• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Punkty Wiedzy

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser3975
  • Data rozpoczęcia

visit0r

Paladyn
Jeśli zgłaszasz problem na forum lub zadajesz pytanie, to musisz się liczyć z tym, że odpowiedź może Ci się nie spodobać, co jednak nie znaczy, że nie jest słuszna. Nikt tu nie będzie pisał tego, co chciałabyś usłyszeć tylko po to żeby "było miło" bo to jest forum dyskusyjne, a nie kółko wzajemnej adoracji.
to miało być forum dyskusyjne, jednak ostatnimi czasy zamiast dyskusji jest fala hejtu zazwyczaj znacznie odbiegająca od głównego tematu zadanego pytania wyglądająca na sposób odreagowania codziennych stresów poprzez zglebienie kogoś z mniejszym stażem w grze
wiele rzeczy mozna robic na rozne sposoby
co do rad na forum mozna przeciez napisac cos w rodzaju a moze sprawdz czy takie i takie rozwiazanie nie bedzie skuteczniejsze zamiast pisac synonimami nie masz pojecia i ogolnie jestes kretynem
 

DeletedUser174

Guest
przybywam z odsieczą :D

@Nusion ma rację... jak zawsze zresztą. Chris tez ma prawie zawsze rację :p Zasadniczo to nie ich wina... no ale można ich za to nie lubić że się tak złośliwie wymądrzają mądrale jedne paskudnie przebrzydłe

a na serio: nikt nikogo nie knebluje. I nikt na nikogo nie naskakuje. I nikt nikogo bezpodstawnie nie atakuje czy inaczej osacza. I nikt nikomu nie broni udzielać się na forum. Ale jak ktoś wypisuje brednie należy je sprostować aby właśnie później w kuluarowych szeptankach nie poszły w eter nieprawdziwe informacje >bo na forum napisali<.

@Angel.A wybacz nie masz racji i dostałaś wyjaśnienie dlaczego jesteś w błędzie. Zamiast podziękować to się ciskasz bo odpowiedź Ci sie nie podoba... A

Powinieneś dołączyć do Teamu - pasujesz.
Angel.A napisał:
Powinieneś dołączyć do Teamu - pasujesz.
... nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale to brzmi jak obraza...
O ile zawsze lubiłam czytać Twoje posty o tyle ton i wydźwięk akurat tego bardzo mi sie nie podoba. Tym bardziej, że znacząco rozmijasz się z prawdą w nim i nawołując o życzliwość lekką ręką rzucasz fałszywe oskarżenia. Aczkolwiek hipokryzja jest bardzo ludzka... ale chyba nie o to chodziło w zawołaniu >więcej człowieka w człowieku<... przynajmniej tak chciałabym to interpretować
 
Nusion, Kiki, dziekuje za obrone, ale wcale nie czuje sie zaatakowany :) Wydaje mi
sie, ze rozumiem tak ogolnie, co kolezanka chciala tu przekazac.
A mogło być życzliwie.
Z mojej strony nadal tak bedzie, slowo :)
Najpierw juz ostatni raz odniose sie do opisanego przez Ciebie bledu, potem napisze
moze krotka refleksje na temat tego, o czym napisalas pozniej.
Nie mam nic przeciwko odmiennym od moich opiniom, ale jesli widze i czytam wnioski,
o ktorych wiem, ze sa bledne, to staram sie to sprostowac. Podkreslam, opinie to zupelnie
co innego niz fakty.

Wezmy za przyklad zgloszony przez Ciebie blad. Tak, jak najbardziej jest to blad, ale blad
wizualizacji (przynajmniej u mnie tak bylo w identycznych do opisywanej sytuacjach).
1. No wiec mamy sytuacje: wystapil w grze blad (to akurat niezaprzeczalny fakt).
2. Wyciagnelas z tego wniosek: gra pozbawila Cie 1 pw (czy obojetnie ilu). To akurat
nieprawda, wniosek jest bledny.

