• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o aktualizacji 1.171

stapa11

Rozbójnik
"Możesz teraz powiększyć swoje miasto jeszcze bardziej, aby zobaczyć je z góry!"
A już czy da się na przeglądarce wyłączyć widok budynków?
 

ChrisBaggins

Zwiadowca
Funkcja z powiększaniem miasta fajna.
Nie wiem, co tam jeszcze zmieniono, ale... Szkoda, że przy okazji nie zostały zmniejszone czasy zwiadu, które rosną wprost niebotycznie (u mnie zwiad to już 61 godzin z hakiem). Miło było by zobaczyć dodatkowego zwiadowcę (byle nie za cenę np. 1000 diaxów). Jeszcze milej było by, gdyby za każdym razem nie rosła liczba wymaganych prowincji do uzyskania ekspansji ze zwiadu.
Było by też przyjemnie, gdyby zmiana wpłynęła na ceny ekspansji Premium, albo przynajmniej na to, by nie rosły one w postępie geometrycznym przy każdym zakupie.
PS. Sprawdziłem i przeczytałem takie coś:
"Naprawiliśmy błąd, który został wychwycony na naszym serwerze Beta, gdzie gracze otrzymywali wiele nagród w postaci diamentów bez uzasadnionego powodu."
Teraz rozumiem, dlaczego zamiast dwustu kilkunastu diamentów mam ledwie 67. A wczoraj się zastanawiałem, gdzie mogłem je przepić...
Diamenty te zdobyłem w Iglicy, podczas zdobywania kolejnych poziomów. Teraz wiem, że to był nieuzasadniony powód ))) No cóż, będę traktował to jako wkład w rozwój gry. Na zdrowie )) może, będą jeszcze uzasadnione powody z diamentami w nagrodzie.
 
Ostatnia edycja:

Wojtek90

Zwiadowca
Szkoda, że przy okazji nie zostały zmniejszone czasy zwiadu
Czas zwiadu może zostać zmniejszony w 20 rozdziale po wybudowaniu cudu Tawerna Zwiadowców, także cierpliwości, 61h zwiadu to jeszcze pikuś ;)
Ale jak sobie narzekamy to ja się nie mogę doczekać kiedy w końcu wprowadzą wyszukiwarkę w Inwentarzu w Budynkach w przeglądarce - tak jak jest to na aplikacji... Nie rozumiem tej polityki nie ujednolicenia gry na różnych platformach (w sensie przeglądarka - aplikacja).
 

Ovocko

Rycerz
Ale jak sobie narzekamy to ja się nie mogę doczekać kiedy w końcu wprowadzą wyszukiwarkę w Inwentarzu w Budynkach w przeglądarce - tak jak jest to na aplikacji...

To ja bym jeszcze dorzucił do tego filtr/sortowanie, bo teraz kolejność budynków w inwentarzu się zmienia bez żadnej logiki, nie mówiąc otym, że mega wygodna by była możliwość posortowania ich np. wg tego ile dają many/populacji/kultury/itd. (niech będzie cały budynek, nie wymagam przeliczania tego na kratkę)
 

ChrisBaggins

Zwiadowca
Czas zwiadu może zostać zmniejszony w 20 rozdziale po wybudowaniu cudu Tawerna Zwiadowców, także cierpliwości, 61h zwiadu to jeszcze pikuś ;)
Nie sądzę, by mi starczyło cierpliwości dotrzeć do 20 rozdziału, poza tym to jest już koniec rozwoju, tak że może nawet zerować czas zwiadu - do niczego się już raczej nie przyda.

Sortowanie budynków, zwłaszcza wg many/populacji/kultury - dobry pomysł. Jeśli się pojawi w głosowaniu, będę za.

a jeśli chodzi o samą aktualizację, to znaczącej poprawy poza zoomem nad miastem nie zauważyłem. Przy tym na pełnym zoomie miasto staje się zbyt małe, w rezultacie pracuję na średnim przybliżeniu.
 

