• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

To nie błąd Inna wymagana kultura w klasztorze inna w pasku na górze.

qp2018

Wędrowiec
Nie wiem czy to błąd czy ja czegoś nie rozumiem.
Najdę na słoneczko mam wymagania obecnego poziomu 57000 ok.
A w klasztorze sztuk walki w zakładce rozbudowa mam że wymagana kultura to 43294
A na wiki elvenar czytam "Dostarcza dodatkową Kulturę Twojemu miastu, w oparciu o procent Twojej wymaganej Kultury."
To jest błąd czy ja czegoś nie zrozumiałem?
 

Rajstlin

Zwiadowca
sprawdz sobie dostepna kulture z wymagana do rozbudowy budynku
a sloneczko pokazuje ci z bonusami od innych graczy
 
To jest błąd czy ja czegoś nie zrozumiałem?
Chodzi tu o dwie calkiem rozne rzeczy, o dwa zupelnie rozne wskazniki kultury, choc dosc podobna nazwa moze sugerowac, ze chodzi o jedno i to samo (a tak nie jest). Oba wskazniki uzywane sa do roznych celow.

W Klasztorze (i po najechaniu na pucharek pod nickiem gracza) pokazywana jest rzeczywista ilosc kultury wymaganej, by nie byc z nia na minusie. Czyli to dokladnie ta ilosc kultury, ktora "zuzywaja" wszystkie twoje budynki razem wziete. W Klasztorze ta wartosc brana jest jako podstawa do wyliczen, ile kultury da Ci Klasztor na danym poziomie.

Wskaznik pokazywany po najechaniu na sloneczko jest czyms zupelnie innym, nawet inaczej sie nazywa. Nie "wymagana kultura", tylko "wymagania obecnego poziomu". Ten wskaznik to po prostu pewna sztuczna wartosc, ktora gra wylicza sobie ze wzoru (za chwile go podam), ktora to wartosc trzeba osiagnac, by utrzymac obecny poziom premii kultury. Ta wartosc jest inna dla premii 125%, a inna dla 150%, 160% i 170%. Jesli spadnie ponizej tego poziomu, nasza premia kultury spada na nizszy poziom, np. ze 170% na 160%.
Wzory:

Dla premii 125%:
(wymagana populacja + wymagana kultura) * 0.2
Dla premii 150%:
(wymagana populacja + wymagana kultura) * 0.4
Dla premii 160%:
(wymagana populacja + wymagana kultura) * 0.6
Dla premii 170%:
(wymagana populacja + wymagana kultura) * 0.8

Przy czym otrzymany wynik jest lekko zaokraglany do rownej, "ladnej" liczby ;)

Przyklad z mojego miasta:

kult2.jpg kult3.jpg kult1.jpg

Wymagana populacja: 245.208
Wymagana kultura: 405.250
Premia kultury: 170% (pokazywane jest 180%, ale 10% pochodzi z efektu zaklec rzuconych na budynki i pomocy sasiedzkiej)

To teraz obliczymy "Wymagania obecnego poziomu" dla premii kultury (czyli potocznie dla sloneczka) i zobaczymy, czy wynik bedzie sie zgadzal z wartoscia pokazana na zamieszczonym powyzej screenshocie.

Dla premii 170%:
(wymagana populacja + wymagana kultura) * 0.8
(245.208 + 405.250) * 0.8 = 650.458 * 0.8 = 520.366,4
Po zaokragleniu otrzymujemy 520.000, czyli dokladnie tyle, ile sie spodziewalismy.

Troche to skomplikowane, ale tak naprawde wiekszosci z nas ta wiedza jest calkowicie zbedna. Wystarczy zapamietac, ze "wymagana kultura" to rzeczywiscie ilosc wymaganej w miescie kultury i ta wartosc sluzy jako podstawa do obliczania uzysku kultury z Klasztoru, a "Wymagania obecnego poziomu" to sztuczny twor, parametr decydujacy o obecnym poziomie premii kultury. Nie trzeba umiec go obliczac, bo robi to za nas gra i wyswietla nam juz wynik koncowy. Ta wiedza przydaje sie tylko dociekliwym maniakom, ktorzy koniecznie chca wiedziec, skad cos sie bierze, bo bez tego nie moga spokojnie spac ;) Smieje sie i zartuje z tego, bo sam tez naleze do tej grupy i gdybym kiedys, juz bardzo dawno temu, nie natrafil gdzies na wyjasnienie tego zjawiska, to sam zadalbym na forum to samo pytanie :)
 