I niewazne, ilu graczy uwaza inaczej, niewazne, co sie szepcze po katach. Wniosek, ktory
wyciagneliscie jest bledny. A kiedy ktos tak jak ja to wyjasni i sprostuje, to... pytasz ile mi
za to placa ? Serio ? ;) Piszesz, ze mam sie wczuc w sytuacje poczatkujacych graczy, tylko
nie za bardzo rozumiem, co to mialoby oznaczac w tej konkretnej sytuacji. Tzn. mam uznac,
ze gra Cie okradla, choc fakty moim zdaniem wygladaja inaczej ?
Zauwaz prosze, ze ani slowem nie wypowiedzialem sie na temat innych opisanych w tym
watku sytuacji, np. bledow przy wrzucaniu pw w cuda, bo... absolutnie nic o tym nie wiem,
z zadna taka sytuacja sie nie spotkalem. Byc moze wtedy pw rzeczywiscie sie traci. Dobra,
z mojej strony koniec dyskusji o tym akurat bledzie ;)
Wiesz chris... Czasami dobrze jest się zniżyć do poziomu początkującego gracza/ po drugiej stronie barykady, którą są jej błędy, nierówność i niejasność, wejść po prostu w jego skórę i zrozumieć. To tak mało, a zarazem tak dużo. Ty też przecież zaczynałeś od niczego, z tą różnicą, że sporo się pozmieniało, czy na lepsze? Śmiem wątpić, skoro nadal są krytyczne komentarze i pretensje.
Tu niestety nie sposob nie przyznac, ze masz sporo racji co do tego, ze gra przynajmniej na
poczatku jest mocno nieintuicyjna, niejasna, bardzo latwo popelnic kilka bledow, ktorych
pozniej nie da sie juz odwrocic (jak chocby nieszczesne badania na powiekszenie oddzialu).
Rozumiem, ze rozmaite bledy gry i ogolne "pomieszanie z poplataniem" rodza frustracje.
Problem w tym, ze od frustracji bardzo latwo zrobic krok w kierunku wyciagania blednych
wnioskow i ogolnego wieszania psow na IG i grze ot tak juz z zalozenia, juz z definicji, a w
niektorych przypadkach wrecz z przyzwyczajenia. Prowadzi to tez do czasem wrecz absurdalnych
uogolnien ("zadnych zmian na lepsze" itp.). Moim zdaniem sytuacja na forum daleko odbiega od
wspomnianej przez Ciebie normalnej, zdrowej krytyki, wszystko troche za bardzo poszlo
w strone czarnowidztwa.
A wlasnie, a propos tych zmian w grze czy mojego wczuwania sie w sytuacje poczatkujacych graczy.
Mam calkiem niezle porownanie, bo zaczynalem gre na jednym tylko swiecie, a na pozostalych
dwoch zaczynalem od poczatku w odstepie kilku miesiecy. Z tej perspektywy moge wyrazic swoja
osobista opinie, ze zmian na lepsze i ulatwien szczegolnie wlasnie dla tych poczatkujacych graczy
bylo cale mnostwo. Tak podsumowujac, wcale nie probuje dostrzegac na sile pozytywow tam,
gdzie ich nie ma, calkiem sporo rzeczy krytykuje (renowacja, zbytnia losowosc przy zdobywaniu
nagrod glownych w poprzednim evencie etc. etc.), ale nie zamierzam tez podazac za ogolnym
trendem spogladania na wszystko tylko od tej negatywnej strony. Najlepszym tego przykladem
jest dla mnie ten event: wiekszosc graczy patrzy na to, czego nie dostaniemy (czyli ostatnich
2-3 poziomow feniksa), zamiast spojrzec na to, co dostaniemy (czyli super silnego feniksa na
przynajmniej 7 poziomie). Gdyby na forum panowala zwyczajna, normalna i zdrowa atmosfera
konstruktywnej krytyki, moje wpisy bylyby calkowicie zbedne. Zreszta nie wykluczam, ze i tak
sa zbedne. Poza tym szczerze mowiac nie chce mi sie juz walczyc z wiatrakami... ;)
 

