• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Co w trawie piszczy...[SPOILERY] cz. 7

Ovocko

Rycerz
Zapomniałeś o oszczędności surowca, który jest potrzebny do produkcji wzniosłych. Sama ilośc towaru to nie wszystko.

Surowiec raczej nie jest problemem, T1 są powszechne a unuryt, przy obecnym natłoku eventów + postawionej świątyni duchów, to raczej również nie problem.

Manufaktura pierwszego sortu wzniosłych z drzewkiem na 8 poziomie (156%) i czarem (82,5%) daje nieco powyżej 17k towarów w 3h.
Przy w miarę dobrze ogarniętych produkcjach zwykłych i żywych, zaklęć wystarcza by gonić na nich manufakturę non-stop.

Co z kolei oznacza, że budynek daje dobowo około 1/3 wielkości 3h produkcji manufaktury wzniosłych, czyli ilość właściwie pomijalną.
Raczej zbyt małą też, by starczyło na ewentualne negocjacje w iglicy zamiast manufaktury.

Już bardziej ten unuryt jest coś wart, ale to trochę zależy od tego czy ktoś postawił sobie duchy, na jakim poziomie je ma i jakie jest zapotrzebowanie na kulturę w jego mieście.
U mnie (duchy na 16 poziomie) przy raczej wysokim poziomie wymaganej kultury (większa premia z cudu) z duchów da się w trakcie eventu wycisnąć jakieś 60-80k unurytu dziennie, zależnie od tego ile będzie dodatkowych skrzyń w iglicy i ile zbiorów waluty w mieście uda się zgarnąć. Bez eventu jest jakaś 1/3 tego, ale to nadal porównywalnie lub nawet trochę więcej niż ten nowy budynek.
No i jest to ilość "gwarantowana" a w przypadku tego nowego budynku ten unuryt będzie przeciętnie raz na 4 dni, więc summa summarum chyba Boblin jest od niego wydajniejszy pod tym względem
 

Charlene

Szef kuchni
Surowiec raczej nie jest problemem, T1 są powszechne a unuryt, przy obecnym natłoku eventów + postawionej świątyni duchów, to raczej również nie problem.

Manufaktura pierwszego sortu wzniosłych z drzewkiem na 8 poziomie (156%) i czarem (82,5%) daje nieco powyżej 17k towarów w 3h.
Przy w miarę dobrze ogarniętych produkcjach zwykłych i żywych, zaklęć wystarcza by gonić na nich manufakturę non-stop.

Co z kolei oznacza, że budynek daje dobowo około 1/3 wielkości 3h produkcji manufaktury wzniosłych, czyli ilość właściwie pomijalną.
Raczej zbyt małą też, by starczyło na ewentualne negocjacje w iglicy zamiast manufaktury.

Już bardziej ten unuryt jest coś wart, ale to trochę zależy od tego czy ktoś postawił sobie duchy, na jakim poziomie je ma i jakie jest zapotrzebowanie na kulturę w jego mieście.
U mnie (duchy na 16 poziomie) przy raczej wysokim poziomie wymaganej kultury (większa premia z cudu) z duchów da się w trakcie eventu wycisnąć jakieś 60-80k unurytu dziennie, zależnie od tego ile będzie dodatkowych skrzyń w iglicy i ile zbiorów waluty w mieście uda się zgarnąć. Bez eventu jest jakaś 1/3 tego, ale to nadal porównywalnie lub nawet trochę więcej niż ten nowy budynek.
No i jest to ilość "gwarantowana" a w przypadku tego nowego budynku ten unuryt będzie przeciętnie raz na 4 dni, więc summa summarum chyba Boblin jest od niego wydajniejszy pod tym względem
<ciach>proszę odwal się ode mnie. Ty nigdy nie patrzysz na całokształt, tylko przez swoje miasto a to nigdy nie jest w żaden sposób miarodajne. Do porównań nie bierze się wartości cudów, zaklęć itp. tylko wartości bazowe.

edytowano//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Koval92

Kapłan
Brzmi fajnie :) widzisz co ma dawać?
W ogóle ten zestaw teraz zobaczyłem, że ten zestaw ma przy nazwie "merge_dwarvengame" czyli ten nowy tryb eventu prawdopodobnie
(merge - łączyć).