Deleted User - 198835

Guest
Prościej to w słoneczku masz pokazaną kulturę tylko tą , co masz powyżej tego , co zużyją Twoje budynki plus łapkowanie w budynki kulturowe przez innych graczy
A to co tam pokazuje , że potrzebujesz więcej , to jest potrzebne do większej premii , czyli żeby zebrać więcej monet i młotków o większy procent
W klasztorze pokazuje Ci ile potrzebujesz kultury do rozbudowy cudaka
Nie wiem , czy wytłumaczyłem , czy zaciemniłem sprawę ;)
 
Nie wiem , czy wytłumaczyłem , czy zaciemniłem sprawę ;)
Tak pol na pol ;) Po kolei:
Prościej to w słoneczku masz pokazaną kulturę tylko tą , co masz powyżej tego , co zużyją Twoje budynki plus łapkowanie w budynki kulturowe przez innych graczy
Pytanie nie dotyczylo dostepnej kultury, tylko tego, czym sa "wymagania obecnego poziomu" (a raczej dlaczego ta wartosc nie pokrywa sie z "wymagana kultura"), a jak juz wyjasnilem w poprzednim poscie, ta wartosc nie jest iloscia kultury, tylko pewnym sztucznym wspolczynnikiem, parametrem uzywanym do okreslania premii kultury.

W klasztorze pokazuje Ci ile potrzebujesz kultury do rozbudowy cudaka
Do rozbudowy Klasztoru nie jest potrzebna kultura. Klasztor daje kulture, a nie ja zzera :) "Wymagana kultura" to calosc zuzywanej w miescie kultury, a w Klasztorze sluzy tylko jako podstawa do obliczen, ile kultury da Klasztor na konkretnym poziomie (np. na 30 lvl da 40% od tej wartosci).
 
Ostatnia edycja:

Deleted User - 198835

Guest
W klasztorze jest pokazane ile on daje kultury na danym poziomie albo po rozbudowie
W słoneczku jest podana całościowa kultura (z budynków kulturowych i cudaków) , następna to wolna kultura , czyli ta ilość po odjęciu tego , co potrzebują postawione budynki , potem to , co jest z łapkowania od innych graczy i podane jest ile jeszcze jest potrzebnej kultury , żeby dostać wyższy bonus a jak jest najwyższy , to podane jest ile tej kultury jest potrzebne , żeby nie spaść niżej
qp2018 może określ dokładniej o co chodzi , bo zdaje się , że z chrisem inaczej rozumiemy Twoje pytanie
 
@qp2018 bardzo precyzyjnie okreslil, o co mu chodzi, pogrubie odpowiedni fragment tekstu:
Najdę na słoneczko mam wymagania obecnego poziomu 57000 ok.
A w klasztorze sztuk walki w zakładce rozbudowa mam że wymagana kultura to 43294
Pytanie bylo, co to za rozbieznosc i w domysle, ktora wartosc brana jest jako podstawa do obliczen ilosci kultury, ktora daje Klasztor.

podane jest ile jeszcze jest potrzebnej kultury , żeby dostać wyższy bonus a jak jest najwyższy , to podane jest ile tej kultury jest potrzebne , żeby nie spaść niżej
No wlasnie nie ! Caly czas wyjasniam, ze to nie jest kultura, tylko parametr, pewien sztuczny twor obliczany ze wzoru
(pracujaca populacja + wymagana kultura) * wspolczynnik premii kultury (od 0.2 do 0.8).
Wlasnie dlatego, ze to nie sa zadne wartosci kultury, ta wartosc nie pasuje ani do "wymaganej kultury", ani do niczego innego. Wlasnie dlatego kolega zadal to pytanie, bo nie mogl tego do niczego przyporzadkowac.
 

Deleted User - 198835

Guest
Chris a w którym miejscu w klasztorze (u elfów) lub w sanktuarium (u ludzi) jest napisane "wymagana kultura" ?
Na pl2 gram ludźmi i sanktuarium nie jest wymaxowane , a na pl3 mam małe konto elfickie też bez wymaxowanego klasztoru i w obu przypadkach nigdzie nie widzę w tym cudaku WYMAGANEJ kultury
Na pl1 klasztor mam wymaxowany , to nawet nie zaglądam
Możesz mi zrobić zrzut ekranu i strzałką pokazać w tym cudaku te wyrażenie ?
Poprawka i edytowanie wypowiedzi
OKEJ , znalazłem tą wymaganą kulturę w dymku i na żadnym serwerze nie zgadzają się w nim żadne ilości
EDYCJA 2
sprawdziłem swoją kulturę w Elven.Stats i tam całkowitą kulturę mam niższą niż w grze w słoneczku ale pokrywałoby się mniej więcej z tym , co podane mam w klasztorze - przypuszczam , że pewne budynki (najprawdopodobniej cudaki dodające kulturę) nie są zaliczane do bazowej kultury podanej w klasztorze
//
Ilość ludków nie ma nic wspólnego z kulturą