DeletedUser3975

Guest
Ok, przyjmuję na klatę :)
Jesteście jednomyślnym głosem chrisa, jak jeden Bóg ;) hehe

Ja również ale głosem Varklina, Agrestona, Amary i wielu wielu innych. Nie będę przywoływać swoich popleczników bo o to nie chodzi, nie można być stronniczym a neutralnym, dlatego pasuję na tę chwilę - trzech na jedną to trochę nie fair :p Prawda i ja obronię się sama. Skoro dużo jest krytyki i sprzecznych opinii, to widocznie gra nie spełnia oczekiwać graczy i coś jest na rzeczy. Waszym zdaniem lepiej jest zamieść to pod dywan i prostować wszystko co jest naturalnie skrzywione/niedoskonałe. Wydaje mi się, iż lepiej głośno, szczerze o tym mówić/pisać by zostało naprawione lub zmienione niż wyciszone. Przecież w kupie siła, jednostka ginie w tłumie ;]

Moje wypowiedzi to nie tylko ciągła krytyka, kto czyta ten wie. Elvenar ma bardzo dużo pozytywów jako wizja świata, graficznie jest można rzec - idealna/piękna co często zaznaczałam. Jeśli jednak chodzi o jej mechanizm i odbiór, ma dużo wad. Diabeł tkwi w szczegółach.

Stoimy po przeciwnych stronach, no cóż... ale jak sami napisaliście nie chodzi tylko o to by sobie cukrzyć. Nadal uważam, że licznik nie powinien się cofać podczas długiej przerwy, kiedy gra jest całkowicie wyłączona. Podobnie losowanie mogłoby być bardziej uczciwe, nagrody dla wszystkich po równo.

I dla jasności, nie jestem tutaj by ktoś mnie "lubił". Od tego są portale i serwisy randkowe, z których niestety nie korzystam.
Reklama gry, zajawka w necie mnie skusiła i uwiodła, a nie jakiś osobnik.

Pozdrawiam i uciekam, zanim dołączy ktoś kolejny do debaty i zacznie mnie "naprostowywać" ;D

Miłego dnia bez napięć.

Edycja;
Wybacz chris, minęłam się z Tobą i pozwól, że nie odpiszę już na Twoją konkluzję.
Wolę spożytkować ten czas na coś przyjemnego, mamy przecież Święta, czas radosny i wesoły :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Tajniakos

Paladyn
Miałem w tym wątku ponownie się nie wypowiadać ale jakoś tak czuję się wywołany do odpowiedzi.
@Angel.A Napisalaś zgłoszenie błędu do suportu, otrzymałaś odpowiedz... tak samo jak otrzymałaś tutaj odpowiedz od nas użytkowników gry i forum. Rozumiem ze masz swoje spostrzeżenia i masz prawo o nich pisać. Ale nie zawsze nasze spostrzeżenia muszą byc trafne.
@chris07070707 jak to ma w zwyczaju stara się odpowiadać w postach tak często jak to jest możliwe. Jego konkluzje, hipotezy i wyliczenia są dla wielu z nas a nawet dla mnie gracza starszego stażem pomocne. Odpowiedział Ci tak wyczerpująco jak zapewne umiał ale chyba nie to chciałaś przeczytać stąd Twoje dalsze kroki...
Ok, przyjmuję na klatę :)
Jesteście jednomyślnym głosem chrisa, jak jeden Bóg ;) hehe
Branie czegoś na klatę samo w sobie jest przyznaniem racji osobie bądź osobom z którymi wchodzi się w dyskusję i pisanie, że jesteśmy głosem @chris07070707 uważam za mocno naciągane na potrzeby swoich dalszych wypowiedzi.
Ed.
chris07070707, tak szczerze... dostajesz jakieś gratyfikacje? o_O