Deleted User - 198835

Guest
A gdzie jest ta opcja w której widać miasto z góry na komputerze , bo jakoś tego nie widzę ?
 

Ovocko

Rycerz
Nie sądzę, by mi starczyło cierpliwości dotrzeć do 20 rozdziału, poza tym to jest już koniec rozwoju, tak że może nawet zerować czas zwiadu - do niczego się już raczej nie przyda.

Za chwilę będzie rozdział 21, a potem zapewne kolejne, poza tym odkrywanie prowincji przydaje się do eventów, turniejów i innych takich.
Nie uważam tawerny za jakiś krytyczny dla siebie cud, niemniej postawiłem i nawet dosyć wysoko rozbudowałem.

W tej grze ogólnie wszystkie koszty (w tym czas) rosną w miarę rozwoju. Czas rozbudowy budynków również wydłuża się z każdą kolejną.
 

ChrisBaggins

Zwiadowca
Za chwilę będzie rozdział 21, a potem zapewne kolejne, poza tym odkrywanie prowincji przydaje się do eventów, turniejów i innych takich.
Nie uważam tawerny za jakiś krytyczny dla siebie cud, niemniej postawiłem i nawet dosyć wysoko rozbudowałem.

W tej grze ogólnie wszystkie koszty (w tym czas) rosną w miarę rozwoju. Czas rozbudowy budynków również wydłuża się z każdą kolejną.
Całkiem możliwe, że będą kolejne rozdziały. Tym niemniej, sądząc po tym, jak się zwiększają czasy i ceny, zwiad w okolicy 20 rozdziału będzie trwać tydzień, a prowincji dla ekspansji będzie wymagane ok. dwudziestu.
Nie jestem przeciwny wzrostowi kosztów - to zrozumiałe. Nie pojmuję wzrostu wymaganego czasu, który już w Konstruktach wynosi średnio dobę dla rozbudowy i dwie i pół doby dla zwiadu. Można pomyśleć, że główne hasło twórców to "Zostaną tylko najcierpliwsi". No i zamożni, którzy po prostu kupią sobie wagon diamentów i ominą wszystkie ograniczenia.
Myślę, że po zakończeniu Konstruktów dam sobie spokój z następnym rozdziałem, dopóki nie zrobię przynajmniej dziesięciu ekspansji. Trochę to potrwa, ale co zrobić.
Nawiasem mówiąc, w tej wersji nieco inaczej wygląda przydział nagród z Iglicy. Część pojawia się na koncie od razu, a diamenty i jeszcze coś, nie zauważyłem co - z pewnym opóźnieniem. Ciekawe, czyżby to czas potrzebny na sprawdzenie, czy gracz sobie zasłużył? :)
 

Deleted User - 198835

Guest
trzeba kółkiem od myszy ruszyć, wtedy zadziała zoom. Przy czym miasto się nie powiększa, a raczej pomniejsza :)
Kółkiem od myszy zmienia się zoom , ale budynki nadal pozostają tak samo widoczne i nie widać ich z góry , tylko nadal skosem , czyli nie zmienia się perspektywa , tylko wielkość
 

ChrisBaggins

Zwiadowca
Kółkiem od myszy zmienia się zoom , ale budynki nadal pozostają tak samo widoczne i nie widać ich z góry , tylko nadal skosem , czyli nie zmienia się perspektywa , tylko wielkość
No ale może twórcy tak właśnie rozumieją spojrzenie z góry
Poza tym, zmiana perspektywy oznaczała by totalną przebudowę gry. Pamiętam, że już było zapytanie o możliwość obrotu całości planszy i odpowiedź była taka, że budynki mają tylko jedną stronę, a to znaczy, że obrót nie jest możliwy. A szkoda - ułatwiło by to przebudowę, nie było by potrzeby odwoływania się do architekta. No, ale wtedy gra musiała być w pełni 3D, z odpowiednim motorem i tak dalej.
:)
 

Ovocko

Rycerz
Całkiem możliwe, że będą kolejne rozdziały. Tym niemniej, sądząc po tym, jak się zwiększają czasy i ceny, zwiad w okolicy 20 rozdziału będzie trwać tydzień, a prowincji dla ekspansji będzie wymagane ok. dwudziestu.