Zestaw nazywa się "Dwarven Citadel" (Cytadela Krasnoludów), produkcja 24h
Jego elementy to:
- Świątynia Słońca i Księżyca (rozmiar 4x3), produkcja w 19 rozdziale: orkowie 1300
modyfikatory produkcji za połączenia elementów zestawu to 0.5, 1 i 1 więc powinno być 1300+650+1300+1300 mając 3 połączenia
- Jaskinie Zmierzchu (rozmiar 3x3) - platyna 2600 + 3380 + 3900 + jednostka wojskowa 5 (ciężka strzelająca z koszar) mnożnik 0.35
- Bramy Świtu (rozmiar 3x2) kauczuk 1760 +2640 + 3080 + jednostka wojskowa 4 (ciężka z koszar) mnożnik 0.45
- Salon Gier (rozmiar 3x1) kamień księżycowy 880 + 1408 + 1760
- Księżycowy Sprzedawca (rozmiar 2x3) ziarna 900+450+450+450+900+1KP+instant wskrześ jednostkę 5%
- Złote Życzenie (rozmiar 2x2): Ciężka jednostka z obozu najemników 140+175+245.

Poza tym będzie daily 2x5 Solar Training Grounds produkujące 1720 ciężkich jednostek z terenów treningowych w 24h + kilka innych daily, popkulty + księżycowa fabryka na manę.
 
Ostatnia edycja:

Charlene

Szef kuchni
W ogóle ten zestaw teraz zobaczyłem, że ten zestaw ma przy nazwie "merge_dwarvengame" czyli ten nowy tryb eventu prawdopodobnie
(merge - łączyć).

Zestaw nazywa się "Dwarven Citadel" (Cytadela Krasnoludów), produkcja 24h
Jego elementy to:
- Świątynia Słońca i Księżyca (rozmiar 4x3), produkcja w 19 rozdziale: orkowie 1300
modyfikatory produkcji za połączenia elementów zestawu to 0.5, 1 i 1 więc powinno być 1300+650+1300+1300 mając 3 połączenia
- Jaskinie Zmierzchu (rozmiar 3x3) - platyna 2600 + 3380 + 3900 + jednostka wojskowa 5 (ciężka strzelająca z koszar) 0.35
- Bramy Świtu (rozmiar 3x2) kauczuk 1760 +2640 + 3080 + jednostka wojskowa 4 (ciężka z koszar) 0.45
- Salon Gier (rozmiar 3x1) kamień księżycowy 880 + 1408 + 1760
- Księżycowy Sprzedawca (rozmiar 2x3) ziarna 900+450+450+450+900+1KP+instant wskrześ jednostkę 5%
- Złote Życzenie (rozmiar 2x2): Ciężka jednostka z obozu najemników 140+175+245.

Poza tym będzie daily 2x5 Solar Training Grounds produkujące 1720 ciężkich jednostek z terenów treningowych w 24h
Wygląda na taki kombajn do żywych, bo nie dość, że daje spore ilości towaru, to jeszcze ziarna. Masz może podgląd, jakie surowce daje do 12 rozdziału (Żywiołaków)? Hmm nie wiem czy postawię, bo żywe nie są mi aż tak potrzebne.
 

Koval92

Kapłan
Wygląda na taki kombajn do żywych, bo nie dość, że daje spore ilości towaru, to jeszcze ziarna. Masz może podgląd, jakie surowce daje do 12 rozdziału (Żywiołaków)? Hmm nie wiem czy postawię, bo żywe nie są mi aż tak potrzebne.
Wszystko daje tak samo tylko odpowiednio mniejsze ilości.
 

Koval92

Kapłan
Chodziło mi o rozdziały DO 12, tam nie ma żywych towarów, więc jestem ciekawa, co taki zestaw będzie oferować w zamian- mana? podstawowe surowce?
Wybacz, myślałem, że o 12 konkretnie xD
Zwykłe odpowiedniki żywych daje przed rozdziałem 12 (marmur, deski, stal)
Nim orki dojdą to daje zwykłe towary 2 i 3 poziomu świątynia.
W 9 i 10 rozdziale sprzedawca daje mane zamiast ziaren, wcześniej towary zwykłe.
 
Do góry