Pozdrawiam i uciekam, zanim dołączy ktoś kolejny do debaty i zacznie mnie "naprostowywać" ;D
Wywołujesz nas kolejno do odpowiedzi bo wiesz ze Twoje posty pisane w ten sposób, nas do tego zachęcają i zaznaczam nie jestem niczyim poplecznikiem na tym forum.
Mogę mieć ewentualnie o kimś wyrobione zdanie i mu czy jej sympatyzować biorąc pod uwagę wypowiedzi tej osoby tutaj.
Ja również ale głosem Varklina, Agrestona, Amary i wielu wielu innych. Nie będę przywoływać swoich popleczników bo o to nie chodzi, nie można być stronniczym a neutralnym, dlatego pasuję na tę chwilę - trzech na jedną to trochę nie fair :p Prawda i ja obronię się sama.
Prawda obroniła się sama wypowiedziami "Twoich poplecznikow" a raczej ich brakiem pod Twoim wątkiem i nie pisz ze jesteś sama a nas 4 bo każde z nas jest osobnym uczestnikiem forum. Tylko, że my potrafirmy się odezwać jak widzimy , że ktoś jest perfidnie i bezpodstawnie atakowany choć swoimi postami niesie pomoc wielu osobom, które nasze forum odwiedzają. Pod tym co napisała @Nusion i @kikimora podpisuje się obiema ręcyma i nogyma bo ujęły w swoich wypowiedziach kwintesencję kwintesencji.
@Angel.A przyjmij na klatę to ze błąd błędem nie był albo dalej pisz do suportu prośby o wyjasnienie sprawy a tutaj raczej zaniechaj personalnych ataków bo na dobre jak widać to nie wychodzi o_O
 
Ostatnia edycja:
Trzeba byc o tyle sprawiedliwym by przyznac, ze blad jednak jest bledem i powinien
byc naprawiony (nawet jesli chodzi "tylko" o blad wizualizacji, mi osobiscie rowniez on
przeszkadza). Staralem sie tylko wytlumaczyc, ze ten akurat konkretny blad nie niesie
dla graczy zadnych konsekwencji w postaci rzeczywistych, realnych strat, nawet jesli
tak to moze na pierwszy rzut oka wygladac. Dyskusja wkroczyla pozniej na troche
"szersze tory", ale jeszcze raz podkreslam, ze naprawde nie poczulem sie osobiscie
zaatakowany :) Ba, rozumiem nawet z czego sie bierze frustracja wielu graczy, bo
zgadzam sie przynajmniej z czescia ogolnych refleksji @Angel.A dotyczacych
nienajlepszego wrazenia, jakie robi spora ilosc bledow i brak czegos, co okreslila
"przyjaznoscia gry". Tego rzeczywiscie niestety brakuje. Tyle, ze moim zdaniem i tak
nie daje to podstaw do wysuwania zbyt daleko idacych wnioskow. Ale niewzne, moze by
tak wziac w tym momencie dyskusji gleboki oddech ? ;)
Swoja droga, musialem sie w pewnym momencie usmiechnac, bo czytajac o tym,
"kto za kim stoi" itd. przypomnial mi sie stary jak swiat dowcip:

"- Jasiu, czy ty w ogole wiesz kto to byl Mickiewicz, Slowacki, Norwid ?
- Nie, a czy pani wie, kto to jest zyga, chudy i kopara ?
- Nie
- To co mnie pani swoja banda straszy" :D

Zycze wszystkim milego i spokojnego dnia ;)
 
Ostatnia edycja:

ArabellaPrim

Zwiadowca
Taka ciekawostka.
Godz. 15.50/1605 aplikacja.
Zbieram produkcje z manufaktur i przy pasku PW stoi 5. Po zbiorze wejście na ikonke badań i robi się 4 i tylko tyle mogę dodać. Ikonka wróć i pojawia się brakujące 1PW skok na szybko do badań można dodać:D.

Nie wystąpiła halucynacja ani omam wzrokowy nie była to też fatamorgana.
 
Do góry