Akurat czas zwiadu nie jest aż taki długi, bo przecież na początku większości rozdziałów (nie wszystkich, to prawda) są technologie, które go skracają. mój czas zwiadu (bez tawerny) dobija mniej wiecej do 6 dni, ale mam sporą górkę (ponad setkę) prowincji odkrytych w stosunku do tego, co jest wymagane by ten rozdział odblokować.

Nie jestem przeciwny wzrostowi kosztów - to zrozumiałe. Nie pojmuję wzrostu wymaganego czasu, który już w Konstruktach wynosi średnio dobę dla rozbudowy i dwie i pół doby dla zwiadu. Można pomyśleć, że główne hasło twórców to "Zostaną tylko najcierpliwsi". No i zamożni, którzy po prostu kupią sobie wagon diamentów i ominą wszystkie ograniczenia.

Ale po co Ci diamenty? Do takich rzeczy są przyspieszacze.

Jak dla mnie jest to po prostu element strategii w tej grze - szacowanie kiedy np. opłaca się podgonić rozbuowy czy zwiad przyspieszaczami, a kiedy nie ma to sensu czy znaczenia. Na przykład rozbudowy budynków produkujących wojsko podganiam zawsze, bo tu z przestojem traci się więcej niż zyskuje dzięki rozbudowie. Inne budynki rozbudowuję bez przyspieszania. Zwiadów też nie ruszam, i tak mam "górkę" na jakieś dwa następne rozdziały, więc to czy ten zwiad będzie ciut dłuższy lub krótszy mi większej różnicy nie robi.
 

ChrisBaggins

Zwiadowca
@ChrisBaggins , ale w aktualizacji piszą "widok z góry" a to oznacza właśnie zmianę perspektywy
Może to wina tłumaczenia. Ale faktem jest, że perspektywa się nie zmienia, zatem wypada zmienić opis aktualizacji.
Akurat czas zwiadu nie jest aż taki długi, bo przecież na początku większości rozdziałów (nie wszystkich, to prawda) są technologie, które go skracają. mój czas zwiadu (bez tawerny) dobija mniej wiecej do 6 dni, ale mam sporą górkę (ponad setkę) prowincji odkrytych w stosunku do tego, co jest wymagane by ten rozdział odblokować.
Ja używam przyspieszaczy. Innych technologii nie znam, być może nie zauważyłem. J

Ale po co Ci diamenty? Do takich rzeczy są przyspieszacze.
Mówiąc o diamentach miałem na myśli głównie ekspansje. W drzewku badań wysokich rozdziałów jest ich mało (w Konstruktach tylko jedna), zatem korzystam z prowincji. Tak, używam przyspieszaczy, ale nie zawsze mam ich dużo - głownie z produkcji AM, albo z Iglicy. Czasem jednak trzeba czekać dobę lub więcej. Ekspansje Premium są dla mnie poza zasięgiem - chociaż parę już kupiłem, i obecnie cena dla mnie to 3000 diax.
Jak dla mnie jest to po prostu element strategii w tej grze - szacowanie kiedy np. opłaca się podgonić rozbuowy czy zwiad przyspieszaczami, a kiedy nie ma to sensu czy znaczenia. Na przykład rozbudowy budynków produkujących wojsko podganiam zawsze, bo tu z przestojem traci się więcej niż zyskuje dzięki rozbudowie. Inne budynki rozbudowuję bez przyspieszania. Zwiadów też nie ruszam, i tak mam "górkę" na jakieś dwa następne rozdziały, więc to czy ten zwiad będzie ciut dłuższy lub krótszy mi większej różnicy nie robi.
I ja mam górkę na dwa rozdziały naprzód. Zwiady są mi potrzebne wyłącznie dla ekspansji. Budynki na ogół rozbudowuję bez przyspieszenia.
 