połączono//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Chris a w którym miejscu w klasztorze (u elfów) lub w sanktuarium (u ludzi) jest napisane "wymagana kultura" ?
Spojrz prosze na pierwszy screen z mojego pierwszego postu.
OKEJ , znalazłem tą wymaganą kulturę w dymku i na żadnym serwerze nie zgadzają się w nim żadne ilości
Jesli "wymagana kultura" z dymku w Klasztorze zgadza sie z "wymagana kultura" pokazywana po najechaniu kursorem na pucharek pod nickiem gracza (spojrz na screen nr.3 z mojego pierwszego postu), to wszystko sie zgadza.
Ilość ludków nie ma nic wspólnego z kulturą
Aj, zafiksowales sie na te kulture :( Kurde, ostatnia proba :) Pod "wymagania obecnego poziomu" nie jest podawana kultura, powtarzam, tylko jest to tylko pewien sztuczny parametr, a ten jak najbardziej ma juz cos wspolnego z populacja. Ten parametr nazywa sie "wymagania obecnego poziomu" i zauwaz prosze, ze nie ma tam slowa "kultura", to Ty sam tak sobie zalozyles. Co nie jest zadnym zarzutem, bo kazdy na poczatku tak zaklada, ale sie myli.
Moze jeszcze bardziej precyzyjnie - ilosc ludkow nie ma nic wspolnego z kultura, ale pracujaca populacja jak najbardziej ma cos wspolnego z wymaganiami do osiagniecia okreslonej premii kultury. To, na jakim poziomie masz sloneczko, czyli premie kultury, zalezy nie tylko od kultury, ale tez od pracujacej populacji. Wyliczane to jest wzorami, ktore podalem. Nie bij prosze - to nie ja to wymyslilem, tak po prostu dziala ta gra :)

sprawdziłem swoją kulturę w Elven.Stats
Fatalny pomysl, w prawie 100% przypadkow wprowadzajacy w blad. Elvenstats juz od bardzo dawna nie pokazuje prawidlowo kultury i populacji, bo niektore (szczegolnie nowsze) budynki, ktore gracze maja w miescie, nie sa przez Elvenstats rozpoznanane, a co za tym idzie, populacja i kultura z nich nie sa zliczane.
 
Ostatnia edycja:

Deleted User - 198835

Guest
Chris no wiem , że w elven.stats nie wszystkie budynki co dodają kulturę są zaliczane - cudaków tam nie zaliczają i części nawet nowych budynków eventowych a starych żadnych
Przez jakiś czas w elven.stats widziałem u siebie ludki jak i kulturę na minusie
Na elven.stats kultura na minusie a w grze miałem maxymalny bonus od kultury
Obliczanie kultury w klasztorze może być z jakiejś bazowej sumy , tak , jak profity towarowe (podstawowa produkcja towarów bez zwiększenia od innych budynków a tym bardziej od reliktów)
Chyba piszemy o tym samym ;) :)
 
Obliczanie kultury w klasztorze może być z jakiejś bazowej sumy , tak , jak profity towarowe (podstawowa produkcja towarów bez zwiększenia od innych budynków a tym bardziej od reliktów)
Tu nie sa potrzebne zadne domysly :) Doskonale wiadomo, jak dziala naliczanie kultury z Klasztoru. Juz w pierwszym i w drugim poscie napisalem:
W Klasztorze (i po najechaniu na pucharek pod nickiem gracza) pokazywana jest rzeczywista ilosc kultury wymaganej, by nie byc z nia na minusie. Czyli to dokladnie ta ilosc kultury, ktora "zuzywaja" wszystkie twoje budynki razem wziete. W Klasztorze ta wartosc brana jest jako podstawa do wyliczen, ile kultury da Ci Klasztor na danym poziomie.

"Wymagana kultura" to calosc zuzywanej w miescie kultury, a w Klasztorze sluzy tylko jako podstawa do obliczen, ile kultury da Klasztor na konkretnym poziomie (np. na 30 lvl da 40% od tej wartosci)
 

Deleted User - 198835

Guest
No i nie całkiem Ciebie zrozumiałem w te upały i tak wyszło jak wyszło
Ale myśleliśmy o tym samym
 
Do góry