• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Szkolenie wojska na turnieje

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser856
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser856

Guest
Witam
Czy może ktoś przypomnieć jaki rodzaj wojska powinno się szkolić na poszczególne rodzaje turniejów dla rasy ludzi?
Byłbym wdzięczny za podpowiedź.
 

DeletedUser2017

Guest
Tutaj masz wszystko :D
TABELA TURNIEJÓW

MARMUR
Towary: marmur, kryształ,eliksir
Wojsko Elfy: łucznik, golem
Wojsko Ludzie: kusznik, kanonier

STAL
Towary: stal, zwoje, pył
Wojsko Elfy: łucznik, trent
Wojsko Ludzie: kusznik, paladyn

DREWNO
Towary: drewno, jedwab, klejnoty
Wojsko Elfy: łucznik, golem
Wojsko Ludzie: kusznik, kanonier

KRYSZTAŁ
Towary: marmur, kryształ, eliksir
Wojsko Elfy: trent, czarodziejka
Wojsko Ludzie: paladyn, kapłan

ZWOJE
Towary: stal, zwoje, pył
Wojsko Elfy: akrobata, *cerbery, golem
Wojsko Ludzie: rycerz, *cerbery, kanonier

JEDWAB
Towary: drewno, jedwab, klejnoty
Wojsko Elfy: trent, cerbery
Wojsko Ludzie: paladyn, cerbery

ELIKSIR
Towary: marmur, kryształ, eliksir
Wojsko Elfy: golem, trent
Wojsko Ludzie: kanonier, paladyn

PYŁ
Towary: stal, zwoje, pył
Wojsko Elfy: cerbery, czarodziejka
Wojsko Ludzie: cerbery, kapłan

KLEJNOTY
Towary: drewno, jedwab, klejnoty
Wojsko Elfy: czarodziejka, golem
Wojsko Ludzie : kapłan, kanonier
 

DeletedUser

Guest
dodam od siebie: ja już przechodzę na walkę ekonomiczną - jeżeli chodzi o prowincje. Wojsko trzymam tylko na turnieje (do 3 gwiazdki). Mam za szybki rozwój - odkrywane prowincje a technologia powiększenie oddziału nie wyrabia. W sumie to tracę wiarę w sens wojska jako takiego. Robię bo czasami trafi się misja np. miej 400 łuczników (i mam...od razu przechodzę do innej). Zbrojownie zabierają miejsce. W sumie jak sobie przeliczę to więcej mam zysku z ekonomicznego podboju niż militarnego.
Tutaj coś twórcy gry muszą poprawić.
Wojsko mi się przydało tylko na początku (mała produkcja surowców), szybkie odblokowanie pól/ekspansji. Później jak już przemysł zaczął produkcję na dobrym poziomie to wojsko traciło na znaczeniu. A teraz jak napisałem mam gwardię honorową a nie zabijaków..
 

DeletedUser

Guest
Robisz błąd i to poważny - nie możesz się pozbywać zbrojowni, co więcej musisz je rozbudowywać.

1) Będą ci potrzebne na orkach , gdyż produkują orki (potrzebne do uczt w podbijaniu prowincji i rozbudowy warsztatów)

2) Na dalszych etapach nie będziesz w stanie osiągnąć sensownego wyniku w turnieju na samych surowcach, poza tym koszt wojska jest minimalny na początkowych prowincjach w porównaniu do surowców. A produkcja wojska bez zbrojowni będzie oznaczać siedzenie i klepanie po kilka sztuk w koszarach co parę minut.

Naprawdę poczytaj trochę poradników albo może zadaj kilka pytań na forum przed prezentowaniem dość absurdalnych teorii, które jakiś jeszcze mniej doświadczony od Ciebie gracz przeczyta i weźmie sobie do serca.


Odnośnie wymagań turniejowych - są identyczne dla ludzi i elfów tylko w ogólnych założeniach.
Natomiast są 2 istotne różnice :

Jednostki ciężkie strzelające
- elfy - bardzo mocne golemy
- ludzie - słabi kanonierzy (często trzeba ich zastępować innymi jednostkami, na dalszych etapach lepiej używać strategów)

Jednostki magiczne
- ludzie - potwornie silni kapłani
- elfy - bardzo, ale to bardzo słabe czarodziejki - w większości przypadków do zastąpienia łucznikami , trentami lub golemami, potem można kombinować z kwitnącymi magami ale dalej jest dość słabo
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Robisz błąd i to poważny - nie możesz się pozbywać zbrojowni, co więcej musisz je rozbudowywać.

1) Będą ci potrzebne na orkach , gdyż produkują orki (potrzebne do uczt w podbijaniu prowincji i rozbudowy warsztatów)

2) Na dalszych etapach nie będziesz w stanie osiągnąć sensownego wyniku w turnieju na samych surowcach, poza tym koszt wojska jest minimalny na początkowych prowincjach w porównaniu do surowców. A produkcja wojska bez zbrojowni będzie oznaczać siedzenie i klepanie po kilka sztuk w koszarach co parę minut.

Naprawdę poczytaj trochę poradników albo może zadaj kilka pytań na forum przed prezentowaniem dość absurdalnych teorii, które jakiś jeszcze mniej doświadczony od Ciebie gracz przeczyta i weźmie sobie do serca.


Odnośnie wymagań turniejowych - są identyczne dla ludzi i elfów tylko w ogólnych założeniach.
Natomiast są 2 istotne różnice :

Jednostki ciężkie strzelające
- elfy - bardzo mocne golemy
- ludzie - słabi kanonierzy (często trzeba ich zastępować innymi jednostkami, na dalszych etapach lepiej używać strategów)

Jednostki magiczne
- ludzie - potwornie silni kapłani
- elfy - bardzo, ale to bardzo słabe czarodziejki - w większości przypadków do zastąpienia łucznikami , trentami lub golemami, potem można kombinować z kwitnącymi magami ale dalej jest dość słabo
mam 4 (miałem 6) i te będę rozbudowywał - ale jak powiedziałem, na razie robię to bez przekonania.
 

DeletedUser2017

Guest
@radiradi ma rację jeśli chcesz robić turnieje to musisz mieć wojsko a co więcej stale je szkolić a także rozbudowywać budynki wojskowe, surowcami to bardzo wysokie koszta w turnieju i nie dasz rady na dłuższą metę.
Kiedyś myślałem podobnie jak ty a po co mnie wojsko ale im wyżej to się przekonałem jak bardzo jest ono potrzebne. Do tego dochodzą jeszcze cuda militarne jak np. iglice, klasztor czy bastion wybudowane i rozwijane dużo pomagają w walce i szybszym szkoleniu :D
Ekonomicznie jest super się rozwijać ponieważ musisz mieć zaplecze i surowce.
 
Do góry