Ovocko

Rycerz
Ja używam przyspieszaczy. Innych technologii nie znam, być może nie zauważyłem. J

Na początku rozdziału, technologia "zaawansowany zwiad". Do Żywiołaków jest w każdym rozdziale, potem różnie.


Mówiąc o diamentach miałem na myśli głównie ekspansje. W drzewku badań wysokich rozdziałów jest ich mało (w Konstruktach tylko jedna), zatem korzystam z prowincji. Tak, używam przyspieszaczy, ale nie zawsze mam ich dużo - głownie z produkcji AM, albo z Iglicy. Czasem jednak trzeba czekać dobę lub więcej. Ekspansje Premium są dla mnie poza zasięgiem - chociaż parę już kupiłem, i obecnie cena dla mnie to 3000 diax.

I ja mam górkę na dwa rozdziały naprzód. Zwiady są mi potrzebne wyłącznie dla ekspansji. Budynki na ogół rozbudowuję bez przyspieszenia.

W pewnym momencie (nie pamiętam od ilu prowincji, to zależy od rozdziału) i tak ilość prowincji za zwiady trafia na limit (odkrywanie kolejnych nie przynosi dalszych ekspansji).
W tej grze jest to po prostu element strategii, takie optymalizowanie posiadanych budynków, żeby zmieścić się na ograniczonym terenie. Podobnie jak to, że budynków nie można obracać, co sprawia, że bardziej trzeba główkować przestawiając miasto.
 

ChrisBaggins

Zwiadowca
Na początku rozdziału, technologia "zaawansowany zwiad". Do Żywiołaków jest w każdym rozdziale, potem różnie.
To zmniejsza koszty negocjacji i rozmiar wrogiego oddziału - ale nie czas wymagany na zwiad i tym samym otwarcie prowincji. Sama nazwa technologii jest nieco myląca, gdyż w opisie mamy właśnie odwołanie do kosztów negocjacji lub walki w już odkrytej prowincji. A, i jeszcze zmieniają się oznaczenia prowincji - te, co miały żółty pasek stają się zielone, a czerwone zmieniają się na żółte.
Natomiast czas na zwiad wciąż się zwiększa. I tu widziałbym albo dodanie wpływu na czas w technologii "Zaawansowany zwiad", albo dodanie zwiadowcy, nawet jako element Premium. Podobnie jak w przypadku kolejnych robotników.
W pewnym momencie (nie pamiętam od ilu prowincji, to zależy od rozdziału) i tak ilość prowincji za zwiady trafia na limit (odkrywanie kolejnych nie przynosi dalszych ekspansji).
W tej grze jest to po prostu element strategii, takie optymalizowanie posiadanych budynków, żeby zmieścić się na ograniczonym terenie. Podobnie jak to, że budynków nie można obracać, co sprawia, że bardziej trzeba główkować przestawiając miasto.
Limit na ekspansje ze zwiadu wydaje mi się bezsensownym. Sama plansza gry jest ograniczona i to powinno wystarczyć. Moim zdaniem INNO Games stawia zbyt wiele barier, dając jednoznaczną aluzję - chcesz coś więcej, to płać. Ja osobiście nie mam nic przeciwko, w innej grze, w której uczestniczę, dotuję regularnie - ale tam nie ma wzrostu cen przy każdym zakupie. Takie podejście raczej zniechęca do gry.
 

Charlene

Szef kuchni
@jarq Możesz przekazać osobie, która zajmuje się wiki, żeby poprawiła wymagania odznak do PB, które zostały zmienione oraz wprowadziła w końcu antyczne cuda z XIX rozdziału? W wersji angielskiej wszystko jest aktualne a u nas niestety nie.
 
Do góry