, który jest tylko z nagród królewskich.

Podobnie "generic" nie była Ludibria Ventis tylko była "Easter" i można było jedną zgarnąć nie płacąc.
Te budynki dopiero wchodzą do gry więc ostrożnie je dodają na początku.

Jest jeszcze jedna nagroda "generic" której nie dodali, "Warriors Plaza" (produkcja jednostek albo instanta wskrzeszenie 100%) ona już była jak majowy event był wpisywany.

Wpisali właśnie budyneczek pop-kulcik który będzie na 7 urodziny elvenaru ;)
 
Ostatnia edycja:

Poziomek

Rycerz
hm piszesz o lipcu - teraz bedzie event majowy, a gdzie ominelem czerwiec? Czy to oznacza ze w czerwcu przygoda? a moze miesiac odpoczynku ?(oby)
 

Koval92

Kapłan
Pewnie przygoda będzie, jeśli by ruszył majowy na live 10 maja to by potrwał do 31 maja
Może lipcowy ruszy na przełomie czerwca/lipca pół na pół i po prostu wpisali "lipiec" w plikach.

Albo rozdział 20 walną na starcie czerwca i dadzą chwilkę na to, ale wątpię bo już by trwały testy na miesiąc przed, a nie ma w plikach totalnie nic o tym rozdziale. Chociaż dalej mogą zdążyć. Wpisać do plików to kwestia paru dni.

8 maja zmiany na becie w iglicy

Zmiany:
  • Artefakty Domku Wiedźmy znikają
  • Artefakty Czujnej Zimowej Sowy wchodzą na 6 tygodni
  • Recepta na Artefakty Księżycowego Niedźwiedzia pojawi się w craftingu za schematy
U nas jeszcze iglice 8 i 15 maja z artefaktami wiedźmy powinny być
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry